KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+47
mimi85
MalaSaJuga
aurora
libra35
NikolaMaja
mamadabudem
alisa
PalcicaBg
Blanka
Mimi12
Hobbes
panda :)
masato
TrebamNaDijetu
bebko
Nataly17
fight&faith
Bobaue
saska1
dusica78
lenjivica
Lenaaa
Elenaa
Mika
Simona
Pikseta
srculence 84
nina :)
Amna84
Bobac
ivanicasale
Zmajuška
Principessa
zsuki75
Sirijus
sanja 73
Jerapetra
BiKsi :)
Dora1
Tavita
valika77
sunny.tp
Eve
Anka13
danica87
dada88
Rada74
51 posters

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 30/7/2017, 23:35

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 20170716
Danas popodne na nasoj kuci.Da li je to neki znak?
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 30/7/2017, 23:40

Jel kod tebe Micam?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 30/7/2017, 23:46

Da kod mene
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 30/7/2017, 23:50

Najlepsi znak
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 31/7/2017, 00:48

Evo drage moje saborke, da se oglasim ponovo. I ovaj mesec smo isli na prirodnjak i opet embrion nije uspeo da stigne do blaste...iskrena da budem, ovaj put sam bas potonula i shvatila da ovo vec pocinje da gubi smisao...previse kosta, a od 5 uzastopnih prirodnjaka (ako ne racunam stimulisani ciklus pre toga): prvi mesec nam se embrion nije podelio, drugi mesec smo dobili blastu, treci mesec nismo ni vadili folikul jer je estradiol bio prenizak, cetvrti mesec smo dobili 2 embriona, od kojih nijedan nije stigao do blaste, i ovaj poslednji, peti mesec smo dobili 1 embrion, koji takodje nije stigao do blaste...
Malo sam posustala sa svojim entuzijazmom i shvatila da ce to ici jako tesko, sto ide u prilog cinjenici da zena posle 40-te godine zivota zaista ima samo 10% genetski ispravnih jc koje imaju potencijal da postanu zdrave bebe. U tom smislu sam odlucila da menjam plan...
Rekla sam dragom da na samo jos 1 pokusaj pristajem. Plan je sledeci: da sad odemo na more da se resetujem jer sam pukla u svakom smislu te reci- i psihicki i fizicki. Onda cemo se vencati u crkvi i odmah iza toga poceti post sa lozom Sv. Simeona sa Hilandara. Taj postupak, poslednji na koji pristajem sa svojim jc ce biti posle toga, otpr. krajem oktobra, pocetkom novembra. Ako nam ni ta, po mom misljenju jedina moguca opcija ne pomogne da se ostvarimo u ulozi roditelja, ja cu se u tom slucaju najverovatnije odluciti na donaciju, a da li samo jc (ako on na to pristane), ili pak celog embriona (kao samohrana majka), to cemo vec videti...
Iskreno se nadam da uz Boziju pomoc necu morati da dodjem u tu situaciju, ali zbog svog mira moram da imam i back up varijantu...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 31/7/2017, 02:09

Principessa, tvoj organizam prvenstveno mora da se odmori pa da krene u neki novi postupak, inace ovako iz ciklusa u ciklus sa stalnim stimulacijama nista ne vredi. Dobar ti je plan za odmor, mada po meni je I oktobar rano. Ti sve kao da si stavila na papir, proracunala I hajmo sad po kalendaru da precrtavamo dane. Moras biti opustenija, ma kako to tesko zvucalo.
Ja sam u mojim godinama uzela godinu dana pauze. Celu svoju 47. godinu sam pauzirala (ja sam za dete tek I pocela da se borim u 44.). Prosto sam morala da odmorim I bila sam potpuno pala. Znala sam da sa mnom takvom nece biti uspeha, taman nikad vise ne isla u postupak. Ne vredi ga juriti kad nece, a ni ja takva nisam mogla da doprinesem nicemu. Okrenula sam se bila poslu, muzici, privatnim poslicima, ma bilo cemu. U jednom trenutku je sve ostalo pocelo da mi se otvara I bila sam prestala da mislim o vto totalno, toliko da sam cak krajen prosle godine pomisljala da nikad vise necu otici u postupak. E toliko sam prestala da mislim o tome. I u martu ove godine sam se "probudila" iz sna I samo jednog dana rekla idemo dalje. Na svu srecu, muz me nije pritiskao svo to vreme niti je pitao kad cemo ponovo. On je mislio da ja radim samo na skidanju kg zbog novog postupka, a ja nisam smela da mu kazem da nije to u pitanju (da mi je to bilo samo usput), nego da meni vto uopste nije na pameti I da ne znam da li ce opet biti. Ni do dan danas mu to nikad nisam rekla, niti bilo kome drugom...

Jedan totalni poduzi reset - to ti je moj sestrinski savet osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od libra35 31/7/2017, 08:27

Drage,potpis mi je predugacak pa zato nisam promenila nece da mi prihvati,moram da skratim ,kad budem pri kompu to cu da uradim a posle uz cu sve detaljno da napisem po danima...
Ove moje poorerke vama cu tek detaljno da opisem i predlozim sta da radite...jer eto meni se desilo da cak pre 2 god imam jaku stimulaciju ,jednu jc koja se nije podelila a sad dve odlicne,verujte ciklusi su razliciti i kolekcija je zakon sa malo stimulacije tipa klomifen ,fostimon.
Genezis je zakon za to,znaju kakvu stimulaciju da daju i tamo nema da od tebe odustanu do kraja,ima zena i sa preko 45 god i uspeju sa svojim jc.💖💕
libra35
libra35

Broj poruka : 385
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od aurora 31/7/2017, 09:01

Principessa, samo da nam je zdravlja - biće sve u redu odnosno u jednom trenutku kockice moraju da se slože.

Kao neko ko je prošao kolekciju u genesisu sa 42-43god, mogu da kažem da je to hod po žiletu. Prirodni ciklus, pa malo stimulisani fostimon. Pa ima nema jć, jeste se nije oplodila, dobar loš estradiol itd.. mnogo krivina koje mogu da izbace iz "vožnje".

Poštujem sebe i drago mi je da sam sve ovo uradila što sam uradila do sada. Sa potpunom sigurnošću sam krenula putem kojim sam krenula. Nikakvo osvrtanje više za sopstvenu jć nemam.

ljubim kutanjke i samo hrabro
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od NikolaMaja 31/7/2017, 10:38

Principessa, idi na odmor, opusti se i uživaj. Tada se samo prepusti , nemoj razmisljati o VTO, embrionima, prirodnjacima... Potreban ti je ifizicki i psihicki. Verujem da ti je sada tesko, i dobro je sto imas dugorocni plan. I videces, polako ce se sve sam sloziti bas onako kako treba. Grlim te jako!
NikolaMaja
NikolaMaja

Broj poruka : 410
Godina : 40
Datum upisa : 26.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hobbes 31/7/2017, 10:52

Principessa srca1
Puštaj sve to i briši na odmor! Dosta je u ovom krugu, baš dosta.
Ja sam juče prvi put otišla na praćenje ciklusa, prirodanjci i tako to i jeste opuštenije nego VTO, ali u jednom danu kao na rolerkosteru! Odem tamo bez ikakvih očekivanja, bukvalno samo da mi kaže normalan ti je konačno ciklus, da se vratim na stanje pre majske stimulacije. Kad ono, O! super endometrijum, ima folikul!, ajmo estradiol!
Ja već u oblacima!!!
Sve tražim ček, ne raduj se, i spremim se ok može da bude mali estradiol i to sve razumem, nema jc...Kad ono previsok (pisala sam na temi Hromonski status). Prezreo za Pregnil, i ja opet sa upitnicima šta sad ovo znači??? Taman nešto skontam šta se dešava, ono opet neka nova smicalica! Very Happy
Ali danas nešto kažem sebi, slušaj devojko, juče si želela samo normalan ciklus, ne preteruj! Tako da sad mi lepo što mi endometrijum baš lep (tako mi rekla doktorica). To ja zovem unutrašnja lepota!!!  Very Happy Very Happy Very Happy
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 31/7/2017, 11:10

Principessa, ispravno razmišljaš, samo si mali rok sebi dala za opravak. Produži to bar do Nove godine!
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 31/7/2017, 11:14

Principessa znam kako je i kolika je zelja a vremena sve manje,ali pusti malo zivot da tece i donese neke svoje novine i pokusaj da ne razmisljas.Previse si opterecena i pod stresom a to neide tako.moras da radis na sebi da psihicki ojacas i da pokusas da nadjes svoj mir.Znam lako je reci a tesko primeniti al mora tako.I ja imam 1 godinu vise od tebe,velik broj pokusaja,svasta nesto od problema al trudim se da zivim sto mogu lakse i da ne razmisljam previse.Napravi plan i prioritet i psihicko rasterecenje.
osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh i ljubav na lice i glava gore uspecemo i mi videces!!!
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 31/7/2017, 12:41

Principessa, ja samo ne razumem zasto toliko insistiras (da li ti ili embriolog, ne znam...) da embrion dodje do blaste. Znam teoriju da bi to znacilo da je zdrava jc zbog godina, tralallalaa....Ali u praksi nije tako. Uspevaju nekad mnogo slabiji embrioni, a od blasti nekad nista ne bude. Mnogo je tesko dobiti jc posle 40.-e, a tek samo ici na blaste....Malo pretezak zadatak si zadala i sebi i svom organizmu.
Procitaj na sajtu PFC-a, postoji bas clanak zasto su vise za prenos trodnevnog embriona umesto blasti.
I slazem se sa svim prethodnim sto su ti devojke rekle: odmor! Ali ne odmor dok ste na letovanju, vec odmor u pravom smislu te reci. Oporavak! Pa kolikogod to trajalo. Mora covek nekad da se resetuje.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 31/7/2017, 13:10

Sto se price o blastama i kvalitetu embriona jednom je dr Crnogorac pricala da je njen dobitni pokusaj bio sa takvim embrionom koji su svi bili otpisali i nisu hteli da ga vracaju,ali ona je insistirala da se uradi transfer(inace radila je u Becu kod nas je jos sve bilo u pokusajima tada) i uspelo je.Tad mi je rekla da ni extra blasta nije garant za uspeh.

I upravo sto Mimi rece prvenstveno treba traziti mir i psihicki odmor(mislim da sam post i sve vezano za grozdje i manastire ima cilj da se postigne mir duse i tela vise nego sto ima neso carobno u svemu tome), i verujte sto manje zalaziti u detalje i dubioze samog procesa,nismo mi toliko strucni po tom pitanju i nije na nama da se brinemo o svim detaljima stvaramo konfuziju sebi u glavi.Naravno treba biti ukljucen i pratiti.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 31/7/2017, 13:28

Hvala vam cure! Ja imam 44 godine pune i ako iole hocu vise da probam sa svojim jc, za dugacak odmor nemam vremena. Na srecu svoje folikule imam svakog meseca, pa videcemo. Htela sam blaste, jer prvo i osnovno toliko su mi se istanjili zivci za cekanje bete, da mi je mnogo lakse da podnesem poraz u laboratoriji neko u svom telu + imam posle svakog transfera dodatnu terapiju sa ogromnom kolicinom utrogestana itd., koju ovako zaobilazim bar + nikad, ali bukvalno ni u jednom od 2 pokusaja stimulisana na transferu mi beta nije presla 0, pa jednostavno nemam poverenja u te mladje embrione, ma ne znam ni sama...a tek transfera se plasim kao djavo od krsta, kao na klanje da treba da idem koji je to strah od neuspeha...
Nisam pametna, videcu, teska je ovo borba, a ja kao ovan nisam navikla da gubim. Mnogo ovo iznuruje i obeshrabruje...svakako cu otici za pocetak na dugacko letovanje od 15 dana da napunim baterije u svakom smislu, pa cu videti sta i kako posle toga, mozda mi se nesto javi/otvori u medjuvremenu...
Libra, pisi to o Genezisu ako ti nije tesko 😘
Hobbes, ima stvari koje mogu da se srede akupunkturom (za to je Stefanovicka majstor), a to su FSH i endometrijum. Meni je to sad savrseno, endo mi je bio 10mm 9. dan ciklusa potpuno prirodno, ALI nazalost estradiol, koji je pod br. 1 zasluzan za kvalitet jc- e tu vec nazalost ne moze nista jbg...ni sama ne znam sta vise da uradim da njega malo dignem sa mrtve tacke...😔
Hvala vam cure do neba na pomoci i podrsci, zaista ste velika sila i ogromna pomoc mojoj napacenoj dusi! Ljubim vas puno puno 💋💋💋💋💋❤❤❤❤❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 31/7/2017, 13:48

Principessa draga i ja imam punih 45. i vremena nemam mora da se dela,al napacenu dusu treba prvo leciti i pokusati naci sklad u glavi i telu i videces bice lakse.Odmori fizicki na letovanju i onda nadji mesto gde ces pricati sama sa sobom i odmoriti glavu i videces bice bolje ako nista drugo ti ces biti zadovoljnija sobom i sve ostalo ce ti biti lakse.A ostalo pokusavacemo koliko moze i kako moze al zivot ce teci kako mora.Ljubim te puno,zelim da ti pomognem nemoj drugacije da me shvatis i naravno zelim nam obema da budemo srecne majke.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 31/7/2017, 15:47

Hvala ti draga moja, naravno da nisam shvatila nikako drugacije sve ovo nego najdobronamernije i hvala svim ostalim zenicama sto ste tu. Mnogo mi znaci ovaj kutak i to sto se bodrimo i olaksavamo jedna drugoj ove muke...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sanja 73 31/7/2017, 16:40

Princezo odmori uživajte u sledeću priču ulazi tek kad budeš bila spremna a do tad sve četiri uvis,ljubi te drugarica kutak je naša oaza tu je sve lakše ljubav ljubav ljubav
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sanja 73 31/7/2017, 16:44

micam ::Korak po korak na putu do bete + - Page 39 20170716
Danas popodne na nasoj kuci.Da li je to neki znak?
Micam ovo je divno prelepi znak za nešto što sledi uskoro osmeh srce roda roda osmeh srce
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 31/7/2017, 19:56

Principessa odmori se dobro i onda kreni u novi pokusaj.Inace nije ti los plan.Ja ti drzim pesnice da uspes pa da ne moras da budes samohrana majka.Ljubim te punooo
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Principessa 31/7/2017, 22:23

Sanjice generacijo, Ivanice trudnice nasa najsladja- ljubim vas sve od srca!
Inace, meni je danas popodne beli golub sleteo u separe gde smo sedele drugarica i ja u kaficu, ladno mi je bio na pola metra od mene i tu se ugnjezdio i mazila sam ga cak, nije se bunio uopste!
Imam i slike, ali ne znam kako da upload-ujem sa telefona...😏
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Strumfeta78 31/7/2017, 22:45

Principessa mozda je to neki znak...ali definitivno prvo odmor pa sve ostalo...napuni baterije pa u nove pobede...

Kod mene 10dpt ludovanje oko priprema za proslavu rodjendana. Mirovanje dok je mala spavala...braonkastog mrljanja nema. Stomak boli...temperarura 36.8
Idemo dalje...jos 2 spavanja i radim betu pa kako bude...


Poslednji izmenio Strumfeta78 dana 31/7/2017, 22:48, izmenjeno ukupno 1 puta
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 31/7/2017, 22:47

Bice to jedna diiiiiiivna pozitivna beta Strumphy! Jedva cekam Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Eve 1/8/2017, 08:51

Principessa, ne mogu da se usudim da poredim svoje iskustvo sa tvojim... ali mislim da mogu dobro da razumem potrebu za pauzom. Prosle godine, negde u septembru, mi je jednostavno svega bilo previse: lekara, analiza, suplemenata, pracenja ciklusa... svega... i napravila sam pauzu od nekih sest meseci samo za sebe i zbog sebe. Mislim da je to dobra odluka - da ti je potrebno da napunis baterije, obnovis entuzijazam i optimizam... a onda da se vratis jaca i odlucna pa kako god da krenes dalje. Drzim palceve da to bude zajedno sa tvojim partnerom - ali 100% podrzavam i ideju da nastavis sama ako je to ono sto zelis najvise na svetu.

Strumfeta - sve 'mirise' na dobru betu! Drzimo palceve pa se radujemo zajedno sa tobom kada cujemo taj trocifreni rezultat! igracice igracice igracice
Eve
Eve

Broj poruka : 144
Datum upisa : 15.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Strumfeta78 1/8/2017, 10:23

11 dpt test pokazao 2 crte ;-)
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu