KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izlazna strategija

+28
ana78
lelas
JocY
Ambra
BettyBoop
fmala
laKole
InNaturaVeritas
insomnia
menora72
missile
nina :)
noja
Erata
tuli
SannI-AlL
red
Republica
kockicaaa
djole42
zvoncica36
neca73
Ema78
Shizika
fight&faith
MAAKKI
Simona
Struzzo
32 posters

Strana 3 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 3 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od MAAKKI 9/12/2013, 11:15

Pisale smo u isto vreme, slatko si me nasmejala sa ovim muvanjem.
Jeste da zene postavljaju granicu do 40-te, iz nekih razloga, a taj razlog mislim da je okolina, sta ce oni reci, kako ce se ponasati prema deci, hoce li se deca stideti "starih" roditelja. Vec sam na jednoj temi napisala da je moja baba moju najmladju tektku rodila iste godine kada se moja najstarija tetka porodila sa prvim detetom, e sad to je bilo pre 60 godina i tada je bilo normalno tako nesto, a danas je nenormalno kada covek ima vise i od dvoje dece.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 3 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od zvoncica36 9/12/2013, 11:38

MAAKKI ::Pisale smo u isto vreme, slatko si me nasmejala sa ovim muvanjem.
Jeste da zene postavljaju granicu do 40-te, iz nekih razloga, a taj razlog mislim da je okolina, sta ce oni reci, kako ce se ponasati prema deci, hoce li se deca stideti "starih" roditelja. Vec sam na jednoj temi napisala da je moja baba moju najmladju tektku rodila iste godine kada se moja najstarija tetka porodila sa prvim detetom, e sad to je bilo pre 60 godina i tada je bilo normalno tako nesto, a danas je nenormalno kada covek ima vise i od dvoje dece.
Kakva bre okolina?Ko su ti ljudi?Oni koji se naslađuju tuđoj muci,da bi ''imali lepši život''.Žene čiji su muževi alkoholičari,kockari,ku..ari,nasilnici,...???Koje jedva čekaju da im ''poštar pozvoni'' jednom u godinu dana.Ti ljudi koji ti ne bi pomogli kad bi ti najviše trebalo.Da li su oni vredni da živimo život kako oni misle da treba?Ko njih šiša?Niko od njih ti neće hraniti ili čuvati decu.Briga mene za okolinu ja živim za sebe i zbog sebe,a ne zbog njih.Moja majka je rano rađala,ali svi mi smo otišli od kuće u 18-0j godini.Završili smo škole i živimo normalno.Moji roditelji su divni i brižni,a da li okolina to misli?Pa baš me briga.Moju majku radoznale ženturače pitaju:''Zašto nemam decu?'',ali mene iste te nepitaju.Mi smo primitivno društvo gde žena nije ''žena'' ako nema dece.Treba da crkne da bi neko rekao da je ''uspela'' na svim poljima.Realno kad dobijemo decu drugi ih stalno zagledaju i ''traže'' da li je sve u redu sa tom decom.Meni ako dune neću raditi ni taj sedmi ivf.Neću se osećati loše jer će to biti moja odluka.Najgore je biti neodlučan.Kakva god odluka bila raditi ili odustati bolja je od onoga kolebati se.Ništa mi nedugujemo ovom društvu.Mm je ''zašao'' u neke ''čudne'' godine.Prošle god. je hteo da ''crkne'' ili da kupi nov auto.Kad ga je kupio pročitao je komentar čoveka koji je glasio:''Auto ''Varburg''kupuju muškarci koji imaju troje dece pa im je potreban taj auto ili oni koji imaju ma.i .''Kad mi je to ispričao značajno me pogledao i čekao odgovor.Rekla sam mu:''Pa mi nemamo decu i nasmejala se.''To sam rekla namerno.Možda će biti dece,a možda i ne.Postoji toliko lepih stvari i bez dece.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 3 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od zvoncica36 9/12/2013, 11:43

MAAKKI ::Zvoncice nemam ja teret godina, sto se mene tice ja ih jako dobro nosim samim tim sto ni po fizickom izgledu niko ne moze da mi da godine koje imam, nego ti ljudi tako kao nabiju osecaj tih godina, pa koliko puta sam sebe pitala jeli moguc da oni mentalno stare, a ja ne. Cini mi se da smo slicne, hladne i uobrazene u ocima drugih ljudi, mada je to moj odbrambeni mehanizam, bas zato da ne dozvolim ljudima da me povredjuju, a jos i to sto sam iskrena toliko da je to ponekad i surovo. Kako dani odmicu nekako osecam olaksanje, mislim da sam to vec i napisala, necu vise obijati pragove raznih laboratorija, ambulanti, doktora, klinika..... i stvarno mi je to bio teret (sto mislim da jeste mnogim zenama sa ovih strana). Moram da priznam kada si sam, i sam prolazis ovu pricu to ima jos dodatnu tezinu, ali nekako sam sve to stoicki podnela, izgurala ili vec kako da to nazovem.
Nisi sama imaš nas.Mm ide sa mnom,ali ponekad poželim da nije tako.On nema pojma o vto,ali hoće da prisustvuje razgovorima.Nabije mi pritisak i mogu ti reći da bih mu u pojedinim trenutcima ''odrubila'' glavu.On stalno priča da je dosta i da neće 1 dinar da da za vto.Meni isto postaje dosta svega i analiza,zavlačenja raznih dr,inekcija,...

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 3 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od MAAKKI 9/12/2013, 11:54

Zvoncice mozda je tm zabrinut i za tebe i tvoje zdravlje, mozda mu je dosta svega toga sto nosi vto i zeli da nastavite jedan normalan zivot pa sad bez ili sa decom, a u tim godinama cesto muskarci ulaze u krizu srednjih godina (imam u blizem okruzenju takve) gde im se potpuno menja mentalni sklop.

Nisam ja od onih koji puno mare za okolinu, i kod mene to izaziva neverovatan bes, i dize mi pritisak kada cujem takve komentare pogotovo ako su vezani za mene. Kao situirana zena, zaposlena, mladolika, eto bas steta sto nema dece, pa sta ce sa imovinom, pa koliko ima uf najezim se na takve stvari, onda kada ih otresem, obicno ispadnem dzangrizava, a o rodbini da ne pricam, poodavno su razdelili moju imovinu, dok nisam na jednom porodicnom okupljanju svima jasno i glasno rekla da sam ja ipak ziva jos uvek i da se niko ne nada nicemu. E sada kada zivis u takvoj sredini, gde te ljudi cackaju bez razloga, a ti si u stalnoj borbi za sebe i svoj zivot, mnogo je tesko i zamorno. Mala sredina, sve se uglavnom zna, i svako sebi daje za pravo da te komentarise i analizira na bilo koju temu.
Nemam ja bas puno problema ni sa donosenjem odluka, navikla sam da i to moram sama, sada se samo nalazim u nekom "prelaznom periodu", odustajanja od vto price i neceg drugog, usvajanja ili zivota bez dece, sigurna sam ja da cu se brzo podici i usmeriti svoj zivot u nekom pravcu koji god da bude.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 3 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od zvoncica36 9/12/2013, 12:05

Mm jeste zabrinut za moje zdravlje.On je hipohonder.Našu imovinu nisam dala prilike da familija razdeli.Rekli smo:''Ako ne budemo imali dece svu imovinu ostavljamo deci bez roditeljskog staranja koja napune 18 godina.''Naša zamisao je da to bude neka njihova ''luka'' posle doma.Šta god odlučiš da usvojiš odustaneš biće prava odluka.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 3 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od fight&faith 9/12/2013, 12:08

Makki kod mene na poslu od ukupno 54 zaposlene osobe ima 6 žena koje nemaju decu, a imaju preko 50 godina. U godinama od 36 do 45 ih ima još četiri (tu uključujem i sebe). Neke od njih se nisu nikad udavale, neke su razvedene, neke su u braku, jednoj je umro muž. Postoje i četiri starija muškarca koja nemaju decu i nisu se nikad ženila. Tako da bar na radnom mestu "ne štrčim". E sad sto se tiče komšiluka, mi živimo u zgradi i tu sam sa svim komšijama na "dobar dan". To je prednost Beograda i drugih većih gradova. Jer kao što je meni jednom rekao jedan stariji poznanik: "Najlakše je, ukoliko želiš, izgubiti se i sačuvati svoj mir u velikom gradu".
Što se tiče imovine Makki imaš pravo da sa njom radiš šta god hoćeš. U svakom slučaju "dušebrižnici" neka ne brinu o tvojoj imovini, oni je sigurno neće dobiti.  Very Happy

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 3 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od MAAKKI 9/12/2013, 12:37

Ne zelim da me pogresno shvatite, ja vam samo navodim primere sta sam na svojoj kozi osetila od raznih vrsta ljudi, i dokle su ljudi spremni da idu u svojim bezobrazlucima, pogotovo u maloj sredini.
Takodje sam i sama mislila da svoju imovinu ukoliko ne bude dece, ostavim toj deci koja izadju iz doma i zavrsavaju ko zna gde, je oni zasluzuju odskocnu dasku za dalji zivot.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 3 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od zvoncica36 9/12/2013, 12:41

MAAKKI ::Ne zelim da me pogresno shvatite, ja vam samo navodim primere sta sam na svojoj kozi osetila od raznih vrsta ljudi, i dokle su ljudi spremni da idu u svojim bezobrazlucima, pogotovo u maloj sredini.
Takodje sam i sama mislila da svoju imovinu ukoliko ne bude dece, ostavim toj deci koja izadju iz doma i zavrsavaju ko zna gde, je oni zasluzuju odskocnu dasku za dalji zivot.
Maaki nismo te pogrešno shvatile.Bar ovde nema potrebe da se pravdamo,izvinjavamo,...

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 3 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od fight&faith 9/12/2013, 12:47

Makki u potpunosti te razumem. Nemoj, molim te, ni ti mene pogrešno da shvatiš, jer znam da verovatno zvuči suludo ... ali, čini mi se, da bih se ja, na tvom mestu, preselila i otišla iz te male sredine koja guši i sputava. Eto jedne ideje šta može da se uradi sa imovinom, da se kupi stan u većem gradu.  Very Happy

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 3 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od Republica 9/12/2013, 13:17

Pozdrav Makki & Stuzzo Evo me svratih ali josh nisam potpuna da napishem ovde neku.Nemam onu upotpunjenost za to jer sam se preshaltovala na totalno druge momente. Doci ce znam u meni je ali nekako ne naviru one reci koje bih i volela sam da procitam.  Laughing 
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 3 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od Simona 9/12/2013, 13:39

Možda se granica od 40 godina postavlja iz medicinskih razloga. Bar u moje vreme su doktori bili mnogo skeptičniji za uspeh vto nakon 40te, kao da nisu čuli za sve te primere za koje smo mi. Wink Govorili su da se procenat uspešnosti naglo smanjuje. Možda se nešto menjalo u medjuvremenu, medicina napredovala, ja sad ne pratim vto toliko... Ali prvo mi je to palo na pamet kad sam videla da pominjete famoznu četrdesetu godinu...

Ja na okolinu ne obraćam toliko pažnje, ako uopšte i obraćam. Možda sam se vremenom istrenirala. Kako rekoh jedino strahujem za Vilenjaka a sa mnom da li se bave, ne bave, ovako onako, sve mi svejedno... Ali to je što reče Fight&Faith prednost velikog grada u kome se utopiš... I ja sam sa ljudima iz zgrade na "dobar dan", eventualno malo više popričam sa onima sa čijom decom se Vilenjak druži ali uglavnom gledam da šaljem muža kao predstavnika kad se ide sa Vilenjakom napolje, na sport itd lol! Prvo što nam tako odgovara, on je zadužen za spoljne poslove, a drugo što sa muškarcem redje otpočinju lične razgovore... U manjem gradu je sve to verovatno nemoguće. Što se imovine tiče meni to nije bio razlog za imanje deteta ali moji roditelji su se stalno plašili ko će da nasledi imovinu i da to ne nasledi rodbina. Majka me je zaklinjala da sve poklonim u dobrotvorne svrhe kako ne bi oni nasledili. Evo sad moj otac nešto prepisuje direktno na Vilenjaka, meni je cela ta priča sa imovinom najmanje važna, ali ja ne verujem da bih ostavljala nešto Vilenjakovom detetu, svašta... No ne mešam se, otac neka radi kako hoće. A to da se ostavi deci iz doma što ste pisale je svakako dobra ideja, njima će biti potrebno...

Maakki,
šta te koči kad je usvajanje u pitanju? Sećam se da si i pre ovog pokušaja razmišljala o tome. Možda da ovde ili na delu foruma o usvajanju pišeš dileme pa će ti to pomoći da iskristališeš da li da kreneš tim putem ili ne...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 3 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od Simona 9/12/2013, 13:40

Republica,
opustićeš se nadam se i više raspisati... Drago je i meni da si opet tu :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 3 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od red 9/12/2013, 13:54

Istina je, ne zivimo za ljude oko nas niti treba da mislimo šta ce ko reci. A opet smo drustvena bica, i zivimo u vremenu i sredinama u kojima je tesko biti zena koja se ne ostvari kao majka.
Ne moram da idem dalje, navescu kao primer moju svekrvu i zaovu koje, iako je kod mene i mm uzrok steriliteta los spermogram, ne zele i nece da veruju da je problem muski sterilitet. Sigurno je to neki problem i  kod mene. Ne krivim svekrvu, u njeno vreme se kad bracni parovi nisu imali dece, obicno krivila zena...njoj je mozda usadjeno to misljenje da muskarac nikad ne moze da ima problem i da je uvek uzrok bracne neplodnosti: zena. Sestra od mm je pod majcinim uticajem. mm se uvek iznervira kada one nasu nemogucnost da se ostvarimo u ulozi roditelja bioloskim putem pripisuju mom hormonskom statusu, cisti na jajniku, stresu pod kojim sam zbog posla koji obavljam...obicno im objasni da je njegov problem dokazan i potvrdjen od strane vise laboratorija i doktora...al...
desilo mi se u frizerskom salonu, da se momak ubaci na sisanje preko reda...znamo se samo iz vidjenja...tj ne zna puno o meni...ali ga to nije sprecilo da u punom salonu kaze, ajde ja cu pre nje, na brzinu, ona nema dece, nju niko kuci ne ceka, ima ona vremena.
ostala sam nema na taj komentar, jer me zatekao nespremnu. posle sam svasta smislila sta bih mogla da mu odgovorim, al gotovo...prosao voz...
lagala bih sebe kada bih rekla da me nije zabolelo, zabolelo je itekako.
da ne spominjem situaciju u ambulanti kada me je med.sestra bockala (u prvom postupku nisam smela sama) pa me je pitala da li je moj brak toliko dobar i vredan i da li bas toliko volim mm da prolazim sve ovo zbog njega. jer, Boze moj, nije on poslednji muskarac na svetu.
svi smo razliciti, i sve sto vi devojke pisete o ljudima, okolini...sve to stoji. ljudi vole da zabadaju nos u tudje zivote, da brinu tudje brige...što bi naš narod rekao vide trn u tudjem oku, s u sopstvenom im ne smeta ni balvan.

zvoncice, u pravu si za strahove...u pravu si da coveka uvek stigne ono cega se najvise boji. trudim se da ne mislim, da se menjam...tesko mi ide sa strahom. mozda za to i potrazim strucnu pomoc,nekog psihologa.
za to sto sam se vezala da posle cetrdesete necu vise u postupke, to sad mislim. mozda kako se budem blizila cetrdesetoj (mada nisam daleko) promenim misljenje i pomerim prag...a mozda do cetrdesete ne probam vise ni jednom...
to sad ne znam. taj broj godina navela sam kao neku prirodnu granicu, ne znam da li i kako ce mi se kretati rezerva jajnih celija, šta ako sam na pragu menopauze...ne znam...mnogo toga...
ne znam ni da li sam spremna na zivot bez dece, a ne znam ni da li sam spremna na usvajanje...
oko usvajanja je problem sa mm koji vesto izbegava razgovor na ovu temu.
jasno mi je da ga boli sama pomisao da nece dobiti svoje dete (posebno sto ima uticaj majke i sestre) ali na svaki moj pokusaj da ozbiljno o tome razgovaramo, da mozda i krenemo da prikupljamo sve sto nam treba, da se raspitujemo i krenemo u postupak usvajanja (jer ja racunam da ni to nije ni lako ni brzo) on izvrce na salu, na zezanje i uvek se zavrsi sa konstatacijom da cemo o tome pricati kad dodje vreme.
kakvi su vasi mm po ovom pitanju, ni sama neznam kako da me ozbiljno shvati. njegov takav stav i mene pokoleba, mada ja jesam sigurna u zelji za usvajanjem. cesto sam na stranama o usvajanju.
Struzzo tema je odlicna, jedino sto i ja mislim da mnoge članice sad prvo sa sobom razgovaraju, pre nego sto napisu nesto na temi. ja sam inace manje aktivna, ne pisem puno po ostalim temama, samo čitam i tugujem i radujem se sa clanicama...al ova tema me bas pogodila. :)
red
red

Broj poruka : 255
Godina : 48
Datum upisa : 13.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 3 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od zvoncica36 9/12/2013, 14:08

Red mm je za sve otvoren.Donirana jć,sperma,usvajanje,...Ti si se udala za svog muža,a ne za zaovu i svekrvu.Tom debilu u salonu ja bih odbrusila da me čeka napaljeni muž.Reći ću ti nešto što možda nije ok,ali ću ipak reći ili ću pući.Ja bih svekrvi i zaovi rekla:''Da se j..em sa strane do sad bih imala petoro dece.Toliko volim vašeg sina i brata da sam spremna na svu ovu patnju,a vi mi otežavate.''Ja sam osoba koja nepsuje,ali ovakvi stvorovi izvuku iz mene ono najgore.U celoj ovoj priči si ti najvažnija.Radi se o našem telu.Piši sve što te muči jer ćeš možda otkriti da nisi jedina koja se tako oseća.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 3 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od MAAKKI 9/12/2013, 14:34

Red i ja sam to prosla od roditelja sada vec mbm, kada sam ja odradila sve analize, odnela njegove koje su naravno bile sakrivene od mene, i kada je dr rekao da taj covek ko god da mi je u zivotu nece imati dece. Prva rasprava i ponovne osude mene kako sam jalova je zavrsila vrlo neprijatno za svo troje, matori su ucutali zauvek, a on je (bilo mi ga i zao) ostao onako posran. Licno smatram da nije vazno ko ima problem ako su spremni samo da se suoce sa tom cinjenicom, i preduzmu nesto po tom pitanju.
Potpisujem sve sto je Zvoncica rekla.
Simona opcija usvajanja je aktuelna, ali smatram da psihicki nisam spremana za sada da krenem i u tu borbu, treba mi malo vremena da prevarim ovaj zadnji neuspeh, da bih mogla da se uhvatim u kostac sa svim onim sto me ceka na putu usvajanja. Imas PP.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 3 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od red 9/12/2013, 14:59

uh, nadam se da necu otici u off sa ovim sto cu napisati...
u pravu si zvoncice, imala bi do sad bar jedno dete  da na volim njihovog sina i brata. padne mi po nekad i to na pamet, da bi to bio izlaz, da bih tako svima bilo lakse, osim meni.
kad bih mogla to da uradim (npr kad bi me ujela neka muva pa mi se pamet okrenula) onda nebih mogla to da precutim mm, morala bih mu reci.
ne umem da zivim sa lazima...
a i sta cu kad je on jedini covek sa kojim  zelim dete. Very Happy
red
red

Broj poruka : 255
Godina : 48
Datum upisa : 13.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 3 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od zvoncica36 9/12/2013, 15:08

red ::uh, nadam se da necu otici u off sa ovim sto cu napisati...
u pravu si zvoncice, imala bi do sad bar jedno dete  da na volim njihovog sina i brata. padne mi po nekad i to na pamet, da bi to bio izlaz, da bih tako svima bilo lakse, osim meni.
kad bih mogla to da uradim (npr kad bi me ujela neka muva pa mi se pamet okrenula) onda nebih mogla to da precutim mm, morala bih mu reci.
ne umem da zivim sa lazima...
a i sta cu kad je on jedini covek sa kojim  zelim dete. Very Happy
Kolega i koleginica mm sa fakulteta dugo nisu mogli da imaju dece.Radili vto i ništa.Onda je ona počela da muva mm sa određenom namerom.Mm mi je to ispričao,ali ja to toj ženi nisam uzela za zlo.Imponovalo mi je što je izabrala mm(možda zvuči bolesno,ali mm je divan čovek koji je veoma zgodan).Kasnije im je uspela vto.Dete dobijeno u braku je dete tvoga muža.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 3 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od tuli 9/12/2013, 15:11

Prvo suočavanje je bilo suočavanje sa samom dg Primarni sterilitet.
Zagledati se duboko u sebe i reći sebi  ja sam sterilna, ja možda nikad neću roditi, bilo je mnogo teže neko godinama kasnije reći biću usvojena  mama ili neka plemenita žena će mi podatiti njenu j.ć.
Pomiriti se sa činjenicom da neću biti mama, ja nikada nisam mogla.
Godine su prolazile... dok na jednom pregledu, kod nekog novog dr, nisam svoju dg izgovorila duboko, iz srce, oslobadjajuće.
Da, da ja sam primarno sterilna, sebi rekoh prihvati to Tuli i daj sve od sebe da to prevazidješ.
Kako?
Traži pomoć, moli, voli i sebe sa sterilitetom i sve oko sebe.
U prvih 7.god. moj život se i jeste sastojao samo od borbe za dete i ljubavi.  U tih 7. god. sam doživela svašta, od imperativa koje nameće društvo, da moraš da rodiš da bi bio vredan, da trebam da pokušam dobiti dete sa drugim partnerom, da nismo kompatibilni, do ne razumeš ti to nisi radjala, pa sad na kraju kad imam dete čujem,  baš ste bili neopterećujući u vašoj borbi......STVARNO!
A to što su oni koji nisu mogli da se snadju u roditeljstvu,pa cvilili i kukali okolo, bili opterećujući, šta ćemo sad s tim.
Ali kao i svaka senzibilna i osetljiva osoba, osoba koja želi samo da bude mama, dozvoljavala sam i povredjivali su me mnogi.
Meni se sa zatvaranjem knjige VTO, nije zatvorila ni mogućnost da budem mama.
Imala sam izlaznu strategiju. Donacija j.ć. i uporedo usvajanje.
Knjigu usvajanja sam otvorila, posle treće VTO, koja je završila spontanim. MM je uvek bio za sve opcije, dakle samo sam ja mogla da donesem odluku, šta i kako dalje. Ja sam sa usvajanjem rasla, imam usvojenog brata od tetke. Mog divnog usvojenog brata. Obzirom da imam biološke sestre, on je moj jedini brat. Kod mene ne postoje predrasude u vezi sa usvajanjem.
Dakle, u porodici imam najlepši primer usvajanja. Ali, kao što neka napisa...da li sam ja za usvojenje, da li ja to mogu? Da li se mogu nositi  sredinom u kojjoj je svaka različitost po pravilu negativna, gde svako može da te ocenjuje i procenjuje da li si dovoljno dobar roditelj, samo zato što si usvojitelj, da li ću sama biti zadovoljna svojim roditeljstvom, da li,da li? U našem narodu predrasude su toliko ukorenjene da više nemaju veze ni sa obrazovanjem, ni sa profesijama. Razlika je samo u dobronamernosti i zluradosti.
Elem, nesigurnost je otklonila moja divna tetkica.
Sazrelo je, iskristalisalo se .......Da, ja želim i mogu  biti usvojena mama.
Koliko god da smo usamljene u ovoj borbi,koliko god mislimo da možemo same, bez podrške je nepodnošljiva, bar za mene.
Zato sam duboko zahvalna mm i roditeljima, koji su znali kad su mi najpotrebniji bili, pa vozili celu noć, da bi ujutro, pre posla zakucali na naša vrata i samo me ljubili, ne namećući dodatni teret na ledja. Kako su to uspevali, nije mi ni danas jasno, a volela bih da me poduče tome, sad kad imam dete.
Mislim da sam zahvaljući ljubavi i veri da ću biti mama, ostala zdrava u VTO priči
Išla sam na pet VTO, i u poslednjoj sam shvatila, da to je to. Ako uspe niko srećniji od mene, ako ne zatvaramo to poglavlje. Nisam videla više smiso, nisam videla šta još uraditi da bi uspelo, osim da se lansiram na Mesec ili bolje na Veneru  Laughing 
Izmedju, IV i V VTO, napravila sam dužu pauzu, osećala sam da nije pravo vreme.
Kad me je jedna koleginica pitala šta čekam, već mi je 40, vreme prolazi.... rekla sam joj vreme je na mojoj strani, moj biološki sat radi za mene, sad se prave najbolje j.ć. a ti draga gledaj da što skorije spavaš sa mužem, zaglupljuješ bez sex. Sad kad je sretnem, kaže mi da pokušava da bude pametnija, sexa se. Ona to pamti kao anegdotu....o majko mila  v 
Prostacima nije lekcija biti još prostiji.
Tako, da sam digla ruke od ''raje'' i okrenula se sebi i pozitivcima.
Nastaviće se....
tuli
tuli

Broj poruka : 3308
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 3 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od Erata 9/12/2013, 19:48

Uskoro cu se i ja ovde oglasiti, samo da odlucim kako. Ponosna sam na sve vas, na kutak koji je dokazao da nema tabua i da su sve teme dozvoljene. Nalazim se u recima svake od vas.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 3 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od noja 10/12/2013, 13:24

Ja sam tu citam vas, a sve vas i virtalno znam  i podrzavam !
I ja sam se pronasla takodje u vasim recima, a mislim da svi u ovoj prici se pronalaze sta ako i kako posle,
nevezano za muza, svekrvu (ja je nemam) pritiske okoline itd itd

A za moju pricu znate samo vi jer od mojih prijatelja sam uspela da sve "sakrijem"jer ja za njih izgledam neko kko se zahebava , cak da ne znaju da je A iz te price ... tako sam htela tako je meni bilo lakse i meni na ruku,
tj znaju da smo hodali po lekarima i tako nesto a dalje i nepitaju i mislim da nebi u glavi mogli pposloziti sve,
a deca njihova su sva velika vec idu u skolu doduse imam i par njih koji jos nemaju niti ce iz nekih drugih razloga a sa kojima sam isto odrasla
Moja mama zna i pita me kako tako dr sve naprave sa malo uzom glavom toliko o ljudima iz okoline i uopste komentarima a ima ih i pre i sad ...

Red mene interesuje tvoj strah ?
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 3 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od nina :) 10/12/2013, 13:56

citam vas od pocetka i sve nesto nemam volje da pisem ali me redin post danas natero da napisem ali da pocnem ispocetka nasu pricu
kako sto kazete uvek se govorilo da je problem do zene i meni su uvek prebacivali da ja necu namerno da rodim kasnije kad us culi da imamo problem prvo su mene jasili jer njihov sin moze da ima dece a ne ja ,znate i sami kako ste prolazili od familije cak su mene krivili sto ocu na vto ali da platim jer kao ja volim lukzus i ocu iz hira da idem a ne da upadnemo o drzavnom trosku,kad im je mm reko da je problem ipak do njega a ne do mene nisu mi verovali i dalje i posle neuspesne vto opet su mene krivili ,ali to je bilo u fazonu kroz pricu da podvuku to a ne licno u lice da ti kazu
jednom smo svekar ija gledali na tv pricu o vto i tad je dr reko ko moze a ko nemoze da upadne u drzavni budjet i meni odma proradili klokeri boje odma da mu kazem nego idalje da misle da sam ja kriva sto smo bacili tolike pare.kazem mu ja eto do sad niko meni nije verovao da se moze ako je problem do zene a kad je do muskarca da nemoze i od tad mi nikad niko nije reko da sam ja isterala svoj hir i bacila nas uveliki trosak
kad sam radila folikometriju par dana pred et vozila me taksistkinja jer mi imamo linijski i placamo ko da smo isli busem a nama u tom momentu kola crkla pa sam isla taksijem i zena me pita kakva je to ustanova jer dosad nikog nije gvozila tu i ja joj kazem da idemo na vto i sve objasnim a ona ladno meni ti si tolika budala ja u soku pitas a sto kaze bacas pare bezveze pored silnih petlova oko tebe otkud ce ti muz znati koji te je peto oplodio ako mu nekazes a ja onako zato sto ga volim nemogu mu to uraditi.ali uvek mi ona padne na pamet sa tim petlom kosto mi je sad pala na pamet
cak sad u sali se mm i ja zezamo da idem da svrjam jer on puno radi i da mi daje odresene ruke ali bi voleo da ja ostanem trudna u tom svrjanju i ladno bi mi oprostio i prizno dete ili decu kao da su njegova i nikom nebi rekli cak i ocu cije je dete,ja kazem pazi sta zelis jer znas da sam nevidjen baksuz i da legnem stvarno sa nekim znam da bi odma ostala trudna i da bi se pitala celog zivota cije je tvoje ili njegovo jer pretezno deca u prevari lice na majke tako sam cula od starijih ljudi da pricaju da nisu nikad mogli da otkriju cije je po liku.bas smo pre neki dan pricali bas o tome i on mi kaze tio slobodno i sad mozes da rodis ako oces znas da imas moju podrsku ,ali ja znam da bi se kajala celog zivota sto sam ga prevarila.kad god mi kasni par dana ponadamo se oboje da nisam zakacila ali se uvek zezamo cije je jer mi imamo jako male sanse da postanemo bioloski roditelji ja uvek kazem imam puno komsija koji nisu ozenjeni ili raspusteni sad ti razmisli od koga je
meni je jedna drugarica savetovala da uradim donorsku ali sam rekla da cu samo ako se nas dvoje ikad budemo slozili u vezi tog ali iskreno nikad nismo ni pricali nego smo samo odlucili da idemo na usvajanje i mi smo jedanu 1000 parova a mozda i u vecem procentu da je mm predlozio prvi a ja se u roku min slozila da ocu na usvajanje
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 3 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od red 10/12/2013, 14:14

zvoncice, dete dobijeno u braku sa mm je dete mm i mene  Very Happy ...
ima zena koje kada vide da ne mogu da ostanu u drugom stanju sa njm, potrude se da ostanu sa nekim drugim m...
nije to meni čudno,ni za osudu...svako ide svojim putem i trudi se da bude srecan...
mozda ima tema ovde na forumu, ne stigoh da vidim, vezano za zene koje su spremne da umesto na vto, probaju sa nekim drugim muskarcem da naprave dete... Rolling Eyes 
prednosti i nedostaci VTO postupka u odnosu na bracnu prevaru zarad dobijanja potomstva...


tuli  nasmejala si me sto si prijateljici rekla da bude pametnija sreca 



uh, noja, draga, ja bi o strahu mogla knjigu napisati... :)...uh...nebi verovala...
kamuflirala sam se na zivot...
kao sto napisah vec gore, moracu da potrazim strucnu pomoc, nema mi druge, čini mi se da se ne mora ovako živeti... v 
...mm ume da kaze da je meni moc autosugestije tolika da mogu npr bez problema sebi da nabijem povisenu temperaturu (što mi se često i desava)...a doktore, uh, ne volEm...
videh da ima tema strahovi, al ne videh da li ima tema strahova kao što su moji, strahovi da nesto nece biti u redu, i da ce nesto krenuti naopako... Rolling Eyes

svasta ja ovde napisah, i eto, pisem i plasim se da necu otici u off...  b
red
red

Broj poruka : 255
Godina : 48
Datum upisa : 13.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 3 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od zvoncica36 10/12/2013, 14:58

Strahovi????Kad se rodimo njih nema.Kako rastemo okolina nam ih ubacuje u glavu:''Pazi pašćeš''?''Hoćeš li upisati školu,udati se,roditi,zaposliti,...?''Moja majka je prepuna strahova.Plaši se visine,vode,nije sposobna da vozi,....Sve čega se ona plaši,a ja uživam u tome.Kad mi je Kopitovićka radila histero odmah posle intervencije mm i ja smo se šalili da ću da nađem nekog drugog muškarca ''pa da probam'' umesto na vto.Njoj je bilo simpatično što o tome tako otvoreno pričamo.Čak mi je muž rekao:''Potrudi se samo da bude visok''.Mm bi bio spreman da prihvati dete drugog muškarca.U suštini to je zdravije,a i prijatnije od vto.Isto bih ja pristala na doniranu jć.Mada mm ima odličan spermogram,pa mislim da bih se se..ala u prazno.Ženama je nekad i prevara izlaz.Prevare je bilo i biće.Samo što u ovom slučaju to nije prevara već ušteda para,a i čuvanje našeg zdravlja.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 3 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od Simona 10/12/2013, 15:11

red ::zvoncice ...
mozda ima tema ovde na forumu, ne stigoh da vidim, vezano za zene koje su spremne da umesto na vto, probaju sa nekim drugim muskarcem da naprave dete... Rolling Eyes 
prednosti i nedostaci VTO postupka u odnosu na bracnu prevaru zarad dobijanja potomstva...


...

Mislim da ja prvi put vidim diskusiju o tome na forumu, možda mi je promaklo... Moj muž ima običaj da se šali kad se priča o nekim čudesim trudnoćama koje se nisu mogle desiti a desile su se - "jeste, jeste "čudo" zvano drugi muškarac..."  Laughing Kao što i ti kažeš svako ima svoj put... Što se odraslih tiče meni bi bila ok samo varijanta da se i muž i žena i biološki otac saglase... Ali ako dete ne zna istinu opet meni to nije u redu. Ne samo što život piše romane pa bi moglo dete a kasnije odrasla osoba da dodje u situaciju incesta ili da prilikom vadjenja krvi ili zbog neke nasledne bolesti shvati da su ga roditelji celog života lagali. Već i zbog samog iskrenog odnosa sa detetom. Ja nikako ne bih volela da mu zatajim neku tako važnu činjenicu. Moje dete zna i znaće i detaljnije da postoje biološki roditelji, njihove životne priče... Zbog toga mi nismo manje roditelji niti je on manje naše dete, možda ima nekih lomova on zbog toga, možda će ih imati ali na kraju će prihvatiti svoj identitet a zbog naše medjusobne iskrenosti naš odnos može biti samo jači.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 3 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od red 10/12/2013, 15:46

Salimo se i mm na taj racun...da ja nadjem petla sa strane, da ga lepo iskoristimo i svima dobro. Em stedim novac, em cuvam zdravlje :-)
Samo sto nas zeza pitanje:sta ako ne uspe iz prvog puta :-) sto je verovatno :-) sta
red
red

Broj poruka : 255
Godina : 48
Datum upisa : 13.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 3 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu