KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+51
Padobranka
marija123
Vanja80
masato
tatjanica
Ninche
Niny
lilyt
Jeka1984
Bobaue
spring
Sirijus
AriesGirl
bebko
Šašava
micaubica83
bak
greeneye
snowwhite
jelena*mama2andjela*
d77
BiKsi :)
saska1
JocY
winni
Mika
zvoncica36
Ancica 87
sandrolina
Baš za andjele 75.
diki81
Zmajuška
PalcicaBg
srculence 84
ahosame
lela1984
Sofija Veks
noja
zsuki75
nina :)
annci
SladZana
Blanka
leptirica1977
Eho
Amna84
dzefri
lelas
pegaz
luckystar74
dacans
55 posters

Strana 25 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 14/7/2015, 14:09

Pregnil moze zajedno s tim agolutenom i utrogestanom,pegaz.Ja primam i pg-depo i pregnil na 5-i dan,tako mi dala prof. Kopitovic sad.A utrogestan smes da pojacas na 4 dnevno ukupno.I dok krvaruckas,pij ga,nemoj ga stavljati vaginalno.
A ja bih svakako poslusala eho i zvala Feronu.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilyt 14/7/2015, 14:10

noja koji sirup pije suzi? nisam ispratila, za sta ?

pegaz, meni su rekli da uzimam 4 puta po 200 utrogestan, mislim da mozes slobodno sama to da povecas, ali sto su napisale devojke, nazovi kliniku najbolje , pa ce ti reci i oni, sto da se traumiras bzv, a bice to sve super videces osmeh srce
lilyt
lilyt

Broj poruka : 295
Datum upisa : 04.07.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 14/7/2015, 14:13

Slobodno utrogestan mozes sama da pojacas,pegaz.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tatjanica 14/7/2015, 14:40

...samo da posaljem rode iz vojvodjanske ravnice za lelicu i ostale cekalice bete...ljubim vas i otvarajte prozoreeee!!! roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Eho 14/7/2015, 14:46

pegaz ::
Eho ::Pegaz, ne znam u vezi sa cim si htela da se konsultujes sa prof. Kopitovic i prof. Mitic, ali posto ides tek sutra a krvaris, htedoh samo da ti kazem da je meni nakon prvog ultrazvuka profesorka rekla da, ukoliko budem krvarila, dodjem da primim pregnil od 1500 ij.
Ja bih, na tvom mestu, pozvala Feronu danas, objasnila da imam zakazano sutra, ali da krvarim rozikasto, te zbog toga zovem da pitam da li treba nesto da uradim odmah, pre nego sto sutra dodjem. Oni ce pitati profesorku, pa ce ti reci. Pretpostavljam da, ako preporuci pregnil, mozes da odes tu negde kod tebe da ga primis.
Kod dr Mitić idem zbog PAI I heterozigot, zapravo primam fraksiparin 0,3 i u Pragu su mi rekli da se konsultujem sa hematologom u slučaju pozitivnog testa. Kod dr Kopitović idem da se konsultujem da bih ja bila mirnija, smatram je velikim stručnjakom a ja imam hipogonadizam a ona mi je jedne prilike rekla kako je uspela nekoj da izvede trudnoću sa tom dijagnozom.
stomak me boleo kao da ću dobidi nekih sat i po sad me ne boli i nema viđe roze kad se obrišem. Svog dr nisam dobila na tel. pa čekam kasnije da ga nazovem. Bolovi su prestali pa mi je lakše.
Razmišljam da ujutru izvadim betu, i prolaktin bih da proverim jer nisam nikako jer s njim nisam imala problema.
Ne znam za taj pregnil što predlažeš da li da pitam ove u Pragu da li da ga uzmem Rolling Eyes

Ne predlazem ti ja pregnil, nego je meni profesorka Kopitovic rekla da dodjem kod njih da ga primim ako primetim krvarenje (ja nisam krvarila pa nije bilo potrebe za tim). Posto ides kod nje na konsultacije, predlozila sam ti da pozoves Feronu i da zamolis onog ko ti se javi na telefon da konsultuje profesorku. Ne znaci da bi i tebi preporucila pregnil, ja to stvarno ne znam, zato ti i predlazem da zoves da pitas.
Ili pitaj u Pragu, posto si kod njih radila postupak, kako ti mislis da je bolje..... Ali ja bih svakako nekog doktora pitala, ne bih ni cekala, a ne bih ni bilo sta uzela na svoju ruku.

Naglasavam jos jednom da se ova prica odnosi na period nakon prvog UZ-a, kada je trudnoca vec ustanovljena. Ne pricam, dakle, o pregnilu na svakih 5 dana nakon embriotransfera i krvarenju u periodu posle transfera (koje moze biti implantacijsko), nego nakon utvrdjene trudnoce, kao sto kod tebe i jeste slucaj.

Bolovi se javljaju i usled sirenja materice, ne moraju biti alarmantni, ali za krvarenje bi ipak trebalo da se konsultujes sa doktorom, barem po mom misljenju.


Poslednji izmenio Eho dana 14/7/2015, 14:50, izmenjeno ukupno 1 puta
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zsuki75 14/7/2015, 14:48

pa ne pijem sirup, možda nije razumela. pijem tablete konopljike, čajeve virak i očajnicu, ulje žutog noćurka, omega 3, D3 vitamin, C vitamin, astaksantin. plus eutirox i glukophage za IR.

meni je prl blago povećan povremeno, bude na gornjoj granici. zato sam i uvela vitex....

joj majko mila, koja nauka...

zsuki75

Broj poruka : 873
Godina : 48
Location : NS
Datum upisa : 05.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 14/7/2015, 15:11

Eho hvala ti, zvala sam Feronu javiće mi sestra kad se konsultuje sa dr. Kopitović.
Bolovi su stali malo nekad kad se obrišem ima još rozikasto...
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 14/7/2015, 17:05

Suzi znam da i ima kao ulje tecno u vidu sirupa , jel sam i ja htela ranije da to uzmem..mozda ima sve u kombinaciji
koliki ti je prl ?
pegaz javljaj sta kaze dr . ti samo leskari
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 14/7/2015, 17:29

pegaz ::Sad sam išla na wc velika nužda i stavila sam uložak još je roze.... još me stomak preseca.... ne znam...
annci je l tebe boleo stomak dok si krvarila ono vreme?
Evo ležim ne pomeram se, sama sam kući pa neću nikog da zovem...

Pegaz, dok sam ono nenormalno krvarila, mnogo me je boleo stomak.
Samnjilo se kada se crvena krv petvorila u braon mrljanje.
Vec dva dana nemam ni kap, al me stomak sttalno bolucka.
Izglda da je to uobicajeno.
Super sto je tako brzo stalo. Ali svakako obavesti dr. I naravno stroooogo mirovanje!

poljubac
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 14/7/2015, 17:38

Annci kad ides na UZ ?
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 14/7/2015, 17:39

UF Ja sam se malo zabunila Lily htela sam ono ulje nocurka , na to sam mislila ali i ovo sto je suzi uzela je odlicno .
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 14/7/2015, 17:52

Leki, odlicni su ti rezulati! Opusteno do bete! Otvaraj prozor!
roda roda roda roda roda roda roda roda roda

Noja, u 19 je UZ. Znoje se dlanovi...
Inace, danas prekontrolisah D-dimer 130 ug/L (ref <400). I dalje je ok, ali mi je pre dve nedelje bio <40. Da ne raste prebrzo?
Ni Pg mi nije sjajan 87,4 nmol/L. Za desetu nedelju ref vrednosti su od 77 do 216 (srednja vrrednost 147), tako da me bas interesuje sta ce reci dr. U svakom slucaju, ako mi ona ne da, posle toga idem kod sestre da mi bocne jedan depo.
Posle svog haosa koji me je zadesio, nista ne prepustam slucaju...
Drzite fige, odoh da se spremam
ljubav ljubav ljubav
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Eho 14/7/2015, 18:11

Pegaz, javi nam sta se desava. A sigurna sam da ce biti sve ok.

Annci, drzim fige za UZ! Mada, ja za se za tebe vise ne sekiram. Pregurali smo najgore, sad ima da ide sve kao po loju! ljubav
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 14/7/2015, 18:12

Anci d dimer ti je super,ne verujem da je problem sto je sa 40 skocio na 130.Ti svakako izvadi za dve nedelje ponovo.
Pg jeste malo nizi no sto treba,ja bih kao ti pg depo posle pregleda.Kada si primila poslednji?
Drzim fige za dobar uz.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 14/7/2015, 18:56

Annci, hvala za rodice! A d-dimer ti jeste dobar, a posle pregleda cepni depo pod obavezno i i pg ce se normalizovati.

I ja se ziva izubadah, i pg-depo i pregnil i fragmin, svaki dzankic bi mi pozavideo! lol!

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 14/7/2015, 19:34

Evo mee.. bila kod dr i odmah uradio uzv vaginalno. Mešak je tu a ispod tog kružića ima malo krvi i kroz grlić ima malo krvi pa je rekao da će i to da izađe najverovatnije pa da ne brinem. Na sondi je bilo jako malo tragova tako da me nije zadržao u bolnici mada je rekao ako ja želim primiće me, uglavno kući sam i ležim.
Čula sam se i sa Feronom, dr Kopitović mi je poručila da primim Pregnil 1500 j i evo čekam drugaricu da dođe da mi da. (Eho eto i meni isto kao tebi preporučila) Takođe su mi poručili da mogu putovati pa sutra idem u NS.
Opustila sam se danas sam i plakala u onom periodu kad je krenulo to i kad me stomak zaboleo prosto je bilo jače od mene.
Ja kao annci malo malo pa uzv...
E sad muke moje čekao to srculence da počne kucati... molitva
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 14/7/2015, 19:49

E a za utrogestan ja danas koliko sam se pogubila stavim ga vaginalno v rekoh da začepim Wink E sad bih ja njega malo pojačala na 4 puta. Večeras u 11 trebam opet 200 mg da uzmem pa pošto je krvarenje stalo stavila bih ga opet vaginalno, ne znam kad da ga još uzmem Rolling Eyes ?
Ili da sutra kad odem kod dr Kopitović vidim kako dalje?
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Eho 14/7/2015, 20:16

Dobro je, Pegaz, sve ce to biti super. Sta ti kaze doktor, od cega je to krvarenje?

Utrogestan, ako ga pijes, mozes kad i kako hoces. Uopste ne moras da pravis razmak izmedju kapsula. To kad se stavlja vaginalno, onda se pravi razmak jer je jednostavnije, posto curi. Ako si mislila da popijes, slobodno uvece popij 2 komada odjednom (ili jedan stavi, drugi popij). Pa sutra pitaj profesorku, kad odes, za dalje.
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 14/7/2015, 20:25

Pa ništa mi dr nije specijalno rekao nego kao to je samo krv, mislim njemu je to samo... lepo je on meni to pokazao na sličici ima tačno crno ono što je krv i to je otprilike od te implantacije kako sam ja skontala.
A sad ja imam problemčić, drugarica dok je obišla sve apoteke nije našla Pregnil ali ima još jedna apoteka ali oni već zatvori pa tek ujutru mora pogledati. Pa ništa ako ne bude ni kod njih svejedno sutra idem u NS pa ću tamo uzeti.
Ja sam ovde nabavila Utrogestan od 200 mg i jeftiniji mi a i zgodnije ga koristiti jer su malo veće kapsule pa sad ne znam da li da nju jednu stavim a jednu popijem
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Eho 14/7/2015, 20:41

Da, i ja koristim taj od 200. I slobodno mozes dve odjednom, provereno sa profesorkom.
A pregnil ako ne nadjes, nemoj ga ni juriti po apotekama u Novom Sadu, dace ti oni u Feroni kad dodjes (ionako je kod njih sve jeftinije).
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Amna84 14/7/2015, 20:49

anciii curo javljaj se..ulazim vec para dana i cekam na tebe...
Palcice,lela,pergez cure ne mogu da pratim sve ali u mislima ste mi,tako cesto u toku dana mi budete u mislima,cudno kako ovo virtuelno poveze ljude..ljubim vas sve
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 14/7/2015, 20:50

Super.. uzeću večeras tako jedan a drugi ću popiti...
c
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 14/7/2015, 20:52

Amma, ja cekam betu. sunny

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 14/7/2015, 20:55

Biće beta lelo vučem za nosić jako evo malo da navijamo vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv d d d d d d beta beta beta beta beta beta wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd wavecrowd
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 14/7/2015, 20:57

Pegaz drago mi je da je sve ok,sad se mozes opustiti.Nece nista da bude ako sacekas do sutra za pregnil,u Feroni ga imaju pa ce ti dati tamo.

Amna ljubim te,i ja cesto pomislim na tebe.

Anci cekamo izvestaj...
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 25 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu