KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

+7
HappyGirl
Zmajuška
sunny.tp
Nataly17
sanja369
BiKsi :)
Sirijus
11 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  Empty Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od HappyGirl 21/11/2016, 22:51

Metoda koja pobeđuje biološki sat! Revolucionarni podvig MediGroup i dr Ljubića u borbi protiv steriliteta!

Lekarski tim prof. dr Aleksandra Ljubića ostvario je nov podvig u borbi za potomstvo, a MediGroup je prva ustanova koja je otišla korak dalje od svetski priznatih autoriteta u oblasti tkivnog bioinžinjeringa reproduktivnih organa


Reč je o novoj metodi Ovarijalne in Vitro Aktivacije (OVA) kojom je u Specijalističkoj ginekološkoj bolnici „Jevremova“, članici MediGroup sistema, dobijen prvi embrion. Ova metoda podrazumeva transplantaciju genetski aktiviranog sopstvenog tkiva u jajnike čime se ruše dosadašnja mišljenja nauke da jajnici imaju unapred određen broj jajnih ćelija i da tokom života nije moguće proizvesti nove jajne ćelije.


 
Tim naučnika na Univerzitetu u Edinburgu je tokom studije hemoterapijskog leka za koji se smatra da nema uticaja na reproduktivni sistem, otkrio da ženski jajnici mogu prevazići broj jajnih ćelija za koji se smatralo da je fiksan tokom života.
 
Naš lekarski tim na čelu sa prof. dr Ljubićem do ovog saznanja došao je i pre kolega iz Edinburga.
 
Ovarijalna In Vitro Aktivacija predstavlja proceduru kojom se sopstveno, genetski aktivirano ovarijalno tkivo, transplantira u jajnike koji počinju da proizvode nove jajne ćelije. Ova metoda doprinosi regeneraciji i podmlađivanju, prevenciji bolesti i starenja jajnika, odlaže menopauzu i stimuliše začeće.
 
“Ovo je prava primena tkivnog bioinženjeringa sa menjanjem i pojačavanjem genetskog potencijala jajnika. Osnovni cilj ove metode je da, pored lečenja steriliteta, utiče na zdravlje žena. Veoma važan efekat primene novih metoda podmlađivanja (OVA, SEGO) je popravljanje kvaliteta života, sprečavanje bolesti i produžetak regenerativnog perioda žena u cilju ostvarivanja najbolje uloge – majke“, rekao je prof. dr sci med Aleksandar Ljubić koji je ove godine izabran za profesora po pozivu na jednom od najboljih Univerziteta na svetu, Cornell Univerziteta u New York, USA.
 
Prvi korak OVA procedure podrazumeva laparoskopsko skidanje dela kore jajnika. Ovo je procedura koja se vrši u opštoj anesteziji, u dnevnoj bolnici. Tokom drugog dela OVA procedure se, u laboratorijskim uslovima dobijeno tkivo biotehnološki aktivira, blokiranjem grupe gena koji negativno utiču na razvoj ćelija jajnika, i stimulacijom gena koji podstiču njihov razvoj i aktivnost.
 
Poslednja faza OVA procedure podrazumeva vraćanje sopstvenog tkiva u jajnike. Ova faza se vrši bez operacije, pod kontrolom trodimenzionalnog kolor dopler ultrazvuka, posle čega sledi otpust pacijentkinje. Aktivirano tkivo deluje na jajnik, koji ponovo počinje svoju funkciju stvaranja hormona i jajnih ćelija.
 
(Espreso.rs)


Poslednji izmenio HappyGirl dana 27/11/2016, 09:25, izmenjeno ukupno 1 puta
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  Empty Re: Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od HappyGirl 21/11/2016, 22:52

Ima li neko još neke informacije ili iskustva po ovom pitanju?
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  Empty Re: Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od Sirijus 21/11/2016, 23:07

E pa kada pitas Laughing
Pre par veceri zovnem ja roditelje mog dragog. A oni svi srecni sto mogu da mi kazu lepu vest i upravo pocinju da pricaju o metodi koju si navela. Pa obzirom da stanuju na peske nije ih mrzelo da odu do klinike i da pitaju. Objasnih ja njima da sam procitala vest i da sam upucena ali da msm da to kosta oko 2000€ (o kako naivno sa moje strane) i da smatram da je to podosta za nesto sto jos nije ispitano. Onda su meni objasnjavali kako je to mozda bolje za mene da se nebi hormonima kljukala i svasta nesto pila i da mozda nije lose da razmislim o tome. Kada sam ponovila da msm da je mnogo da dam 2000 za to onada sam dobila sok informaciju. A to je da to zadovoljstvo kosta nesto malo manje od 10.000€
E kada se na to prevrnula nisam affraid Mislim se nesto da od mene te pare nece dobiti. Sto je mnogo puno je, to je moje misljenje.
A volela bi kada bi bio neko ko je to radio da nam kaze da li stvarno dobije jajnu celiju kod nekoga kod koga ih vise nema. I da li se u opste isplati obzirom da posle toga sleduje i cena za vto a i neizvestan uspeh iste.
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  Empty Re: Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od HappyGirl 21/11/2016, 23:22

Čekaj na 10 000  još i vto? Shocked affraid Rolling Eyes
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  Empty Re: Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od BiKsi :) 21/11/2016, 23:26

Kod:
HappyGirl ::Čekaj na 10 000  još i vto? Shocked affraid Rolling Eyes
Pa da, deset hiljada to, i onda tek ide vto. Rolling Eyes A cena prava sitnica. Rolling Eyes
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  Empty Re: Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od HappyGirl 22/11/2016, 06:56

Mislila sam da u 10 000 evra spada i paket postupka. Lele ala šure, za medalju!
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  Empty Re: Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od alisa 22/11/2016, 07:57

Meni se cini da je to cena sa postupkom ali nemojte da me drzite za rec...
I konsultacije u vezi ove metode su besplatne... cisto iz radoznalosti mozda odem... bice te u toku Laughing
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  Empty Re: Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od mamadabudem 22/11/2016, 08:47

Super! Dobro je da nije skupo... Shocked
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  Empty Re: Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od Sirijus 22/11/2016, 09:46

Pa koliko košta postupak nije ni čudo da su konsultacije besplatne  b  b  b
Jedna cura je na FB pisala da ih je zvala i da su joj rekli 850 000.
Alisa, idi i proveri b mada i ova manja cifra je previše. E da obavezno pitaj da li su to baš svi troškovi?
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  Empty Re: Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od sanja369 22/11/2016, 13:26

Koji soook!!! Koja cenaaaa!!!! Pa preterali su neverovatno!
Ja ih malopre zvala da se raspitam za scratching endometrijuma ( sto takodje preporucuju) kazu cena od 80-150000 dinara. Pobogu, jedna blaga kiretaza da toliko kosta meni je bio to sok, a sad ovih 10000 eura joooj

sanja369

Broj poruka : 93
Datum upisa : 15.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  Empty Re: Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od alisa 22/11/2016, 13:50

Pa mislim da je histeroskopija skoro svuda toliko... cini mi se i u Genesisu je oko 80 000... 150 je za operativnu a ova manja cifra za dijagnosticku
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  Empty Re: Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od Sirijus 22/11/2016, 14:12

Histeroskopiju sam ja platila pre moje VTO u Feroni negde oko 50.000 a laparoskopija je oko 150.000
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  Empty Re: Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od sanja369 22/11/2016, 14:19

Ja sam shvatila da scratching znaci da malo zagrebu endometrijum da bi on sledeceg ciklusa krenuo da buja. Znaci, to je po meni jedna obicna blaga kiretaza. Histeroskopija je druga vrsta postupka. Aktivacija endometrijuma moze da se izvrsi ili u sklopu sa histero a moze i posebno. Odatle je i moje pitanje i cudzenje da li samo aktivacija mora da kosta toliko ako ne zelim da se radi histeroskopija... nzm

sanja369

Broj poruka : 93
Datum upisa : 15.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  Empty Re: Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od Sirijus 22/11/2016, 14:54

Odosmo malo u OFF sa temom Very Happy
Pitanje je da li uopšte postoji neka garancija kod ovakvih procesa ili je to sve u fazi istraživanja? Ako bi postojala garancija da će da žena koja je bez rezervi JC ovom metodom dobila svoje JC i dalje ostaje pitanje cene koje je povisoko za naše uslove.
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  Empty Re: Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od sanja369 22/11/2016, 15:17

Jeste Off ali sorry nisam znala gde da pitam. A sto se tice garancije, malo su veliki novci za fazu istrazivanja...a plus sve ostalo ... opasan je to biznis

sanja369

Broj poruka : 93
Datum upisa : 15.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  Empty Re: Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od Sirijus 22/11/2016, 15:20

sanja tu smo da pomognemo. Za pitanje histeroskopije možeš da pročitaš ovde a i da pitaš: histeroskopija-klik
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  Empty Re: Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od Nataly17 22/11/2016, 20:56

E bas mi je drago kad ugledah ovu temu. I ja sam kad sam cula za ovu metodu mislila evo rjesenja mojih problema medjutim moja dr je vrlo skepticna jer kaze da to dovoljno nije ispitano u smislu posljedica koje mogu da zadese zenu.
A cijena je sramna. Pa ni donacija nije toliko. A ne garantuju uspjeh. Mada cijena je sitnica ako bi upalilo. Sve bi se snasle za tako nesto. Ipak bih sacekala iskustva zena.
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  Empty Re: Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od sanja369 22/11/2016, 22:02

Hvala pyno Sirijus, ali be treba mi histeroskopija nego scrathing endometrijuma. Odnosno postupak aktivacije endometrijuma koji moze da se uradi u sklopu histero. Obzirom da mi ne treba histero htedoh da se informisem samo za aktivaciju, ali mislim da to retko ko radi posebno. U svakom slucaju hvala

sanja369

Broj poruka : 93
Datum upisa : 15.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  Empty Re: Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od sunny.tp 23/11/2016, 08:12

Jao otisla mi cela poruka a bas sam se uspisala Mad
Evo ukratko - Sanja, ja sam radila skrecing enda u okviru laparoskopije. Tako se on i radi, mada u Jevremovoj to zovu aktivacija pa malo zvuci egzoticnije. Odes na laparo ako je sve u redu oni ti samo malo zagrebu endo. Ja sam radila u Genesisu, bilo oko 50000, a imas i jeftinije u Betaniji. Jedino sto moras da im napomenes da ti urade skrecing.

Sti se tice novih Ljubicevih metoda, pored ove koju sada vidim i nemam reci za cenu, on je uveo i neke jeftinije, isto podmladjivanje, ali krvnim plocicama i maticnim celijama (to su dve vrste). Isto nisu proverene. Ovo sa plocicama rade i u jednoj Grckoj klinici i oni su kao zadovoljni. Stavljala sam vec link na temi i visokom fsh, ali evo ponovo

http://www.iflscience.com/health-and-medicine/scientists-claim-to-have-reversed-menopause/all/
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  Empty Re: Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od sanja369 23/11/2016, 09:38

Zenske hvala puno na angazmanu... pretpostavljam da zato i ne rade posebno aktivaciju jer ovako vise naplate jer sta je akticacija nego mala kiretaza... A sto se tice podmaladjivanja, nemam vremena niti novaca za necije eksperimente...

sanja369

Broj poruka : 93
Datum upisa : 15.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  Empty Re: Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od Zmajuška 23/11/2016, 11:39

Detaljno sam pročitala sve gore napisano, pa se pitam zar ne bi trebalo da postoji neko eksperimentalno istraživanje na uzorku od recimo 100-1000 žena da bi se reklo da je ovo jedna od metoda koja može pomoći, pa da bude svrstana u grupu medicinskih postupaka koji se rade i predlažu pacijentkinjama. Sve mi se čini da mi same plaćamo eksperimentalno istraživanje lekara,sponzorišemo njihov naučni rad što nikako ne bi smelo. Samo naglas razmišljam.
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  Empty Re: Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od sanja369 23/11/2016, 12:18

Ja se slazem sa napred napisanim. Eksperiment je eksperiment

sanja369

Broj poruka : 93
Datum upisa : 15.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  Empty Re: Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od HappyGirl 27/11/2016, 09:25

Principessa ::Imam jedno kratko pitanje za vas cure. Da li neka od vas zna za ove dve metode ozivljavanja jajnika i podmladjivanja jajnika, koje dr. Ljubic radi u Jevremovoj? Pokusavam da dobijem termin kod njega jos od aprila meseca i jos uvek me zavlace. Jel moguce da je do te mere problem dobiti termin kod njega za pregled? Kako bi tek onda izgledalo da hocu i to i vantelesnu da mi on radi...?

mamadabudem :) ::Principessa, čula sam za te metode. Lepo je to da podmlade jajnike, ALI, da li oni garantuju da ćeš dobiti bar jednu ili dve dobre jć? Ne garantuju, naravno. Tako da mislim da je to čisto otimanje para. Ti se još raspitaj, pa piši ovde, baš da vidimo... Ja ne poznajem nikoga, niti sam na nekom forumu pročitala da je neko to radio. Čitala sam da ne postoje ni naučni radovi, što mnogo govori o svemu tome. Bolje se preorijentiši na akupunkturu.
Inače, to  što te zavlače sa zakazivanjem nije ništa novo. Mnoge su odustale od postupaka kod Ljubića baš zbog takvog njegovog ponašanja.

lela1984 ::Ja mislim da je podmladjivanje dobra stvar i da moze da pomogne,a garancije nema nigde.
I mene to interesuje u buducnosti.Garancije nema nigde,ali mi zvuci vrlo logicno.

mamadabudem :) ::Može da se podmladi za 2-3 ciklusa. Samo da naši stručnjaci nešto ne "podmlade" a nešto zajebu.

alisa ::Ja sam citala da je to podmladjivanje sto oni rade cisto bacanje para.... neko najnovije je podmladjivanje sa maticnim celijama ali to je tek u fazi istrazivanja

sunny.tp ::Stavila sam link na drugoj temi o klinici u Atini koja se bavi podmladjivanjem, ali sa krvnim plocicama. Ljubic radi i to i podmladjivanje maticnim celijama koje je mnogo skjplje. Sto se tice ovih u Atini, oni kazu da imaju dosta uspeha, da su pioniri u tome. Drugi im zameraju sto ta studija nije pravilno izvedena - prvo na zivotinjama pa na ljudima, pa prikupljanje rezultata, objavljuvanje itd. Taj dr to radi i veruje da pomaze.
Moje misljenje je da sva ta podmladjivanja nisu dovoljno ispitana, ali da pokusavanke ne moze da skodi. Ko ima novac, moze da proba, bar ovo iz krvi.
Na yt imate Ljubicevo predavanje o tome i on govori o procentu uspesnosti u svojoj klinici, ali je radio jako malom broju zena, zato mi je i logicno sto toga nema po forumima. Da imam pare, ja bih pokusala, ali mislim da je uspesnost vrlo mala.

luckystar74 ::
Principessa ::Imam jedno kratko pitanje za vas cure. Da li neka od vas zna za ove dve metode ozivljavanja jajnika i podmladjivanja jajnika, koje dr. Ljubic radi u Jevremovoj? Pokusavam da dobijem termin kod njega jos od aprila meseca i jos uvek me zavlace. Jel moguce da je do te mere problem dobiti termin kod njega za pregled? Kako bi tek onda izgledalo da hocu i to i vantelesnu da mi on radi...?

Jeste problem je, zasto ne znam!
Zato sam i promenila kliniku jer sam ostavila gomilu para i pre svega sam imala poverenje u dr (koje mi je bilo jako tesko da steknem posle svega) a zavlacile su me sestre...
I da nisam dobila izvestaj sa VTO kada je prekinuta stimulacija kao da postupak nije ni radjen a narokana sam bila hormonima...
Ja sam ceo februar pokusavala da zakazem za ponovni VTO postupak i nisam uspela (niti jednom se nisu javili sa klinike)...
Nemam iskustva sto se tice podmladjivanja jajnika pa ne mogu nista da kazem, malo sam skepticna a i za mene u mojim godinama nema poente mozda kod nekog mladjeg....

Principessa ::Ja imam nesto da kazem povodom ovih metoda podmladjivanja jajnika koje dr. Ljubic primenjuje.
Pitala sam ujaka u Nemackoj, koji je i sam dobio svoje blizance iz VTO, a hirurg je po struci (doktori to ipak drugacije dozivljavaju i informisaniji su sigurno od nas- u krajnjoj liniji "na izvoru" su i mogu uvek da pitaju kolegu za sve sto ih zanima, jelte..). Zamolila sam ga da se raspita u Nemackoj i Svajcarskoj (gde njegova rodjena sestra radi kao ginekolog na klinici gde se radi VTO) u vezi bilo kojeg postupka podmladjivanja jajnika. On mi je rekao da se to tamo ne radi, i posebno mi je skrenuo paznju da i ako mi padne napamet nesto od ta 3 sto Ljubic radi- da mi nippsto ne padne na pamet da se igram sa maticnim celijama, jer je to jako opasno i nedokazano koliko je koristi a koliko stete generalno vezano za njih...kaze da mogu veoma lako da razviju auto imunu reakciju i da se sa tim stvarno nije za igrati...
Eto, kad ste vec pokrenuli temu- ja da vam prenesem, pa vi kako hocete :)

mamadabudem :) ::Ne bi mi palo na pamet i u najvećem ludilu da dozvolim bilo kome da se za..bava sa mojim jajnicima. Da mu budem "miš za ispitivanje"...ne dolazi u obzir. Po mom mišljenju bolje je lepo ići na donaciju i bez maltretiranja doći do cilja.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  Empty Re: Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od Principessa 27/11/2016, 11:06

Ja opet imam potpuno drugaciji stav i ne bih se nikad odlucila za donaciju jer to dete ne bi imalo nijedan moj gen, i u tom slucaju bih razmisljala o usvajanju pre, no to nije tema ovde...
Mislim da to ima smisla, posebno OVA, poslednja od 3 metode koje on radi. Sto se tice maticnih celija (to je druga po redu metoda od 3), kao sto sam vec napisala- po misljenju mog ujaka iz Nemacke koji je lekar, to je vrlo opasna stvar (to kosta 10.000€), i ja licno se ne bih usudila to nikad da radim iz razloga sto maticne celije lako mogu da izazovu autoimuni odgovor (to misljenje generalno vlada u Nemackoj).
A o ostalim metodama bih razmislila i cu razmisliti, jer mislim da vredi probati, posebno kod nas koje imamo problem sa godinama i slabom preostalom rezervom jc.
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 50
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  Empty Re: Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od Principessa 27/11/2016, 15:03

Sad sam zvala Jevremovu, cena OVA procedure je 860.000din ili 7.000€ (kad se preracuna). Ono sto je posebno iritantno je problem kako doci do termina famoznog pregleda kod prof. Ljubica. Oni sad kazu februar je prvi slobodan mesec, a kad pitas za termin, kazu javicemo.
Btw, isto sam tako zvala aprila pr. god., oni mi tada rekli za jun, pa su me tek zvali u oktobru, i meni puko film, nisam ni htela da odem tada...
Pa cekajte malo, zar toliko zena hoce i moze da plati tolike novce za podmladjivanje jajnika, da vas opusteno drze na stand by-u 3 meseca da bi o tome sa prof. Ljubicem pricale??? 🙄
Da, jos nesto vrlo bitno!
Nijedna od procedura ne podrazumeva i vantelesnu u ceni, vec se sve to placa posebno! Pa to realno mogu samo da plate stranci koji i onako napolju placaju po 10.000€ postupak (moj prijatelj je u Barseloni toliko platio za ivf sa doniranim jc...)! Uzas!
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 50
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije  Empty Re: Podmlađivanje jajnika Metoda Ovarijalne in Vitro Aktivacije

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu