KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+51
Padobranka
marija123
Vanja80
masato
tatjanica
Ninche
Niny
lilyt
Jeka1984
Bobaue
spring
Sirijus
AriesGirl
bebko
Šašava
micaubica83
bak
greeneye
snowwhite
jelena*mama2andjela*
d77
BiKsi :)
saska1
JocY
winni
Mika
zvoncica36
Ancica 87
sandrolina
Baš za andjele 75.
diki81
Zmajuška
PalcicaBg
srculence 84
ahosame
lela1984
Sofija Veks
noja
zsuki75
nina :)
annci
SladZana
Blanka
leptirica1977
Eho
Amna84
dzefri
lelas
pegaz
luckystar74
dacans
55 posters

Strana 22 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micaubica83 12/7/2015, 16:51

Lela imas mutaciju MTHFR,doza folne kiseline ti je mala.Fraksiparin nema veze sa ovom mutacijom,njega primas zbog mutacije PAI.Imam iste mutacije kao i ti,od pocetka pijem 3x1 folnu kiselinu i fraxi.Isto su mi rekla 3 hematologa za tu dozu folne,dr Elezovic,dr Edita i dr Jasna.Bolje pitaj svog hematologa da povecas folnu zbog MTHFR.
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 12/7/2015, 17:11

Zbog mthfr prva 3 mes. u ovoj dozi, pa onda drugi trimestar po 10mg, a treci 15 mg. Ne sme jaca doza, jer mi je folna kiselina povisena i to opasno. I s ovim me predozirali, a ne moze manje od tog.

Ja sad primam fragmin, a ne fraxiparin. Prosli put sam primala fraxiparin od 0, 3 mg jednom dnevno i bila slaba doza i neodgovarajuci niskomolekularni heparin ocigledno. Sad sam prvo pila i aspirin, pa onda fragmin. Od 1-og dana nakon et je pojacan na 2 puta dnevno. Ja sam ranije isla kod Antica hematologa i nisam zadovoljna. Sad sam ga promenila i dobila drugaciju semu. Fragmin mi definitivno bolje odgovara, nisu mi. hladne noge, radi cirkulacija, a s fraxiparinom su bile hladne. Ja folnu nisam ni prekidala da pijem, vec skoro godinu i po je pijem u kontinuitetu i povisena mi je, ali mi rekli da nastavim u ovoj dozi za sad, bas zbog mthfr. A onda ce se pojacavati po trimestrima, ako sve bude u redu.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 12/7/2015, 23:07

Lela super si pokrivena sad navijamoooooo
Mozda al to mi palo na pamet i dimer da izvadis pored onih hormona . cisto da vidis I to u tom periodu koliki ti je .ja bi I to ...
Jako navijamooooo sunny
Koraci samo napred . !
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 12/7/2015, 23:11

Srculence I lilyt da ove godine setate bas takve stomake kao sa slike !
Palcice draga da li si opet proverila betu ?
Suzi dobro su ti zenske rekle za hormone 3 dan . I ti znas kad ti je ovulacija pa estradiol tad I pred pocetak ciklusa progesteron
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 12/7/2015, 23:12

Najvaznije je tsh drzati ispod 2 dok se trudnoca neostvari ...
I prolaktin pod kontrolom
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 13/7/2015, 06:37

Noja srcasti poljupci
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilyt 13/7/2015, 08:22

Noja srca1 ljubav
lilyt
lilyt

Broj poruka : 295
Datum upisa : 04.07.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 13/7/2015, 08:35

Leki, za sada ti je dovoljno Pg, Prolaktin i TSH. Uradi ujutru pre Pg depo, da vidimo kako se drzi i koliko padne posle 5 dana. Samo ti nama uzivkaj. Opusti se  i misli pozitivno...
roda roda roda roda roda roda roda roda roda

Palcice, kako si mi draga? Imate li neki plan za letnje odmaranje i kada cete po smrzlice?
Ne bih da pametujem, ali sto se tice dodatnih analiza, uradila si sve sto si mogla. Videces da li Kopita ima nesto pametno da kaze o ovom promasaju, ali iskreno, ne ocekuj puno. Znas i sama, nema tu pravila ni garancie. Bilo bi najbolje da iskoristis ovo leto da napunis svoje telo energijom, suncem, vitaminom D, ljubavlju..a onda sa tako pripremljemom kuciciom odes po svoje bebice u septembru...Ljubi te tvoja Annci najjace i iz sveg srca navija za tebe
poljubci poljubci poljubci  

Srculence, Lilyt, evo da vam malo bebece prasine
vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 13/7/2015, 08:40

Annci, tako sam i mislila. Pg -depo i pregnil i tako treba tek uvece da primim.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 13/7/2015, 09:02

Noja radila sam betu u subotu,pala je na 0,a juce sam dobila.
Bas je obilan i bolan ciklus,sto sam i ocekivala.
Htela sam samo da kazem da ipak pregnil od 1500 ne ostaje dugo u telu.Ja sam primila 3 do bete,od poslednjeg je proslo 4 dana a beta je pala na 0,tako da od njega nije bas nista ostalo.

Anci dobro sam,iznenadjujece dobro,kao da se ovo ne desava meni,dal jos uvek nisam svesna,ne znam.
Ne ocekujem nikakvo objasnjenje za ovo,za prve dve mi je prof. rekla da je sigurno do embriona,a ovaj put su bili savrseni.
Plan je da za 2,3 meseca odem na uz i izvadim hormone pa cemo videti kakvo je stanje za dalje.
Za neki odmor nemamo para,a ni slobodnih dana vise,sve se istrosilo za NS,tako da cemo letovati u Beogradu. :)

Lela saljem rode i navijam!

Ljubim vas sve!
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 13/7/2015, 09:07

Pregnil ne utice uopste znacajno na betu.Ne moze cak ni laznu biohemijsku da pokaze.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Padobranka 13/7/2015, 13:30

Noja, kako drzati tsh ispod 2 kad endokrinolozi nece da uvedu terapiju za recimo 2,5? Sta piti? Ima li neki homeopatski lek?
Padobranka
Padobranka

Broj poruka : 168
Datum upisa : 25.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 13/7/2015, 13:45

Palcice poljubac
Ma nije ni Bg tako los Wink ...Samo se ti meni oporavi i zaleci. Polako, ima vremena. U tvojim godinama, mesec gore ili dole, nije presudno. Vazno je da se stabilizujes i dovedes organizam u normalu.
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 13/7/2015, 13:56

Svuda evo I jos neko je pisao da je praksa da je ispod dva mislim da je u becu ...eutirux lek za stitnu pa dozirati dok se nespusti stimovati kombinovati . I pojacati . Sumarac je dobar endrokrinolog u Bg . 2.5 I nije strasno los ali bolje da je ispod jer on I skoci od inplatacije I stimulacije u nasim slucajevima vto bolje da je ispod 2 .. . Oboriti ga lekom .koju terapiju I da li uopste pijes nesto za tsh ?
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bobaue 13/7/2015, 14:00

Padobranka ::Noja, kako drzati tsh ispod 2 kad endokrinolozi nece da uvedu terapiju za recimo 2,5? Sta piti? Ima li neki homeopatski lek?
Padobranka to sve zavisi od endokrinologa do endokrinologa , meni je moja dr rekla da ce mi uvesti terapiju ako mi tsh bude preko 2. Tada mi je rekla da se i zenama koje planiraju prirodnu trudnocu tsh spusta oko 2. Inace ona radi u Cigoti kija se bavi bas problemima stitne zlezde.

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micaubica83 13/7/2015, 14:25

Lela ja sam slucajno pre 2 nedelje popila 4 komada folne i kada sam bila na kontrolu rekla sam dr.Kaze da organizam sam izbaci visak folne kiseline,da je to vitamin B.Padobranka meni je TSH bio 2,2 i niko me nije poslao kod endokrinologa niti su mi rekli da mora da bude ispod 2 za VTO.Nakon implatacije nije skocio .Posle nekoliko meseci sam vadila TSH isti je.Nemoj da pijes lekove na svoju ruku,posavetuj je sa nekim dr
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Padobranka 13/7/2015, 14:50

ne pijem nikakvu terapiju. Samo se konsultujem najpre sa vama.
Padobranka
Padobranka

Broj poruka : 168
Datum upisa : 25.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 13/7/2015, 15:58

Leptirice gde si?Cekamo lepe vesti :)
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 13/7/2015, 16:05

Mico I moj je bio iznad dva malo .ali kad ne zna uzrok inplatacije kad nema I kad nedolazi do trudnoce iznova iznova iiiznvs onda se sve preuzme mere na to sam mislila tsh ispod 2 . I sve ostalo da stima sve od hormona
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 13/7/2015, 16:18

Leptirice čisto smo radoznale za bete ali smo 100% sigurne da je baš visoka....

Samo da napišem za moj tsh. Ja sam stvarno kreten i nisam se obratila endokrinologu internisti još davno kad sam trebala upravo jer se tsh uvek kretao u toj nekoj granici do 4 pa eto nekad 5. Međutim uzela ja stvar u svoje ruke, inače mi je dr Kopitović savetovala eutiroks 50 a informisala sam se da eutirox i nije baš opasan kod tog Hašimoto tako "blagog" pa sam ja sama sebi pojačala dozu sa 50 mcc na 150 mcc jer mi je tsh skočio na 4,7 četvrti dpt. Pa sam spustila tsh na 2,13 i tad sam već otišla endokrinologu i ona je rekla da nastavim slobodno sa 100 mcc i za mesec dana na kontrolu.
Hematologu idem u sredu kod dr Mitić u NS jer primam fraksiparin od 0,3 i to sam otprilike sama molila u Pragu da mi daju je imam taj PAI 1 heterozigot, a njihova praksa je da daju aspirin 100. Međutim oni će rado pristati na sve što tražite ako smatraju da nije opasno.

Prošli put sam tražila npr taj Pregnil i primala ga na 3. dan do bete i dobila sam 10. dpt betu 15 i 16.dpt betu 8. To je bilo od Pregnila. Tako da sam ovaj put odlučila da pratim tsh sa eutiroksom i te trombofilije sa fraksiparinom, pregnil nisam htela. Magnezijum su mi propisali oni u Pragu jer on smiruje matericu.
Progesteron depo odnosno agoluten 120 sam takođe dobila od njih i to dan uoči transfera pa onda nastavila svaki treći dan kao 2x sedmično.
Sve to tako u kombinaciji je konačno dalo ovu moju pozitivnu betu. Ja čekam sa velikim optimizmom da srculence počne kucati. Ujedno sam u nekom "strahu" ne daj Bože nešto loše.

Želim vam isto što i sebi a to je da iskoračate ove korake do bete što pre...
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirica1977 13/7/2015, 16:24

Drage moje, 15 dpt-beta-2770 love love love
leptirica1977
leptirica1977

Broj poruka : 85
Godina : 46
Location : Indjija
Datum upisa : 17.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 13/7/2015, 16:27

TSH obavezno mora da bude max. 2,i meni je to moj endokrinolog rekao.Moj je nizak,ali cu ga sutra ipak proveriti.Nizak ne utice na implantaciju,ali visok i te kako.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 13/7/2015, 16:30

leptirica1977 ::Drage moje, 15 dpt-beta-2770 love love love

vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv
blizanci sigurno juhuuuuuuu c poljubac
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 13/7/2015, 16:48

Bravo za beturinnuuuu ko kuca . Trudnice sad uzivaj !!!


Ima zena koje imaju visok tsh I ostanu trudne ma ima svega ali u nasim slucajevima treba svesti na minimum. sve sto moze da se popravi ...zato mislim da tsh ispod dva mora pre svega
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 13/7/2015, 16:49

Ja sam I za prolaktin da ga mora dtzati pod kontrolom . Nekom isto on nesmeta ali bolje nizi .to je nivo stresa
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 22 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu