KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+67
Nataly17
Bubamara
ne gubim nadu
pravnica
BabyBear
ivanicasale
MAAKKI
Bobaue
Smrdica
mata
Lena_83
ariadne69
OKacica
Tebi
Vecka
marija123
SladZana
tetreb
Afrodita
pticica
annci
plašljiva
srculence 84
makac71
nina :)
neris8
fmala
Dacaa
JocY
LAJTOP
Djurdjevak79
Sofija Veks
jovanka.draskic
ninica2
boni m
saska1
ganedina
Magnolie
dragmilk
cecilija78
insomnia
d77
noja
jelena*mama2andjela*
Vilaa
Vuchica
Erata
KoMetaK
BiKsi :)
Ninche
lela1984
kornjaca
hocukusurnecuzvaku
lelas
MalaSaJuga
PalcicaBg
ragaco
Star77
mamadabudem
sandrolina
Hiperaktivna
Petkana
Ema78
luckystar74
sanib
Niny
sareni leptir
71 posters

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 13/7/2014, 19:47

Ema78 ::DRage moje,

Da li znate ko prepisuje terapiju pronizonom, za jace polovine? Lekar opste prakse,ginekolog, urolog?Lekar opste prakse na osnovu izvestaja urologa.
A s obzirom da se pronizon svakako kupuje,dovoljan je izvestaj urologa.Jacoj polovini ne moze ginekolog da odredjuje terapiju,samo urolog.













lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hiperaktivna 13/7/2014, 23:27

Hvala lelo :) Evo danas treci dan stimulacije, sve me strah da pitam kako rastemo  smajli angel al doca pogleda uz, ubode menopur pa sve mi deluje ok  lol! 
Hiperaktivna
Hiperaktivna

Broj poruka : 203
Godina : 39
Datum upisa : 29.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 14/7/2014, 00:16

Hiperaktivna, navijam!

KOrnjaca, navijam za veliku betu u sredu!

Ema, ne znam, mislim da bi trebao urolog da da recept.

Poruku sam pocela da pisem oko 21h, zavrsila je sad. U medjuvremenu pricala telefonom!  Rolling Eyes lol! lol! 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kornjaca 14/7/2014, 08:51

Kometak drugaru hvala!!!!!
Jutros ustala sa glavoboljom  No No No No kao migrena malo mi i muka od nje  Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad a onako me pred  veštica boleo stomak malo!!!!
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hiperaktivna 14/7/2014, 09:26

Kornjacice :)  igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice 
Hiperaktivna
Hiperaktivna

Broj poruka : 203
Godina : 39
Datum upisa : 29.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ema78 14/7/2014, 09:33

Dobro jutro...

Videcu kako cemo se ogranizovati oko tog pronizona,samo da se mm vrati. A sro se tice prepisivanja terapije muskoj populaciji, cini mi se da i ginekolog moze, ako je u pitanju sterilitet u nekoj blazoj formi...al gledam sta mi je najbrze.

Inace, zvala sam Ivanovice, da se raspitam sta i kako kod njih ide, i malo sam se zacudila protokolom... al ajde, tako oni rade. Videcu jos i sa Bis Intermedicusom, pa cu doneti odluku...ionako mi ciklus ohoho kasni, i imam problema sa odvikavanjem Petra od dojenja.MOzda pomerimo sve za oktobar i novembar.

KOrnjacice,  osmeh srce 
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 14/7/2014, 10:27

Pronizon se kupuje bez recepta, u bilo kojoj apoteci, nesto sitno kosta. A terapiju prepisuje valjda urolog za muskarce.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 14/7/2014, 11:19

Sta je ovo, neko zatišje?  Very Happy 

https://kutak.forumotion.com/t2772p15-statistika-za-2014-godinu
Hajde budite vredne (vi koje ste ove godine bile u postupku) pa se upisite u Statistiku, lepo ja kada imamo sve na jednom mestu...
 d 
Ljubim sve!
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 14/7/2014, 11:40

Kornjacice,navijam da prekosutra bude visoka beta! igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2

Hiperaktivna,da folikulici i endo budu kao bonbonica!srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupcisrcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro

Kometice,navijam za minimum twins-e,a mogu i trojkice!Wink lol! radost yes igracice igracice igra igra    

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 14/7/2014, 11:44

kornjacice ,ja sam imala blaste pa mi kopitovicka rekla da mogu cak i 10 dana da radim betu .i eto !
 mozes i ti slobodno .a mislim da si ti nasa nova trudnica vec ! igra  igra  igra  igra  igra  igra  igra  igra  igra  igra  igra  igra  igra  igra  igra  igra  igra  igra  igra  igra  igra 
 kometak ,nisam uspela da nadjem neki tvoj izvestaj da vidim dokle si stigla .....nadam se da je sve ok i da ce biti bebirona ! ljubav  ljubav  ljubav  ljubav  ljubav 
 anci ,i ja sam imala uput za vma ali za imunologiju i zakazali mi bili jos u februaru tada za jul sada ....ja sam tako poludela da sam ko sto ranije pisah ,sve platila i zavrsila sve u roku odredjenom jer sam htela da mi za ovu trecu vto sve bude sveze .
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 14/7/2014, 13:51

Kornjacice,  
napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro napred scuro 
 roda roda roda roda roda roda roda roda 
 beta beta beta beta beta beta beta 
 srca srca srca srca srca srca srca srca 

Leptiricu,
ja danas odradih o svom trosku OGTT, jer se ispostavilo da u Dz ipak ne rade i insulin, vec samo glukozu (sto naravno dr nije znala kada mi je davala uput  v , jer to verovatno nije njen posao da zna takve trivijalnosti. Najbolje je da ja zapucam ranom zorom na drugi deo grada, da bi me vratili, al dobro. Sto kaze moja drugarica, kao da sve rade da nas oteraju, da odustanemo. Al ne vredi, tvrdoglavo se vracamo sve do konacnog cilja  beba ). Verovatno ce isto biti i sa trombofilijama. Cekam jos sutra da li cu uspeti da se uguram, ako ne, odoh u Konzilijum ko covek. Ovog puta, za trecu srecu, i ja idem potpuno spremna. Pa nek mi ishod bude kao tvoj, necu se buniti  srca
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 14/7/2014, 14:11

tako je anci ! ako sve odradis ,ja sam i ogtt sa insulinima privatno radila ,jer kod nas u d zd rade tralajvo pa nisam bila sigurna .
a ishod ce biti svakako pozitivan u to ne sumnjaj! ljubav  ljubav  ljubav  ljubav
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 14/7/2014, 19:19

Ja postavih ovo na "dodatnim analizama", ali nekako mi "koraci" prirasli srcu, pa da postavim i ovde.
Stigo OGTT, pa dok se ne dokopam endokrinologa, da prokomentarisemo malo...

Insulin je u ulU/ml, a glukoza u mmol/L

0 min /insulin 2,8/ glukoza 6 (ref vr 3,8 do 6,1)
30 min /insulin 17,1/ glukoza 12,1
60 min /insulin 27,3/ glukoza 13,5 (ref vr <11,1)
90 min /insulin 21,9/ glukoza 10
120 min /insulin 11,3/ glukoza 7,8 (ref vr. <7,8)

Sta kazete drugarice? Totalni sam laik, ali mi ne izgleda lose. Malkice je povecena glukoza tamo gde imam referentn vrednosti, ali zaista neznatno.

Referentne vrednosti za insulin mi nisu napisali, osim za 0-to vadjenje gde su ref.vred. insulina od 2,6 do 24,9. E mozda mi je taj insulin malo prenizak (realno je 2,8 skoro na donjoj granici).

Ima li nekih iskustava....

 poljubci 
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 14/7/2014, 19:25

Anci ja ti se ne razumem u ovo,nadam se da je ok.
Reci mi gde si radila analizu i koja je cena?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 14/7/2014, 19:42

annci, ubaci rezultat i ovde, da bude sto vise uradjenih na jednom mestu, pa mozemo da uporedjujemo  Very Happy 

https://kutak.forumotion.com/t2706p300-ogtt-test-i-implantacija-nevezano-za-pcos-br2?highlight=ogtt
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilaa 14/7/2014, 19:47

Топли поздрав свима "на корацима"! Занима ме једна њима "техничка ствар", мени, вероватно и многима, ствар егзистенције. У новембру би требало да крене "процес" (бљакаста реч, али је боља него ова модернуша од "пројекта" :) ), мој, пардон, наш, први, и то у ГАК-у Н.фронт. Елем, рекоше ми пре неки дан, тамо, у Фронту: Узмите одмор од минимум 20 дана, требаће вам толико. Но, као просветар, који не бира одмор, мораћу на боловање, а да се у "предузеће", наравно, не зна (дуууга је то прича "зашто", али мислим да име неке везе са малограђанштином, рекла-казала, уроком и сл. :) ), па бих да приупитам искусне "корачаљке", а "фронташице": колико заиста времена треба за "процес", како исти изгледа (у смислу кампује ли се тамо сваки дан до подневне маренде) и још неко питање вероватно, у том духу, а којег ја сада тренутно не могу да се сетим. Молим моје саборкиње да се не љуте на овом мом техничком питању, ал немам кога другог да приупитам! Sad Заузврат сам се потрудила да бар неку од вас писанијем мало засмејем, а знате и ви, као и ја, да се испод осмеха крије мнооогооо жеље, стрепње, ишчекивања, несанице, страха...Па, шта рекосте?
Пратим, навијам и радујем се, само да нас је више и више!
Загрљај (нећемо топли, лето је), ал од срчека! :)
Vilaa
Vilaa

Broj poruka : 17
Datum upisa : 28.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 14/7/2014, 19:49

Radila u lab Analiza na NBGD. Cena 6.400 din
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 14/7/2014, 19:57

Vilo, DOBRO DOSLAAAA!!!!

Pa ako si na kracem protokolu, od 2dc ides svakodnevno na bockanje. Svakog dana proveravas hormone, a svaki drugi ides na UZ. Do nekog 12/1 dc. To je vec individualno. Posle toga primis STOP injekciju, i posle koliko se secam 36 sati ide aspiracija. Radi se pod totalnom anestezijom i tamo izgubis ukupno oko 2 sata. Transfer je posle 2-5 dana. Zavisi kako se dele embrioncici i kolike vracaju.
Naravno, imas blagih odstupanja od slucaja do slucaja. Ovo je neki prosek.

Ja sam oba puta sve vreme bockanja radila. Bockanja su popodne, a krv ranom zorom. Pa nekako jurcanjem sve stignem. Sada, da li je to jurcanje bilo pravi izbor, vidis iz mog potpisa.

Pozitivan stav nije na odmet, naprotiv, neophodan je! Zato glavu gore i osmeh na lice. I neka ti prvi put bude i dobitni!!! Zasto ne?!? Pa i to se dogadja, sto ne bi tebi

Necu da te grlim. Zbog vrucine. Al evo ti poljupca  poljubac 

i to socnog  lol! 
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilaa 14/7/2014, 20:13

Аннчи (ваљда се и ћуирилицом `вако пише), значи, и теби са овим очајлијама личим на професорку математике?! :) 2+10(до оних 12)+боца стопка(да ли је то дан 13?)+36 сати нечега+од 2-5,уз много среће и једноставности=били су у праву (гррр! Sad )! Ма, ја радим на контра страни града у односу на Гак и то по сменама, па, неће ићи тако као код тебе. А било би ми боље да радим, чини ми се, јер бих мисаоно била ангажована ван "пројекта", па се не бих сваки час питала, прегледала, загледала, нагађала... :) А тешко је то рећи надређеној, којој баш и ниси неки омиљени лик (превише сам главом самомислећа, враг му бабин! :) ). Значи, рачуница је јасна...
А оно за "дешева се и први пут, што да не", вриштим од смеха! Мени??? Ал, кад догурасмо до овде, да испоштујемо "пројекат", велим!
А и фора са пољупцем је много опасна!  ljubav  (Да будем лепо васпитана, нема везе што се топимо) :)
ПС. "Природњак" = кад је све ок код обоје? А, па, сад може загрљај и оно "добро дошла у клуб = све је у реду, само се ви опустите и БИЋЕ! :)
Vilaa
Vilaa

Broj poruka : 17
Datum upisa : 28.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Petkana 14/7/2014, 20:18

Anci,ovako laicki insulin mi deluje iznenadjujuce dobro.mislim da jos nisam videla ovako niske vr. a glukoza mi se ne svidja jer je granicna,bolje bi bilo da je niza,narocito pocetna.IR svakako nema,mozda izbaciti slatko i med i svakodnevna setnja.Svakako ces nalaz pokazati dr. a i javice ti se nase "enciklopedije".Znaci,ni kod vas ne rade u DZ insulin,ja cak htedoh da doplatim al nemaju ni tu varijantu.
Vilo,dobrodosla,ja nisam radila u Frontu,procedura je svugde slicna,duzina postupka zavisi dal si na dugom il kratkom protokolu,al
nek ti se javi neko ko je tamo radio da budes lepo informisana.
Odmor se svakako preporucuje,cilj je da pre postupka smanjis stres i adrenalin,da sto vise setas i provodis vreme na svezem vazduhu.To je bitno i za endo i za j..celije.Srecno!
Kornjacice,navijam za  beta beta beta beta beta roda roda roda roda roda beta beta beta 
Hiperaktivna,da zalijem folikulcice zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje 
Petkana
Petkana

Broj poruka : 436
Datum upisa : 16.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kornjaca 14/7/2014, 20:22

Vilo dobro došla!!!!
Ja radim u vrtiću , znam kako ti je Very Happy . mislim to za odmor. Ja sam išla na kratki protokol. Za vreme stimulacije sam radila, sama sam sebi davala inekcije, trebala sam da primam terapiju oko 13 h pa nikako nisam mogla stizati u bolnicu da tamo primam. Sta se mora mora se  Rolling Eyes  Rolling Eyes , trčala sam na uz, posle aspiracije sam otvorila bolovanje  Wink  Wink i sad čekam  beta 

kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ragaco 14/7/2014, 20:32

Vila,trebaće ti bolovanjce za "postupak" u Frontu,bilo da si na kratkom ili na dugom protokolu.
U prvim danima nećeš puno vremena provoditi tamo,samo odeš po terapiju-nema nošenja kući i samostalnog bockanja-mada i tu znaju reći da dođeš,pa opet čekaš sat-dva-tri jer je nešto iskrslo,a kasnije žurka od 7-14h,nekad kraće,često i duže...

Teško se to može uskladiti i sa tim putovanjem s drugog kraja grada i smenskim radom....

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jelena*mama2andjela* 14/7/2014, 20:33

Nisam sigurna gde da postavim ovo pitanje,molim da premestite ako nadjete odgovarajucu temu...
Naime, imala sam spontani 09.06 i taj dan mi je uredjena revizija,zatim, na zalost, posle dve nedelje opet revizija,zatim posle jos dve nedelje 08.07 mi je radjena histeroskopija+revizija zbog zaostale poseteljice i sad u Petak mi je stavljena spirala...danas mi pocnu oni menstrualni grcevi,zelja za slatkim,natekle grudi onaj osecaj tezine u rukama nogama, ma sve kao PMS sa par kapi ali samo par,sveze krvi samo u tragovima (al ne znam koliko je ta krv merodavna zbog svih navedenih intervencija), da li je to "menstruacija" ? da li neko ima iskustva ? od spontang je proslo 35 dana al ne znam koliko je on merodavan zbog,ponovo,svih intervencija? Ne znam sta da misim, al ovo je PMS 100%
hvala unapred na misljenjima

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 14/7/2014, 20:36

Profesorka, stvari stoje ovako:
stavi jc pod lim, gde jc teze 0 i dobijes prevremenu menopauzu, i preporuceni prirodnjak. Ionako umorni jajnici cuvaju jos minimalne rezerve, doktori ih ne arce tako rado (a ni ja) pa izbegavaju jace stimulacije. Ruku na srce, moji jajnici i ne reaguju na njihove stimulacije. Kada oni hoce (a mnogo cesto nece) izbace po neku jc. Jednom je uhvatismo (ali nista ne uradismo), a jednom nismo. Jurimo dalje...

Ma toplo preporucujem to bolovanje, a nista se ne brini, zaokupicemo mi taj mozak necim. Ako si matematicar, mozemo neki sudoku, ja sam pasionirani obozavalac istog...
Per asper ad baby....
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 14/7/2014, 20:40

Hvala, Petkana. Ma i meni insulin izgleda jako dobro. A ni secer nije tako strasan. Po meni prilicno je logicno. Ja uopste ne jedem hleb i jaaako slabo slatkise, tj nista osim sladoleda. Mama kaze da mi je verovatno pankreas ulenjen i normalno stanje insulina je ta 3. Ona se bojala da je pankreas totalno ulenjen i da nece uspeti da odreaguje na taj sok od 75 g glukoze odjednom. Kad vidi vraga, skoci on. Sada, nije da je bas oborio secer, ali nije ni za bacanje. Moja mama je dijabeticar na insulinu vec godinama, tako da je ovo valjda i za ocekivati.

Videcemo
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu