KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

+9
d77
Ceca797
mrsbg
PalcicaBg
Petkana
BiKsi :)
Sofija Veks
Klarica
mamadabudem
13 posters

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja Empty Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od BiKsi :) 4/9/2014, 21:35

Jednom prilikom je naša članica noja pomenula kako se može podneti zahtev u Delta generali osiguranje za naplatu osiguranja zbog izvršene hirurške intervencije, u ovom slučaju, carskog reza.

Ja sam skroz zaboravila na to, do neki dan, otvorim Intesin sajt, i pročitam ustvari šta podrazumeva taj Hit tekući račun, za koji svakog meseca odvajam po 300 din. Znala sam za on line plaćanja, bolji kurs evra, dobijanje sms-ova o uplatama, i sl, ali nisam znala da u okviru tih 300 din plaćamo i deo za osiguranje. Ne znam koju sumu odvaja banka za to, nije ni bitno, važno je znati da smo osigurani. Osiguranje je naravno Delta generali. Ne znam koliko dugo se mora imati otvoren Intesa hit tekući račun, negde na drugom forumu sam pročitala bar pola godine, no, to nisam sigurna. Takodje, pročitala sam i da neko od članova porodice može imati Intesa hit tekući račun, ne mora lično porodilja, i da se isto može naplatiti carski, s tim što je verovatno potrebno još nešto od dokumentacije. Uglavnom, to nisam proveravala u Intes,i ni u osiguravajućoj kući, to sam samo pročitala na drugom forumu. Bilo bi super da se javi neko ako je imao takvo iskustvo.

Nazvala sam telefonski osiguranje da proverim da li carski rez spada pod hirurške intervencije za koje se mogu dobiti sredstva, rekoše da spada, i samo su mi naveli šta je potrebno od dokumentacije.

Procedura je sledeća:

1. Fotokopirati otpusnu listu iz porodilišta, ličnu kartu, karticu tekućeg računa
2. Skinuti sa sajta Delta generali osiguranja formular za prijavu osiguranja, odštampati i popuniti http://www.generali.rs/active/sr-latin/home/odnosi_sa_klijentima/formulari_za_prijavu_stete/intesa_hit_formulari.html
3. Sve to predati u najbližu filijaju Delta generali osiguranja, i čekati odgovor.

Tim lekara koji radi u saradnji sa Delta generali osiguranjem proverava da li je carski rez bio opravdan ili ne, i na osnovu toga odobravaju isplatu novca.
U roku od 15 dana obaveštavaju da li su odobrili ili ne, i odmah uplaćuju novac na tekući račun, ukoliko odobre zahtev.

Na broj telefona 011-2220555 se može proveriti da li je zahtev primljen, da li je odobren i slično, ukoliko prodje više od 15 dana.

U osiguravajućoj kući sam dobila info da slučaj ne zastareva 3 godine, uglavnom, pa eto, možda neko može da pokuša i sada, ako nije imao ovu informaciju, a poseduje Intesin hit tekući račun.

Ja sam predala pre neki dan papire, javiću vam šta je i kako bilo.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od mamadabudem 4/9/2014, 21:39

BIksi queen Svašta nešto ti iščačkaš... Wink
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od BiKsi :) 4/9/2014, 21:45

Mamadabudeš, to mi je i muž rekao! :)
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od Klarica 5/9/2014, 23:34

Biksić, superiška, i ja imam HIT, podneću dokumentaciju i ja. Sve si lepo napisala, hvala ti.
Jedino moram proveriti od kad mi je otvoren TR, i da li se vazi to za 6 meseci.
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od Sofija Veks 5/9/2014, 23:56

Sjajno, Biksi!

Mm ima racun u Intesi, provericu sa njim da li i on ima taj "hit" paket, ili ne, posto ce mene doktori poroditi zbog blizanaca carskim.

No, znas li da li se to odnosi samo na drzavne carske rezove, ili i privatne? Pitam to jer su privatni znatno skuplji, a ja planiram privatno...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od BiKsi :) 6/9/2014, 00:29

Sofija, ne znam odgovor na tvoje pitanje, ali pretpostavljam da ce da izvrse isplatu ako je carski opravdan, pa gde god da su ga radili.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od Sofija Veks 6/9/2014, 00:31

To bi bilo vise nego super Very Happy Very Happy

Mm zaspao, pa ne znam da li mu je racun "hit", ili ne. Mislis li ukoliko sada predje na "hit" da bi nam naknadno carski uzeli u obzir, ako prodje 6 meseci od njegovog prelaska na taj paket...?
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od Sofija Veks 6/9/2014, 00:45

P.S. Videh sada na njihovom sajtu sta sve obuhvata termin "opavdane hirurske intervenicije", i jedini deo koji mi zvuci da moze da se odnosi na carski rez (jer ne pise bukvalno carski rez) je: "druge otvorene operacije na uterusu", i to se pokriva 25% od ukupne sume...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od BiKsi :) 6/9/2014, 15:47

Sofija, mislim da mora hit tekuci da se ima 6 meseci pre nego bude cr. Bar mi je tako logicno.
25% od osigurane sume, al ne znam koji deo se od onih 300 odvaja u osiguranje i kolika je ta osigurana suma.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od Klarica 7/9/2014, 18:44

Biksi, poslah ti pp al ne dobih odgovor. Da li je potrebno zahtev overiti u Intesi?
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od Klarica 8/9/2014, 23:09

U svakom slučaju, danas sam zvala call centar, rekoše mi da NE POSTOJI uslov vezan za vreme otvaranja TR i odredjene intervencije. Znači samo da se u momentu HI ima otvoren TR. Nikakvih ograničenja nema.I da, zahtev se ne overava u banci. Ja danas poslala papire poštom, pa čekam.
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od Sofija Veks 8/9/2014, 23:53

Klarice, hvala na pojasnjenju! c
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od BiKsi :) 13/9/2014, 21:37

Klarice, oprosti, na moru sam, pa tek danas ukljucih komp i videh poruku. Da, ne overava se nista u banci, no ti si dosla do te info.

Uglavnom, meni su u ponedeljak legle parice, eto, za desetak dana realizovan zahtev. I dalje je cifra od 7500 din.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od Sofija Veks 13/9/2014, 22:31

Koliko su ti posto isplatili, Biksi?

Ja sam u petak predala na poslu da mi popune podatke o otvaranju HIT racuna, pa cu pocetkom sledece nedelje da to ucinim. Mm ima nerezidentni racun kod njih, ne moze hit, jer je stranac, rekose mi da mogu samo ja.

Ukoliko ne postoji vremenski uslov kao sto Klarica napisa, moda imam sanse. Treba li od doktora potvrda, ili misljenje, ili koji je vec format potreban da je morao carski? Jer meni oni ne nude zbog blizanaca opciju prirodnog...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od Klarica 14/9/2014, 21:36

Ja poslala u ponedeljak,čekam još. Javljam kad i ako uplate.
Ja imam otvoren hit račun pre CR nepunih 6 meseci, fali mi 15tak dana.
Ali kao što sam već rekla, rekoše mi da to nije bitno.
Poslala sam im od dokumentacije samo otpusnu listu iz porodilišta, ličnu kartu, kopiju intezine kartice hit računa i taj zahtev. Naravno ovo su sve kopije.
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od Petkana 15/9/2014, 10:16

Jel se vazi ako samo suprug ima Hit racun u Intesi?
Petkana
Petkana

Broj poruka : 436
Datum upisa : 16.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od Klarica 21/9/2014, 14:46

Petkana, mislim da se vazi. Pozovi i pitaj.

Da prijavim da su mi legle parice Laughing
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od Sofija Veks 21/9/2014, 17:05

Super, Klarice!

Je li pun iznos, ili samo deo zahvata refundiran?
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od PalcicaBg 22/9/2014, 17:44

Evo jedne sveze info u vezi ove kartice.Malocas sam zvala da pitam da li imam pravo na naknadu preko suprugove kartice,kaze moze,samo da uz dokumenta dostavim i kopiju vencanog lista.
Ja planiram ove nedelje da predam za operaciju jajovoda,vidim da i to stoji medju onim intervencijama.Nista ne kosta da probam,pa koliko dobijem,ako dobijem nesto.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od Klarica 23/9/2014, 12:38

25% tj 7500rsd
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od Sofija Veks 23/9/2014, 13:07

Palcice ,bas to, tako cu i ja. Otvorila sam HI racun, pa cemo videti, ako nema uslova za 6 meseci, valjda ce moci.

Hvala Klarice, tako sam i mislila, sudeci po njihovoj tabeli na sajtu...
c
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od PalcicaBg 23/9/2014, 14:03

Sofija mislim da moras imati racun duze od 6 meseci u trenutku intervencije.
Jel tvoj muz ima,sta bi s njegovim racunom?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od PalcicaBg 23/9/2014, 14:03

Ako ste vi dobijale 7500 za cr,ja cu za ovo moje 200 din. Laughing
Sta me briga,probacu.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od Sofija Veks 23/9/2014, 14:06

Koliko videh u prethodnim postovima Klarici su rekli da ne postoji vremenska restrikcija. Mm nema Hit racun kod njih, nego nerezidentni, proverili smo, zbog nasih zakona ne moze kao stranac da ima nasu kreditnu karticu, sto je glupost, ja sam imala k.karticu i kada sam zivela u Engleskoj i u Americi, ali 'ajde...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od PalcicaBg 23/9/2014, 14:09

Nisam sigurna,al mislim da nema vremenske ogranicenosti sto se tice otpusne liste,tj.da li je intervencija bila pre 3 meseca ili 3 godine.
Opet ne drzi me za rec,najbolje bi bilo da pozoves.Ima na sajtu banke,a cini mi se i ovde br.call centra,nesto 222...
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja Empty Re: Carski rez-Intesa hit tekuci racun-napata osiguranja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu