KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+59
Hugolina
zsuki75
Smrdica
Dreamerka
MalaSaJuga
masato
nina :)
anapetrovic
Mika
branka86
Lola021
bebana81
kornjaca
Gorocvjet
Pikseta
HappyGirl
SannI-AlL
Padobranka
Vanilla
Dora1
Mia-ns
mirjanamirjana1986
Blanka
ne gubim nadu
bebko
Bobaue
Mimi12
winni
PalcicaBg
Ancica 87
lela1984
sanja369
Arwen
tiramisu
bak
enap
OKacica
Amna84
jelena.kuburic
mimi85
BabyBear
sanja 73
Zmajuška
ivanicasale
Tebi
Tavita
alisa
mamadabudem
zumbulcic
bobica83
saska1
dusica78
Sirijus
Jerapetra
marina_82
libra35
Vanja80
daduska
BiKsi :)
63 posters

Strana 16 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tebi 6/10/2016, 20:18

Branka to bi trebalo endokrinolog da je sve napisala za terapiju, ako je i uveden taj lek. Ja sam ga pila prvih 12 nedelja trudnoce, posle je ukinut. Ako ga pijes obavezno se pije i tokom cekanja bete.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Gorocvjet 6/10/2016, 20:18

Meni je endokrinolog rekla da cu piti vrlo malu dozu tokom cijele trudnoce, jer je dokazano da ce tako trudnoca doci do kraja bez prekida, ne daj boze.

Ja sad pijem 500mg Metfogame.
Gorocvjet
Gorocvjet

Broj poruka : 96
Datum upisa : 02.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od branka86 6/10/2016, 20:25

Ja pijem gluformin 500mg 3x1,endokrinolog mi je napisala piti do aspiracije! (cak ne ni do transfera) a u slučaju negativne bete nastaviti th. Naravno svi dr koji rade na vto se ne slažu sa tim i kazu da treba piti dok cekamo betu, a onda uz kontrolu analiza videti sta i kako tokom trudnoće. Ja naravno pijem, pa sad kad ste pomenule rekoh da pitam grešim li?! 😕
branka86
branka86

Broj poruka : 328
Datum upisa : 25.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tavita 6/10/2016, 20:26

Kornjaco, Gorocvjet,Bobaue,Branka, Arwen, otvorite prozore, jer stižu roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda
Mislim da ranitidin nije preporučljiv u trudnoci. Lagana setnja će pokrenuti creva i poboljšati varenje.
Što se tiče trnsfera i ultrazvuka, mene dr Bujas nije gledala ni tokom transfera niti nakon njega, pa opet su se bila "primila" oba embriona. A dr Steva je zaista divan i pazljiv.
Prepisujem Blankin savet u vezi sa simptomima. nadam se da ću ga i sama primenjivati kroz nekih mesec dana :)
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od branka86 6/10/2016, 20:29

tavita ::Kornjaco, Gorocvjet,Bobaue,Branka, Arwen, otvorite prozore, jer stižu roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda
Mislim da ranitidin nije preporučljiv u trudnoci. Lagana setnja će pokrenuti creva i poboljšati varenje.
Što se tiče trnsfera i ultrazvuka, mene dr Bujas nije gledala ni tokom transfera niti nakon njega, pa opet su se bila "primila" oba embriona. A dr Steva je zaista divan i pazljiv.
Prepisujem Blankin savet u vezi sa simptomima. nadam se da ću ga i sama primenjivati kroz nekih mesec dana :)
Hvala Tavita i ja tebi zelim isto, drzim tvige i cekam ovde da nam javis lepe vesti 😘😘😘
branka86
branka86

Broj poruka : 328
Datum upisa : 25.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tavita 7/10/2016, 00:11

Drage moje, potrebna mi je pomoć ženica koje su primale diferelin depo. Kako sam već napisala, tu injekciju sam (zbog endometrioize i ciste) dobila 27. septembra, i to je bio moj 21. dc. Menstruacija mi je skoro pa regularno stigla 5. oktobra. Zvala sam Feronu, med. sestra mi je rekla da je to očekivano i da dođem na merenje hormona i uz 10. oktobra i da ću, ako vrednosti budu u redu, početi sa terapijom već 11. Ništa mi nije jasno. Kako mogu početi 6. dc sa stimulacijom jajnika? Prošli put sam bila na kratkoj šemi, ovo me baš zbunjuje.
Inače, oslobodili smo se ešerihije, ali smo otkrili da su meni "zaboravili" da odrade analizu brisa na gljivice. Dobro je da ima još vremena da to iskontrolišem i da, eventuaalno, izlečim infekciju, ako je bude...
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od branka86 7/10/2016, 00:17

Draga obzirom da vec primas diferelin samo ce ti uključiti gonal ili menopur nakon provere hormona i uz nalaza, ako je sve ok krecete sa stimulacijom. To bi trebalo biti 2-4dana ciklusa ali posto primas diferelin verovatno moze i 6dc.bilo je devojka i sa mnom u grupi da su krenule kasnije i to je ok. Nemoj se opterećivati slučaj kako kazu i samo pozitivno u nove pobede 😉srecno 😘
branka86
branka86

Broj poruka : 328
Datum upisa : 25.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tavita 7/10/2016, 00:25

Hvala, draga Branka. Potrudiću se da isključim kontrolora i istraživača u sebi :)
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od branka86 7/10/2016, 00:27

E tako 😉😘😘
branka86
branka86

Broj poruka : 328
Datum upisa : 25.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bobica83 7/10/2016, 09:45

Tavita ja sam 6dana ciklusa krenula sam stimulacijom a pre toga nekih 15 dana bila na diferelinu..ne brigaj i samo napred..
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 7/10/2016, 10:15

Tavita prepisuj od bobice!!!!!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kornjaca 7/10/2016, 16:12

Da napisem i ovde beta 519 10dpt nisam izdrzala do sutra!!!!! igra igra igra igra igra
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od daduska 7/10/2016, 17:15

Cestitke!!!!! Zelim ti ugodnu i skolsku trudnocu!!!!! ljubav
daduska
daduska

Broj poruka : 163
Godina : 41
Location : Gradiska
Datum upisa : 14.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 7/10/2016, 18:51

Cekalice navijam i saljem rode!
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Arwen 7/10/2016, 19:53

Kornjaco cestitam radost radost radost radost radost radost radost radost divna vest d d d d d d d d d d d
Arwen
Arwen

Broj poruka : 68
Datum upisa : 24.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bobica83 7/10/2016, 20:56

Bravooooo kornjacooooo sto volim ovakve vestii i lepeee beteeeeeeee....
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tavita 7/10/2016, 21:25

Čeatitam, kornjačo! Eto nagrade za tvoje čekanje i strepnje!
Bobaue, Arwen, Branka, čekamo i navijamo za vaše rode!
Bobice, prepisujem, nego šta :) Pošalji neku puškicu :)
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 7/10/2016, 21:31

Cestitaaaam kornjacoooo
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 8/10/2016, 01:33

tavita ::Drage moje, potrebna mi je pomoć ženica koje su primale diferelin depo. Kako sam već napisala, tu injekciju sam (zbog endometrioize i ciste) dobila 27. septembra, i to je bio moj 21. dc. Menstruacija mi je skoro pa regularno stigla 5. oktobra. Zvala sam Feronu, med. sestra mi je rekla da je to očekivano i da dođem na merenje hormona i uz 10. oktobra i da ću, ako vrednosti budu u redu, početi sa terapijom već 11. Ništa mi nije jasno. Kako mogu početi 6. dc sa stimulacijom jajnika? Prošli put sam bila na kratkoj šemi, ovo me baš zbunjuje.
Inače, oslobodili smo se ešerihije, ali smo otkrili da su meni "zaboravili" da odrade analizu brisa na gljivice. Dobro je da ima još vremena da to iskontrolišem i da, eventuaalno, izlečim infekciju, ako je bude...

Hello! Ja sam primila diferelin depo zadnji put, i ciklus uopste nisam dobila sledeci mjesec. Provjerila hormone u Feroni i bili su svi ok i odmah pocela sa stimulacijom. Tako da ako ti hormoni budu ok a hoce jer diferelin depo to sve fino " namjesti" kreces. Nemoj da brigas,neces krenuti sa bockanjem ako sve nije na svoje. A sto se tice briseva ja ih radila pola godine prije pocetka ove zadnje , uspjesne vto, I pred aspiraciju osjetim peckanje ,i dali su mi jednu vaginaletu u Feroni i sve je prestalo. Mada mi je tada i Kopitovicka rekla da ona sve to " ispere dobro" prije aspiracije i da ne brinem ako ima nesto, eto i to da znas ako se desi nesto slicno. Srecnoo osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bobaue 8/10/2016, 08:38

Sta mislite da li da uradim danas tsh , 5 . dan od transfera mi je? Sa stitnom nisam nikada imala problema i ne pijem terapiju. A u toku stimulacije osim 4ampule Orgalutrana nista od supresije nisam primala , ostalo sve bio Menopur.

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tavita 8/10/2016, 10:55

Hvala, Blanka, divna si. I pored tvoje dve skočice nalaziš vremena za nas koračaljke čekalice i uvek imaš pravu, umirujuću reč :)
Ja sam, kao dobar štreber, izučila uputstvo za diferelin i "shvatila" da mi menstruacija uopšte neće doći. Umirila me sestra s kojom sam razgovarala onog jutra kad je stigla neočekivana veštica, a onda je mzak počeo opet da radi po svome - "Pa kako šestog dana da počne stimulacija?" :) Ali zaista verujem ekipi u Feroni, i dr Kopitović i dr Milatović su zaista divni. A što se tiče tih infekcija, ja sam prošlog puta nakon aspiracije imala takvu nekakvu reakciju kolja je ličila na infekciju, ali dr Bujas mi nije dozvolila da bilo šta upotrebljavam osim tableta laktodžin i preporučila ispiranje blagim rastvorom sode bikarbone. Brisevi koje sam uradila u 14. nedelji bili su čisti. Inače, kanida je moj verni pratilac već 20 godina... Uradiću briseve svakako u ponedeljak, još uvek imam vremena da izlečim eventualnu infekciju...
Bobaue, ako ćeš biti mirnija, uradi tsh. Ali možeš i da sačekaš betu, pa onda da proveriš. Samo opušteno, već si prošla pola puta do bete. Usoro će  roda  roda  roda  roda  roda  roda  
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bobaue 8/10/2016, 11:04

Evo ipak se sada bocnuh i za tsh , primih Pregnil i hajde uradih i to cisto kao sto rece Tavita zbog mirne glave. Sada pijem u gradu kaficu , napokon sunce posle uzasnih dana. Ljubim vas sve.

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tavita 8/10/2016, 11:12

Tako i treba, Bobaue, ponašati se normalno i, koliko je moguće, opušteno čekati još sunčaniji dan zvani beta
sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Arwen 8/10/2016, 11:16

Danas mi je 11dt, uradila sam prvo kucni test, linija se blago videla ali posle nestala..ni sama ne znam stase desilo. Otisla sam odmah da izvadim betu. Beta=5. Nazovem kliniku i oni kazu da moram u ponedeljak da je ponovim. Da li imate slicno iskustvo ili savet? 5 je stvarno malo...
Arwen
Arwen

Broj poruka : 68
Datum upisa : 24.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tavita 8/10/2016, 11:25

Joj, Arwen, nemam savet osim onog malo korisnog da pokušaš što mirnije da sačekaš ponedeljak. Sećam se kad sam prošli put radila betu 11 dan, dr mi je rekla treba nam samo pozitivna beta, ma kolika da je... Grlim te jako, draga!
zagrljaj
Tavita
Tavita

Broj poruka : 722
Datum upisa : 13.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 16 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 16 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu