KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+69
peki78
MAAKKI
sareni leptir
AriesGirl
Bubamara
ragaco
OKacica
Afrodita
ncoka
majal86
Padobranka
millena
Zmajuška
dada88
Milunka
nadalica
SladZana
tiramisu
maki021
Amna84
DMANA
Mikilica86
enap
Mika
Foxes
atomski mrav
minja82
Nataly17
ninica2
Blanka
Hiperaktivna
libra35
Baš za andjele 75.
ivanicasale
Vanja80
bak
Ninche
nina :)
marija123
luckystar74
smiley77
JocY
Vecka
tatjanica
annci
jelena*mama2andjela*
BabyBear
Tebi
srculence 84
saska1
KoMetaK
lelas
zvoncica36
micaubica83
Erata
Vuchica
mamadabudem
PalcicaBg
Ancica 87
ganedina
Sofija Veks
makac71
Niny
BiKsi :)
sandrolina
lenjivica
insomnia
MalaSaJuga
lela1984
73 posters

Strana 14 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 9/2/2015, 11:49

Ja ne mogu da verujem da su mi ciklusi uredni na 31 dan godinama a da nemam ovulacije,ne znam...
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 9/2/2015, 11:56

Hvala, Ganedeina. Sada mi je jasnije.
Leki, necu ja u ovom ciklusu. Kakvi su mi hormoni, Arsicka rekla da ne moramo ni da se gledamo na UZ. Plan je da idem u maju, tako sam se dogovarala i sa Ivanom. Cim mi sada prodje ciklus, oticicu ponovo da odradim sve briseve i jos jednom pitati da li jos nesto treba od svezih analiza. Cisto da imam vremena da sve sredim ukoliko se pojavila neka bestija (pu, pu, pu...)
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od atomski mrav 9/2/2015, 13:50

Ganedina, cekamo jednu bebu.

Mi smo u prvoj vto imali hiperstimulaciju (kao i Palcica) i tada je vracen jedan embrion zbog rizika. Zavrsilo se biohemijskom trudnocom.
Sledeci put kada smo radili FET, supruga je dobijala Diferelin kao supresiv i Estrofem za endometrijum. Napomenuto nam je da hormoni nisu bitni za FEt ( mada mi nikakve hormonske poremecaje nismo ni imali) a na ultrazvuku nismo imali nijedan folikul sto je bilo za ocekivati zbog terapije. Znaci, pratili su samo debljinu endometrijuma. Koliko vidim to je terapija koje su dobijale sve Sonjine pacijentkinje i vecina je sada trudna.
atomski mrav
atomski mrav

Broj poruka : 39
Datum upisa : 05.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od micaubica83 9/2/2015, 14:38

Moj endometrijum je bio 8,7 pa se zakacila 2 bebca...mislim da endo nije bas toliko bitan.Sve preko 7 je ok.Trazila sam od dr Estrofem ali mi ona nije dala
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sandrolina 9/2/2015, 17:41

devojke moje drage navijam jako jako za sve, a posebno za tebe TEBI, uzivaj i mazi stomacic, da nas obradujes velikom beturinom...

sandrolina

Broj poruka : 450
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 9/2/2015, 18:15

sandrolina ::devojke moje drage navijam jako jako za sve, a posebno za tebe TEBI, uzivaj i mazi stomacic, da nas obradujes velikom beturinom...


smiledraw smiledraw smiledraw smiledraw smiledraw smiledraw smiledraw smiledraw smiledraw smiledraw Prepisujem za Tebi! roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 9/2/2015, 18:31

Tebi, drzim fige za debelu betu!

Atomski, jos malo, jos malo, pa uzivanje potpuno! Pozdravi suprugu!

Palcice, mislim da te dr muci. Rolling Eyes Pa ako ne moze prirodno, sto ti jednostavno ne uvede supresiv i estrofem, hoce li crci ako iskoci iz uobicajenih protokola? Pa nijedna zena nije ista, i ne moze se sve na svakoga primeniti. To mi je stvarno nejasno. Ajde da vidimo i taj jos jedan uz, mozda se ipak stvari promene.

Koracaljke, navijam jako za vase korake!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 9/2/2015, 21:24

Palcice draga, bas bzvz sto se toliko kidas zbog sve situacije, ali sto kaze Biksi da sacekamo jos taj ultrazvuk pa da vidimo. Nadam se da ce sve biti kako treba draga, navijam. zagrljaj
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tebi 9/2/2015, 22:49

Devojke samo da vas usne i jako zagrljaj
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Foxes 10/2/2015, 04:16

Evo mene i na ovoj temi.. Odmah da se izvinim na opširnosti, potrudiću se da napišem što preglednije da bi ste stekli uvid u celokupnu sliku.
Znači, reč je o mojoj sestri, 1977. godište.

- ciklus uglavnom redovan, skraćen na 21 dan; 2006. (prvi put) i  2007. izostala menstruacija, dobila Lutestrol injekcije

- 2011. izostanak menst. skoro 2 meseca, FSH bio 20, ginekolog dao da radi tumor markere za jajnike i matericu, vrednosti bile povišene, pa je upućena u Kamenicu onkologu ginekologu, koji je konstatovao cistu i prevremenu menopauzu; sledeća analiza - vrednosti markera opale)
- Novembar 2013. - vrlo blago krvarenje (4 dana, u vreme očekivanje menstruacije); Beta 390, potvrđena trudnoća (4-6 nedelja, nije se videla na uz), dobila Utrogestan; nakon nedelju dana pojačano krvarenje i bolovi, Beta 6; otpuštena iz bolnice - AB spontani, dg. vanmaterična (bez operacije)
- 2014. (mart) oskudna krvarenja po 2 nedelje (nije mogla odrediti kada/šta je menstruacija); regulisalo se do avgusta - izostanak menst. preko 30 dana (FSH 61.8 mlU/mL)
- Avgust 2014. - FSH (61.8 mlU/mL) i LH (18.6 mlU/mL)
                     - cista "levo od materice, nalik na endometriotičnu”

                   - vag. bris - streptokok B (najblaža infekcija), th: vaginalete Ampicilin, muž mast Macmirror;
                      - sa tim nalazima upućena u Ambulantu za sterilitet i planiranje porodice Gak NS
- Oktobar 2014.
- povišen progesteron 0.8 nmol/L (ref. vr. 0 - 0.54) i
                FSH 27.0 mlU/Ml (ref. vr. 3.9 - 12.0),
                snižen estradiol 12 pmol/L (ref. vr. 18 - 147)
                AMH 0.1 ug/L (ref. vr. 0.5 - 5.3) reag. elisa
- Gak NS - (bez pregleda (?); bez mišljenja o cisti); na osnovu donetih nalaza dobila terapiju Primolut Nor, pa Total Fertility ili Cikloproginova +  DHEA 25 mg x 3 + CoQ10 200 mg +  Vitamin D; kontrola hormona za 2 meseca (terapiji (2.varijanta) dodala i smokve u maslinovom ulju)
- Decembar 2014.
                FSH 21.9 mlU/Ml, AMH 0.16 ng/mL
                krvna slika - sve u redu
- dr konstatovao da “nema nekih promena”, uputio je kod drugog doktora na konsultacije; njegovo mišljenje da stanje hormona “nije tako strašno”, predlaže VTO (na Betaniji); šansu da prirodno ostane trudna (uz nastavak terapije) procenio na 5%
- Januar 2015. - posle mesec dana bez terapije (samo smokve) uradila samo FSH - 5.5
muž - spermogram - urolog ocenio odličnim (ukupan broj i pokretljivost), prisustvo leukocita i bakterija, uput za bris i spermokulturu (čekamo rezultate)

Na temi Hormonski status sam pisala o vrednostima ostalih hormona, pa pretpostavljam da ne treba da se ponavljam i ovde.. Znači, u NSu joj je predložena VTO, ali nikakve druge informacije nije dobila. Ne znam da li misle da se podrazumeva da će odraditi kompletnu dijagnostiku pre postupka, ili da to obavi samoinicijativno? Nemamo baš dobra iskustva sa doktorima pa smo sada prilično skeptični (da ne kažem paranoični), ali njen utisak o ovom dr koji je predložio VTO je pozitivan.. Interesuju me vaša mišljenja, saveti, sugestije..
Unapred hvala i pozdrav svima sunny
Foxes
Foxes

Broj poruka : 38
Datum upisa : 05.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ancica 87 10/2/2015, 07:55

Prvo,sve zavisi koji joj je dr predlozio VTO njih tamo ima raznih,drugo,smatram da treba da ide na VTO zbog nizeg AMH ali i to nije prepreka za prirodno ostajanje u drugom stanju,primere imamo ovde,svakako pre VTO ce joj dr savetovati ili HSG ili histeroskopiju ili laparoskopiju,bar po mom misljenju....Ja im zelim sve najbolje! osmeh srce

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ancica 87 10/2/2015, 07:58

Devojke moje navijam za sve vas,saljem rode kome trebaju,Tebi pogotovo;vucem za nos sve,nema me puno jer strogo mirujem posto krvarim,beba je za sad dobro,primamo progesteron depo na cetvrti dan,cuvamo se i to je to!!!! Ljubim vas sve!!! osmeh srce roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda igracice igracice igracice igracice igracice srca srca srca srca

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 10/2/2015, 08:16

Ja da javnem da sam juce bila na kontroli kod svog endokrinologa,profe Trbojevica i da je smanjena dnevna doza siofora i vigantol kapi nedeljna doza za vit. D.Kontrola glikemije za 3 mes. i hormona stitne,pa kontrola.Ide na bolje. osmeh srce

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 10/2/2015, 08:26

Palcice, drzim fige danas za UZ!!! Zalivamo za taj endo zalivanje zalivanje zalivanje , da nam se fino ubuci....

Tebi bravo bravo bravo
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 10/2/2015, 08:36

Foxes, kao prvo, ti si divna sestra srca
Sto se tice tvoje sestre, ipak ima 38, snizenu rezervu i ne bas sjajan hormonski status. Cestitike sto ste uspeli da snizite taj nenormalni FSH. To je dobar znak. Trebalo bi da iskoristi ovaj period dok joj je dobar, jer nikada se ne zna...Ko sto Leki rece, nije to prepreka ni da oni prirodnim putem dojdu do bebice, ali mi malo matorije nemamo pred sobom bas putno vremena, tako da po mom misljenju, ne treba gubiti vreme ("samo se opusti, to je od stresa, desice se kada se najmanje nadas", Slazem se sa svim prethodno navedenim, ali ako imas 28 godina, pa opusteno imas 15tak godina pred sobom...)
Sto se tice lekara, ja u Betaniji imam iskustva samo sa Kopitovickom, i toplo je preporucujem. Sto se ostalih tice, ima ovde na forumu dosta preporuka i za neke druge lekare, ali to moras malo da istrazujes. Poenta je da izaberete lekara koji ce vam ulivati poverenje, pogotovu posle svih tih padova i razocarenja... Pravi lekar ce je voditi kroz postupak i kroz sve eventualno dodatne analize i zahvate. Ali! Morate i sami istrazivati. Nebitho je idete li privatno ili o trosku zavoda, svakako je to jedna velika industrija. I moze se desiti da se nesto propusti. Istrazujte, pitajte, razmenjujte iskustva...preporucujem ti toplo i da se sestra ukljuci na forum. Mnogo je lakse kada vidis koliko jos divnih i snaznih zena ima koje se hvataju u kostac sa istim problemom. I pobedjuju! Svakog dana nas neko obraduje dobrom betom!
Ja joj zelim srecu od sveg srca poljubci
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 10/2/2015, 09:45

I ja mislim da je to za VTO.I nisam ja rekla za prirodne radove,annci,ja prva u to ne verujem,ne znam ni kako se desila u januaru biohemijska prirodno. Shocked To je rekla nasa trudnicica Anncica.Treba pokusavati prirodno u medjuvremenu,ali,ne gubiti vreme i krenuti s VTO pokusajima.Ja sad kuliram pola godine-godinu,sto se VTO pokusaja tice,imala sam ih samo 6. Rolling Eyes

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 10/2/2015, 11:49

Evo me devojke,dosla s ultrazvuka.Sve sam zamisljala i ocekivala,ali ovo nikako.
17dc endo 6.5,a od onog folikula od 14mm ni traga,ali zato su se na tom jajniku pojavila jedno 7,8 of 10mm affraid
Doktor me pita da li sam na nekoj stimulaciji.Nije mu jasno sta se desilo.
Ja sam ocigledno neki poseban slucaj.
Ostaje da vidimo u cetvrtak sta se desava sa njima,ali jasno je da nema ni ovog meseca nista.
Pitala sam ga da li postoji drugi nacin za vracanje embriona,kaze da,ali ovaj je sigurniji.Kaze da budem strpljiva,a meni je strpljenje na izmaku.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 10/2/2015, 12:05

Devojke samo da vas poprasim povucem za noseve i posaljem rode!
Grlim vas, pa cu kasnije da vas citam redom!
roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 10/2/2015, 15:45

Joj Palcice, ne znam sta da ti kazem...malo mi cudno da se 17 dc pojavi 8 folikula koji uopste nisu postojali pre dva dana...i porastu do 10 mm!!! Mozda ja gledam po sebi, i zbog toga nisam merodavna. Ali ja obicno startujem sa malo (2-3 maksimalno) i avrsim sa ni jednim No Nisam znala da tako kasno mogu da se pojave, ali covek se uci dok je ziv.
Ajde da sacekamo taj cetvrtak, ali bih ja svakako na tvom mestu pokusala da se izborim za malo drugaciji postupak. Da ne juris prirodnu ovulaciju.
Ajd navijam ja i dalje navijači2 navijači2 navijači2
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 10/2/2015, 16:05

Ni meni nije jasno,al ajde da nisam videla kako je taj jajnik izgledao ovih dana,nego licno videla jedan folikul danima,a danas pun jajnik,kao sace,sve folikul do folikula.
Da mi nije estrofem poremetio nesto?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jelena*mama2andjela* 10/2/2015, 16:47

Palcice draga ne znam sta da ti kazem Crying or Very sad nisam cula za to da se "odjednom" pojave folikuli,znam da bude tj kod mene prate par velikih folikula i njih broje i mere itd ali uvek usput kazu da ima i manjih na koje ne racunaju al se vide jasno...ne verujem da je estrofem mogao nesti da poremti po tom pitanju al nisam strucna

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 10/2/2015, 17:05

I ja imam uvek poneki sitniji do 5mm,uvek su mi jajnici mikrocisticni,ali ovi su bas poveci bili danas.
Kad ti imas kontrolu?Brojis sitno do stopa Very Happy
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jelena*mama2andjela* 10/2/2015, 17:50

ne znam stvarno sta se desilo,meni je jedino logicno da ih Dr do sada nije video nekako al opet stvarno nisam strucna...
meni je danas 8 dan stimulacije,u cetvrtak kontrola i verovatno stop inekcija,jedva cekam Very Happy pocinju da me bole jajnici vec,al se i radujem, to znaci da fino rastu Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy malo me brine endo al evo nasla sam pivo sa limunom,jako je ukusno i svez ananas pa se nadam da ce pomoci...

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 10/2/2015, 18:13

Ali nemoguce da se nisu videli jer me je i dr u Beogradu pratila i tada nisu bili tu,svaki ultrazvuk sam i ja gledala na monitoru i zato sigurno znam da nisu bili tu u tolikoj meri i toliki.
Nema veze,da ne mracim...bice jednog dana,mora!
Verujem da jedva cekas,jos malo i eto bebica kod tebe.Sto se enda tice verujem da ce lepo narasti do transfera,ima jos dosta vremena.
Zalivam zalivanje zalivanje zalivanje poljubac
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Baš za andjele 75. 10/2/2015, 18:38

Uskačem u vašu stranicu kao padobranac! Danas su me napokon zvali iz Višegradske sa komisije za vto na uz sutraaa! Nadam se da će proteći ok.Pa kako se kaze uz Božiju pomoć korak po korak za veliku betu!Pozz
Baš za andjele 75.
Baš za andjele 75.

Broj poruka : 114
Godina : 49
Location : Lazarevac
Datum upisa : 10.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 14 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 27 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu