KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+58
sandrolina
masato
micaubica83
jelena.kuburic
Bobaue
MalaSaJuga
najdi10
Tebi
enap
daki_mm
kiki5
Padobranka
ChillyVilly
libra35
noja
JocY
Baš za andjele 75.
mata
zsuki75
jelena*mama2andjela*
Lena_83
Deni
Ninche
AriesGirl
KoMetaK
fight&faith
HappyGirl
Vanja80
Eho
karakaca
pegaz
tiramisu
jadranka
Erata
Amna84
BiKsi :)
annci
saska1
nina :)
lela1984
Blanka
Ancica 87
zvoncica36
sunny.tp
PalcicaBg
BabyBear
d77
ivanicasale
Vecka
dada88
Zmajuška
lilyt
luckystar74
ahosame
Mimi12
Sirijus
Jeka1984
srculence 84
62 posters

Strana 12 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zmajuška 1/9/2015, 09:03

Sunny.tp, da nas obraduješ za 2 nedelje veeelikom betom! Very Happy navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica navijacica

Mimi, ne znam šta bih ti pametno rekla jer nemam mnogo iskustva, osim da budeš jaka i staložena jer ova borba je teška i treba sve izdržati i ostati zdrav i razuman.
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 1/9/2015, 09:06

Joooj Anci, kad vidim tvoj potpis bude me sramota sto se uopste zalim. Ti si sitno, jel da?

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 1/9/2015, 09:08

Hvaaaalaaa svim devojkama. Ja sam sad malo pogubljena koja je u kojem stadijumu priprema, ali verujte da svakoj drzim od srca pesnice. Svaki vas uspeh je nova nada za sve nas! Napred samo!

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tatjanica 1/9/2015, 09:17

...sunny,navijam jakoooooo!!! :*
...mimi,zhao mi je shto kroz ovo prolazish i verujem u chudo...ako ipak bude potrebna kiretazha,samo kod ozbiljnih doktora da ne bi proshla kao ja sa perforacijom materice koje je tek kasnije na histeroskopiji vidjena i verovatno otezhavala zacheche...ljubim te puno i znam da si jaka!
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 1/9/2015, 09:21

Mimi, da pravilno raste, i ne raste bas. Ali...kao sto rekoh, nista nije definitivno. I u ovoj borbi nema bas jasnih pravila. Kada mi je sve bilo skolski, nije uspelo. Hormoni mi u drugom pokusaju bili savrseni. E2 pred aspiraciju skolski primer za bar dve celije. I corak! A sada...nista normalno, Pg los, beta nepravilno raste, krvarim ko za medalju...a evo me, srecno gazim 17 nedelju.
|Mozda kod tebe nije takav slucaj, ali sekiracemo se sledece nedelje. Dobro je sto si spremna na sve, tako i treba. Ali to "sve" cemo izvlaciti iz fioke kada sve bude definitivno. Do tada, ja navijam jakko najjace radost radost radost radost radost radost radost radost radost
Jesi se odlucila za sledeci ponedeljak za UZ? Imas li ti ikakvog mrljanja? Jesi proveravala skoro Pg? Ides na posao? Nije lose da ti nesto totalno skrene misli, a ako ne krvaris, posao nije losa opcija

annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 1/9/2015, 09:36

.


Poslednji izmenio Mimi12 dana 3/9/2015, 19:43, izmenjeno ukupno 1 puta

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 1/9/2015, 09:50

Mimi, zao mi je sto prolazis kroz sve to. Navijam da sve bude kako treba, ako ne ovaj, onda naredni put.

Devojke, navijam za svaku od vas.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 1/9/2015, 11:28

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 30crd3b
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od libra35 1/9/2015, 11:53

Devojke i ja krecem u Septembru...jos malo mikroginon pa femara sa kombinacijom sa menopurom neki treci dan i primicu 12 menopura pa radim E2 ...sema mi se dopada i to je znaci blaga, radim o drzavnom trosku.Mislim da je to bolje zbog malog amh .
Da li je neka koracajka imala slicnu semu i sta kazete o femari...dr Trninic tvrdi da je bolje od klomifena.E sad ja femaru moram da kupim a treba mi nekih deset komada a vidim cena joj je oko 4 hiljade i nesto 30 kom pa ako neko ima preostale femare neka mi se javi ja bih kupila .
Srecno moje koracajke osmeh srce osmeh srce
libra35
libra35

Broj poruka : 385
Datum upisa : 12.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 1/9/2015, 11:54

Devojke.jel se razume neka u pravna posla. Malopre sam rekla gazdarici da sam trudna,cini mi se da nije odusevljena. Istice mi ugovor krajem oktobra. Koleginica mi kaze da,znajuci je nema nista od produzenja ugovora. Koji bedak. Valjda cu imati neku nadoknadu od biroa jer radim 6meseci i placeni su doprinosi.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ChillyVilly 1/9/2015, 12:07

Libra,poslala sam ti pp
Pozdrav za sve devojke...ne pisem,ali vas pratim i navijam
ChillyVilly
ChillyVilly

Broj poruka : 140
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 03.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanja80 1/9/2015, 12:13

Tiramisu,
Zakon o radu
Član 187
Za vreme trudnoće, porodiljskog odsustva, odsustva sa rada radi nege deteta i odsustva sa rada radi posebne nege deteta poslodavac ne može zaposlenom da otkaže ugovor o radu.
Zaposlenom iz stava 1. ovog člana rok za koji je ugovorom zasnovao radni odnos na određeno vreme produžava se do isteka korišćenja prava na odsustvo.
Rešenje o otkazu ugovora o radu ništavo je ako je na dan donošenja rešenja o otkazu ugovora o radu poslodavcu bilo poznato postojanje okolnosti iz stava 1. ovog člana ili ako zaposleni u roku od 30 dana od dana prestanka radnog odnosa obavesti poslodavca o postojanju okolnosti iz stava 1. ovog člana i o tome dostavi odgovarajuću potvrdu ovlašćenog lekara ili drugog nadležnog organa.

Ako je po zakonu, ne bi smela da ti da otkaz - ukoliko je zaposleni zasnovao radni odnos na određeno vreme, a u toku trajanja ovakvog radnog odnosa nastupi neko od navedenih odsustava, radni odnos, odnosno rok na koji je zaključen, se produžava do isteka korišćenja prava na odsustvo.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 1/9/2015, 12:33

Ali mislim da moras otvoriti bolovanje pre isteka ugovora. Onda ti tece nadoknada od drzave za prosecnu platu koju si primala do kraja porodiljskog (a ne onaj koju drzava odredjuje).
Nisam sto posto sigurna (sama odluci), ali mislim da ti je bolja varijanta da bezis na bolovanje ako si sigurna da ti nece produziti ugovor. Ili sacekaj jos malo, vidi reakciju...mozda si je samo zatekla.
Moras ovo pametno da odigras sad. Jer retroaktivno nema nista.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanja80 1/9/2015, 12:41

Mislim da je najsigurnije, ako moze, da otvoris trudnicko bolovanje pre isteka ugovora o radu...mada, i da ne otvoris bolovanje ne bi smela po zakonu da ti da otkaz...a sad, verovatno je to procedura da dokazes da si nezakonito dobila otkaz, ako do toga dodje.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 1/9/2015, 12:53

Mimi pricamo o trudnickom bolovanju a ne porodiljskom.
Znaci koliko pred istek ugovora da odem na bolovanje. Mislim da imam prava jer sam vto i primam fraksiparin 2xdnevno. I falice mi par dana do 6meseci rada ako to ima veze za visinu tih nadoknada sto bih primala.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sunny.tp 1/9/2015, 13:16

Hvala vam mnooogo na navijanju osmeh srce osmeh srce osmeh srce
Meni djavo ne da mira, pa umesto da lezim i uzivam, ja cackam po netu i citam kako embrioni koji treceg dana nemaju min 7 celija imaju malu sansu da se razviju Shocked . I motam po glavi reakcije profesorkine, bila je zadovoljna, ali ne bas odusevljena. Uf, nikako da mi se povrati optimizam od veceri kada je bio et. Sta vi mislite, jel to jako los kvalitet embriona kad imaju 4,5,6 celija? Ljudi, kako da se opistim do bete Laughing Laughing Laughing
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jelena*mama2andjela* 1/9/2015, 13:18

Tiramisu evo kao pravnik da ti odgovorim Very Happy
Na trudnciko bolovanje mozes da ides odmah,i za vreme trudncikog i pordiljiskog odsustva ne mozes da dobijes otkaz.
Prosek se uzima zadnja 3 meseca-ne sest,novac se uplacuje na racun tvog poslodavca a on je duzan da ti ga prebaci kada mu stigne uplata na tvoj racun.
e sad neki poslodavci upacuju iz svog dzepa tebi (jer po pravilu drzava uvek kasni sa uplatom)a neki cekaju da im legne novac pa tek onda prebacuju i tebi. Tu ne mozes da uradis nista,to je samo dobra volja poslodavca.
Iako si primljena na odredjeno,ugovor se sa tvojim odlaskom na trudnicko automatski prosuzuje i trajace dok got koristis trudnicko a zatim i porodiljsko...postoji problem ako npr pravno lice u kome si zaposlena prestane da postoji al to je vec specificna situacija...takodje na ovaj temi imas dosta iskustava i saveta  https://kutak.forumotion.com/t460p480-trudnicko-i-porodiljsko-bolovanje-pravne-zavrzlame-i-saveti#535029

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tiramisu 1/9/2015, 13:23

Da ugasi firmu...Ni to nije iskljuceno jer ja radim kod cerke a mama i brat isto imaju firmu,dakle tri firme u jednoj kancelariji,ista delatnost i 6 radnika ukupno.
sta bude bice,ali su mi svakako bolje sanse ako otvorim trudnicko u oktobru.
malopre je dosla i uopste me ne gleda u oci,dovoljno mi to govori..
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 1/9/2015, 13:24

Znam da je rec sad o trudnickom, ali automatski produzavas na porodiljsko sa istom nadoknadom. Proveri molim te to negde bolje. Ali se prvo valjda ide na "obicno" bolovanje, pa tu izgubis neko vreme... Ne znam koliko si dobra sa dr u dz...ona sigurno dobro zna proceduru.
Mozda da postavis pitanje na trudnickim stranama, veca verovatnoca da devojke tacno znaju.


Poslednji izmenio Mimi12 dana 5/9/2015, 17:36, izmenjeno ukupno 1 puta

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mimi12 1/9/2015, 13:30

Eto javila se Vanja Very Happy

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanja80 1/9/2015, 13:35


Nije ista naknada za trudnicko i porodiljsko, za trudnicko dobijas prosek zadnja tri meseca pre odlaska na bolovanje, a visina porodiljskog zavisi od duzine prijave.
Jelena te dobro uputila na vec postojecu temu.
Slazem se da su ti bolje sanse ako otvoris sto pre trudnicko, razmisli dobro sta ti je ciniti.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanja80 1/9/2015, 13:42

Sunny, drzim fige i navijam...do sad smo vec mnogo puta videle da nema pravila. igracice igracice igracice

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 1/9/2015, 13:52

Tiramisu ako te ona tako gleda, ti lepo sutra na trudnicko , otvozri lepo te je Jeca savetovala. drzava pokriva, a kad ti je tacno 6 meseci ? jel u oktobru ? ako budes imala toliko mocices ako ti ispise da si tehnoloski ili postoji varijanta da se u neku drugu firmu prebacis na mesec dana i da te oni kao predloze na kraju kao tehnoloski visak, e onda imas prava sa biroa da primas koliko imas radnog staza pa oni izvuku prosek dal tri meseca, sest bude devte zavisi od staza oko 15000 din ...
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Eho 1/9/2015, 13:52

Sunny, to sto si procitala je netacno. Meni je vracen sestocelijski embrion (2,5 dana od aspiracije), evo nas u 16. nedelji. A znam i za uspesne trudnoce sa cetvorocelijskim.
Ne treba da citas o takvim stvarima, nego razmisljaj pozitivno.

Vanja80 ::
Nije ista naknada za trudnicko i porodiljsko, za trudnicko dobijas prosek zadnja tri meseca pre odlaska na bolovanje, a visina porodiljskog zavisi od duzine prijave.

Vanja, sta znaci ovo da visina porodiljskog zavisi od duzine prijave? Na koju prijavu se misli?

Tiramisu, sve ti je objasnjeno, jedino sto mozes da izgubis jeste da ti, nakon isteka bolovanja radi nege deteta (a to ce da bude tek kad ti beba bude imala oko 11 meseci), ne obnove ugovor. Ali, koliko sam shvatila iz tvoje price, pitanje je da li bi ti ga nakon isteka ovog sad u oktobru, bez obzira na trudnocu, obnovili. To svakako nikad ne mozes da znas u firmama koje imaju tendenciju da te konstantno prijavljuju na odredjeno.
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanja80 1/9/2015, 14:02

Eho, visina naknade za porodiljsko zavisi od toga koliko si u radnom odnosu, ima tri opcije, do 3 meseca (30% naknade), od 3-6 meseci (60% naknade) i vise od 6 meseci (pun iznos naknade).

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu