KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+55
sunny.tp
libra35
Sirijus
Lija
bak
ganedina
Bobaue
Sofija Veks
Eho
saska1
PalcicaBg
lenjivica
nina :)
srecica3112
diki81
lilly13
Jeka1984
sanja 73
Angie83
masato
fight&faith
Jacolino
Zmajuška
jelena.kuburic
ragaco
lilyt
mata
Dreamerka
HappyGirl
AriesGirl
Bubamara
lela1984
noja
BiKsi :)
Iskra
Vanja80
kiki5
Crvena detelina
inajo
tatjanica
Pikseta
mirjanamirjana1986
winni
Blanka
daki_mm
mimi85
Jerapetra
sandrolina
srculence 84
Ancica 87
annci
dada88
JocY
Amna84
BabyBear
59 posters

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 7/2/2016, 14:43

Zelim vam velike bete iskra i dreamerka!!!! rodaroda
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mirjanamirjana1986 7/2/2016, 16:10

iskra dreamerka samo napred..navijamo i nadamo se zajedno sa vama ❤

mirjanamirjana1986

Broj poruka : 293
Godina : 37
Datum upisa : 10.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 7/2/2016, 17:08

Lilyt, grlim jako, zaista steta sto vam ovaj put nije uspelo, s obzirom koliko dugo ste i skupljali jc, trebalo je sve to proci. Drago mi je da vidim da vec kujes nove planove, samo tako i treba, to ce te i drzati dalje od postupka koji nije uspeo. Mene prilicno zanima zasto idete na blaste, zasto ne uradis jedan klasican prirodnjak, i vrate ti trodnevni ili dvodnevni embrion? Generalno, pravilo je da nema pravila. Evo moj primer recimo. Prvi postupak, vraceni trodnevni, prokrvarila ranije, iz feta vracene blaste, biohemijska, i treceg i dobitnog postupka, vraceni dvodnevni embrioni.

Vanja,generacijo, kakve vesti iz nesvesti, nek ti trudnoca bude potpuno lagana i skolska!


Dreamerka, i heart84 je imala jedan embrion, pa evo je gura uspesno trudnocu. I prva trudnoca joj je bila sa jednim embrionom, prirodnjak. Ima dosta cura, samo misli pozitivno, uzimaj redovno terapiju!

Iskra, srecno i tebi, da beta bude lepa i debela!

Koracaljke, hrabro napred!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenjivica 7/2/2016, 17:31

Devojke, secate li se nekih primera malih beta sa uspesnim ishodom? Treba mi za drugaricu.
P.S. Srecno dreamerka & iskra
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 7/2/2016, 18:07

Iskra, Dreamerka, samo naprijed! Navijamo i prasimo iz sve snage svim silama. srca srca srca srca vv vv vv vv vv vv vv vv vv
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Iskra 7/2/2016, 18:44

Ierapetra ::Dreamerka, Iskra, zelim da ostanete koleginice narednih 9 meseci i da vam bude super na 'poslu'! vv vv vv
Iskra, da li si primala Pregnil nakon transfera?
Nisam primil pregnyl, samo progesteron depo. Dali su nam jos dva pg depoa da ponesemo kuci i da se spricamo na 5 dana. Utrogestan 3x200 i femibion 1x1.
Mislis li da je to OK?
Iskra
Iskra

Broj poruka : 30
Godina : 41
Datum upisa : 17.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 7/2/2016, 19:15

Iskra, sve smo mi zene price za sebe. Neko prima pregnil neko ne. Ja ga npr nisam primala nikad. Tako da bez brige. Dr zna razloge kome ga uvodi. roda
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sanja 73 7/2/2016, 19:35

Iskra, Dreamerka sve najlepše vam želim
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Jerapetra 7/2/2016, 19:44

Iskra, isto mislim sto je i Blanka napisala. Dr najbolje zna kome treba, kome ne, nemaj brige. Ja se raspitujem iz puke radoznalosti jer ne znam po cemu odredjuju da li treba pregnil ili ne, ali nije ni vazno, nisam opterecena time, vec samo radoznala jer i ja se spremam za FET, samo ako sve bude ok na UZ sutra. Mislim da si u odlicnim rukama, da si odlicno pokrivena  i da ces nam uskoro javiti da si trudnica za sta od srca navijam bb  bb  bb
I takodje mislim da je dobra ideja vratiti se normalnom tj. uobicajenom zivotu nakon transfera, sto i sama planiram da primenim u praksi ovaj put yes Naravno, izuzimam slucajeve gde zena npr. ima fizicki tezak posao gde se puno zamara, podize neki teret i slicno, u tom slucaju naravno da treba odmoriti kod kuce.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilyt 7/2/2016, 20:17

biksi,probali smo do sad sve varijante osim tu sa blastama. posto smo radili i eru,onda u istom ciklusu kad vade celiju ne moze biti i transfer,jer zbog ere sa estrofemom krecem od drugog dana.razmisljamo i o tome da idemo prirodni ciklus bez estrofema jer je endometrijum dobar,ali se bojimo da opet ne promase dan vracanja,jer meni bi po eri bladte trebali da vrate 14 dana ciklusa. ali u genesisu mislim da kad izvade 1celiju,nece da rizikuju do 5tog dana,pa zamrzavaju odmah 3ceg. u subotu idem na pregled,pa cemo videti
lilyt
lilyt

Broj poruka : 295
Datum upisa : 04.07.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 7/2/2016, 20:37

Devojke koja je razlika izmedju pregnila i progesterona?
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 7/2/2016, 21:31

Srculence, Pregnil dodaje betu HCG i pospesuje lucenje progesterona. Bitan je isto kao i progesteron.
Ali meni je Kopita rekla da uzmem ili Pregnil ili Progesteron Depo, ali bolje Pregnil. Mene zivo zanima sto je to ili-ili i da li je ok da to tako uradim...

Imam pitanje za zene koje piju Femibion... Jel za pripremu treba da se pije Femibion 1 ili koji? I da li on menja ostale stvari koje uzimam (Mg, Co Q10, Folnak, Omega 3, vit D)? Da li nesto od toga treba da iskljucim ako pocnem Fembion da pijem?

Pozdrav svima a Dreamerki i Iskri drzim palceve Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 7/2/2016, 21:55

Femibion 1 treba. Ne treba ti folnak onda.
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 7/2/2016, 22:00

B.B.hvala. nisam znala da pregnil dize betu. Ja ne znam sto se tice femibiona
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od inajo 7/2/2016, 22:40

Devojke šta mislite o upotrebi siofora u trudnoći.Moja dr smatra da ako se uzima da to bude do 12 nedelje i da se izbaci,a endokrinolog mi je rekla da nastavim da ga uzimam i tek u 26 nedelji trudnoće Ogtt test da uradim i kontrola.
Da li siofor ima štetnog dejstva na plod?Koliko vidim mnoge ga piju.

inajo

Broj poruka : 24
Datum upisa : 09.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od inajo 7/2/2016, 22:43

Za te preparate tipa femibion,ona takodje ne savetuje da se uzima,samo čista folna,kaže to je dovoljno.
Tako da ja ništa dodatno ne uzimam.
I da Pregnil diže betu,koliko ne znam,ali znam da mi nije bilo sve jedno kad sam radila betu da ne bude lažno pozitivna jer sam Pregnil primala na 5 dana,ukupno 3.

inajo

Broj poruka : 24
Datum upisa : 09.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 7/2/2016, 22:49

Inajo, meni je moj endokrinolog rekao da metformini, lekovi za IR i dijabetes(glucophage, gluformin, siofor) mogu da se uzimaju celu trudnocu, nema uticaja na plod, a pomaze pankreasu mame da luci manje insulina.
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 7/2/2016, 23:18

Inajo, meni je moj endokrinolog ukinuo Siofor u 16-oj mada ga neke zene piju mnogo duze. Po njoj on posle 16 - te nema neku ulogu nego samo opterecuje jetru.
On ne steti plodu, ali ako vrijednosti secera I pored odredjenje doze siofora I zdrave ishrane nijesu OK, onda se siofor u trudnoci ukida I uvodi se insulinska terapija. Tako je meni objasnjeno I sada strogo vodim racuna o ishrani.
Mada je moja dr endokrinolog I previse rigorozna pa me nekad nervira njeno misljenje. Ona zna da sam trudnica iz vto a pri tom blizanacka trudnoca pa je opreznija nego in ace.
Rasirih pricu , uglavnom siofor ne steti u trudnoci.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 7/2/2016, 23:29

Inajo, upravo se o tome prica na temi Desavanja u mojoj trudnoci - za one koje nemaju otvoren TD, pa ce ti mozda pomoci da virnes malo tamo Wink
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanja80 8/2/2016, 07:36

Dreamerka, bice to jedan ali vredan, navijam iz sve snage.
Iskra, da nas obradujes zajedno sa Dreamerkom!
igracice igracice igracice igracice
BabyBear, kao neku pripremu pila sam Femibion 1, uz to jos magnezijum direkt i A+D3 vitamin, grickala brazilski orah (2-3 komada dnevno), bademe, orase, kikiriki i semenke bez soli.
Zene, koracaljke, bockalice, navijam za sve! radost
cveće

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilly13 8/2/2016, 08:56

Dreamerka nek ih ima i 10, bitan je samo taj jedan koji će se zakačiti b

Iskra, Dreamerka navijamo cure igra igra igra igra igra igra
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mimi85 8/2/2016, 09:17

Babybear kada ides za Prag,jesi pocela sa pripremom?
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od inajo 8/2/2016, 10:28

Hvala vam svima na odgovorima.Kako da otvorim TD,gde da nadjem te strane 😃

inajo

Broj poruka : 24
Datum upisa : 09.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 8/2/2016, 10:38

inajo ::Hvala vam svima na odgovorima.Kako da otvorim TD,gde da nadjem te strane 😃

https://kutak.forumotion.com/f9-trudnieki-dnevnici

Ides samo na new topic i otvoris. Sa srećom osmeh srce osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 8/2/2016, 10:54

evo drage moje zelim da vam napisem iskustvo sa tsh. lecila sam hipertirozu kod naseg najstarijeg endokrinologa u srbiji. sve sto je rekao u vezi nje bilo je tako. sada vise ne pijem lekove jel se stabilizovala jel meni u pocetku ft4 43 a tsh 0,00001 kao da nepostoji affraid posle 3god.sve se sredilo. pre 2 vto u oktobru mesecu tsh bio 4.5 a ft4 15 i ja sam bila pocela da panicim i dr.kaze to ne moze biti istina tu je greska ponovo izvuci tsh ja ponovo i ono stvarno greska tsh 2. objasnio mi da kada je ft4 ok....kaze da tsh je hormon koji prati ft4 i da on varira kako ide ft4 i da mi od kontracepcije daje laznu sliku jel ne moze jedan dan jedan rezultat a drugi dan drugi. sad mi je lek ukinut sredjena stitna ft4 15 al odradim tsh on 3 affraid al opet pijem kontracepciju i pitam endokr. i kazem da mora da bude ispod 2 i on mi kaze da ce spasti jel to mi je od kontracepcije a moja stitna radi ubrzano i da ne moze da bude tsh veliki. uf sada kad idem kod prof.videcu sta i kako jel ako je tsh oko 3 sigurno necu na stimulaciju,al sad kako bude ko zna zasto i kako. izvinite na dug post al ako je neko imao slicno iskustvo pisite osmeh srce
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 30 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu