KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+61
sareni leptir
mamadabudem
fight&faith
Strumfeta78
bulevarka
Jecka
Crvic
Petkana
fmala
annci
Olja-B
MAAKKI
korpica
Afrodita
Ema78
tatjana2
masato
JednaSova
zoxa
BiKsi :)
KoMetaK
noja
lenjivica
suzanasakii
Endzi
SladZana
ChillyVilly
maus
LaFolie
Ninana
Ninche
lilly13
Mika
makica1984
JocY
Likoli
Vuchica
luckystar74
cicsa80
karakaca
laKole
malena 92
lelas
Star77
SoJa
bak
missile
Niny
ganedina
ragaco
jovanka.draskic
PalcicaBg
saska1
hocukusurnecuzvaku
Sofija Veks
anasrce
leptirko82
d77
atomski mrav
ivanicasale
jelena*mama2andjela*
65 posters

Strana 11 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ninana 8/2/2014, 12:39

Baš mi je žao zbog jučerašnjih tužnih vesti  zagrljaj  zagrljaj , ali devojke svaka čast za optimizam! Čitajući šta pišete i ja sam se ohrabrila da moj prvi pokušaj može da bude uspešan... Ako sve bude ok na pregledu sledeće nedelje krećem sa diferelinom, nisam sigurna kako se on prima, jesu li to injekcije u stomak ili se samo stimulacija tako prima? Hvala na pomoći  srca1
Ninana
Ninana

Broj poruka : 149
Datum upisa : 23.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 8/2/2014, 12:42

Nija,Soja i ostale hvala vam sto mislite i na mene. osmeh srce 
Moja drugarica iz K.M kojoj je beta bila 32 sada je pala na 8  Sad 
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 8/2/2014, 14:35

Ivanice bas mi je zao Sad
Ajde cekalice nase popravljajte statistiku...
Jocy da nisi i ti gurala utrogestan do krajnika pa te zato boli grlo? :p
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 8/2/2014, 17:22

Samo da vas i ovde ljubnem sve, pogotovu drage nase sa losim betama...kazu da se jacina osobe vidi u tome koliko puta si se podigao nakon pada, tako da zelim da svakoj ovde kojoj sada nije uspeo proces, da sledeci bude onaj dobitan!

A cekalicama zelim debelu betu i predivnih 9 meseci trudnickog blagostanja...

 igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice 

 srca srca srca srca srca srca srca srca 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 8/2/2014, 19:25

Ninana NS :: Ako sve bude ok na pregledu sledeće nedelje krećem sa diferelinom, nisam sigurna kako se on prima, jesu li to injekcije u stomak ili se samo stimulacija tako prima? Hvala na pomoći  srca1

Ja sam diferelin primala u ruke. Sve najbolje i nek ti postupak bude uspesan!

Vucice, samo nek je ta operacija iza tebe, a sto se tice ataka na zdravlje u vto prici, ma to me uvek plasilo mnogo, i vrlo cesto sam razmisljala, treba napraviti granicu i sacuvati sebe, ja sam bar to u svojoj glavi tako bila napravila. Nek tebi sad ovaj postupak bude uspesan, i nek bude dvoje decice, pa da se na vto pricu stavi velika tacka, i na hormone i ostale lekove i injekcije.

Citam za negativne bete juce, i psujem zestoko, dokle vise.... Lelas, Atomski mrave, grlim jako... Jedino sto mogu da vas ohrabrim da istrajete i da nastavite dalje, da su tu eskimcici, i da je bar u tom smislu lakse nego kad se ide sa stimulacijom. A sad su fetovi postali mnogo uspesniji nego ranije i dosta je decice stiglo bas iz zamrznutih embriona. Eto, neka vam strumfetin primer bude uvek na pameti, jer je najsvezija trudnica iz feta, i iz Praga, a onda vam zelim da vas navodimo za sledeci primer novim clanovima.  Very Happy 

D77, zao mi je sto ti je prekinut postupak, al bar te dr nije zavlacila, neko bi te oshalavio s parama i bilo bi ga bas briga. Zato ti draga glavu gore, koji mesec pauze zbog psihe, i onda na prolece dobitni ciklus, mozda i prirodnjak da probas kad je vec tako stanje sa jajnim celijama. Da se sto manje izlazes hormonskoj terapiji.

Jocy, vidim tvojoj decici vec veselo, to volim da cujem!Drago mi je da vam je u Pragu bilo lepo, nek pozitivna beta ucini da vam taj boravak ostane u najlepsem secanju.

Lenjivice, drzim fige i tebi! Ako se ne varam, tvoja beta je na redu, i da krene konacno talas pozitivnih, pa nek tvoja bude ta!

Anasrce, jos malo pa aspiracija, pisi dokle si, cvrsto drzim fige!

Ganedina, i ti ces uskoro u Prag, pa nek ti je ovaj pripremni period sa srecom, da nam se vratis noseca! Laughing 

Cure nepomenute, nek su vam koraci uspesni i lagani! Sigurno sam jos nesto htela napisati, al stigle godine, pa se zacas zaboravim~! lol! 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 8/2/2014, 22:06

BiKsi ljubim tebe i Arsu s Marsa puno!ostavili smo eskimcice da se malo odmore i eto nas.dotle da se i mi odmorilimo i spremini smo!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zoxa 9/2/2014, 09:51

Kakvi dani, da ih nema puno ovakvih!!!
Cekalice navijamo!!!!

Jocy ja tek sad vidim da je link koji si ostavila ustvari kafana u Pragu. Radi se o tome sto pise i zamak Detenice, mi smo tamo bili, nisam znala da imaju isti restoran i u Pragu! Raspravljali smo na kuhinji vec o njemu.
Drago mi je da ste se dobro proveli!
Navijam za mrvice!!!
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ChillyVilly 9/2/2014, 10:22

Drage devojke,Kusurko i Genedina,hvala na dobrodoslici i informaciji  Very Happy Very Happy 
Atomski,Lelas,zao mi je sto nije uspelo....od sveg srca vam zelim da se sto pre oporavite i krenete dalje,sve najbolje...
ChillyVilly
ChillyVilly

Broj poruka : 140
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 03.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 9/2/2014, 10:29

JocY i lenjivice navijam silno!!! srca srca srca srca srca srca 
Zoxa ,Prag je prelep grad ,ovo nam je bio jedini odmor na koji smo otisli zimi ali nam je bilo tako prijatno da jedva cekam prolece i da odemo po ekskimcice nase drage!Jocy je dala dobru preporuku sta sledece da vidimo,tj jedemo.
Neka moja neg .beta bude poslednja i neka samo prsti od trocitefrenih i cetvorocifrenih.
Preracunala sam svoj progesteron i on iznosi 48.75 nmol/l a za trudnocu treba da budu vrednosti od 9.5 -75nmol/l tako da ne tripujem oko toga.
ja vec skovala plan za fet>
-da idem iz prirodnog ciklusa ,naravno ako oni prihvate tako,jer imam redovne ovulacije i da cekam da folikul sam pukne i da pocne zuto telo da proizvodi progesteron,
-da ukljucim i pregnil kao podrsku zutom telu jer kod mene ovog puta nije zaostao niti jedan folikul koji je kasnije moga da pukne i da da zuto telo koje mi je falilo
-da uzimam glukofaz iako imam tek slabu ir,ali mi je bazni insulin nizak a posle dva sata 48.znaci otici kod interniste i traziti ko na pijaci.endokrinolozi nece da cuju,jer su hormoni ok i nemam probleme sa ciklusom niti policisticne jajnike a imam ovolacije.o ovome cu jos dobro da razmislim.
-nabildovati endo .znam kako ali mi to bas ne ide od ruke.
-uzeti ovog puta enbrion gen i traziti aha
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 9/2/2014, 10:31

Chilly Villy dobrodosla ti nama ,sto pre ostvarila svoje snove.
bockalice,cekalice navijam da sve ide kao po loju.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od JocY 9/2/2014, 10:41

Lelas to je plan svaka cast.  likeit 
Mi smo sad isli spremanje endo sa estrofemom, utrogestan, embriogen ali bez AHA jer su nam rekli da su embrioni dobri. Sto se tice glukofaza to pod obavezno iako je slaba IR ona ipak postoji. Meni je endokrinolog dao 500mg glukofaza uvece iako nemam IR rekla je da ta doza ne skodi a da moze da pomogne. Za pregnil sam ja pitala isto dve dr kazu da novije studije pokazuju da je utrogestan dovoljna podrska i da pregnil ne treba. Meni je na sve ovo moja dr dodala i progesteron depo kao pojacanje. Eto ja sad verujem da sam dala sve od sebe a ostalo je na sreci da li ce da uspe, al je meni glava mirna. Jedino sto sam resila da idem na posao ali to je da skrenem sebi misli i tako cu da budem mirnija i da se oslobodim stresa oko VTO.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 9/2/2014, 11:58

Lela, meni je isti insulin kao i tebi! vidi da sto pre krenes sa glukofazom ako ces ga piti, jer ces imati problema sa stomakom prvih mesec dana (dijareje), pa dok pocne lepo sve da funkcionise (sigurno ces smrsati u pocetku od gluko)... Ja mislim da zenama sa redovnim ovulacijama ne prija stimulacija nikako, dopada mi se tvoja ideja sa fetom u nestimulisanom postupku.
Meni je endo bio 10mm, sto i nije ne znam koliko... ti si radila pretrage hematoloske (trombofilije)?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 9/2/2014, 12:23

Lela,

Meni je Dr Sonja rekal da ce mi FET raditi u prirodnom ciklusu, isto zbog redovnih ovulacija, pretpostavjam da ce i tebi isto predloziti...

I ako sto Jocy rece, mi (zene) radimo sve sto je do nas da uspe proces, ostalo je vec sticaj raznoraznih okolnosti, i element srece, svakako.

Ja sam nakon transfera prosle godine imala problem u zgradi da su oba lifta po povratku iz Praga bili u kvaru, a mi zivimo na 14. spratu, pa sam morala pesaka. Komsija iznad je busio sve vreme, ja sam od stresa plakala, jer je bilo nesnosno. To se sa liftom recimo nije vise desavalo, a komsija u poslednje vreme vise ne busi. Moj stres je tada bio na milion, i nikada necu saznati da li je zbog toga recimo krenula da beta pada, ili je jednostavno bila prirodna selekcija.

Super ti je plan, polako se odmori i relaksiraj, i kao sto si rekla na prolece te tvoji smrzlice cekaju  radost 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 9/2/2014, 13:03

Zene drage

Da dodam i ovo, za sve koje dok cekaju VTO ili FET pokusavaju prirodnim radovima: moja drugarica koja takodje vec neko vreme pokusava da ostane u drugom stanju (prirodnim radovima) je kupila lubrikant za plodnost, zove se Zestica fertility. Poenta je da u toku 6 dana koji su najplodniji se neposredno pre odnosa nanese taj gelic, cija je funkcija da pomogne da "muski materijal" stigne tamo gde treba. Koristi se najvise tamo gde spermogram nije idealan, gde ima sporijih igraca, izmedju ostalog.
Uglavnom, njoj je kasnio period, i eto joj sada na testu dve crtice, a i beta je to potvrdila  Very Happy 

Ja sam sebi sada kupila bocicu, velim, dok cekamo FET, ne moze da skodi Wink
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 9/2/2014, 13:27

e stvarno ste divne Very Happy dva endokrinologa Macut i Sumarac su mi za moju Ir samo rekli fizicka aktivnost,smanjiti voce i ne jesti koncentrovane ugljene hidrate.sve primenila ali tezina ostala ista a salo na stomaku poraslo.nego posto su meni to rezultati iz 2012 moram ja da ponovim test i da vidim kakvo je sad stanje.
Sto se trombofilija tice nemam ni urodjene ni stecene,Miljic me ispitivao i rekao hematoloski zdrava
Sofija ,bravo za drugaricinu betu i njeno otkrice.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 9/2/2014, 13:48

lelas, atomski mrave, bas mi je zao Sad ali imate eskimcice, pa ćete uskoro po njih.
lelas, sledeci put obavezno da pijes gluformin, iako ti je blaga IR. ja sam pila 1x500mg, poslednji mesec mi je dr povecao na 3x500mg, jer planiram postupak.

d77, zao mi je draga, ti si dala sve od sebe ali nije islo. bice sledeci put uspesno.
ostale devojke ljubim, kucam sa tableta, pa mi je mnogo nezgodno...
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 9/2/2014, 14:00

Endometrijum je kilav u zadnja dva postupka ,kome god se obratim kazu ok je ,ja tripujem mnogo.
na uz ,u Pragu,8 dan stimulacije,ponedeljak , je bio 9,5 ,i ja sam videla da je troslojan i dr rece da je dobar.aspiracija bila u petak a u sledeci utorak transfer i endometrijum 9.pored estofema koji sam pila.cak mi dr Sonja nije nista rekla,ni dobro ni lose.kod mene ocigledno nije nesto tu bilo kako treba,endometrijum je trebalo da nastavi da raste.nisam cula da moze da se istanji pre nego krene menstruacija  ili gresim.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 9/2/2014, 14:32

lelas, nakon aspiracije, uz utrogestan, endometrijum najcesce ne raste vise - vec prelazi u strukturu koja je povoljna za implantaciju. moj dr kaze da je od debljine mnogo vaznija njegova receptivnost, odnosno - ne vrijedi ni da je14 mm ako nije pogodan za implantaciju. ne tripuj oko debljine, mislim da je tvoj endometrij sasvim ok.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 9/2/2014, 14:36

pisala je zvoncica nekad kako zadori iz segedina priprema endo za implantaciju uz koktel vitamina. ako sumnjas da je u implantaciji problem - konsultuj se sa dr oko biopsije endometrijuma, ako to jos nisi radila.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od JednaSova 9/2/2014, 14:59

Devojke, ne znam sta da radim, a ne mogu da pitam na klinici - nedelja je i ne javljaju se. U ovom ciklusu treba da mi pocne stimulacija, posle kutije Cikloproginove, ja imam jos jednu tableticu za sutra, ali mi je danas krenulo onako, kao prvi dan ciklusa. Trebalo je da dobijem kad ispijem sve tabletice, pa 2-3 dana posle toga. U svakom slucaju cu nazvati kliniku sutra, ali me interesuje je li se nekoj od vas to desilo, da je prokrvarila pre zavrsene kutije Cikle?
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 9/2/2014, 15:39

LaKole,uzeli su mi isecak endometrijuma posle histeroskopije i dobila hp nalaz gde se kaze da je endometrijum u prvoj fazi iako je vec bio 17 dan ciklusa bez kontracepcije.dr kaze to je ok nalaz.
ili se biopsija endometrija ciljano radi u drugoj fazi ciklusa posle ovulacije?
Za bildovanje endometrijuma verovatno je b kompleks,c i e .
Znam da je bitno da endometrijum bude receptivan ali to se nezna dok se ne proba.
Sovo mislim da je to normalno ako se desi,uzmi sa rezervom dok se ne javi neko sa tim iskustvom.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od masato 9/2/2014, 15:44

Cure, moze mala pomoc? Pocela sam sa bockama juce, sa diferelinom i to mi je mm dao u ruku. Danas treba da primim, pored diferelina, i gonal koji ide u stomak. Ali za menopur nisam sigurna. Sta mislite da li da primim bocku menopura u stomak?
masato
masato

Broj poruka : 157
Godina : 45
Location : Nis
Datum upisa : 10.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 9/2/2014, 15:46

Ja sam davala i menopur i gonal u stomak,tako mi bilo najlakse.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 9/2/2014, 15:49

Isto kao i Lela, i ja sam i menopur i gonal primala u stomak, meni su rekli da tako treba (samo u stomak).
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od masato 9/2/2014, 16:09

Hvala cure, onda padaju prve bocke u stomak.. uf..  Very Happy
masato
masato

Broj poruka : 157
Godina : 45
Location : Nis
Datum upisa : 10.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu