KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Predrasude: Usvajanje nije "human čin"

+4
MAAKKI
Struzzo
Simona
Tangerine
8 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Usvajanje - Predrasude: Usvajanje nije "human čin" - Page 2 Empty Re: Predrasude: Usvajanje nije "human čin"

Počalji od Tangerine 3/3/2014, 08:13

Simona ::On je naravno rekao da ja preterujem, usvajanje jeste human čin! Na sva moja objašnjenja je ostao gluv, prosto se ne slaže ali ne moramo o tome da raspravljamo...
Ovako isto moja sestra. Jedino dopušta da možda usvojitelj nije usvojio dete iz humanih pobuda, ali da je rezultat nepobitno human, jer je dete sklonjeno s ulice.
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 38
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - Predrasude: Usvajanje nije "human čin" - Page 2 Empty Re: Predrasude: Usvajanje nije "human čin"

Počalji od Simona 3/3/2014, 09:22

Tako i moj prijatelj. Tu se samo zaboravlja da deca nisu na ulici nego kod hranitelja. Koliko god mi ovde želeli da verujemo da je usvojiteljska porodica uvek bolja od hraniteljske, ne mora uvek da bude tako... Ponekad su hranitelji maštali da budu usvojitelji, socijalni radnici im nisu dozvolili, procenili su da su neki drugi ljudi bolji od njih... Ali da li su? Sem toga u nekim slučajevima država oduzima roditeljska prava biološkim roditeljima i od tog časa oni ne mogu više da vidjaju dete jer i nije njihovo. I to hoćemo da verujemo da je u najboljem interesu deteta ali uvek ostaje pitanje da li je tako... Sve u svemu usvajanje je jedan komplexan proces u kome ja vidim sve i svašta,ali moram da priznam da humanost najmanje vidim...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - Predrasude: Usvajanje nije "human čin" - Page 2 Empty Re: Predrasude: Usvajanje nije "human čin"

Počalji od Simona 10/3/2014, 06:47

Evo jednog dela članka koji pokazuje zašto i usvajanje iz Etiopije nije human čin

I adopted for selfish reasons. I wanted to be a mother. Initially, the idea of international adoption was attractive to me because it meant that these children would belong only to me. I wouldn’t have to share them. Early on my thoughts about this changed. The adoption process has a very steep learning curve. Our children have two countries and two families. I realized, after meeting their birth father, that the one thing that would help my children the most would be maintaining a relationship with him and their other surviving birth relatives. We now have an open Ethiopian adoption, (as open as it can be between two families that live 9,000 miles away from each other). We exchange pictures, videos, drawings, and letters. We plan on visiting when Melese is a little older.

http://www.adoption.net/adoptive-parents/blog/family-lost-and-found?vnc=5KkHxkO18odbx1DavhNYGa7jarRdxjJnhqmmqzzjTxg&vnp=3

I kao i majka iz ovog članka, ja sam sebična i samo sam htela da budem majka... Mislila sam kad prodje adaptacija neću se baviti više skoro uopšte usvajanjem nego roditeljstvom. Zatvoreno usvajanje, nemam ništa sa biološkim roditeljima, hranitelje nisam imala nikakve želje da gledam, niti sam baš razumela do kraja zašto treba da ih gledam... Ali kroz usvajanje i učim, čitam, rastem i ja pa mislim da sam menjala svoje stavove ka većem uključivanju tih drugih osoba, bioloških roditelja u nekom duhovnom smislu a hranitelja i u fizičkom... Ali to nema veze sa humanošću nego sa ljubavlju prema detetu, mom trudu da ga razumem kao i njegove želje i potrebe, sadašnje i buduće... Nastojim da činim ono što je najbolje za njega čak i onda kada to meni baš nije najprijatnije i kad bi meni bilo lakše da činim nekako drugačije.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - Predrasude: Usvajanje nije "human čin" - Page 2 Empty Re: Predrasude: Usvajanje nije "human čin"

Počalji od Simona 28/5/2015, 23:39

Da malo podignem ovaj članak i stavim link za Dacin članak na blogu... Neverovatno koliko je ova predrasuda rasprostranjena.

https://usvajanje.wordpress.com/2014/05/17/usvajanje-nije-human-cin/
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Usvajanje - Predrasude: Usvajanje nije "human čin" - Page 2 Empty Re: Predrasude: Usvajanje nije "human čin"

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu