KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+50
Erata
Petkana
HappyGirl
mirjana 7888
tiramisu
libertte
Ema78
srculence 84
aleksandra b
smiley77
Endzi
JocY
sareni leptir
KoMetaK
lelas
peki78
marija123
ne gubim nadu
Iva79
fight&faith
Vuchica
Hiperaktivna
maki021
SoJa
mamadabudem
BiKsi :)
saska1
Nataly17
luckystar74
Tebi
annci
SladZana
sandrolina
tatjanica
Ancica 87
ivanicasale
PalcicaBg
cecilija78
Afrodita
micaubica83
AriesGirl
Star77
bak
Blanka
Smrdica
MalaSaJuga
lela1984
BabyBear
zvoncica36
Vecka
54 posters

Strana 10 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 12/11/2014, 14:58

micaubica83 ::Kad popijem Mikroginon izgleda da cu da dobijem za vikend...sta da radim,da li Visegradska radi vikendom???

Radi, samo je prijem direktno u ambulanti a ne na salteru.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 12/11/2014, 15:02

Baby srecno i sto lakse se oporavila! :*


Ipak sam bila danas, jutros kod dr. Kaze da imam virusnu upalu pluca, dala mi konjsku dozu antibiotika, fluimucil, nesto da sisam za grlo, paracetamol. Dala mi recept za penicilin, ja kazem alergicna sam, ona "aaaaa da!". Kao bombone da daje. Dala mi konjsku dozu antibiotika, 2x500mg, neki kliacid valjda, i da operaciju ne odlazem. Icicu sutra da radim briseve, pre nego sto dobijem.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 12/11/2014, 15:09

BB, završi i to pa trudnica osmeh srce osmeh srce
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od marija123 12/11/2014, 15:47

Devojke, ako moze da mi pomogne neka koja je isla na vantelesnu o trosku RZZO. Koliko pre prvih konsultacija treba da stigne taj poziv? Ja sam zvala neki br jos pre mesec dana i rekli su mi da sam planirana za 26.1. i da su poslali poziv, ali meni jos nista nije stiglo niti me ko zvao. Znam da ima jos vremena, ali ce mi isteci vecina briseva i hormona, pa moram da ih ponovim na vreme.
Hvala unapred.
PS. Cestitam svima koje su ostale u drugom stanju! Kad god procitam za nekog novog bas se obradujem, jer nekako to znaci da ima nade i za nas ostale Very Happy
marija123
marija123

Broj poruka : 299
Godina : 48
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maki021 12/11/2014, 16:04

Marija123,ja sam u postupku o trosku drzave i u maju mi je bila drugostepena komisija a pozivno pismo mi je bilo za 15 septembar isto mi nije stiglo kuci nego su mi javili da sam zakazana za taj datum,pozivno je stiglo posle.Na tim prvim konsultacijama mi je dr.odredila semu i rekla da pocinjem 22 dana novembarskog ciklusa a to je prekosutra,tako da sam i od tog pozivnog pisma cekala znaci jos dva meseca da pocnem sa terapijom,naoruzaj se strpljenjem jer je to sve normalno za nas sto idemo o trosku fonda,i da naravno brisevi su istekli pa sam pred konsultacije morala ponovo da vadim, ne sve ali nesto i evo danas sam opet isla da im nosim kks,urin,vs i cervikalni jer mi je proslo dva meseca od poslednjih nalaza Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
maki021
maki021

Broj poruka : 167
Godina : 35
Location : zrenjanin
Datum upisa : 10.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 12/11/2014, 16:58

Vecka,i ja uradih sanitarni pregled danas pod virusom isto.Stavljala sam juce gentamicin mast u nos za svaki sl.Morala sam zbog posla na sanitarni.Jos me boli glava i nos zapusen,ali vise ne kasljem.Bice ti bolje od klacida,i ja sam alergicna na penicillin.Meni ne treba antibiotik,hvala Bogu,bar za sad.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 12/11/2014, 17:05

Kaze moj doktor ORL da nikad nije bio ovakav virus i da dugo traje, 3-4 nedelje, i da taman kad mislis da si ga se resio, posle 3-4 nedelje mozes dobiti upalu pluca, i da ovaj virus ide sa upalom pluca. Ja sam ga vukla tako oko 4 nedelje, na svu srecu bez temperature (osim na pocetku oko 37), ali mi se tek posle toga pojavio neki suvi kasalj koji mi jos uvek traje
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 12/11/2014, 17:14

Nemam ni ja vise temperaturu,a ni moja nije bila bas tako visoka kao Veckina,nije prelazila 37 sa 5,ali me razvalio kasalj.Mene ne boli u grudima,znaci nije upala pluca,ali glavobolja,malaksalost i zapusenost nosa jos traje.Bas smoran virus. Crying or Very sad

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 12/11/2014, 19:59

Lelice ja nikakvih problema sa plucima nemam, normalno disem, ne bole me pluca, kasljucam standardno. Uopste ne kontam kako je to moguce da sam toliko zaglavila. Evo kako sam popila antibiotik spala temp posle par sati.
Baby je l ti imas problem sa usima? Kako se osecas? Za kad si sutra na programu?

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ancica 87 12/11/2014, 20:27

B bear...srecno i brz oporavak!!!! ljubav

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Iva79 12/11/2014, 20:31

BabyBear, srecno!!! Neka intervencija prodje u najboljem redu, i da se brzo oporavis. Moras nam biti zdrava i jaka, jer te uskoro ceka najveci izazov u zivotu. osmeh srce
Iva79
Iva79

Broj poruka : 69
Datum upisa : 11.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 12/11/2014, 20:36

Vecka ::Lelice ja nikakvih problema sa plucima nemam, normalno disem, ne bole me pluca, kasljucam standardno. Uopste ne kontam kako je to moguce da sam toliko zaglavila. Evo kako sam popila antibiotik spala temp posle par sati.
Baby je l ti imas problem sa usima? Kako se osecas? Za kad si sutra na programu?

Mene konacno popusti glava,ali me desno uvo ziga.Gadan virus stvarno,ja to od dece na poslu pazarila.Dobro je da ti je bolje.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 12/11/2014, 21:30

Vecka, ne znam kad sam na programu. Kazu da se to tek sutra zna.

Jedini problem sa usima koji sam imala sa tim virusom je bio taj sto su mi cesto bile zapusene usi, ali mi je dr rekao da je to od sinusa i zapusenog nosa i malo su me ponekad bolele, pogotovu kad legnem na stranu, tj na to uvo. A onda mi je dr prepisao neki Nazonex sprej koji kosta 1000 din ali je extra. Mislim da je na bazi kortikosteroida i zato se ne koristi dugo, ali pomaze kod zapusavanja usiju. Medjutim, ako se usi zapusavaju zbog zapusenog nosa onda tu i operil pomaze
(vidi se da mi je dosadno ovde u bolnici)
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 12/11/2014, 21:37

Operil je odlican,ja sam ga koristila,posto inace imam i alergijski rinosinuzitis,hronicni,naravno,na zalost.Bb,da ti sto pre prodje vreme u bolnici. Very Happy

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 12/11/2014, 21:59

Hvala Lelice. Trebalo bi u petak, subotu da idem kuci, ako sve bude ok, a dace Bog bice
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 12/11/2014, 22:14

Bb sad lepo odmaraj :)
Ja imam hronicnu upalu uha i poremecaj centra za ravnotezu tj. Menierov sindrom, i mislila sam da me boli uvo zbog toga al' izgleda je bas takav virus. Ja koristim rinofluimucil kapi, fantasticno rade posao al jako boli sluzokoza nosa od njih. A super mi je i hipertonicni rastvor morske soli je moze duze da se koristi. A za zapusenost uha ja sam primala inekcije kortikosteroida u uho direkrno da mi sesmanji jedan kanal centra za ragnotezu jer on kadima vise linfe nego sto treba pocnu kristali da plivaju i stvaraju pozicione vrtoglavice.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 12/11/2014, 22:36

Drage ženice, želim da se što prije otarasite tih groznih virusa, i što prije ozdravite.
BB želim ti uspješnu operaciju i brz i lak oporavak.

zagrljaj
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ne gubim nadu 13/11/2014, 08:19

bb, pozdrav i zelim ti brz oporavak i da sve prodje ok.

ne gubim nadu

Broj poruka : 73
Datum upisa : 19.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SladZana 13/11/2014, 09:35

Drugari, lezim u bolnici sa zenicom koja ima hiperstimulaciju a nije upucena sta bi bilo dobro da knristi pa vas molim za savjet. Jel dobro pamtim surutku?
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 13/11/2014, 10:15

Da surutku, koliko znam belancevine, mladi sir
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od marija123 13/11/2014, 11:13

maki021 ::Marija123,ja sam u postupku o trosku drzave i u maju mi je bila drugostepena komisija a pozivno pismo mi je bilo za 15 septembar isto mi nije stiglo kuci nego su mi javili da sam zakazana za taj datum,pozivno je stiglo posle.Na tim prvim konsultacijama mi je dr.odredila semu i rekla da pocinjem 22 dana novembarskog ciklusa a to je prekosutra,tako da sam i od tog pozivnog pisma cekala znaci jos dva meseca da pocnem sa terapijom,naoruzaj se strpljenjem jer je to sve normalno za nas sto idemo o trosku fonda,i da naravno brisevi su istekli pa sam pred konsultacije morala ponovo da vadim, ne sve ali nesto i evo danas sam opet isla da im nosim kks,urin,vs i cervikalni jer mi je proslo dva meseca od poslednjih nalaza Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy  

Maki, hvala na obavestenju, ostaje samo da cekam Very Happy Gde ti radis VTO? Ovo mi je prvi put, pa me zanimaju detalji, je nemam pojama nista o proceduri osmeh srce
marija123
marija123

Broj poruka : 299
Godina : 48
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od peki78 13/11/2014, 12:04

Drage moje, ja svoje pozivno pismo za front čekam od juna kada sam prošla drugostepenu komisiju... i ništa... kad zovem kažu ništa pre sledeće godine. Ovo mi je drugi pokušaj, a kako sam čula da sada u Višegradskoj zamrzavaju jć koje ne vrate, razmišljam se da pišem molbu da me prebace u Višegradsku. Kod njih sam radila 3 iui i nosam baš zadovoljna odnosom prema pacijentu... a opet u Frontu sam imala 13 jć, tri vraćene a deset bačeno... sve su bile odličnog kvaliteta, pa ako u Višegradskoj rade zamrzavanje prebacila bih se tamo. Kakova su vaša iskustva?
peki78
peki78

Broj poruka : 16
Datum upisa : 05.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hiperaktivna 13/11/2014, 13:24

Koliko ja znam u Visegradskoj s zamrzavanje placa oko 50000, a u Valjevu je besplatno zamrzavanje. Ne znam kod koga si isla u Visegradskoj za iui....znam nekoliko zenica koje su tamo isle na vto i bile su zadovoljne
Hiperaktivna
Hiperaktivna

Broj poruka : 203
Godina : 39
Datum upisa : 29.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od peki78 13/11/2014, 13:27

hvala hiperaktivna za info, ja sam čula da se prvih 5 godina u Višegradskoj zamrzavanje ne plaća, a posle se godišnje plaća 50.000, ma sve je super kada ima zamrzavanje, za to ću lakše obezbediti parice nego za novu vto... išla sam kod dr Spremović
peki78
peki78

Broj poruka : 16
Datum upisa : 05.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hiperaktivna 13/11/2014, 13:33

Bas sa njom i vto ja nemam licno neko misljenje jer je za mene ona odlican endokrinlog i vec sam cula da ne dolazi kod pacijnata u postupku na vreme itd....moja drugarica je isla kod Micic Jelene i extra je zadovoljna kako joj je vodila postupak. Ovo da je besplatno prvih 5 godina sad prvi put cujem....ali ako budem isla skoro bas cu se raspitati.
Hiperaktivna
Hiperaktivna

Broj poruka : 203
Godina : 39
Datum upisa : 29.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 10 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu