KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+73
Bobac
zsuki75
Gagagaga
Rada74
danica87
srculence 84
leptirica1977
Hande
Pikseta
sretnazvijezda
nina :)
Vuchica
ganedina
Sofija Veks
jelena*mama2andjela*
noja
ninica2
anasrce
lela1984
masato
HappyGirl
Bekanicaa
kornjaca
enap
libra35
valika77
Ancica 87
Buba82
PalcicaBg
bebana81
Principessa
BabyBear
Angie83
Blanka
Padobranka
Bundevicav
marina_82
alisa
Zmajuška
saska1
zumbulcic
bak
Elenaa
sanja 73
Hugolina
mimi85
bobica83
Tavita
ivanicasale
Jerapetra
tiramisu
Sirijus
mamadabudem
daki_mm
marijaivlada
Dora1
BiKsi :)
jelena.kuburic
Mika
Bobaue
daduska
sanja369
sunny.tp
dusica78
Tebi
mmakica
topalovic
kolibri5
Smrdica
fight&faith
Bubamarica79
Jaka
branka86
77 posters

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 23/2/2017, 15:14

Dušice, super su ti hormoni, prolaziš komisiju glatko! Srećno :)
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Elenaa 23/2/2017, 18:48

Jerapetra hvala draga ja ono obavestenje nisam uspela naci,ali zato ste vi tu.

Elenaa

Broj poruka : 87
Datum upisa : 03.11.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dusica78 23/2/2017, 18:49

Hvala MDB :) :*
dusica78
dusica78

Broj poruka : 276
Godina : 45
Datum upisa : 27.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Pikseta 23/2/2017, 20:42

Drage devojke,evo da se javim ponovo.Bila na drugom ultrazvuku.Prvo sto moram reci jeste da je doktor izgovorio da se nada da je neki bebac odustao.Ja sam mu samo rekla da nema sanse.I naravno da nije.Svi smo na broju i kako rekose prelepi smo smajli angel smajli angel smajli angel
Posebno hvala Ninici 2,sto mi je priredila iznenadjenje i bila moja pratnja i podrska danas ljubav
Pikseta
Pikseta

Broj poruka : 106
Location : Novi Sad
Datum upisa : 20.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dusica78 23/2/2017, 21:20

Pikseta, divan izveštaj! Naravno da ste na broju i naravno da ste prelepi! Sve će tako i da se nastavi! Čarobno! srca1
dusica78
dusica78

Broj poruka : 276
Godina : 45
Datum upisa : 27.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sanja 73 23/2/2017, 21:31

Pikseta mazi stomačić,uživaj i pričaj im kako imaš dobre drugarice koje ih puno vole srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ninica2 23/2/2017, 21:34

Pixeta ❤❤❤ tvoja pozitivnost nema granice draga 😊 hvala tebi na podizanju ega i vraćanju energije i pozitivnosti koju sam bila izgubila negde usput...ljubac za tri radenska ❤❤❤ 😁😘😘😘 Devojke koračaljke koračajte sigurnim koracima i sa pozitivnim mislima,uverila se sama koliko istine ima u tome...želim vam svakoj što i sebi bar jedno malo,bucmasto guzavo za gnjavljenje ❤👶 a i ja ću još malo laganini u šetnju zvanu vto u Feronu ovaj put treća sreća sa teta betom u plusu pa tako jedno devet meseci do ljubavi na prvi pogled 👶😊
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sanja 73 24/2/2017, 13:45

Ninice2 da sve bude kako si ti napisala, zagrljaj sretni koraci drage dame cveće cveće cveće cveće cveće
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 26/2/2017, 13:45

Ninice2 ja ti iskreno zeli da ti se najveca zelja ispuni.

Hvala drage moje vestica konacno dosla sada je 6dc jos malo pa krecem sa ciklom Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ninica2 26/2/2017, 16:54

Sanja73 i Ivanicasale hvala na podršci ❤❤😘😘 ....
Iako ću pitati dr. pitaću i ovde da li je neko od vas pio lexilijum ili bromazepan u postupku? Pijem lexilijum zbog problema sa vratom! Interesuje me mišljenje onih koje su pile...pozdrav svima i srećno u koračanju 😘😘😘
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od anasrce 26/2/2017, 22:12

Drage moje kutanjke izvinite sto vam upadam kao padobranac ali mi zajednu divnu zenu treba informacija gde se sad dr Kopitovic moze naci za konsultacije osimu Betaniji, gde sad radi privatno? Da li je i dalje u Ordinaciji Ilic? Hvala puno i zelim vam svima sve najbolje roda
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ninica2 26/2/2017, 22:19

Anasrce prof.Kopitović više ne radi u Betaniji ali radi u Feroni 100% ...
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od anasrce 27/2/2017, 01:26

Hvala Ninice 😙 Nisam znala da vise ne radi u Betaniji..
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 27/2/2017, 14:50

Ninice, meni su u Genesisu napisali među terepijom posle postupka i bromazepam 1,5 mg 2x dnevno po potrebi. Rekli su da ga uzmem ako sam uznemirena, pa sam ja pila kad osetim nervozu ili tremu :-). U scakom sl može, čim oni to svima pišu
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ninica2 27/2/2017, 15:14

Sanny.tp hvala draga,mislim da je davno pisao još neko da je pila u postupku...U svakom slučaju pitaću i prof.Kopitović i nadam se da će odobriti 😊 ljubac 😘😘😘
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 27/2/2017, 21:36

Treba mi vasa pomoc.pijem Mikroginon kontraceptiv od 13.2.kao pripremu za VTO sledeci ciklus.18.02.mi je radjena histeroskopija na kojoj je prof.Kopitovic odstranila neke oziljke od ranije i ostatke septuma.Prof. je kazala da je sve ok i da mogu u postupak(radimo u PFC).Posle te histeroskopije imam smedje-braon iscedak(stara krv) sto je normalno posle intervencije.Danas mi se pojavljuju sitni ugrusci i kao da mi se blago povecava kolicina krvarenja,ali i dalje deluje da je stara krv.Sta vi mislite da li je to normalno i da li cu dobiti menstruaciju redovno posle Mikroginona(poslednji 02.03.) da mogu da krenem sa terapijom ovo mi se prvi put desava pa sam zabrinuta da li cu pravilno prepoznati prvi dan menstruacije.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Elenaa 27/2/2017, 21:48

To braon se i meni pojavljivalo kad sam pila mikroginon cak mi je bilo i malo krvi ,zvala sam da pitam rekli ispijte sve tablete i krenuce ciklus sve to do sad se ne racuna da je menstruacija.Tako je i bilo ,kad sam popila poslednju meni je vec sutradan krenulo krvarenje i odmah se javila njima ,pregled i poceo postupak.Tako da verujem nije nista zabrinjavajuce.Mozda ce se opet javiti neka devojka sto je bolje upucena.

Elenaa

Broj poruka : 87
Datum upisa : 03.11.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 27/2/2017, 23:13

Micam, to je potpuno normalno nakon histeroskopije. Pritom pijes kontraceptive koji ti sad sredjuju dolje stanje. Plasticno je to meni prof Kopitovic davno o jasnila. "Kontraceptivi nakon hister.se i preporucuju kao tretman za lice kod kozmeticara kad se koriste razne kremice da bi se skidao sloj po sloj onoga sto treba da ode sa nase koze, bubuljice , necistoce i sl. E tako i mikroginon djeluje na matericu." Skida, obnavlja zidove materice, tako da ne brini. Meni se nakon prve histero i skidanja gromnog septuma pojavio oooogroman ugrusak da sam se ukenjela od straha da oprostis :-) Ali su mi onda objasnili da je to sve normalno. Tako da bez brige slobodno, sve dok budes pila mikroginon imaces i ugruske i krvarenje. Jedino ako bi bilo bas obimno krvarenje onda bi se morala javiti doktoru. Pozzz
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micam 27/2/2017, 23:33

Hvala Blanka mnogo,sad mi je lakse.Nije obimno dovoljan dnevni ulozak ali sam brinula.Lakse mi je kad se javi neko sa iskustvom.Pozdrav tebi i tvojim princezama.
Elenaa hvala i tebi,puno znaci kad imas kome da ispricas a da te razume.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 1/3/2017, 13:08

Taman pomislim da mi je sve jasno i onda izleti neka zackoljica Very Happy

Ja ne razumem sta je zuto telo, a sta cista zutog tela? Juce isla na uz kod moje lokalne dr, sumnjam u njeno znanje tih detalja pa nisam ni pitala. Elem, uz je bio pred početak novog ciklusa da bi se videlo da li ima cisti pa da počen sa klomifenom. I na jajniku ona vidi, po njenim rečima, folikul od 24mm. Kaze ona to je folikul zbog veličine, nije još cista. A ja treba da dobijem za par dana, po mom misljenju to je cista. Pratila sam bazalnu i bila je O jos davno. A sad da pređem na stvar - na netu vidim da zuto telo posle O ima veličinu do 27mm, a kad dođe menstruacija, onda nestaje. I sad pitanje sa početka, šta je zuto telo, a šta cista zutog tela i koje su njihove veličinr?
Pitanje za razmišljanje Razz
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ninica2 1/3/2017, 13:29

Hm...zar nije žuto telo znak da je bila ovulacija i nije došlo do oplodnje...A laički kontam da cista žutog tela folokul koji nije pukao 🤔 ništa mi se ne uklapa 😣
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ninica2 1/3/2017, 13:32

Ciste žutog tela (Luteinske ciste)


Ciste su patološke promene, obavijene kapsulom, ispunjene tečnošću ili polučvrstim sadržajem, a nalaze se u jajniku ili na njemu. Luteinske ciste nastaju uvećanjem žutog tela i njegovim ispunjavanjem tečnošću. Njihov zid mogu da čine ćelije granuloze uili teke interne.

Uzrok nastanka
Luteinska cista je funkcionalna cista žutog tela koje nastaje tek nakon oslobađanja jajašceta iz folikula tokom ovulacije.

Klinička slika
Luteinske ciste se nalaze najčešće obostrano, pre svega kod mole hidatidoze. Često nema nikakvih simptoma ali kao i kod drugih cisti i ovde se mogu javiti promene normalnog menstrualnog ciklusa, bol tokom ili nakon seksualnog odnosa, osećaj punoće i oticanja u donjem delu trbuha, promene u mokrenju ili pražnjenju creva.

Usled nepravovremenog lečenja može doći do sledećih komplikacija: prsnuće ciste, uvrnuće peteljke ciste i prsnuće, suženje porođajnog kanala. Ukoliko dođe do prsnuća, javlja se jak bol u donjem delu trbuha, slabost, mučnina i povraćanje.
Lečenje
U većini slučajeva ciste se spontano povlače i zahtevaju samo ultrazvučno praćenje i kontrolu. Koriste se hormonski preparati u smislu gestagenske supstitucije u drugom delu ciklusa kao i kontraceptivne pilule koje mogu zaustaviti rast i pojavu cista. Nadjoh nešto o cisti 🤔
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 1/3/2017, 13:41

Da, to je za cistu, a sto se tice samog zutog tela, koliko shvatam iz citanja, ono treba da bude tu posle ovulacije. Njegova svrha je da luci progesteron, ako nije došlo do oplodnje, ono se smanjuje i kreće ciklus, a ako je doslo, embrion luči hcg i tako šalje signal zutom telu da ne propadne i nastavi da luci pg sve do treceg meseca kada tu ulogu preuzima posteljica. Da li to znaci da na uz ako je bilo ovulacije treba da se vidi zuto telo koje je 20-30mm? I da li je moguce da moja dr to ne zna, nego napise da je foliku. Ja cu svakako ici ponovo na uz kad dobijem, ali me bas interesuje sad ovo oko izgleda jajnika u drugom delu ciklusa :_D
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 1/3/2017, 13:43

Moguce da doktori koji nisu bas strucni i nemaju dobar uz ne razlikuju zuto telo, cistu i folikul Shocked
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ninica2 1/3/2017, 13:45

Meni piše uvek ili folikul ili žuto telo...ako je folikul piše i dimenzija ako je žuto telo samo žuto telo...nisam do sada nikada za 17god uz imala žuto telo sa mm??? A to za žuto telo si tačno protumačila to mu je uloga 😊
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu