KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+69
peki78
MAAKKI
sareni leptir
AriesGirl
Bubamara
ragaco
OKacica
Afrodita
ncoka
majal86
Padobranka
millena
Zmajuška
dada88
Milunka
nadalica
SladZana
tiramisu
maki021
Amna84
DMANA
Mikilica86
enap
Mika
Foxes
atomski mrav
minja82
Nataly17
ninica2
Blanka
Hiperaktivna
libra35
Baš za andjele 75.
ivanicasale
Vanja80
bak
Ninche
nina :)
marija123
luckystar74
smiley77
JocY
Vecka
tatjanica
annci
jelena*mama2andjela*
BabyBear
Tebi
srculence 84
saska1
KoMetaK
lelas
zvoncica36
micaubica83
Erata
Vuchica
mamadabudem
PalcicaBg
Ancica 87
ganedina
Sofija Veks
makac71
Niny
BiKsi :)
sandrolina
lenjivica
insomnia
MalaSaJuga
lela1984
73 posters

Strana 15 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 10/2/2015, 18:46

Srecno Andjele!Dobrodosla...
Koliko si cekala na poziv?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jelena*mama2andjela* 10/2/2015, 18:56

*Bas za andjele dobro dosla i srecan pocetak,ne znam da li ti je ovo prva VTO tj da li si upucena u postupak i slicno ali ovde ces naci dosta odgovora i saveta a naravno i onoga najbitnijeg-podrske.
jos jednom sretan početak

*palcice draga naravno da ce biti,samo pozitivno,zao mi je sto je ovo ovako ispalo No

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mika 10/2/2015, 19:28

Palčice, nije mi jasno zašto Bane neće da odstupi od tog svog glupavog protokola da FET treba da se radi u prirodnom ciklusu? Pa, hoće li čekati godinama dok ne ulovi ovulaciju? Meni takvo razmišljanje nije jasno! Na kraju krajeva, mi plaćamo svaki taj FET, pa zar ne možemo da tražimo da se nešto promeni...
Ja još uvek kuliram posle treće neuspele, imam zamrznute, ali trenutno nemam snage da ponovo prolazim kroz to.

Mika

Broj poruka : 157
Datum upisa : 06.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Foxes 10/2/2015, 19:49

Ancica 87, annci, lela1984, hvala vam na podršci i lepim željama!  ljubav Stvarno puno znači čuti mišljenje i iskustva onih koji su u istoj borbi.  
Ancice 87, kada je dobila uput za NS vodili smo se idejom da treba ispitati i eventualno operisati tu cistu, pa smo po preporuci devojke koju je operisao zakazali kod dr Budakova, koji joj je dao terapiju na osnovu nalaza (čudno mi je kako je nije pregledao, ali verovatno ima razlog..) Na kontroli u decembru je uputio na dr Bjelicu koji je predložio VTO. Inače, njeni utisci su po pitanju oba doktora pozitivni, ali, kao što kažeš annci, svesni smo da moramo istražiti, tako smo i došli do vas ovde  sunny (Inače, sestra nema internet pa sam zato ja „posrednik”, a i shvatila sam da je bolje ovako, ja prikupljam informacije a njoj prenesem filtrirano samo ono što može pomoći, da joj ne skoči opet taj FSH Wink)
I moj utisak je da je dr Kopitović odlična. Nije mi jasno, ako bude radila VTO na Betaniji, da li to znači da će je ona kao šef tima raditi ili dr Bjelica?

Koliko sam razumela, postupak o trosku zavoda možemo zaboraviti, zbog jako lošeg AMH, tako su joj bar dr rekli.. Mada, vidim da ima razlih informacija..
Foxes
Foxes

Broj poruka : 38
Datum upisa : 05.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 10/2/2015, 20:14

Mika veruj mi da nisam pametna vise.A bezveze mi je da ja njega ucim kako da radi.Praticu i sledeci mesec,a onda cu ga zamoliti da probamo sa lekovima.

Verujem da trenutno nemas snage i da ti je muka od svega.Napuni se energijom i u nove pobede.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Baš za andjele 75. 10/2/2015, 20:32

Hvala devojke!Prva mi je vto!Imala sam dve trudnoće prirodne koje su se završavale spontanim i jednu vanmateričnu uklonjen desni jajovod.Al imam ogromnu veru da će sve ovo biti ok.Forum sam nAšla kada sam radila histeroskopiju 21.1. i mnogo mi je bilo lakše sve to izgurati.A poziv za uz sam dobila posle mesec dana.I to u Višegradsku...Volela bih kada se sve mi koje smo na ovom forumu kada nam krene bockanje da se vidjamo i u bolnici ako ima još devojaka za Višegradsku...Lakše ćemo izgurati..Javljam se! srcasti poljupci
Baš za andjele 75.
Baš za andjele 75.

Broj poruka : 114
Godina : 48
Location : Lazarevac
Datum upisa : 10.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 10/2/2015, 21:29

Palčice draga, žao mi je što je ispalo tako, ja vjerujem da ćeš ti naći najbolje rješenje. Ne znam tj nemam pojma da li je estrofem mogao napraviti takvu situaciju, i zaista mi nije jasno odakle se stvoriše ti folikuli odjednom? Naravno da mora biti kako treba i želim ti da usiješ drugi put i možda promjeniš čika doktora.

Anđele, baš za anđele, ajde pa neka ti ova prva VTO bude anđeoska, dobrodošla nam na Kutak, pa da dobiješ jednog angel
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 11/2/2015, 12:22

Jelena da sve bude super, a ja cu malo zalivanje  
Tebi saljem puno:aa30:
Devojke pozdrav za sve:12a:
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 32
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 11/2/2015, 14:53

Jelena! zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje

Tebi! roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda

Palcice,jbg,ali,nista mi tu nije jasno.Ja sam pila estrofem kod obe donacije i letos za prirodnjak u Genesisu i endo mi se uvek zadebljao od njega,sporije,ali se zadebljao,a nisam cula da su se od njega nekome pojavili folikuli. Shocked Mislim da ti svakako treba malo duze da pijes siofor i da posecujes endokrinologa pred FET,a da onda probate FET uz estrofem i,eventualno neki supresiv,diphereline,tj.,u stimulisanom ciklusu.Pa,u Pragu svi rade FET u stimulisanom,na pr.,a sanse su apsolutno jednake.Nije mi jasno tu jurenje prirodne ovulacije za FET,kad,ocigledno nesto ne stima.Pa,koliko da cekas ovulaciju,godinu dana? affraid

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 11/2/2015, 17:51

Lela ne kazem da su se od estrofema pojavili folikuli,nego eto razmisljam da on nije napravio neki disbalans.
Sacekacu ciklus pa cu uraditi hormone.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od smiley77 11/2/2015, 17:55

jelena*mama2andjela* ::ne znam stvarno sta se desilo,meni je jedino logicno da ih Dr do sada nije video nekako al opet stvarno nisam strucna...
meni je danas 8 dan stimulacije,u cetvrtak kontrola i verovatno stop inekcija,jedva cekam Very Happy pocinju da me bole jajnici vec,al se i radujem, to znaci da fino rastu Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy malo me brine endo al evo nasla sam pivo sa limunom,jako je ukusno i svez ananas pa se nadam da ce pomoci...

Jelena proveri kolko ima jecma u pivo sa limunom, jer mislim da ne vredi puno ako nema.. ja sam pila crno pivo ili kvas (nema alkohola). I ananas sam jela.
smiley77
smiley77

Broj poruka : 185
Datum upisa : 24.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 11/2/2015, 17:56

Ma,znam,nego mi prosto neverovatno da estrofem napravi toliki disbalans.Uradi hormone,pa idi kod endokrinologa opet.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od smiley77 11/2/2015, 18:23

Na kontroli u decembru je uputio na dr Bjelicu koji je predložio VTO. Inače, njeni utisci su po pitanju oba doktora pozitivni, ali, kao što kažeš annci, svesni smo da moramo istražiti, tako smo i došli do vas ovde  sunny (Inače, sestra nema internet pa sam zato ja „posrednik”, a i shvatila sam da je bolje ovako, ja prikupljam informacije a njoj prenesem filtrirano samo ono što može pomoći, da joj ne skoči opet taj FSH Wink)
I moj utisak je da je dr Kopitović odlična. Nije mi jasno, ako bude radila VTO na Betaniji, da li to znači da će je ona kao šef tima raditi ili dr Bjelica?

Koliko sam razumela, postupak o trosku zavoda možemo zaboraviti, zbog jako lošeg AMH, tako su joj bar dr rekli.. Mada, vidim da ima razlih informacija..[/quote]

Ako vas je dr Bjelica "preuzeo", ako ste njega izabrali, on ce vas voditi. Ali to ne znaci da ce svaki pregled bas on raditi. Meni je on bio dr,on mi je odredio semu na pocetku ali jednom sam kod dr Bujaske bila, jer dr Bjelica imao operaciju, aspiraciju mi dr Bjelica radio, a transfer mi je radila dr Trninicka. Tamo se menjaju ko je kako slobodan... barem tako je bilo u decembru..
smiley77
smiley77

Broj poruka : 185
Datum upisa : 24.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jelena*mama2andjela* 11/2/2015, 18:24

smiley evo sad sam bas uzela limenku i ne pise procenat samo sastav,jecmeni slad itd...e ako sam se nalivala dzaba pivom v v v

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od JocY 11/2/2015, 18:35

jelena*mama2andjela* ::e ako sam se nalivala dzaba pivom v v v

Ajde, ajde nalivanje pivom nikad nije dzabe lol! lol! lol! Wink Wink Wink Wink
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od smiley77 11/2/2015, 18:54

Hahaha, da nikad nije dzabe. Samo sam htela da pomognem... meni su to vise sokici, nego pivo Rolling Eyes ali OK ako ima jecma! Wink nazdravlje!
smiley77
smiley77

Broj poruka : 185
Datum upisa : 24.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Foxes 11/2/2015, 18:57

smiley77, hvala na odgovoru!
Nije mi bilo jasno da li postoji neko ko je „glavni” u celoj proceduri ili je tako kako si mi sada razjasnila. Inače, mislim da je dr Budakov uputio na dr Bjelicu jer je on u tom momentu bio dostupan (on je pogledao hormonski status, predlozio VTO i dao joj broj telefona da mu se javi kada se odluči).. Nikakve dodatne informacije nije dobila, a bezveze je pitati ga "hoćete li Vi raditi postupak ili ko se zadesi?" Wink
Foxes
Foxes

Broj poruka : 38
Datum upisa : 05.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od smiley77 11/2/2015, 21:30

Pa radi ce koga tvoja sestra izabere na dan kad se pojavi taj prvi dan. Kad stignes i predajes papire sestrama, one te pitaju kod koga zelite? Pa mozes izabrati, Bujas,Bjelica,Kopitovicka,Trninic...
smiley77
smiley77

Broj poruka : 185
Datum upisa : 24.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 11/2/2015, 22:31

Smajlicu dragi, da ovdje cestitam za to srculence 20.01. Mnogo mi bre drago. Nadam se da si ok i da sve protice kako treba.
Ljubi Blankic zagrljaj
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Baš za andjele 75. 11/2/2015, 23:09

Drage uspešno odradjen UZ.Naravno posle 3h čekanja.Postupak mi radi Dr.Tulić...Ništa ne znam o njoj,al ajd..Samo mi nije jasno Piše po 4 antralna folikula 3mm.Ako je neko raspoložen da mi pojasni.. Wink I sada čekanje komisije!SREĆNO! smajli angel
Baš za andjele 75.
Baš za andjele 75.

Broj poruka : 114
Godina : 48
Location : Lazarevac
Datum upisa : 10.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 11/2/2015, 23:43

Foxes, tvojoj sestri treba VTO, jer nema godina za cekanje da se nesto desi prirodno, a sa FSH koji ide gore dole, bolje je da uradi sto pre. Na zalost, do dobrih dr se ne dolazi tako sto se ode na kliniku, vec tak osto se ode kod njih privatno, pa te posle i oni prihvate na klinici. Ja bih savetovala jedne konsultacije sa prof. Kopitovic u NS-u, privatno, pa posle lako mozete da se dogovorite sa njom i za postupak u Betaniji, jer je jeftiniji. Ali, da ne bi gubila vreme, tvoja sestra je bolje da ode kod dobrog dijagnosticara... to joj je najpotrebnije i da odradi dodatne analize ako joj preporuce (mada bih ja savetovala da ih uradi). Ali, svakako, sto pre kod dobrog dijagnosticara da iskoristi FSH koji je u normali. Uz malo suplemenata moze da dobije dobre folikule i jc.

Bas za andjele, dobrodosla i srecno!



Palcice draga, ne znam sta da ti kazem, osim da se meni ne svidja to sto rade ovi dr iz Valjeva. Ti imas PCOS, cim si imala onoliko folikula, a sad ih je mozda estrofem pojurio. Meni se cini da mi je KOpitovicka rekla da hoce da deluje kod nekih zena kao blagi stimulans, mozda mi se samo sad tako cini... sve sam izbrisala iz memorije... Rolling Eyes Svakako, mozda dr ne treba da insistira na prironjaku, jer da je tako koliko puta bi nase zenice isle na FET u Prag?! Drzim fige da se endo ipak zadeblja i da dr ipak resi da vrati embrione u ovom ciklusu.

Jelenko, srecno sutra na UZ!!! Navijam jaaako za lepe folikule i jc!!! vv vv vv vv zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje

Tebi, kako si? Jel' skitas ili uzvas u kuci? Kad je beta? Saljem rodice sa zapada i vucem jaaako za nosic! vv vv vv vv roda roda roda roda roda

Srecni vam koraci, koracaljke!!! cveće cveće cveće
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Foxes 12/2/2015, 00:10

KoMetaK, hvala na odgovoru i savetima! Svesni smo da je svaki trenutak dragocen i da je VTO možda jedina opcija, pa pokušavamo da dođemo do najboljeg izbora na načine koji su nam dostupni.. a nažalost, veliko ograničenje su finansije, inače bi se odavno odlučili i ušli u postupak.. Da li prof. Kopitović sada radi samo u Feroni (mislim privatno) ili još negde? Da li bi nam mogla preporučiti nekog dobrog dijagnostičara? Svaka informacija nam je više nego dobrodošla!
Foxes
Foxes

Broj poruka : 38
Datum upisa : 05.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Foxes 12/2/2015, 00:18

Hvala, smiley77! Verujem da vam je čudno što pitam neka naizgled glupa pitanja, ali toliko je sve ispalo konfuzno od samog starta da nam je puno stvari ostalo nejasno.. a vreme leti.. Ali sreća je da ste vi tu i da imate razumevanja za nas koji smo još uvek vrlo zbunjeni Embarassed
Foxes
Foxes

Broj poruka : 38
Datum upisa : 05.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 12/2/2015, 08:17

Ja sam i za tog Bjelicu cula da je odlican,ima ovde na forumu dosta preporuka za njega,Foxes.Ali,svakako prvo dijagnostika,kako rece Kometak.A to skripi kod svih,na zalost,niko se ne udubljuje dovoljno.Za pocetak,sve osnovne analize,plus one dodatne.Imas temu-dodatne analize,pa pogledaj.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od luckystar74 12/2/2015, 09:16

Evo ja da se javim. Bila sam kod Ljubica ka konsultacijama.
Covek je rekao da se mnogo toga skupilo kod mene sto je napravilo problem steriliteta. I hidrosalpings i endometrioza i visok FSH i nizak AMH. Kaze da polako krenemo da ispitujemo sve pa da se tek na kraju bavimo reprodukcijom kako je on rekao.
Moram da dodjem na UZ ponovo neki 8dc da vidi da li mi je otisla cista na desnom janiku (BTW niko je do sada nije video), ako nije da odradim tumor markere i MRI male karlice pa da se to resava dalje (hidrosalpings, endometrioza i ciste) pa onda kod endkrinologa koji se bavi POF jer kaze ok je da u 41 hormoni nisu najbolji ali da se vidi zasto je tako rano doslo do otkazivanja funkcije jajnika. Tek kada se sve to resi moze VTO.
Rekao je u ovakvom stanju nikako na vto...
to je otprilike ukratko...
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 15 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu