KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

+42
BiKsi :)
micam
ljikaca
NikolaMaja
Zensko pero
mimi85
beauty queen
TrebamNaDijetu
Hobbes
Sirijus
Lenaaa
Strumfeta78
alisa
dzenica
Mimi12
Jerapetra
Amna84
sanja 73
Sofija Veks
sanja369
Hugolina
Vanilla
mamadabudem
lela1984
Iva79
PalcicaBg
Nevena77
aurora
Magnolie
Erata
MaloMorgen
JocY
noja
kiki5
annci
ganedina
tatjanica
Dora1
Tebi
lenjivica
bak
ata
46 posters

Strana 7 od 16 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 16  Sledeći

Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 7 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Tebi 27/4/2016, 11:41

Nemam pojma, ali mi je bas zao. Pise u nastavku maila koji mi je jutros poslala.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 7 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Amna84 27/4/2016, 15:20

Anci,kao i uvjek za tebe srce i poljubac..Hvala..
I ja sam bas razmisljala da se to kod tebe desilo,sjecam se ...I da si pisala da MM nije ni upoznala..
Koliko si tacno puta imala kontakt sa doktoricom..Prije transfera i na dan transvera ,dva puta ili?
Pa i ja nesto razmiljam,rade tamo i drugi dobri doktori,kome idu sve silne plavokose svabice lol!
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 7 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mimi85 28/4/2016, 06:37

Ovaj put smo odlucili da idemo preko Beca do Praga da bi izbegli truckanje na deonici Prag-Brno. Sto se kilometraze tice, ovim putem je duze za par km-desetak u vrh glave, ali vremenski je dosta duze. Putovali smo oko 12h... 
Na Austrijskoj granici kolona duga 7km-cekali smo oko 1h zaustavljaju svaki auto (pretpostavili smo da traze da neko nije povezao migrante), zatim na autoputu kroz Bec nas je sacekala guzva i tu se dosta vremena izgubilo. Zatim se putuje kroz naseljena mesta (gde moras usporiti) seoca, gradove... Prolazi se kroz jedan grad u Ceskoj zove se Znojmo i bas me mamio da izadjem da prosetam ali nismo imali vremena.. Krajolik je prelep za posmatranje, miris sume neverovatan... I onda se nailazi na radove na putu...regulisano semaforom, naizmenicno se pustaju u jednu traku vozila...i ne bi to bilo problem da neki nisu prosli na crveno i napravili takvu guzvu(kolona je bila kilometrima duga) tu smo takodje izgubili oko sat vremena dok smo prosli te radove... Zatim se izlazi na autoput i vozi ka Pragu jos 130km.... Planiramo da se vratimo ovim putem, jeste sporije ali je interesantnije i generalno je bas dobar put nema truckanja. 
Sto se tice stana, ovaj put nismo uzeli stan u okolini klinike vec smo malo otisli s druge strane reke... Metro nam ispred nosa a i malo da upoznamo jos neki deo Praga :-) sinoc smo skoknuli do grada, vise ne nosam ni mapu, sve znam gde mi sta :-) kao kod kuce... Gazdarica stana je iz Rusije pa se moj dragi ispricao sa njom ihaaaj i moram ga pohvaliti sve bolje i bolje prica(a samouk je, uci kad ode tamo na teren pa prica sa ljudima...) I ona ga pohvalila da dobro prica yes


Danas idemo na transfer, napolju je suncano i vedro(mada poprilicno hladno max danas ce biti 11stepeni)
Ljubi vas Mimi
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 7 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od BabyBear 28/4/2016, 10:52

Srecno Mimi i ovde!
Lep izvestaj ali ne bih ja izdrzala to cekanje satima i te kolone i u povratku Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 7 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od libra35 28/4/2016, 11:30

Srecno mimi❤❤❤❤🎸
libra35
libra35

Broj poruka : 385
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 7 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mimi85 28/4/2016, 11:36

U povratku ostajemo u Becu dan-dva <3
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 7 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Amna84 28/4/2016, 18:48

Procitala izvjestaj sa uzitkom..Sretno
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 7 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od BabyBear 2/5/2016, 14:47

Evo jos jedne nove info koju sam zaboravila da napisem pre nego sto sam otisla u Prag:

Spustili su cenu za LAZT+EG i sada je cena 300 evra, umesto 450 evra, koliko je bila ranije! Very Happy

E sad, nisam sigurna da li se ova nova cena odnosi samo na ceo paket (LAZT+EG) ili su nize cene i ako se rade pojedinacno te dve stvari.
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 7 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Nevena77 2/5/2016, 14:53

BabyBear da li mi mozes objasniti na sta se odnosi LAZT+EG?
Hvala unapred
Nevena77
Nevena77

Broj poruka : 53
Datum upisa : 28.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 7 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od BabyBear 2/5/2016, 15:00

Nevena, LAZT je laserski hetching, a EG je EmbryoGen.

- LAZT je tanko zasecanje opne na jednom mestu embriona i to u duzini od oko cetvrtine opne embriona (otprilike toliko meni izgleda na slicicama mojih embriona), kako bi oni mogli bolje da se zakace.
- EG je tecnost koja takodje utice na poboljsanje implantacije embriona.

Ja mislim da ovde na Kutku postoji i tema/teme za ovo ali ne mogu trenutno da nadjem. Ako nadjem saljem link
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 7 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Nevena77 2/5/2016, 15:11

Ok. Hvala na informaciji
Nevena77
Nevena77

Broj poruka : 53
Datum upisa : 28.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 7 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Amna84 9/5/2016, 14:39

Samo da javim da sam dobila protokol za juli mjesec..Ne znam da li je jos neko na forumu pisao svoj protokol,cisto da uporedim..Ako negdje ima posaljite mi link..
Ja cu da kopiram ovdje svoj protokol,ne znam samo da li mu je ovdje mjesto...

Od prvog dana ciklusa poceti sa Estrofem 2mg 3x1 tabletu dnevno..Ultrazvuk raditi 11. dana ciklusa rezultate javiti do 15 sati, dok su doktori jos na klinici.
Uz estrofem od prvog dana ciklusa piti i Aspirin protect 100 mg jednu tabletu dnevno,
Prednison 5mg i Acidum folicum 10 mg 1x1 dnevno, + euthyrox, koji uzimate.
Od dana punkcije donatorke uz Estrofem
i ostalu terapiju poceti uzimati i Utrogestan 100mg 3x2 tablete vaginalno.
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 7 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Jerapetra 9/5/2016, 14:51

Neka je sa srecom u julu i na dalje, Amna! osmeh srce

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 7 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od PalcicaBg 9/5/2016, 18:22

Srecno Amna,jedva cekam tvoju debelu betu!
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 7 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Amna84 10/5/2016, 16:27

Hvala vam.
Za sad cekam da se javi Annci ili neko ko je isao na isto na donaciju da uporedim protokole..
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 7 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Amna84 10/5/2016, 16:44

Nasal sam ovaj post od Annci ..
Drage moje, samo da prijavim da sam juce pocela sa Dipheralineom, a danas sa estrofemom. Drzite figeee.....

Zasto neko dobije Dipheralineom a neko ne??
Koje pilule ste koristile prije da izazovete ciklus,i onda ih nastavljate uzimati do donacije ili ne...

Meni nisu rekli koje da uzmem,samo pise neke monofazicne (samo ne Dabroston)
Ne znam ni koje da uzmem,a da ne prokrvarim na sred ciklusa..I da li se one uzimaju dalje do transvera ili ne?
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 7 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od BabyBear 10/5/2016, 17:18

Amna, Dipherelin su nam nekada tamo davali. Mislim da vise ne. Meni su npr dali Dipherelin samo prvi put, drugi i treci ne. Mislim da je tako bilo i kod tebi, nisam sigurna. Ako procita javice se.
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 7 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od noja 10/5/2016, 17:33

Amna jel imas nekog tu dr ginekologa
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 7 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Amna84 10/5/2016, 18:45

Noja,imam jako mladu i finu doktoricu..Poslali su mi na njemackom jeziku posebno upute za nju da moze izdati recepte..
Ali mi nije jasno zasto mi oni nisu rekli sta da koristim

BB,ja ne razumijem ovaj dio..Pilule koristim mjesec prije da odredim prvi dan sljedeceg ciklusa u kom cu raditi donaciju..ALi da li pilule uzimam i dalje
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 7 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sirijus 12/5/2016, 11:47

E ovako, dobila sam cene iz Praga, i nije mi baš najjasnije sta je pisac hteo da kaže.
Navedeno je toliko taksativno da nisam baš najbolje skontala šta tu treba da posabiram. Dakle sabiram IVF 1600 a onda na to dodajem da li isci-400 ili picsi-600 da li svakako nije uključena anestezija? ako se zadesi da ima više jc da li se naknadno dodaje zamrzavanje pa i čuvanje. Dakle pomagajte da rastumačim cene. Mi imamo loš spermogram znači računamo da će morati ISCI.
[img]Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 7 2gt3zhk[/img]
[img]Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 7 2wd7hid[/img]
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 7 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od kiki5 12/5/2016, 14:52

Sirijus,da, tako je kako si napisala,na cenu IVF od 1600e,dodajes iznos za ICSI ili PICSI.Ja ti preporucujem da uzmete picsi metodu.Koliko se secam,anesteziju doplacuje posebno,tako je bilo kada smo mi bili 2014.god. i tamo radis one STD ( nadam se da sam pravilno napisala) testove,za utvrdjivanje polno prenosivih bolesti.Ne mogu da se setim cene,ali mislim da je po partneru po 150eura.Imas sigurno u cenovniku.I naravno posebno placas zamrzavanje,ali najcesce to bude zamrzavanje embriona.
Pozzzzz,nadam se da sam ti koliko toliko pomogla.Mi smo sve te stavke platili 2014g,sada smo isli samo na FET, pa se nadam da nisam sve zaboravila  ljubav

kiki5

Broj poruka : 350
Datum upisa : 21.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 7 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sirijus 13/5/2016, 09:02

Kiki, hvala na odgovoru Very Happy
Reci mi da li ste vi išli sa vašim jajnim ćelijama?
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 7 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mimi85 13/5/2016, 09:26

Draga kad pogledam papir dacu ti inf koliko je nas sta kostalo u tom stimulisanom postupku.veruj mi da ne pamtim cifre jer mi se vrti u glavi od istih
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 7 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sirijus 13/5/2016, 09:54

Hvala Mimi zlatna si :)
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 7 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od aurora 15/5/2016, 16:27

Tek sada vidim - srećno Amna roda roda roda roda
aurora
aurora

Broj poruka : 427
Location : Bgd
Datum upisa : 15.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 7 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 16 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 11 ... 16  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu