KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

biramo skolu

+3
HappyGirl
Simona
era
7 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

biramo skolu Empty biramo skolu

Počalji od era 14/11/2014, 22:37

meni zvuci neverovatno ali mi smo vec stigli do skole. Za koji mesec treba da se odlucimo u koju skolu krecemo. Mi smo u bloku 45 i najbliza nam je os Branko Radicevic, u blizini je jos nekoliko osnovnih skolaod kojih mi najvise hvale Mladost. Od sledece nedelje idem u obilazak skola. Kad se samo setim da sam vrtic birala 2 godine.... Medjutim, po glavi mi se mota i upis u neku internacionalnu skolu ili sve vise upis u Montesori skolu Meda. Ima li neko iskustava sa nabrojanim sklolama, ili kako vi razmisljate na temu upisa u skolu. Bilo bi korisno da podelim iskustva...
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

biramo skolu Empty Re: biramo skolu

Počalji od Simona 14/11/2014, 22:50

Meni je najveća briga vršnjačko nasilje, s obzirom da je Vilenjak usvojen mislim da je mogućnost toga još veća nego inače, sve ostalo mi je manje bitno. Kad sam videla cene privatnih škola odustala sam. I nemam te pare i da imam ne bih ih dala. A što se nasilja tiče i ako do toga dodje mislim da će mi državna škola pružiti veću zaštitu od privatnih. Prvo ću ga upisati u školu kojoj pripada. Valjda za svaku drugu školu mora da se piše molba u januaru, tako sam bar ja čitala, ne znam jesam li u pravu. Ta škola mi inače odgovara i po drugim nekim pitanjima (tipa jezici koji se uče, uvek je bila jaka pa je valjda i sada...). A najviše opet zbog osetljivih pitanja hoću da ništa ne izvodim na početku, tu je gde je, a kasnije ako ga budu maltretirali, krenuću da tražim da intervenišu nastavnici, pa ako ne nadjem razumevanje premestiću ga iz škole...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

biramo skolu Empty Re: biramo skolu

Počalji od era 14/11/2014, 23:00

da, i ja od skole odekujem da je ne zaglupe, da se vrati ziva i zdrava i da voli da ide u skolu. O znanju ni ne razmisljam, to je mogu i ja nauciti.
Meni i privatne ulaze u obzir jer kad sve saberem nece me kostati vise od vrtica ili vise od onoga sto cu placati i kad bude isla u drzavnu skolu. Moram placati neku zenu da je vodi u skolu i bude sa njom dok mi ne dodjemo sa posla, jer drugu opciju nemamo, pa dodatne aktivnosti, jezik...Volela bih da vse to ima u skoli i da kad je pokupim u 4 iz skole mozemoo samo da uzivamo a ne da se traumiram sa privatnim casovima i radjenjem domacih. Ne znam, i ja sam za sada najbliza ideji da krene u skolu kojoj pripada, ali moram jos da njuskam.
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

biramo skolu Empty Re: biramo skolu

Počalji od Simona 14/11/2014, 23:15

Kod nas ova škola ima i boravak, to zaboravih... tako da nećemo imati dodatne troškove. Ne znam, ja sam prvo krenula da gledam privatne škole, upravo zbog mojih strahova... I da čitam šta ljudi kažu za njih po forumima pa sam zaključila da su državne sigurnije. No i za njih čujem razne informacije. Za ovu konkretno školu kog god roditelja vidim da mu dete ide tamo saletim ga sa pitanjima. No neko mi kaže da je očajna, posle privatnog vrtića deca ne mogu da se naviknu na tamošnji sistem. Onda druga majka mi kaže a i samo dete da se odlično naviklo (a i ono je išlo u privatni vrtić) i sve tako... Za ostale škole u okolini su iste kontradiktorne informacije... Što više pričam sve manje znam Wink Pa sam nekako došla na to da je najsigurnije da krene tamo gde pripada a bude li potrebe onda da ga premeštamo u neke druge škole... Pogotovo što sam ja emotivno vezana za tu školu (ja sam išla u nju) tako da nekako i ako imam strahove - za "moju" školu su mi najmanji, nekako sam najsigurnija da će sve biti u redu pa će valjda i biti...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

biramo skolu Empty Re: biramo skolu

Počalji od era 15/11/2014, 09:28

Super da ste to vec presekli, ja se svako jutro budim sa novom idejom. Sta si cula za bezbednost u privatnim skolama? Taj aspekt jos nisam razmatrala
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

biramo skolu Empty Re: biramo skolu

Počalji od HappyGirl 15/11/2014, 15:22

Nema te škole koja vam može garantovati 100% sigurnost, bezbednost, kvalitet nastave...U svakoj školi imate problematičnu decu koja će pokušati ovo ili ono, svakoj školi imate kadar koji je posvećen deci, njihovom obrazovanju, formuranju karaktera...i onih koji samo odrade svoj posao... U svakoj školi imate roditelje spremne na saradnju i onih minera kojima i najbolji projekat smeta...No, široka tema pa da skratim :) Ono što vam je moj savet a što se mene tiče to je važnije od izbora same škole - je izbor učitelja/učiteljice. Raspitajte se koji učitelji preuzimaju novu generaciju i saznajte sve što možete o njima (preko bivših učenika, roditelje tih učenika, pedagoga, možda i nekog od kolega koji rade u školi...Ma uvek se nađe način da se dođe do tih informacija.  Za dete je on mnogo bitniji od same zgrade škole i njene politike. Vaše dete će provoditi od 1.9. pa naredne četiri godine sa učiteljem više nego sa vama. Jasno vam je šta to znači. On će ga oblikovati, uticati na njega i formiranje mnogih stavova i prenošenja ljubavi ili odbojnosti prema nekome ili nećemu... Sem toga detetu će učiteljica postati zakon. Kada nešto pričate... dete će vam reći" Moja učiteljica je rekla tako i to je tako!" Zato vam je moj savet da koliko je moguće nađete učiteljicu koja je po meri onoga što vi želite i mislite da je potrebno vašem dettetu. Takođe, možete i doći do svih učiteljica u školi popričati sa njima, postaviti im neka pitanja i tako formirati određeno mišljenje uz ostale dobijene informacije o njoj/njemu. Naravno, na kraju priče zahtev školi tj. razgovor sa pedagogom da želite da vaše dete bude kod tog učitelja ili učiteljice. Morate pripremiti obrazloženje zašto zahtevate baš nju. Verujte mi u školi gde radim svi znamo kako ko radi, kakav je kvalitet nastave koju drži, kakav je čovek, kakav odnos ima prema deci... UČITELJICA JE NAJBITNIJA U VAŠOJ TRENUTNOJ PRIČI! Ukoliko tu pravilno odlučite i izaberete verujte kao da ste dobili kviska. Sve probleme pa i te koje ste naveli zbog usvajanja ili nasilja će se rešavati i brže i bolje ako uopšte do njih i dođe.Izgled škole, boravak, užine, opremljenost škole, blizina škole, troškovi...i sve ostalo je mnogo manje bitno ma koliko vam se čini da je i to presudno. Jeste bitno ali ni pola koliko pravilan izbor učiteljice. Znam da roditelji to ni ne razmatraju ali mislim da bi trebali. I na kraju mali dodatak, imali smo usvojene dece u školi i nikada ali nikada nije bilo problema zbog toga. Deca su po tom pitanju razumnija od nas matorih. Usvojeno dete je za njih dete, njihov drug drugarica i uopšte se ne mlate sa glupostima kao odrasli ili jedan učitelj koji mi reče za dete koje je usvojeno a pri tom maltretira drugo dete " pa znate budimo tolerantni ona je usvojena" Jadna... Za decu je dete dete a majka i otac su majka i otac, samo većina odraslih ima neke kategorizacije, podele i filozofira i gde treba i gde ne treba. Izvinite na upadu htedoh da budem od koristi :oops:i na pravopisnim greškama brzo kucam nemam trenutno vremena...žurim Very Happy
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

biramo skolu Empty Re: biramo skolu

Počalji od era 15/11/2014, 17:33

Hvala Happy, ija sam slicno razmisljala,ali ja u mom kraju ne znam nikoga, znamza jednu dobru uciteljicu koja radi u obliznjoj skoli i to je sve. Meni su objasnili da psiholog odredjuje ucitelja, a danas predlog ili zahtev nista ne znaci. Raspitacu se detaljnije
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

biramo skolu Empty Re: biramo skolu

Počalji od HappyGirl 15/11/2014, 18:53

Jeste, pedagog formira odeljenja i određuje učitelja, zato što ih on testira i zna rezultate testova i psiholog ako ga škola ima (a negde i u saradnji sa direktorom škole, oni se svugde trpaju iako nema potrebe Razz )ali veruj mi roditelj koji hoće on to i može da izvede. Moja drugarica je uspela bez problema. U svakom slučaju držim fige Very Happy
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

biramo skolu Empty Re: biramo skolu

Počalji od JAmajka 16/11/2014, 00:37

Ero,zar je već došlo i vreme za izbor škole?Stvarno,vreme leti...Ja slično razmišljam kao i Happy.Valjda zato,što sam i sama nekad radila u školi.Rad sa decom je divno iskustvo,ali i dosta zahtevan i iziskuje posvećenost.Zato je bito odabrati "pravu"učiteljicu.Ja svoju učiteljicu i dan-danas pozovem,kad god sam u nekoj dilemi ili mi treba dobar savet.Više puta sam poslušala njen savet,nego svojih roditelja.
Mi imamo još 2 godine do polaska u školu,ali smo već odlučili da će naša deca pohađati državnu školu.I zbog troškova školarine(kod nas je sve X 2),a i zbog toga što i mm i ja imamo poverenje u državne škole i sistem obrazovanja.Privatni časovi i rad sa detetom i van škole je danas postao neophodan.Moja deca idu u privatni vrtić,uče i engleski tamo,ali opet kod kuće dosta vremena provodimo i radimo sa njima.Čak je moja ćerka izjavila da njena mama bolje zna engleski od učiteljice. lol!
Kao što je Simona napisala,mnoge škole imaju produženi boravak(i ja sam pohađala isti),možda to i nije loše rešenje.
Svi mi za svoju decu želimo i biramo samo najbolje,stoga verujem da ti nije baš lako.Sigurna sam da ćeš pronaći najbolje rešenje za svoju malenu.Srećno!Poljupci od blizanaca+JAmajke.
JAmajka
JAmajka

Broj poruka : 1906
Location : BG
Datum upisa : 25.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

biramo skolu Empty Re: biramo skolu

Počalji od Simona 16/11/2014, 06:34

Era,
nisam ni ja tako brzo presekla... Eno pogledah da sam otvarala temu o školi još u martu 2014 god... No nakon mnogo razmišljanja zaključih da nisam mnogo pametnija, trebaće mu i malo sreće... Ne znam ništa oko bezbednosti privatnih škola.

Happy,
hvala na sugestijama. Ja sam i nastavnike razmatrala ali opet mi je i to lutrija, ne znam mnogo o njima a i ono koliko znam - ako je utisak nekog roditelja da je dobar ne znači da će biti i moj/Vilenjakov. Npr rekli su nam da je najbolji jedan nastavnik, ali Vilenjak ima loše odnose sa muškarcima, mnogo je otvoreniji prema ženama a prema muškarcima ima često otpor. Tako da koliko god da je on dobar nisam sigurna da je dobar za njega... Da li možemo da utičemo da u razredu bude sa nekim detetom sa kojim Vilenjak ide zajedno u vrtić? Kada to da pitamo? Što se vršnjaka i predrasuda tiče, nadam se da će biti kako ti kažeš. Ali čula sam i za više loših iskustava pa moram da mislim i na to.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

biramo skolu Empty Re: biramo skolu

Počalji od HappyGirl 16/11/2014, 13:42

Simona, kao što sam gore napisala vi se raspitujete, slažete informacije i onda shodno potrebama vašeg deteta izaberete. Ako si primetila da on ima loše odnose sa muškarcima, znači insistiraj da bude učiteljica a od mogućih ako ih ima više izaberi ono što misliš da je za njega najbolje. Naravno uvek je sve rizik ali da je moje dete u pitanju ja bih se borila za učiteljicu po meri moga deteta. Što se tiče želje da bude u školi sa nekim iz vrtića, ne znam da li su bili takvi zahtevi ali znam da sam ja sama napisala tu molbu na upisnici za srednju školu kao i moja drugarica i stavili su nas u isto odeljenje. Mogu pitati mog pedagoga ali zašto ne biste zahtevali i porazgovarali sa pedagogom o tome ako već mislite da je to dobro za njega. Nemate šta da izgubite možete samo da dobijete. Opet, deca se lako adaptiraju, a čitajući da je Vilenjak društven mislim da on neće imati probleme adaptacija i prihvatanja ostale dece i obrnuto. E sad što se tiče toga da li deca tj. škola treba da zna da li je on usvojen nisam ni sama sigurna bez obzira na dobra iskustva za koja znam s obzirom da je činjenica da većina ili te zbog toga sažaljevaju i ima blaže kriterijume i zahteve kao da deci nešto fali ili te ponižava i opet sažaljeva... Ne znam šta bih uradila reći ili ne...Zaista ne znam...
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

biramo skolu Empty Re: biramo skolu

Počalji od Simona 8/4/2015, 14:06

Napisah i na delu oko usvajanja da je nama koji smo prošli te procedure ovaj upis u školu prelak Very Happy Ja donosim pune fascikle dokumentacije, očekujem provere, pitanja - tako su nas "istrenirali" socijalni radnici... kad ono jedva da šta traže, originale i ne gledaju, pitanja i ne postavljaju...

Uglavnom mi smo imali još dilema privatna/državna škola, moji roditelji su se užasnuli kad su čuli da će Vilenjak u državnu... ali mi prelomismo tako.

Šta se dešava kod vas?

I da vas priupitam za vakcine... Mi smo prvo bili u privatnom domu zdravlja. Tamo nam rekoše da imaju jednu vakcinu a drugu nemaju pa će doći tek za mesec dana. I još je lekarka bila protiv vakcinacije Shocked Odustadosmo onda od privatnog doma zdravlja jer mi je bilo nesigurno da čekam da li će oni za mesec dana dobiti tu vakcinu ili neće a i kad sama lekarka ima nepoverenja u vakcine koje daje kako ja da imam? E sad u državnom odjednom daju tri vakcine... Ništa mi nije jasno kako u privatnom dve a ovde tri? Uglavnom i tu dve imaju a jednu nemaju pa je Vilenjak primio dve. Treću su nam rekli da ili kupimo ili da čekamo da dobiju a možda će primiti i u školi... Mi smo se opredelili da čekamo... Kako je kod vas?
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

biramo skolu Empty Re: biramo skolu

Počalji od noja 8/4/2015, 14:38

simona ja necu da ti pricam sta mislim o vakcinama : )
cekajte nigde nezurite ...
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

biramo skolu Empty Re: biramo skolu

Počalji od nina :) 8/4/2015, 14:44

kod mene nema biranja skola jer sm ou manjoj sredini i ima samo jedna skola,prosle godine kad sam mikija upisala u skolu nisam imala pojma ko ce nam biti uciteljica jer ja neznam nikog i govorila sam da bi volela strozija sto smo nakraju i dobili a da u skoli nisu znali da ocu taku osobu.sad cekamo mariji za upis cula sam oko 20 .4 da cemo ici na upis jer u ambulanti dotle nemaju uslova tako mi sdr rekla a sto nije mi jasno.deca su sami imali preglede kod fizijatra i vadjenja krvi i kod zubara a miki je imo prosle godine i kod ocnog a sad cemo videti dali ce biti kod marije ocni.a mi ih vodimo kad dobijemo zakazano za upis prvo kod pedijatra da ih iz\mere i da pregledaju rezultate sto su dobili od pregleda sto su imali i onda dobijemo potvrdu dali su spremni ili ne za upis u skolu i pose dr odma idemo u skolu da se upisemo i da dobijemo termin za testiranja,prosle godine je bilo svako dete po 45 min na testiranju sam a roditelji napolju popunjaVaju neke upitnike,da i vakcinu primimo odma u dom zdravja kad odemo po lekarski a koliko je miki dobio prosle godine nemam pojma cini mi se da je jednu dobio u ruku a jednu popio,videcu kakao ce sad biti kod marije,jer mi nismo protiv vakcinacije jer su mi oboje sve vakcinbe primili do sad sto trebaju
nemogu docekati da vidim i mariju kao djaka prvaka ovako sitnu a sa velikim rancem na ledjima a i ona jedva ceka kad ce krenuti jer je savladala pored mikija citanje letinice i cirilice ,jedino malo gresi latinicu ali to je ipak po meni rano da citaju oboje a nisu ucili u skoli izabavistu jer se tek u 2 razredu uci.eto moji ce u setembru biti oboje djaci jedno prvi a jedno drugi razred i icice mi u kontra smenama,jer kod nas ima jedna smena parni razredi a druga smena neparni i tako se nedlejno menjaju
ima i dnevni boravak do 4 razreda ali po meni neodgovara roditeljima koji rade jer ako deca idu popodne u skolu dolaze oko pola 12 i budu do 17 kad im se zavrsi 4 cas a kad idu pre podne nastava pocuinje u 8 a zavrsava upola 12 i idu u dnevni boravak stim da su do pola 2 u dnevnom jer tad pocinje popodnevna smenai moraju napustiti kabinet.miki mi je iso 2 nedelje samo zbog citanja ali uciteljica je rekla da nemora jer je savlado odma citanje,a inace deca nemaju uzinu kad su u poludnevnom koliko zna i neplaca se nista makar kod nas
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

biramo skolu Empty Re: biramo skolu

Počalji od noja 8/4/2015, 14:54

da nebude zabune i mi smo redovno vakcinisani kad mora mora , ali neke bi vakcine izbacila koje nisu stvarno potrebne heheh, nina sta je dobio u ruku i popio da li znas ?
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

biramo skolu Empty Re: biramo skolu

Počalji od noja 8/4/2015, 14:54

da nebude zabune i mi smo redovno vakcinisani kad mora mora , ali neke bi vakcine izbacila koje nisu stvarno potrebne heheh, nina sta je dobio u ruku i popio da li znas ?
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

biramo skolu Empty Re: biramo skolu

Počalji od nina :) 8/4/2015, 15:22

nemam pojma ali znam da je revakcinacija bila i da ta vakcina ide sa 6-7 g dali je mmr nisam sigurna stvarno.jer nije nam upisano u kartonu sto imam nego kod njih
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

biramo skolu Empty Re: biramo skolu

Počalji od noja 8/4/2015, 15:29

uf to i nas onda ceka nikad ih se resiti , grrrrrrrrr :)
kazu da vladaju morbile da ima vec poprilicno slucajeva , a za to je vakcina mmr
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

biramo skolu Empty Re: biramo skolu

Počalji od zvoncica36 8/4/2015, 15:33

noja ::uf to i nas onda ceka nikad ih se resiti , grrrrrrrrr :)
kazu da vladaju morbile da ima vec poprilicno slucajeva , a za to je vakcina mmr
Moja baba ima 97god.imala je morbile.Imao ih moj otac,majka,muž,....,svi i ja između ostalih. Kao da je kuga u pitanju. Decu nam preopterećuju vakcinama.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

biramo skolu Empty Re: biramo skolu

Počalji od noja 8/4/2015, 15:36

sad kad mi je Lea dobila mmr pet dana je imala temperaturu 39 c kao reakciju .
masimo temu
u pravu si zvoncice pridruzi se grupi na FB :)
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

biramo skolu Empty Re: biramo skolu

Počalji od zvoncica36 8/4/2015, 15:44

noja ::sad kad mi je Lea dobila mmr pet dana je imala temperaturu 39 c  kao reakciju .
masimo temu
u pravu si zvoncice pridruzi se grupi na FB :)
Mm i ja smo za to da naše dete neprimi mmr. Svi smo imali dečije bolesti. Naš malac je primio šestovalentnu i ok je podneo, ali mmr je glupost pogotovo za devojčice. Kad dobiju zauške neće biti sterilne.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

biramo skolu Empty Re: biramo skolu

Počalji od Simona 8/4/2015, 16:07

Zar može da se bira da se ne prime vakcine?

Naša deca koja su usvojena su uredno već primila sve vakcine a ovo su valjda revakcine. Nama su rekli da može da krene u školu bez vakcina a onda će ih pozivati iz doma zdravlja i pisati na oglasnoj tabli koje dete nije primilo vakcinu, tako da praktično na kraju mora da primi. A za ovu poslednju vakcinu su nam rekli u domu zdravlja da će možda doći lekar u školu.

Što se priče o vakcinama tiče, meni je to malo ličilo na teoriju zavere i više mi je delovalo argumentovano ono što pišu doktori... Ovo je prva doktorka koju sam ja srela da je protiv vakcina. Mada šta znam, da je postojala mogućnost da ne vakcinišemo dete, možda bih još više čitala, ovako šta mi vredi samo da se nerviram...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

biramo skolu Empty Re: biramo skolu

Počalji od Simona 8/4/2015, 17:08

Evo nadjoh kalendar vakcina i ove pred školu jesu revakcine, jedna protiv difterije, tetanusa i velikog kašlja, druga protiv dečije paralize i treća protiv malih boginja, zauški i rubeoli.

http://vrticiportal.com/zdravlje-dece/vakcinacija-dece.html

Inače meni je advokatica rekla da mogu i da nam socijalni radnici banu na vrata ako ne damo vakcinu. Sad ja ne znam da li je to njeno preterivanje ali s obzirom da smo se mi već njih nagledali a sa domom zdravlja smo ratovali oko iskakanja podataka i kartona pa bi nas možda jedva dočekali da načinimo prekršaj (iako smo mi samo njih naterali da urade kako je po zakonu). Ipak nakon te informacije nisam više ni razmišljala davati ili ne davati...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

biramo skolu Empty Re: biramo skolu

Počalji od Simona 23/4/2015, 17:46

Da li ste prošli testiranje? Nama tek predstoji pa malo pričam sa ljudima kako je izgledalo... Naročito me zbog usvajanja interesuju pitanja o porodjaju i prvim godinama života. Sara je pisala da je to u školi njene malene bilo u obliku testa i ja se taman pripremila na to... Kad, od poznanice čuh da ta pitanja postavljaju roditeljima pred detetom usmeno, bar tako je bilo kod nje u školi. Kako je bilo kod vas? I koja su sve pitanja bila?
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

biramo skolu Empty Re: biramo skolu

Počalji od noja 23/4/2015, 22:56

Simona mislim da je kod nas u junu . Koleginicin maleni krece u prvi razred rece mi da mora I da cita I da pise ..
Simona .mozes li okvirnu cenu privatnih skoli da izneses ? Bas me interesuje po godini verovatno ko I fax . Kod nas za sad nisam cula da ima u NS ...
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

biramo skolu Empty Re: biramo skolu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu