KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+59
Hugolina
zsuki75
Smrdica
Dreamerka
MalaSaJuga
masato
nina :)
anapetrovic
Mika
branka86
Lola021
bebana81
kornjaca
Gorocvjet
Pikseta
HappyGirl
SannI-AlL
Padobranka
Vanilla
Dora1
Mia-ns
mirjanamirjana1986
Blanka
ne gubim nadu
bebko
Bobaue
Mimi12
winni
PalcicaBg
Ancica 87
lela1984
sanja369
Arwen
tiramisu
bak
enap
OKacica
Amna84
jelena.kuburic
mimi85
BabyBear
sanja 73
Zmajuška
ivanicasale
Tebi
Tavita
alisa
mamadabudem
zumbulcic
bobica83
saska1
dusica78
Sirijus
Jerapetra
marina_82
libra35
Vanja80
daduska
BiKsi :)
63 posters

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 31/10/2016, 11:17

Zmajuška, divna simbolika neka ti je sa srećom srca srca srca igracice igracice igracice igracice
Happy, ideja je baš superiška sreca
Branka, ja za sinuse koristim homeopacki lekić, cinapsin, ima ga u apotekama i meni je baš pomogao.
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od branka86 31/10/2016, 11:21

sirijus ::Zmajuška, divna simbolika neka ti je sa srećom srca srca srca igracice igracice igracice igracice
Happy, ideja je baš superiška sreca
Branka, ja za sinuse koristim homeopacki lekić, cinapsin, ima ga u apotekama i meni je baš pomogao.
Hvala draga usne
A niko mi ne kaze da li ova prehlada ili sta je vec nece uticati na plod?
branka86
branka86

Broj poruka : 328
Datum upisa : 25.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tavita 31/10/2016, 17:55

Drage moje, TSH mi je danas 6 (ref. vr. 0,7-4,2)! Vrednost pre stimulacije je bila 2,3, i tada sam sama korigovala dozu i počela da pijem eutiroks naizmenično 125 i 150. Danas mi 6. dan nakon transfera! Baš sam se zabrinula... Poslala sam rezultat na mejl klinike. Ne mogu da verujem - tu vrednost nisam imala od 2011. godine, otkada pijem terapiju. U prethodoj trudnoći TSH mi je samo dva puta prešao 1,5.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zmajuška 31/10/2016, 18:12

Branka, lično mislim da prehlada ne može da naškodi bebi, niti bilo koji preparat na biljnoj bazi. Virus je već nešto ozbiljnije. Pokušaj što manje da se sekiraš, prehlada se da sanirati. zagrljaj

Tavita, verivatno je skočio usled implantacije, ipak su tu 4 cvetića, nešto se definitivno događa. Nadam se da ćeš uskoro dobiti odgovor od klinike. zagrljaj
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od branka86 31/10/2016, 18:35

A kako da znam da li je prehlada ili virus?
branka86
branka86

Broj poruka : 328
Datum upisa : 25.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zmajuška 31/10/2016, 19:45

Da li imaš temperaturu? Osećaš li se malaksalo?

Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od branka86 31/10/2016, 19:54

Zmajuška ::Da li imaš temperaturu? Osećaš li se malaksalo?

Temperaturu mislim da nemam, nisam merila, a sto se malasalosti tiče pomalo su mi teske noge.. Uglavnom grlo, nos, glava.. Mad
branka86
branka86

Broj poruka : 328
Datum upisa : 25.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zmajuška 31/10/2016, 20:08

To ti je prehlada, ne verujem da je virus, probaj da se ne sekiraš. Možeš da se inhaliraš čajem od bosiljka, nane, žalfije, da piješ čajeve i limunadu i na grlo t.j. oko vrata da stavljaš tpole obloge od komove rakije. To je bar ono što ja radim, što je na prirodno i što ti verujem ne može naškoditi ni bebi. Primiri se i za 2-3 dana će proći.
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od branka86 31/10/2016, 20:29

Zmajuška ::To ti je prehlada, ne verujem da je virus, probaj da se ne sekiraš. Možeš da se inhaliraš čajem od bosiljka, nane, žalfije, da piješ čajeve i limunadu i na grlo t.j. oko vrata da stavljaš tpole obloge od komove rakije. To je bar ono što ja radim, što je na prirodno i što ti verujem ne može naškoditi ni bebi. Primiri se i za 2-3 dana će proći.
Hvala draga sve to radim, temperaturu sam sad izmirila, nemam, 36,8 Nadam se da ce brzo proci.. Danas sam se "nadrogirala" sa belim lukom Shocked
branka86
branka86

Broj poruka : 328
Datum upisa : 25.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zmajuška 31/10/2016, 20:48

Naravno da će proći. Beli luk obožavam, i ja sam udarila dobru dozu uz ručak. Wink
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 31/10/2016, 23:03

Tavita, skok tsh cesto ukazuje na trudnocu, drzim fige jakooooo!

Zmaje, jos samo tri noci spavas! Drzim fige itebi!

Branka, poslusaj Zmajusku, dala ti je dobre savete.

Sirijus, znas da je i meni cinabsin pomogao,al mojoj snajki napravio jos gori problem sa sinusima. Ja ga ipak ne bih u trudnoci. Lagano inhaliranje cajem od bosiljka, nane, ilipara od vrele vode u kupatilu, obloge od rakije, udri po luku branka!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od daduska 31/10/2016, 23:08

Tavita, Meni je prije trudnoce Tsh bio 1,6, po terapijom, A Sada je 2,9. 
Samo da nas ti obradujes velikom betom, A njega ces vec regulisati terapijom!  osmeh srce
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bobica83 1/11/2016, 10:38

Tavita ja sam bas juce imala razgovor sa endokrinologom oko TSH. U transfer sam usla sa 2,posle pet dana  3.9 i odrzavao se do bete i pored korigovane terapije. Dr Sumarac mi objasnila da je kod zena koje imaju problem sa hipotireozom da u transfer udju sa dobrim TSH i da on skace posle transfera i da ce se polako regulisati. Kod blizanacke trudnoce isto skace. Ja sam sad skoro 9nedelja i napokon je pao 2.1 ali sam na veeelikoj dozi i to 5x200 i 2x175 mislim da niko nije pio toliku dozu. I bas mi juce prica da je pre par dana imala zenu koja je ostala trudna blizanacka sa TSH 100 i da to ne valja jer nije ni pokrivena terapijom i treci mesec je najbitniji.
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bobica83 1/11/2016, 10:45

Tako da TAVITA koriguj terapiju i ne sekiraj se. Mene su ginekolozi naplasili ali sad posle razgovora sa dr Sumarac mirnija. Kad budes vadila betu vadices i TSH i opet ce ti biti veci zbog stresa i iscekivanja bete. Bitno da pijes trlerapiju i unosis hormon a bitan je treci mesec a do tada ces ga srediti.
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jerapetra 1/11/2016, 11:22

Zmajuška, da ti zahvalim i ja na ovim savetima, pošto je i mene uhvatila neka prehlada, kijam i curka mi nos, a grlo crveno. Temperaturu hvala Bogu nemam. Znači, moralo me je uhvatiti uprkos svim mojim merama predostrožnosti i kljukanjem limunadom i ostalim izvorima vitamina C No Sad sam stavljala obloge od komovice, čini mi se da mi već pomažu. Ali nadisah se usput rakije, ne vredi, obloga pod grlom, sve ide u nos! lol!

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od branka86 1/11/2016, 12:15

Lerapetra i ja isto z, ugusi me rakija, po ceo dan drzim obloge a ono samo isparava.. Pijes li sta od nazovi lekova?
Ja danas u apoteci kazu ne sme sirup od belog sleza a ni caj?! Dadoše mi isla mint pastile, sme li to zna li neko?
branka86
branka86

Broj poruka : 328
Datum upisa : 25.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tavita 1/11/2016, 12:19

bobica83 ::Tako da TAVITA koriguj terapiju i ne sekiraj se. Mene su ginekolozi naplasili ali sad posle razgovora sa dr Sumarac mirnija. Kad budes vadila betu vadices i TSH i opet ce ti biti veci zbog stresa i iscekivanja bete. Bitno da pijes trlerapiju i unosis hormon a bitan je treci mesec a do tada ces ga srediti.

Hvala, Bobice. Mnogo mi znači tvoje iskustvo. Dr Kopitović mi je sinoć savetovala da povećam dozu na 15o, a ja posle tvoje poruke, razmišljam i da uvedem dva dana po 175. Planiram da odmah posle bete zakažem kod dr Šumarac. Već sam u julu bila kod nje, tada mi je i rekla da se nekad i nepotrebno diže panika oko tog TSH. Meni je TSH sve vreme bio vrlo nizak, tj. ispod 1, da bi pred sam postupak stimulacije (a nakon primljenog diferelina depo) skočio na 2,3. Sad mi je baš krivo što ga nisam kontrolisala u toku stimulacije, mogla sam ranije povećati dozu. Ali što kažeš, ako dođe do trudnoće, ima vremena do trećeg meseca da se sredi. Još jednom, hvala ti mnogo. I navijam najjače za Pavla i Ninu osmeh srce osmeh srce
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jerapetra 1/11/2016, 12:20

Branka, ne pijem ništa. Imam kutiju Strepsilsa kod kuće, njega inače nekad posisam kad me boli grlo, ali pročitah da ne smeju trudnice i dojilje bez konsultacije sa lekarom, pa nisam smela. Smorila sam se najstrašnije...

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tavita 1/11/2016, 12:32

Branka i Ierapetra, ja bih ipak bila malo opreznija s tom komovicom Very Happy , jer je kože aporbuje i unosi u organizam... Nisu ni svi čajevi u trudnoći dobri, tj. preporučuje se mali broj njih. Evo jednog linka o tome
http://www.probotanic.com/informacije/cajevi-u-trudnoci/

Možete uzetii neku manju dozu paracetamola, to znam sigurno. I čaj od šipka je odličan, kako zbog vitamina C, tako i zbog gvožđa.
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zmajuška 1/11/2016, 12:39

Ierapetra ::Zmajuška, da ti zahvalim i ja na ovim savetima, pošto je i mene uhvatila neka prehlada, kijam i curka mi nos, a grlo crveno. Temperaturu hvala Bogu nemam. Znači, moralo me je uhvatiti uprkos svim mojim merama predostrožnosti i kljukanjem limunadom i ostalim izvorima vitamina C No  Sad sam stavljala obloge od komovice, čini mi se da mi već pomažu. Ali nadisah se usput rakije, ne vredi, obloga pod grlom, sve ide u nos! lol!

Nema na čemu! Wink

Ne treba držati obloge po čitav dan, 3-4 puta u toku dana po sat vremena.

Branka i Ierapetra, da ozdravite što pre! zagrljaj
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bobica83 1/11/2016, 12:42

Tavita ne znam gde ides kod Sumarac ja idem u Zutic i rekose mi da ona nece biti tu neko vreme,koliko rece ide kod cereke u Ameriku pa bolje odmah zakazi. Ja cu sutra zvati da zakazem jer im izasao raspored danas za novembar pa ce tacno znati do kad radi
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od masato 1/11/2016, 12:53

Izbegavajte cajeve u trudnoci, samo se inhalirajte njima, eventualno mozete Pancicev caj br.85, on nije bas za prehladu, ali caj kao caj da vas zagreje i mozda nanu, kamilicu... i izbegnite obloge od rakije, pitanje je koliko preko koze dospeva do bebe....tu je najbolje slusati samo i iskljucivo lekara, do treceg meseca treba bas bas voditi racuna!
masato
masato

Broj poruka : 157
Godina : 45
Location : Nis
Datum upisa : 10.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od branka86 1/11/2016, 12:59

Pa ja stvarno više ne znam smem li išta, ako ne pijem ni caj ni obloge ni nesto za grlo, pa kako onda da me prodje?? 😵
branka86
branka86

Broj poruka : 328
Datum upisa : 25.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od masato 1/11/2016, 13:07

Npr. izrendan beli luka u kiselo mleko ili jogurt, inhaliranje cajem od zalfije, kapi za nos na bazi morske vode, mnogo vode, supe i mirovanje,sve vise od toga mora dr da odobri. To je, naravno, samo moje misljenje. Obloge od rakije mogu samo ako imas temperaturu, a cini mi se da ti nemas.
masato
masato

Broj poruka : 157
Godina : 45
Location : Nis
Datum upisa : 10.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zmajuška 1/11/2016, 13:12

Branka, pokušaj da se smiriš jer imam utisak da si sada veoma uznemirena. Svaka od nas je pokušala da ti da savet najbolje što može i zna. Nismo sve iste i ne odgovara svima isto, nekada treba poslušati svoj unutrašnji osećaj. Razmisli sama šta tebi najviše odgovara i tako postupaj. Jeste da lekari imaju znanja i stručnosti i da u prvom redu treba poslušati njihovo mišljenje, ali odlazak kod njih treba svesti na minimum u ovom periodu kada haraju virusi, a po domovima zdravlja i bolnicama ih ima najviše.
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu