KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

+9
d77
Ceca797
mrsbg
PalcicaBg
Petkana
BiKsi :)
Sofija Veks
Klarica
mamadabudem
13 posters

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja - Page 2 Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od Sofija Veks 23/9/2014, 15:26

Post of Klarice, njoj su odobrili:

"Ja imam otvoren hit račun pre CR nepunih 6 meseci, fali mi 15tak dana.
Ali kao što sam već rekla, rekoše mi da to nije bitno."
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja - Page 2 Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od PalcicaBg 23/9/2014, 15:38

Aha,pa super onda. cvet
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja - Page 2 Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od mrsbg 28/9/2014, 07:02

Pa ovo je sjajna informacija! Mene čeka možda CR zbog karličnog položaja bebe.
mrsbg
mrsbg

Broj poruka : 65
Datum upisa : 18.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja - Page 2 Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od Sofija Veks 8/10/2014, 19:17

Biksi, Klarice, moze jedno pojasnjenje?

Da li vi imate u sklopu HIT racuna i kreditnu karticu, ili samo debitnu? Pitam to jer ne bih da vadim jos jednu kreditnu karticu ukoliko ne moram, a vec su mi otvorili HIT racun, pa pretpostavljam da je dovoljan tekuci racun...zar ne?
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja - Page 2 Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od Klarica 8/10/2014, 23:15

I ja imam HIT i visa karticu. I ništa više. A poslala sam Delti kopiju kartice one papirne gde piše broj računa.
Samo tekući račun, kartice nisu vazne.
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja - Page 2 Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od Sofija Veks 8/10/2014, 23:18

A da li primas platu preko njih? Negde na ugovoru procitah da se ceo paket dobije ili ak se prebaci primanje plate preko njih, ili ako se stavi minimum 200 evra depozit...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja - Page 2 Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od BiKsi :) 8/10/2014, 23:33

Sofi, ja nemam kreditnu karticu, imala nekad, i ugasila je, i od tada mi svanulo! Laughing Imam obicnu debitnu karticu, primam platu preko njih otkako se Intesa, tj. Delta banka pojavila kod nas, mada mislim da to nema veze, bitno da imas Hit tekuci i da placas odrzavanje 300 din.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja - Page 2 Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od Sofija Veks 8/10/2014, 23:40

Hvala Biksi!

Pozvacu ih sutra za svaki slucaj da proverim, jer su mi dali jedino ugovor i debitnu Visu, a u ugovoru pise da da bi se dobile ostale usluge (e-banking, dobijanje stanja preko sms-a, a tu pise i za zdravstveno osiguranje) da treba da se ili plata prima preko njih (sto ja ne mogu, jer sam kreditno odgovorna prema drugoj banci zbog stanbenog kredita), ili da se uplati 200 evra depozita, sto u uciniti ako treba. Pozvacu ih jer mi ove konsultantkinje kada sam bila tamo apsolutno nista nisu rekle iako sam pitala Shocked
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja - Page 2 Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od BiKsi :) 8/10/2014, 23:46

Sofija, nema na cemu. Najbolje ih pozovi, svi oko mene koji imaju otvoren racun u Intesi, preko nje i primaju platu ili penziju, pa ne znam kako ide ako se samo otvori racun. Uvek postoji mogucnost da primas platu u jednoj ili vise banaka. Tipa, u Intesi mozes da primas 10% plate, a u toj drugoj banci 90%. Ja imam tako neku opciju, i u drugu banku mi se uplacuje 25% plate, a u Intesu 75%. I imam hit. Sta bi da imas platu 10000 din, npr radis u prosveti i imas samo 15%casova, onda bi ti plata recimo bila tolika. Tako da mozes da uzmes i tu opciju, bez obzira na kredit.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja - Page 2 Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od BiKsi :) 8/10/2014, 23:48

Da, ne zaboravi da ces placati svakog meseca 300 din odrzavanje. Ne znam da li odmah moze da se ugasi taj racun nakon porodjaja ili si vezana za neko vreme ugovorom?! Dzaba ti 7500 din, ako moras dve godine da placas svakog meseca po 300 din. Doduse, budes osigurana i za druge stvari, al koje ti nadam se, nece trebati.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja - Page 2 Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od Sofija Veks 8/10/2014, 23:52

Hvala draga. Kod nas na poslu ne postoji mogucnost seckanja plate, drzavna institucija, i plus je u evrima. Ali mi nije problem da uplatim 200 evra depozita, uvek mogu da ih posle podignem.

A danas mi rekose da mi cak ni nece ni uzimati tih 300 din ukoliko nemam nikakve transakcije (sto ne planiram da imam, vec imam dovoljno kartica kod moje originalne banke), sto je super Very Happy Very Happy
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja - Page 2 Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od BiKsi :) 8/10/2014, 23:57

Cuj, ja radim u drzavnoj firmi, u racunovodstvu, jos pribliznije :), i znam da moze, i da imas pravo, a to sto oni nece da se akaju kod tebe na poslu, jer im je tako lakse, to je vec nefer. Nema mi logike da ti isplate osiguranje, ako im nista ne placas. Ok za taj depozit, to vec opet ima smisla. Javi svakako sta su ti rekli.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja - Page 2 Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od Sofija Veks 9/10/2014, 00:32

Javicu, jos koliko sutra...! Ovo je druga drzava u pitanju, pa samim tim i druga pravila, sta ces...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja - Page 2 Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od Sofija Veks 9/10/2014, 14:36

Zvala sam ih sada. Rekose da ne mora plata, niti depozit, da je dovoljno da se debitna kartica koristi, i po automatizmu se podrazumeva time (u tih 300 din mesecno) i zdravstevno osiguranje...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja - Page 2 Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od Klarica 9/10/2014, 21:09

Sofija, koliko se sećam da kada sam ja otvarala račun, u banci mi rekoše da prelazi u Hit račun tek kad legne prva uplata. Mada ugovor i sve ostalo glasi na HIT TR. E sad mozda se to vazilo za sms obavestenja. Ja primam platu kod njih. I da, kad ne koristiš račun ništa se ne naplaćuje. Provereno, jer mi račun bio u stanju mirovanja dok nije počelo da leze bolovanje, koje je naravno kasnilo mesecima.


Poslednji izmenio Klarica dana 9/10/2014, 21:10, izmenjeno ukupno 1 puta
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja - Page 2 Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od BiKsi :) 9/10/2014, 21:10

Ok, al cim koristis tu karticu imas promet, a samim tim placas 300 din. Jedino da koristis jedan mesec, a ostale iskuliras.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja - Page 2 Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od Klarica 9/10/2014, 21:11

Mirovanje računa znači nema isplata, uplata, ne koristi se kartica. Znači račun nema promena. Ti i ako uplatiš depozit eto promene i eto naknade od 300rsd
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja - Page 2 Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od Sofija Veks 9/10/2014, 21:15

Da, tako sam i ja to razumela...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja - Page 2 Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od Ceca797 9/10/2014, 22:43

Sofija, radim u intesi i osiguranje imas samo uz hit racun.Najbolje je da otvoris sa depozitom jer ne mozes da prebacis platu.Generali isplacuje osiguranje, a oni traze potvrdu od banke da imas hit racun.Niko ti ne trazi promet po racunu, ali mora biti aktivan.Ako nemas promet po racunu posle izvesnog vremena (6 meseci) postaje neaktivan.Zato pomalo koristi racun svremena na vreme iako ces platiti 300 din odrzavanje tog meseca ali ce sigurno biti tada aktivan. Razz
Ceca797
Ceca797

Broj poruka : 49
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 15.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja - Page 2 Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od Sofija Veks 10/10/2014, 00:35

Hvala puno Ceco!

I planiram tako, koristicu ga uglavnom za placanje netom, i za preglede kod lekara, umesto kartice druge banke, jer necu mnogo da izlazim u narednom periodu Very Happy Very Happy

A posto sam HIT racun vec otvorila, da li treba i dodatno da uplacujem devizni depozit? Danas mi rekose da je dovoljno ako sredstva dinarski uplatim na tekuci racun i odatle ih trosim...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja - Page 2 Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od BiKsi :) 10/10/2014, 18:28

Da, da, moze tako, javice i ceca da potvrdi, jer radi u banci. Bitno da imas bilo kakve uplate ili isplate.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja - Page 2 Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od Ceca797 10/10/2014, 22:44

Sofija, ako si otvorila hit racun ti si vec ostavila depozit na devizni racun, tako da nema sta vise devizno da uplacujes.Sada samo uplati dinare i trosi za lepe stvari Razz
Ceca797
Ceca797

Broj poruka : 49
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 15.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja - Page 2 Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od d77 19/10/2014, 09:30

Cece, a ja imam otvoren racun u Inetesi i tako primam platu, kao i MasteCard kreditnu karticu. Da li je i meni potreban taj Hit racun ili ne?

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja - Page 2 Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od Ceca797 19/10/2014, 18:18

D77, ako primas platu I imas master card uz racun onda vec imas hit racun I osiguranje koje sleduje uz hit sunny
Ceca797
Ceca797

Broj poruka : 49
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 15.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja - Page 2 Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od d77 19/10/2014, 20:57

Hvala, Cece...u Intesi mogu samo da proverim, a sve ostalo se predaje u osiguravaj.kuci?! Nadam se da sam dobro shvatila...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja - Page 2 Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu