KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+64
marija123
Andja111
nadalica
viktorija
zoxa
winni
lenjivica
annci
Bobaue
Ninche
boni m
ivabuku
Iva79
Bubamara
libra35
Vanilla
Niny
PalcicaBg
Sofija Veks
Endzi
ragaco
micaubica83
SladZana
ganedina
Maksi
SoJa
Star77
Tebi
bak
fight&faith
Petkana
mamadabudem
JocY
makac71
sareni leptir
smiley77
ivanicasale
Jecaneca
Cala Domingos
sandrolina
Vuchica
BiKsi :)
Nataly17
ahosame
Hiperaktivna
luckystar74
Afrodita
KoMetaK
MalaSaJuga
Ema78
zvoncica36
Ancica 87
maki021
srculence 84
saska1
tatjanica
Blanka
BabyBear
Vecka
karakaca
libertte
lela1984
lelas
Sanjci87
68 posters

Strana 10 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 21/12/2014, 10:11

Sanja biće sve OK. Sada je najvažnije da se primiriš fizički, ali i psihički. Krvarenja su česta u ranoj trudnoći, posebno kod ivf trudnoća. La folie je krvarila non stop, pa je rodila preslatku Anu. Samo miruj, beba je OK, sve oko nje što mora da ode neka polako iscuri da joj kasnije ne smeta. Najbolje što možeš da uradiš je da obrišeš suze, budeš jaka i mirna mama i tako pomogneš bebici da joj okruženje bude što stabilnije. Sigurana sam da će vaše meče biti dobro. f

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 21/12/2014, 10:24

Sanja, mislimo na tebe. Samo hrabro, bice to sve ok osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 21/12/2014, 10:33

Sanjice,bice to sve ok,samo smireno.Bolje sto si na klinici,pod nadzorom.

Ja juce dobila ciklus,tj.,valjda je ciklus 13-i dan! affraid Bas boleo stomak,danas manje boli.Opet disbalans... Crying or Very sad

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 21/12/2014, 10:54

Ih bre Lela prerano Sad

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 21/12/2014, 11:06

A femisan sad nije pomogao Lela?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 21/12/2014, 11:18

Jeste,mnogo manje stomak boli od jutros.Sad se normalno krecem,cak ni grudi vise ne bole jako.Pomogao je i juce,bilo bi jos gore da njega ne pijem.Izdrzala sam bez analgetika.Lici na vanredni ciklus,ali,videcemo.Danas se pojacalo,a bolovi manji. Shocked

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od libertte 21/12/2014, 11:25

Draga Sanja, sve što je moglo da se kaže u ovom trenutku rekla je fight&faith.

A ako ti je za utehu i ja sam u petak imala braonkastih tragova, juče bila kod doktorke i ona mi rekla da to ova druga dva meška moraju da odu, da je ok. Smirila me, naročito jer je i to "krvarenje" prestalo. Međutim, danas krvarenje opet, al sad obilnije...nagon utogestana se malo smirilo...doktorki sam poslala poruku ali mi se još ne javlja i trenutno jedino što mogu je da čekam i da budem psihički i fizički mirna, koliko god to zvučalo kao nemoguća misija.

Lela ff
libertte
libertte

Broj poruka : 64
Datum upisa : 14.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 21/12/2014, 11:38

Lela, ali ja sam mislila da femisan sredjuje i ciklus pa me zato cudi kako si dobila 13. dan kad si njega pila...
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 21/12/2014, 12:07

Pa,sredjuje,Bb,ali,kod mene je tako,ocigledno.A ni do sad ni od njega nisam dobijala skolski,na 28 dana,vec posle 22,pa posle 26 i sad 13-i dan. Sad Ali mi je generalno mnogo bolje od njega i bolovi mnogo manji.Ali,bas 13-i dan...Desavao se i ranije vanredni ciklus... Rolling Eyes

libertte,samo smireno i polako,bice ok.Ja te zagrljaj

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 21/12/2014, 12:57

Sanja, sve ti je rekla f&f. 
Bitno je da si pod nadzorom i bitno je da iscuri taj mesak kako kasnije nebi smetao zivom plodu. 
Kada sam ja u dr mesecu ostala bez drugog ploda, nije bilo krvarenja ovaj put u ovoj vto. 
Bilo mi je krivo, ali sam se brzo pribrala jer mi je ostao dr zdrav plod i trebalo je misliti na to. Tafa mi je objasnjeno da svaki problem koji se desi u trudnoci a i krvare nje, je mnogo bolje da se desi do rizicnog zavrsetka treceg meseca. U stvari, prosto receno zvuci malo grubo, ali tako objasnjeno.. Ukoliko neki plod nije anom dobar ili ostecen, krenuce krvarenje i mnogo je bolje da se to desi ranije nego u kasnijim mesecima bliz. Trudnoce, jer tek tada postoji ogroman rizik za oba ploda, da jedan povuce drugi. 
Ovako, to se sve ocisti sto ne valja i ostace zdrava bebica koja je jaca i koja ce se lepo razvijati. 
Miruj, i opusti se.. Tako ces bebici pomoci. 
Prva vto mi je povukla oba ploda kroz krvarenje, ali je tada bio hematom. 
Hvala Bogu, samo sam ovaj put bila strucno pracena UZ, jer tajbdr plod se samo sasusio unutra i kako rekose, ostao kao list papira.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 21/12/2014, 13:15

Sanja, sve su ti rekla cure pre mene. Samo odmaraj, misli pozitivno yes
Lela, meni je Femisan prvo pomogao a onda mi je pre godinu dana dodatno s*ebao cikluse... Oprezno sa tim, pogotovu ako uzimaš veću dozu dnevno. Ja mislim da je po deset kapi 2xdnevno sasvim dovoljno. Fakat je da mi je femisan samo ublažio tegobe kad dobijem mecu, ali sve ostalo je poremetio....
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 21/12/2014, 16:43

Ma,femisan meni pomaze,to je definitivno.Kad njega ne pijem,jos je gore.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 21/12/2014, 17:32

libertte ,primiri se i bice sve ok!
lela1984,bas i nije trebao ciklus tako rano,definitivno je to ciklus bez ovulacije!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 21/12/2014, 17:49

Definitivno anovulatorni,ali to za mene nije nista neuobicajeno,jbg.Pa,nisam dzabe i do donacije stigla.Ali,bas nisam morala i ciklus,tj.,krvarenje da dobijem kad vec nema ovulacije. Sad

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od libertte 21/12/2014, 20:12

Lelas kako si ti?
libertte
libertte

Broj poruka : 64
Datum upisa : 14.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 21/12/2014, 20:22

izlezavam se propisno.sve ok.ako navatam dr,ovih dana,a valjda hocu,odoh na uz.malo me bolucka glava,mislim od prednizona .
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 21/12/2014, 20:36


               
   
Preporuke za ishranu tokom primene lekova iz grupe kortikosteroida

Šta su kortikosteroidi?

Kortikosteroidi su lekovi koje zovemo steroidnim  hormonima. To su sintetički proizvedeni hormoni i koriste za lečenje različitih patoloških stanja kod ljudi. Dele se na Glukokortikoide i Mineralokortikoide, a priridni glukokortikoid  je kortizol koji luči nadbubrežna žlezda.
Mogu se primeniti lokalno u vidu aerosola-  inhalirati, krema za kožu , kapi za oči iili nos, davati  u vidu tableta, lokalno u zgobni prostor , intravenski i intramuskularno.
Lekovi iz grupe kortikosteroida koji se u većini slučajeva koriste u neurologiji su : Nirypan, Dexason, Lemod solu. Lemod depo, Pronizon, Hidrokortizon, Diprophos i dr.

Kako kortikosteroidi  deluju na organizam?

Glukokortikoidi imaju dejstvo na metabolizam glukoze, proteina i masti, a takođe i dugoročno prilagođavanje organizma na stresne situacije.
Mineralokortikoidi učestvuju u regulaciji koncentracije elektrolita u organizmu (natrijum, kalijum), a glavni predstavnik je aldosteron, hormon koji pojačava resorpciju natrijuma u bubrežnim kanalićima i izbacivanje kalijuma u urin.
Na imunološki sistem deluju ubrzo nakon davanja, koriste za postizanje brzog kliničkog poboljšanja pre nego što počnu da deluju drugi lekovi. Kortikosteroidi se koriste za lečenje inflamatornih i autoimunih poremećaja. Oni poboljšavaju  stanje imunološkog odgovora.
Pored značajnih terapijskih efekata koje imaju, mogu dovesti  i do pojave većeg broja neželjenih efekata, posebno kada se dugotrajno uzimaju. Njihova upotreba van nadzora lekara može dovesti do neželjenih reakcija, jer deluje hormonski, pretežno u pogledu adrenalina (poremećaj adrenalina može izazvati srčane smetnje). Zato se primenjuju u samo u težim slučajevima, i obično terapija traje relativno kratko uz nadzor lekara.

Zašto je važno voditi računa o količini soli u hrani, dok ste na kortikosteroidnoj terapiji?

Ukoliko su  vam propisani lekovi iz grupe kortikosteroida, potrebno je da smanjite količinu soli u ishrani.  Svi kortikosteriodi utiču na metabolizam ugljenih hidrata, proteina i lipida, kao i na balans vode  i elektrolita. Previše soli pojačava osećaj žeđi kao i količinu tečnosti u organizmu što može dovesti do pojave edema (otoka ) kao i povišenog krvnog pritiska.

Korisni saveti :

   Prilikom kuvanja deo soli zamenite biljnim začinima : peršun , biber, ren, beli i crni luk, aleva paprika, bosiljak mirođija, đumbir , limunov sok, ...
   Eksperimentišite sa začinima, prelistajte neki kuvar i uživajte u novim ukusima.
   Sklonite slanik sa stola.
   Ne koristite vegetu, začin C i slične gotove začine.
   Izbegavajte kupovinu i korišćenje prerađene hrane i gotovih proizvoda kojima je dodata so.
   Prilikom kupovine gotovih proizvoda, pročitajte njihov sastav i dajte prednost priozvodima bez dodate soli.
   Izbegavajte kioske sa brzom hranom.
   Na, poslu, na izletu konzumirajte hranu koja je spremljena kod kuće( sendvič, salata, pita, proja i sl.) ili kupiti voće, jogurt, voćni sok, integralnu kiflu.
   Umesto konzerviranog  povrća (kiseli kupus, turšija, kiseli krastavci, konzervirana cvekla i sl), koristite sveže i smrznuto povrće kojeg sada ima u izobilju i tokom zimskih meseci.
   Koristiti što manje suhomesnatih proizvoda, a za večeru ili doručak možete uzeti komad mesa od ručka, zatim jaje ili pak neslani sir.
   Umesto hleba koji je često slan, u nekom obroku u toku dana koristite zamene za hleb : pirinač, krompir, pahuljiceod žitarica, kuvane žitarice, kačamak ili peciva bez soli.

Zašto je važno uzimati tablete za zaštitu od stomačnih tegoba ?

Uz primenu kortikosteroida neophodno je uzimati terapiju za zaštitu stomačnih tegoba.Uzimati ih uz hranu. Preporučuje se dijetalna ishrana, bogata proteinima, sa smanjenim unosom ugljenih hidrata i količine soli.

Ukoliko imate gorušicu ili druge simptome gastroezofagealnog refluksa:

   Izbegavajte velike masne obroke.
   Nemojte jesti 3-4 sata pre odlaska na spavanje.
   Izbegavajte pušenje, alkohol i kafu.
   Neposredno posle obroka, odmorite se u uspravnom položaju i izbegavajte savijanje i intezivne fizičke aktivnosti posle obroka.
   Izbegavajte kiselu i jako začinjenu hranu.
   Uzmite 3-5 manjih obroka u toku dana.

Kako reagovati  ako dođe do pojačanog apetita?

   Lekovi iz grupe kortikosteroida mogu uzrokovati pojačan apetit i porast telesne mase.
   Trudite se da u ishrani koristite puno povrća i voća.
   Konzumirajte umerene količine proizvoda od celog zrna žita, mršavih mesa i ribe,mlečnih proizvoda sa smanjenim sadržajem masti i biljnih ulja.
   Hranu pripremajte kuvanjem, kuvanjem na pari, dinstanjem, pečenjem u rerni. Namirnice nemojte pržiti ni pohovati.
   Izbegavajte proizvode od belog brašna, masna mesa i mesne prerađevine, mlečne proizvode sa velikim procentom masti, punomasne sireve i namaze, slatkiše, grickalicei sokove.
   Ukoliko primetite da naglo dobijate na težini obratite se svom lekaru koji će Vas uputiti u Savetovalište za ishranu.

Kako utiču kortikosteroidi na nivo šećera u krvi?

   Kortikosteroidi imaju snažan uticaj na pojačano stvaranje ugljenih hidrata u    organizmu, a mogu uticati na lošiju regulaciju nivoa šećera u krvi. Neophodno je da se iz ishraane isključe namirnice koje su bogate ugljenim  hidratima.
   Ukoliko dođe do porasta nivoa šećera u krvi, obratite se svom lekaru koji će vas uputiti u Savetovalište za ishranu i gde će Vam biti propisana adekvatna dijeta.

Zašto je bitna nadoknada kalcijuma i kalijuma?

   Konzumirajte dovoljne količine mlečnih proizvoda jer kortikosteroidi u dugotrajnoj terapiji mogu indukovati ubrzanu osteoporozu, zbog toga ishrana treba da bude bogata mlečnim proizvodima.
   Takođe je neophodna svakodnevna nadoknada kalijuma u vidu tableta ili kalijum hlorid.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 21/12/2014, 20:47

ovo sam pronasla,pa moze nekom znaciti.ja nisam imala pojma da ishrana pri terapiji prednisonom mora biti uravnotezena.bez mnogo soli,slatkisa a sa puno proteina i povrca.meni se vec par puta javljaju glavobolje kad malo vise posolim ili pojedem slatko.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SoJa 21/12/2014, 23:52

Drage moje, povukla sam se neko vreme sa foruma, pokušala da ne razmišljam previše i da se ne opterećujem i nekako sam uspela u tome. Proletelo mi je vreme u društvu divnih ljudi, prijatelja, a sad je došao trenutak da podelim svoje iskustvo sa vama.
Krajem Septembra imali smo zakazane konsultacije kod Prof. Dr. Vesne Kopitović. Pogledala je šeme i otp. liste prethodnih postupaka, zaključila da imamo problem sa embrionima, tj. da ih je uvek malo, nekad jedva jedan. Predložila je stimulaciju Klomifenom i Menopurom, ali pre svega histeroskopiju.
16.10. završismo histeroskopiju.Kopitovićka zadovoljna izgledom materice i endometrijuma.

27.10. otišla sam u Genesis po šemu. Posle UZ pregleda, kojim je bila jako zadoljna, dobila sam šemu stimulacije: od 1. dc Suprefact 0.5, od 3. dc 1 tbl. Klomifena, 2 Menopura i 2 Estrofema. Prvi UZ i E2 zakazani sedmog dc, tj. 5. Stimulacije.
E2 je bio 648
Folikuli od 12-16mm (9 kom)
Endo 7.3mm
Nastavili smo stimulaciju
UZ 10. dc:
Folikuli od 15-19.4mm (10 kom)
Endo 11.2mm
Tog 10. d. c, tj. 18.11. u 23h primila sam Pregnyl 10000i.j.
Aspiracija je bila 20. Novembra u 10h. Dobili smo sedam jajnih ćelija.
Embriotransfer je bio trećeg dana, tj 23.11. u 19h. Vraćena tri embriona, jedan osmoćelijski, jedan petoćelijski i jedan šestoćelijski. Evo slikice:

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 2a29d356-c74d-4463-aef7-110380660352_zps265a0371

Endo 12.2mm.
Od terapije sam uzimala:
Utrogestan 3x200mg (od A)
Pregnyl 1500i.j. na 5. dan
Prednizon 10mg (od A)
Femibion 1
Fraxiparin 2x0.3
Folna 2x5mg
Beviplex 2x
Bromazepam 1.5mg
Bromokriptin ½
Cardiopirin 1x75mg

Prenoćila sam na klinici i sutradan oko 13h krenula za Le kolima sa mm. Stajali usput da popijemo kaficu i stigli oko 18h kući. Odmarala sam tog dana. Narednih dana bilo loše vreme, pa sam se više izležavala, malo šetali po gradu. Od subjektivnih simptoma posle par dana muljanje po stomaku i ništa više. Par noći sam se budila u užasnoj groznici, drhtala po pola sata, jedva bi me mm zgrejao. Praznojavala se... Sve vreme sam imala povišenu temp. 37-37.3.
10. dc primila sam Pregnyl 1500 i.j. (moram da dodam da mi je injekcije aplicirao moj dragi Very Happy ) i nakon dva dana vadila betu. Po proračunima na osnovu dijagrama koji postoje na Kutku, vezano za Pregnyl, sračunasmo da se beta unešena Pregnylom 1500 i.j. izlučivanjem posle dva dana nalazi idalje u krvi i to negde oko 30 IU/L. Krv sam vadila u opštoj bolnici, kod naše rođake, koju sam zamolila da mi odradi i KKS.
Rezultat bete bio je 30.4 IU/L, te odmah zaključismo da je to od Pregnyla i da nam ni ova VTO nije uspela, kao i da nije bila biohemijska trudnoća. Posle tri dana ponovismo betu i KKS, rezultat bete bio je 6.85 IU/L.
Pažnju nam je privukao rezultat krvne slike.

Prvo vađenje 05.12. (kad je nivo bete u krvi bio 30.4 IU/L):

Leukociti      18 mil.   (ref. 3.4-9.7 mil.)
Eritr.            5.07        (ref. 3.86-5.08)
HGB            158         (ref. 119-157)
Tromboc.   310         (ref. 158-424)
Gran.         83.1         (ref. 42-76) itd.
Gvožđe     6

Drugo vađenje 08.12. (kad je beta izlučena i bila 6.85):
Leukociti       8
Eritr.              4.34
HGB              135
Tromboc.     203

Nije mi jasno, kako je moguće da mi budu povišene vrednosti (neke u ref. ali povišene u odnosu na ranije analize, tj. hemokoncentracija krvi), kad sam primala Fraxi od 0.6? I kako je sve to „palo“ posle dva dana?
Leukociti su mi divljali dok je bilo beta-HCG u krvi, a onda sa izlučivanjem naglo pali (par dana nakon toga sam se razbolela i završila sa herpesom na usni). Kopitovićka mi je rekla da su Le često povišeni u trudnoći i idu do 15 mil. Ali kod mene prešli i tu granicu.
veštica je krenula posle dva dana, bila jaaako obilna, duže trajala nego obično (sedam dana) i nije bilo crvene krvi, već jaaako guste i tamne, skoro crne, ali u odlivima. I to je kraj ove VTO priče.

Još jedan neuspeli pokušaj u nizu, pitanja na koja nema odgovora i što je najgore, na korak dalje od uspeha, bar se tako osećam...

Na početku sam pisala da sam bila sa divnim, dragim ljudima, pa želim ponovo da ih spomenem, jer su to naše drage Kutanjke, najpre Cupava, divna jedna dušica  srce  koja je bila uz mene i podržavala me kao da se sto godina znamo, držala me za ruku (ali bukvalno) kad sam se najviše plašila. Zatim Dragana76, takođe fenomenalna cura, a Sofija i Mitar  osmeh srce  osmeh srce  , joooj, nemate pojma kolko su to umiljata i medena dečica. Uživala sam sa njima. Od Dragane sam dobila pelcer, čuvam ga i za sledeći pokušaj  yes . I na kraju cura koja je bila sa mnom u postupku, doduše par dana iza mene, ali smo zajedno prolazile kroz sve, naša divna Meta  osmeh srce . Ona je za mene savršena. Nemam šta da dodam. Njen dragi je likčina. Išli smo na čuvene Krempite i mogu da vam kažem da su fenomenalne. Ali najbolje od svega je Metina BETA! Presrećna sam, znala sam da će ovo biti BINGO! Ljubim vas, drage moje  love  love  love

Izvinite što udavih, značio bi mi svaki savet, šta uraditi, gde ići posle ovog haosa?

Ljubim vas ljubav

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 22/12/2014, 06:12

Soja,jeste bila biohemijska,pogotovo sto je pala n 6,a ne na nulu.Pregnil ne utice toliko na vrednost bete kao sto se misli.Znam da je tesko,i ja sam imala gomilu postupaka,i dve biohemijske za redom,ali one nisu korak dalje,nego korak blize uspehu.Otpatite,pa u nove borbe u glavu gore,bice bolje!

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 22/12/2014, 08:08

SoJa, No
mnogo mi je zao draga sto se tako zavrsilo!ocigledno je bila biohemijska,sledeci put mora biti ogromna beta!imala si ful terapiju,dobar endometrijum,ok embrione i stvarno neverovatno da nije uspelo,da se nije dalo.grlim i ljubim draga moja,da sve ruzno ostavis u ovoj godini i da sledece dodju rode ! molitva
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ancica 87 22/12/2014, 08:36

SoJa........... tuga

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od libertte 22/12/2014, 09:20

SoJa draga mnogo mi je žao, ali kao što reče lela ovo je korak bliže uspehu! zagrljaj

Drage moje, svima vam šaljem jedan veeeliki usne
libertte
libertte

Broj poruka : 64
Datum upisa : 14.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Afrodita 22/12/2014, 09:20

Soja ff ff ff ff
Svaka cast na iscrpnom izvestaju! Bas mi je zao sto se tako zavrsilo. tuga tuga tuga

Cini se da nikada nismo dovoljno spremni za neuspeh, ali ipak smo dovoljno jaki da nastavimo dalje. Nije nista zavrseno, ti si borac pa se tako i ponasaj!! Samo napred! Zivot nas stavlja pred iskusenja ponekad da vidi koliko smo jaki, a ti si jaka! Sad u nove pobede! Ti si mlada! Ceka tebe tvoja beba! Glavu gore! poljubci poljubci poljubci poljubci poljubci
Afrodita
Afrodita

Broj poruka : 312
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 22.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 22/12/2014, 11:29

Sojcice devojcice, mnogo mi je zao zbog ovog neuspeha.
Iskreno verujem i nadam se da ce vas vrlo brzo Bog pogledati.

Nesto se ocigledno desavalo u organizmu. Mozda je trebalo prednizon uvesti ranije? zbunjen
Lepe ste embrione dobili, deluje mi da je ta sema stimulacije bila dobra, a i embriolozi su se potrudili

Ljubim te puno! Skupite snagu i samo napred
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu