KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+61
Ancica 87
enap
libra35
SoJa
bobica83
daduska
Sofija Veks
JocY
jelena.kuburic
vero
SannI-AlL
dada88
MaloMorgen
winni
mimi85
Amna84
alisa
Jerapetra
valika77
luckystar74
sunny.tp
mirjanamirjana1986
srecica3112
Zmajuška
mmakica
daki_mm
Pikseta
aurora
sanja 73
ragaco
Bekanicaa
rada78
PalcicaBg
zsuki75
Vanja80
nina :)
dr mali pariz
saska1
Tebi
srculence 84
Nataly17
Dora1
tiramisu
spring
Iskra
TrebamNaDijetu
dusica78
mimi84
bak
ivanicasale
Vanilla
Blanka
Sirijus
Tavita
Lola021
BiKsi :)
mamadabudem
lela1984
BabyBear
Bobaue
Mimi12
65 posters

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jerapetra 18/7/2016, 22:06

Mimi12 ::
Meni ne smeta stav pojedinaca, vec sto se u drustvu to i dalje smatra nekim velikim problemom, defektom, a ne normalnom pojavom ako vec jedan od tri para ne moze prirodnim putem da dodje do trudnoce. Cak i doktori, koji nisu iz te branse, drugacije nas tretiraju.
E, to mi smeta!!!
Ko sta radi, ja citiram lol! , ali stvarno nemam sta da dodam, slazem se sa svakim slovom.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Lola021 19/7/2016, 00:39

Ja bih vas sve ovde, da ikako mogu, jednostavno samo zagrlila.
Eto... hvala vam :)

A sutra sam uzela slobodno na poslu i provešću dan sa dragim i decom njegove sestre. Da izluftiram glavu, da gledam ta mala, slatka sunca kako se smeju i da napunim baterije, ljubi ih ujna tako divne! sunny A onda u Betaniju, da jurim Dr za povišen TSH.
Jer biće on i sutra povišen, pa nek čeka još jedan dan lol!
Lola021
Lola021

Broj poruka : 144
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 15.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 19/7/2016, 00:44

Ja cu stoti put ponoviti, mene NIKO ne razume osim zena sa Kutka i moje divne sveki i odavno sam se pomirila sa tim da samo one znaju o cemu pricam. Svima ostalima znam da kad im nesto u vezi vto kazem da mi je isto kao da pricam zidu jer ili potpuno ne razumeju ili im je u tom trenutku neki drugi film u glavi i da pitaju iz ciste kurtoazije jer se prave da su mi shatro neki prijatelji. I isto tako znam da ce me i ovi sto ne razumeju (ukljucujuci tu i moju majku) i ovi sto me ne slusaju pitati jedno isto ponovo, tako da se vise ni ne udubljujem u objasnjavanje niti govorim vise sve. To vam je kao Sizifov posao.
Na pocetku me to bolelo, a onda sam oguglala i ogranicila se samo na sveki i na vas drage moje osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanilla 19/7/2016, 09:53

Šta sve ljudi sebi ne dozvoljavaju ne mogu da se načudim!
Meni je najvažnije da sam imala podršku od svoje porodice, od bliskih prijatelja i na poslu, to je stvarno sreća.
Od ostalih sam doživela svašta, razna pitanja počev od "šta čekate" pa do deljenja saveta koje nisam ni tražila. Probam svemu tome da se smejem jer stvarno ništa drugo ne mogu. Jedan od boljih saveta bio je: "što ne probate kad su plodni dani?!". Ostala sam bez teksta, WTF??
Jednom u čekaonici kod dr jedna žena nije mogla da mi se načudi kako to prva trudnoća u 35. god, šta sam radila i čekala do sada? Ona starija par god od mene i sebe već smatra babom jer ima decu koja nisu mala. Šta reći... Rek'o ja sam sebi mlada, tako se osećam 😁
Nego devojke, pogotovo praške trudnice, do kada ste koristile utrogestan? Na izveštaju iz Praga piše šema kako postepeno smanjivati sve do 16.nedelje i dalje piše "eventualno nastaviti do 32.ned ". Kod dr idem tek u ponedeljak...

Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 19/7/2016, 09:56

Vanilla bas sam od jutros mislila na tebe, kako si, nema te nesto i eto tebe osmeh srce
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanilla 19/7/2016, 10:00

Mimice, nešto sam kao bolje ovih dana, inače ubi me mučnina i manjak energije, nadam se da će to uskoro proći...
osmeh srce
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanilla 19/7/2016, 10:34

Mimi, probaj da piješ Mivelu vodu, ima u sebi Mg, imala sam slične tegobe i pomoglo mi je + obavezno vežbe i istezanje, da si mi bliže pokazala bih ti...
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 19/7/2016, 11:13

Vanila, meni su ga preventivno ostavili 2x100.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 19/7/2016, 11:40

Drage moje slazem se sa vama u potpunosti.Onaj ko nije kroz ovo prosao nezna sta je muka i bol,zato drage moje iskulirajte takve osobe koliko mozete.Ja na moju srecu imam podrsku porodice a za okolinu me bas briga.U ovim vodama sam vec 10 god i nadam se da ce nekada i mene bog pogledati i dobiti dete.

Inace ja moju dr.Endokrinologa sam navatala danas i uvela mi terapiju za TSH opet,nije joj jasno zasto je dr.Vesna ukinula terapiju pred trecu vto?Rekoh joj neznam.Ovog puta cu nastaviti sa terapijom necu prekidati.Pijem Eutirox 37,5mikrograma i jos malo pa idem na komisiju.Sutra radim papu i nadam se da cu u petak izaci na nasu komisiju.

Izvinite na ovako dugom postu.Ljubim vas puno osmeh srce
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 19/7/2016, 13:46

Ja se ne slazem sa vama lol! lol! lol! lol!
Mislim ,slazem ...Sirijus,oni nisu zli,sigurno nisu! Nebi mi bili u blizini da su. Razumijem da oni ne mogu da razumiju ,jer ne znaju nista o tome,dobro..
Ali brate,od malena te uce da ne cackas nos gdje mu nije mjesto,da postoje pitanja privatna koja se ne pitaju,kad ljudi mjenjaju temu da ne pitas dalje,da ljudi sa kojima nisi blizak ne trebaju tvoje savjete  i da ne ocekujes da ti se ispovjedaju..Nadasve, ako vec osjetis problem ne budi bahat i ne soli muke!!!

Ovo govorim opcenito a kod mene za onu situaciju posebno..Evo i danas ,jedna nasa zena..Zna sad da nemam djece i da sam uvjek nesto bolesljiva ali mi maksuz 2 puta objasanjava kako neki tamo radnik nema djece ..I to sve na hodniku,onim tihim saputom!!!!..Pa u pm ..zasto to ljudi rade..Gdje kultura kod neki tema,pa kao da mi navcanik kopas!!

Mimi,moja sefica ima partnera isto svabo on ima cerku ..A sefica se nada da ce je ona paziti kad bude stara :-)
Mada ja vjerujem isto  da joj je problem dublji ,i da ona sebe samo uvjerava u to sve.. Ili se stvarno pronasla u toj njegovoj cerkici..
Sirijus,hvala ti puno za lijepe rijeci!!!  <3


Poslednji izmenio Amna84 dana 19/7/2016, 13:56, izmenjeno ukupno 1 puta
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 19/7/2016, 13:54

Nego, ja imam problem.Jutros rano krv, samo krv, par kapi..Poludila sam ,prepala sam se da cu prokrvariti..
Kasnije se krv razrijedi sa urinom,naredni 3h svaki 10min u wc ,pece boli,crveno ,braon pa dojde i zuti normalni...uffff
Sreca da idem sutra na mjerenje kod doktorice..
Ne znam sta je,bojim se da je jaka upala i to nije dobro jer su brisevi u aprilu bili negativni.
Prosle godine sam imala treci stepen gardnerella vaginalis .

Inace ja dok nisam pod terapijom ,krecu upale neizdrzive i peckanje i mokraca..Rekli su mi od hormona ,naglog pada..
Inace sam 3 doktora promjenula zbog toga..Jos cu sutra d apitam zasto to kod mene vise!!!
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 19/7/2016, 14:18

Amna, da nije upala mokracne besike?
Nemoj da cekas sutra UZ i merenje enda. Otidji obavezno da uradis briseve ponovo i uradi urinokulturu, zbog sebe. Bolje na vreme da pomeris nego da ti se tamo nesto iskomplikuje u Pragu...
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 19/7/2016, 14:21

ivanicasale ::Inace ja moju dr.Endokrinologa sam navatala danas i uvela mi terapiju za TSH opet,nije joj jasno zasto je dr.Vesna ukinula terapiju pred trecu vto?Rekoh joj neznam.

Koja dr Vesna?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 19/7/2016, 14:24

Amna obavezno odmah sad idi uradi briseve! Davno bese april, pogotovu ako si sklona vaginozama...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 19/7/2016, 14:27

Nego nisam bas skapirala, jel si imala krv u urinu ili na gacicama?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bobaue 19/7/2016, 14:27

Amna meni to zvuci kao urinarna infekcija.

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 19/7/2016, 14:28

Evo nadjoh ja i odgovr sama za sebe,bar mislim da je..
Zadnji doktor kod kog sam bila,to je ujedno bio i zavrsni razgovor nakon svih analiza, mi je dao TANTUM ROSA tecnost za ispiranje.Prijala mi je bolje do svih lijecenja antibioticima.. Taj doktor je bio glavni doktor u klinici za neplonost,sanjim se obavljaju zavrsi razgovori.. I izlgeda da je pogodio
A ja pametna tek danas najdoh sto mi je to dao... Upala jeste od pada esterogena i daje se zenama
-kao adjuvantna terapija kod atrofičnog vaginitisa u toku primene estrogena u postmenopauzi..
Nasla sam i sta je to atrofickog vag.
To sam ja :-)
Atrofični vaginitis najčešća je posljedica gubitka estrogena kod žena u postmenopauzi. Prema podacima 61% pacijentica u postmenopauzi koje ne primjenjuju ni jedan od oblika sistemskog hormonskog nadomjesnog liječenja (HNL) pati od simptoma atrofičnog vaginitisa, dok podaci iz literature govore o još većem udjelu.

Problem se javlja i u žena koje primjenjuju sistemski HNL i za koje liječnici vjeruju kako simptome atrofičnog vaginitisa imaju u mnogo manjoj proporciji.

Znaci ja bez terapije ,ne mogu prirodno funkcionisati..Mislim znala sam ja to i prije ali ne ovako strucno hahah

Ko ono rece da probamo u plodne dane :-)
Jesam li ja ovo dobro povezala sama sebi ??Ima li ko iskustva,znanja??
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 19/7/2016, 14:33

Za urino kulturu ti je sad mozda kasno ali uradi danas i urin i predaj za svaki slucaj i za urino kulturu!

Bez obzira sto si procitala to sto si procitala ne mozes na transfer ako imas bilo kakvu infekciju. Moras to da sredis.... i moras da ponovis briseve! I Tantum Rose je preventiva nije terapija
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 19/7/2016, 14:34

Ne znam,do sada nikad nisam imala nista pozitivno osim ti neobjasnjivi upala,jedan je cak slegnu ramenima i rekao takva si..Neko se ne prehladi zimi ni jednoma ti 101..
Ne mogu sada nista osim ,piti caj..ovdje ne ide bez uputnice i termina nigdje osim ako je hitno.
Sacekacu moju doktoricu,sigurna sam da ce odraditi sve ako bude trebalo i ona samo moze poslati hitno da dobijem rezultate..
Ali nekako vjerujem da je ovo toliki poremecaj hormona kod mene da ne moze sluznica vagine da se sama cisti i odrzava ravnotezu ph i bakterija vise od par dana..
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 19/7/2016, 14:40

Amna ako je krv bila u urinu i ako te pece i boli kad piskis to je urinarna infekcija a ako si imala krv na gacicama i ako te muci sekret onda je do vagine.... a vaginalne briseve bi svakako trebala da uradis pred transfer... april je davno bio
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 19/7/2016, 14:54

Onda je urinalna infekcija..
Samo ne obicna vec atroficni vag..
Evo tekst jako dobar na tu temu..
Ja godinama imam problem stim i prije zelje za bebom najbamnje 7godina..Ali nikad nisam saznala sta je to tacno..

http://www.hdgo.hr/Default.aspx?sifraStranica=658http://www.hdgo.hr/Default.aspx?sifraStranica=658

Sigurna sam da me nece pustiti na transver ako imam infekciju koju ne mozemo srediti do tad..Bar ja nju necu pustiti da me pusti lol!
Dobro da se sad otkrilo ,imam vremena da regujem .Ispitat cu sve to sutra a sreca imam do petka jos vremena a tek iduce sedmice je transfer..
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 19/7/2016, 15:08

Amna, pusti tekstove i teorije i tvoje probleme iz proslosti. To tvoje je hitrno da hitnije ne moze biti.
A ne moze dr nista da ti ubrza jer se rezultat i briseva i urinokulture ceka najmanje 2 dana i ne moze krace od toga.

A da bi oni u Pragu znali da li ti imas infekciju ili ne moras da uradis to. Ne mogu to oni na nevidjeno znati.
Ne mogu da verujem da u Becu ne moze u nekoj privatnoj laboratoriji da se odradi nesto sto ti treba i ako je hitno, bez uputa?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 19/7/2016, 15:16

Amna, ja znam za postojanje atrofic.vag. i znam sta je to a ovo sto si ti opisala nema apsolutno nikakve veze sa tim....
Tvoja donatorka je vec nakljukana hormonima i nikakva tvoja infekcija ne mogu da sprece da se jc razviju... ako ne izlecis inf. mogu samo da ih oplode i zamrznu sto znaci da od transfera svezih embriona nece biti nista... tako da ti je najbolja sansa pravac kod doktora kao hitno i da se potrudis da je izlecis do dana transfera!
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 19/7/2016, 17:14

Amna, pesak ili kamencici u bubrezima? Ako ti obican urin, ne urino kultura pokaze povecane sveze eritrocite, leukocite onda je to to 99%. Problem je sto pesak izgrebe uretru pa se nakaci i bakterijska infekcija.
Uretre, ne vagine. U svakom slucaju ne gine ti tura antibiotika.
Jel imas onaj osecaj da ti se stalno piski, a samo par kapi izadje? Pece kad piskis? Osecaj pune besike i kad nije?
Meni to sve lici na to, mene su tako lecili od kojecega, a u stvari imam problem sa peskom. I ponekim kamencicem doduse
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bobaue 19/7/2016, 17:26

bak ::Amna, pesak ili kamencici u bubrezima? Ako ti obican urin, ne urino kultura pokaze povecane sveze eritrocite, leukocite onda je to to 99%. Problem je sto pesak izgrebe uretru pa se nakaci i bakterijska infekcija.
Uretre, ne vagine. U svakom slucaju ne gine ti tura antibiotika.
Jel imas onaj osecaj da ti se stalno piski, a samo par kapi izadje? Pece kad piskis? Osecaj pune besike i kad nije?
Meni to sve lici na to, mene su tako lecili od kojecega, a u stvari imam problem sa peskom. I ponekim kamencicem doduse
smiledraw  Bas tako i onda je to idealna podloga za plus i kalemljenje urinarne infekcije

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu