KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izlazna strategija

+28
ana78
lelas
JocY
Ambra
BettyBoop
fmala
laKole
InNaturaVeritas
insomnia
menora72
missile
nina :)
noja
Erata
tuli
SannI-AlL
red
Republica
kockicaaa
djole42
zvoncica36
neca73
Ema78
Shizika
fight&faith
MAAKKI
Simona
Struzzo
32 posters

Strana 5 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 5 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od MAAKKI 13/12/2013, 20:18

Po meni zene koje odustanu od dalje borbe u bilo kom pravcu, odlaze sa foruma iz prostog razloga jer su se ili ispunile u tom smislu, dobile biolosku ili usvojenu decu, ili odustale skroz i tesko im je da citaju o tome, jer u sebi nikada ne prevare cinjenicu da nece postati majke. Kod mene je bila jedna od losijih situacija i samo suocenje sa sterilitetom (koju komotno mogu da uporedim sa sadasnjom situacijom), mnogo sam to tesko podnela. Ovu sada situaciju prolazim isto dosta tesko, nekako nisam jos spremna sama sebi to da kazem u lice, ali gledam koliko je god u mojoj moci da osmislim svoj zivot dan za danom, mislim da bi mi bilo lakse da je prolece, pa bih imala vise zanimacije, a manje vremena za razmisljanje. No u svakom slucaju sam shvatila da mi je itekako potrebno vreme (kao i za sve gubitke u zivotu) da se kockice poslazu i da odbolujem.
Simona svako pisanje na forumu i prenosenje svog iskustva je itekako korisno, uvek je tu neko da procita kome to treba. Opet u pravu ste kada kazete da nisu svi ni spremni da podele sa drugima to svoje iskustvo, a u poslednje vreme je dosta cura koje na forum dolaze po informacije i kada ih dobiju vise ih i nema, a ostaju one stare clanice koje su tu da nesebicno podele svoja iskustva.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 5 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od BiKsi :) 13/12/2013, 23:05

Samo da vam kažem da vas pratim. Slažem se sa dosta toga što ste napisale. Mada sam pisala ranije na psihološkim aspektima steriliteta dosta toga, kako gledam na život u vto priči, šta ako bi bilo, šta ako ne bi i slično, i iz ovog ugla mogu reći da mi se mišljenje nije promenilo. Videćemo šta će biti kasnije. Uglavnom ono što je mene najviše, ajde da kažemo, nerviralo, jeste kad se žene nakon odredjenog broja godina ispune kao majke i onda izgovore rečenicu: Sada moj život imao smisao! I ne znam kako sam živela bez mog deteta ranije!  Rolling Eyes To me još uvek nervira, da vam pravo kažem. Kao prvo, uvek sam smatrala da je moj život smislen, da imam divnog partnera, da se volimo toliko da ponekad boli i da se ponekad gušim od ljubavi, al to mi je sladje od bilo čega, da imam divne prijatelje, da sam se ispunila na poslu koliko sam želela, da imam novca dovoljno da živim nekim skromnim životom, valjalo bi da ga je više, al ko ga šiša, da imam divnu porodicu. Jedino sam uvek malo više čeznula da sam zdravija, u smislu da nije moralo toliko nekih stvari da bude tu, al ajde, nek se na dasadašnjem završi. Imali smo plan da odradimo jedno pet vto, mene je taj uticaj vto priče na zdravlje prilično opterećivao, ni sad nisam bolja po tom pitanju, da budem iskrena. Da suprugu nisu našli spermiće, druga opcija je bila donacija, s tim što bi i dalje bili u toj cifri od pet pokušaja okvirno. Treća opcija je bila usvajanje. Za mene je u startu to bilo dosta životnih opcija, neko bi se ubio u pojam i mislio da nema izlaza, ja valjda na stvari uvek gledam optimističnije. Hvatala sam sebe prošle godine da uživam što smo nas dvoje sami, što imamo vremena na raspolaganju koliko hočemo za nas zajedno, ali i za nas pojedinačno. To me ponekad plašilo, ponekad nije. Napravila sam dugu pauzu od druge do treće vto. Da treća nije uspela, sigurno bih ponovo pravila dugu pauzu do naredne, taj sam tip prosto. Da budem iskrena, nisam ni razumela žene koje odmah hrle u novi postupak, a telo im vrišti da ne idu, da pauziraju. Razumem i one koji kažu da su deca precenjena. Razumem i one koji ne žele decu. Verujem da je teško kad sve svoje zacrtane opcije ispucate, i onda se pitate šta dalje. Mada se mi uvek pitamo šta dalje. Drugo, ona rečenica kako smo živeli bez dece, šatro se ne sećamo i slično, grrrr. Tresnite me maljem po glavi ako tako nešto izjavim, ili uzmite moju sliku i gadjajte me pikadom svaki dan, molim vas. Kako smo živeli, kako i živimo inače, trudimo se da ispunimo dane na najlepši mogući način, da uživamo što smo zdravi, voljeni, što imamo toliko toga da vidimo, da putujemo, da se družimo i slično. Da se bavimo nečim o čemu smo uvek maštali, a nešto nas sprečavalo i slično. Ja ne želim da zaboravim ovu borbu. Ok, izbledeće neke stvari, zaboraviće se bolovi, injekcije i slično, al ono u duši će ostati, sigurna sam. Kao što je ostalo sve iz 1995. kad sam operisala kičmu i ležala mesec dana u bolnici, klinka, nagledala se svega i svačega, sazrela brzinom munje tada, a pritom i samu sebe preispitavala stotinu puta. Ne, takve stari se ne zaboravljaju, bar ne kod mene, takvi dani, a naročito noći ostanu zacrtani, ne bukvalno svi, al većina, ostave trag koji ništa i niko ne može da učini da se zaborave.

Često sam gledala u mom okruženju kakvi su brakovi, i oni bez dece i oni sa decom. Verujte, nikada nisam poželela da se zamenim s nekim ko ima dete. Time sam smatrala da sam istinski srećna i iskrena prema sebi pre svega. Verujem i da će nam dete doneti neku novu radost, što bi rekla naša Pariz, a to mi se jako svidelo, da ćemo dobiti na nekoj novoj punoći, al isto tako da nam to isto dete ne može pomoći da se mi bolje slažemo, razumemo, tolerišemo i slično, mislim da smo to tako lepo izgradili za sve ove prethodne godine, i trudićemo se da to i dalje gradimo na najlepši mogući način. Supruga nikada nisam želela da zamenim za nekog drugog, mislim da sam tako nešto uradila, da bih pogazila celu sebe, sve ono što je utkano u moje srce i dušu i svaki moj mišić. Od starijih i pametnijih ljudi sam često slušala kako je partner u životu najbitniji, bitniji i od deteta, vremenom sam shvatila da su upravu. Jer deca su tu do odredjenog doba, i onda kud koji mili moji, te fakulteti, udaje, ženidbe, drugi životi, a mi, mi ostajemo na onome što izgradismo sa našim partnerima. Gledam moju mamu, od kada je postala udovica, verujte na reč, ima mog brata i mene, sve je ok, kuc, kuc, kuc, s njene tačke gledišta, ona se u tom smislu ispunila, al nakon gubitka životnog saputnika, koji joj je uvek bio stub, oslonac, baza, njena druga polovina i jačina, ona je skroz nekako svenula. Ima nas, trudimo se mi maksimalno da budemo uz nju, da joj olakšamo, i učinimo da je manje boli, al nam ne ide, koliko god se trudili, vrlo malo u tome uspevamo, jer samo ona zna kako joj je sada, kad je u onoj najvećoj biti sama. Nadam se da ste me razumeli. Grlite vaše muževe, ako ih istinski volite i poštujete, a ako ne, vi ih odmah menjajte. Učinite da vam svaki dan bude utkan negde duboko u vas, pa kad prodje par godina, da se setite takvih zajedničkih momenata i da vam se osmeh razvuče u najveći mogući osmeh. To je ono pravo po meni.  osmeh srce 

Nadam se da ne omaših temu! lol! lol! lol! 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 5 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od BiKsi :) 13/12/2013, 23:11

Maakki, nemoj pogrešno da me shvatiš, ti ipak ovo gledaš kao solo igrač, al ja bih najviše volela da ti pronadješ nekog divnog čoveka, da bude uz tebe, naravno, da budeš majka i to bih još više volela. Ja ipak više pričam iz perspektive nekoga ko je u braku, koliko god se trudila da sagledam iz drugačije perspektive, sigurno ne bih bila realna, jer nemam takvog iskustva. Znamo se, pa se nadam da ćeš me i razumeti na pravi način.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 5 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od Simona 14/12/2013, 05:45

Ja opet sve vidim individualistički, verovatno sam solo igračica i kad sam u paru lol! 

Sve je to lepo i imanje partnera i deteta i roditelja i braće i sestara samo smo mi na kraju uvek sami sa sobom. Ja tako učim i Vilenjaka - da je najvažnije da u sebi nadje najboljeg prijatelja. Kad čini nešto sebi što ne bi trebalo upitam ga ko bi ono trebalo da je Vilenjakov najbolji prijatelj i da li bi to najbolji prijatelj činio. Nadam se da ću ga tako naučiti da voli sebe, vidim da lepo kapira i to mu je zanimljivo. A onda ću manje brinuti za bilo šta u njegovom životu...

Sigurno da je na nekom nivou teže biti solo žena nego u braku. Ali i to može da bude iluzija, toliko je loših brakova, nasilja prema ženama i raznih nepravdi koje možda ne potpadaju pod nasilje ali su bar meni tužne (npr kad žena sve radi po kući a muškarac ništa što nije retka slika na našem podneblju)... Probleme sa decom ste već pominjale a i kad nema problema deca su sebična bića, vremenom se nauče da brinu za roditelje ali inače im se čini da će roditelji uvek biti tu, da je sve to odnekud dato (čak i mom mališanu koji je imao teži put). Prema tome nekad mislim da može biti iluzija da je bolje u društvu, bolje je ipak biti i solo nego u sebičnom društvu... A u svakom društvu osoba bi po meni prvo morala da voli i da misli na sebe, onda će to činiti i ostali...

Ne mislim sad na nikog konkretno, ni na Maakki ni na ostale žene koje su pisale, nego to je neko moje opšte razmišljanje na te teme... samo me je Bixin komentar inspirisao na ovo pisanje...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 5 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od noja 14/12/2013, 14:39

Simona kraljica  cvet
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 5 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od MAAKKI 14/12/2013, 16:40

Biksi ne brini ja te ne mogu pogresno shvatiti nikada, jer znam da su tvoja pisanja iskrena, isto tako shvatam da zene koje su u braku mnogo drugacije sagledavaju situaciju nego kada je neko solo pa jos prolazi kroz ovu pricu. Bila sam ja i u braku i u vanbracnoj zajednici, funkcionisalo je to lepo, ali bolje je i otici iz tako necega ako se vidi da nesto ne stima, svi znate da sam u super odnosima sa mbm, razisli se kao ljudi, nije islo i to je to, iz vanbracne veze sam sama otisla zbog saznanja o sterilitetu, bolje tako, danas on ima cerkicu od 10 godina i srecna sam zbog toga.
Simona je lepo napisala, i ja smatram da smo svi mi individue, svako za sebe stvari dozivljava na razlicit nacin, pa makar bili i u braku, jedino sto brak u ovoj prici nudi mogucnosti, koje su meni bile jako veliki problem, ja to zovem tehnicki problem. Sa muzem mozes da odes u bolo koju kliniku, u bilo koji centar i bez problema se odradi za cega ste dosli, dok kada si solo to se sve komplikuje do besvesti.
Ni jednog momenta nisam smatrala da bi dete dalo smisao mom zivotu, moj zivot kakav god da jeste ima svoj smisao, ali bi upotpunilo moj zivot, dalo mu neku drugu dimenziju, unelo u moj zivot smeh i radost, razbacane igracke i nered po kuc. Spremna sam ja na sve to, ali eto sudbinski nije tako predodredjeno.
Kako vreme prolazi sve vise osecam olaksanje sto moj zivot vise nece biti samo po klinikama, lekarima, laboratorijama, a onda posle tog razmisljanja sledi pitanje, a sta cu onda da radim. Navika je cudo, a godinama koje mnoge od nas provedu u prici o vto stvori se tako nesto i pocne da se razmislja na odredjen da ne kazem vto nacin. Vec sam napisala da se osecam kao gubitnik i to smatram normalnim osecanjem kada se covek cistog srca bori za jedan takav cilj i pored svega sto uradi (a uradi i previse) ne dodje do svog cilja.
Mnogo me nerviraju pogledi nekih ljudi oko mene, mada pokusavam i to da ne vidim i potisnem u stil "jadnica opet joj nije uspelo", zato sam rekla da ce za moj sledeci korak kakav god da bude znati samo par meni jako bliskih ljudi.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 5 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od menora72 18/12/2013, 13:43

Simona ::Ja opet sve vidim individualistički, verovatno sam solo igračica i kad sam u paru lol! 

Sve je to lepo i imanje partnera i deteta i roditelja i braće i sestara samo smo mi na kraju uvek sami sa sobom. Ja tako učim i Vilenjaka - da je najvažnije da u sebi nadje najboljeg prijatelja. Kad čini nešto sebi što ne bi trebalo upitam ga ko bi ono trebalo da je Vilenjakov najbolji prijatelj i da li bi to najbolji prijatelj činio. Nadam se da ću ga tako naučiti da voli sebe, vidim da lepo kapira i to mu je zanimljivo. A onda ću manje brinuti za bilo šta u njegovom životu...

Sigurno da je na nekom nivou teže biti solo žena nego u braku. Ali i to može da bude iluzija, toliko je loših brakova, nasilja prema ženama i raznih nepravdi koje možda ne potpadaju pod nasilje ali su bar meni tužne (npr kad žena sve radi po kući a muškarac ništa što nije retka slika na našem podneblju)... Probleme sa decom ste već pominjale a i kad nema problema deca su sebična bića, vremenom se nauče da brinu za roditelje ali inače im se čini da će roditelji uvek biti tu, da je sve to odnekud dato (čak i mom mališanu koji je imao teži put). Prema tome nekad mislim da može biti iluzija da je bolje u društvu, bolje je ipak biti i solo nego u sebičnom društvu... A u svakom društvu osoba bi po meni prvo morala da voli i da misli na sebe, onda će to činiti i ostali...

Ne mislim sad na nikog konkretno, ni na Maakki ni na ostale žene koje su pisale, nego to je neko moje opšte razmišljanje na te teme... samo me je Bixin komentar inspirisao na ovo pisanje...

Stvarno Simona ti si poseban lik kojeg ja obozavam da citam ...iako se u nekim stvarima i ne slazemo (sto je odlicno !!!) ...toliko si iskrena , analiticna i detaljna u svom pisanju i zapazanjima i izrazavanju osecanja da ti se najiskrenije divim ...

mogla bih ponovo da ti gvirnem u coroskop (oprosti znas da je Happy sve izbrisala i ljuta sam na nju jer mi nema tacno pola postova a ponekada mi bas treba nesto da se podsetim  lol! ) - zanima me gde ti je merkur i kakav je  lol! 

elem , da predjem na stvar ... bezbroj puta sam pisala na ovoj temi i uvek me je nesto prekinulo  Rolling Eyes 

mada i nisam pravi sagovornik za istu jer ... moj put je bio sasvim suprotan od vecine ovde , ja sam se ODMAH pomirila da nemam decu i da ih necu imati i uzivala 100 % u svom zivotu ... cak bi mi moja najbolja drugarica (koja ima dvoje dece) govorila da zivim kao na filmu  lol!  ...nisam zelela dete po svaku cenu , a Vantelesne oplodnje se i sada blago uzasavam iako sam na taj nacin dobila i sama dete ...

i 14 godina braka sam bila ubedjena da cemo umreti bez dece ... i nije mi ni padalo na pamet nesto da preduzmem ... i onda sam se jedno jutro u svojoj 39 godini probudila kao neka druga licnost bukvalno , rekoh sebi -e ovo mi je sve dosadilo ,ovako vise ne zelim da zivim
...  imala sam strah da cu se polako pretvoriti u zenu frika a bila sam na dobrom putu ka tome ... dakle i moj motiv nije bio da ja postanem majka vec zelja da svoj zivot koji mi je "dosadio kao takav"  promenim iz korena , sebicno skrozzzz na skorozzzzz ... i nikada nisam imala to majcinstvo u sebi  i zavidela sam vama zenama koje ste  imale tu snaznu zelju da postanete  majke ...

da li  sam ja svojom intervencijom "promenila tok moga/naseg  puta , ili je tako moralo biti , to stalno sebe pitam ...

i jos uvek se nisam navikla da sam ja majka  lol!  i nadam se da je bar to normalno , jer cini mi se da u mnogo cemu nisam normalna i nisam ko ostali svet  lol!
menora72
menora72

Broj poruka : 857
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 18.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 5 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od Simona 18/12/2013, 16:11

Menora,
hvala ti puno na tako divnim rečima koje si mi uputila ljubav Embarassed 

Te teme o astrologiji su bile divne, i ja sam bila aktivna učesnica. Bilo mi je žao kad sam videla da ih nema ali sam sve do danas bila ubedjena da si ih ti obrisala. Evo baš sam na drugoj temi upitala o tome da ne offujemo na ovoj temi.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 5 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od menora72 18/12/2013, 16:21

Simona ::Menora,
hvala ti puno na tako divnim rečima koje si mi uputila ljubav Embarassed 

Te teme o astrologiji su bile divne, i ja sam bila aktivna učesnica. Bilo mi je žao kad sam videla da ih nema ali sam sve do danas bila ubedjena da si ih ti obrisala. Evo baš sam na drugoj temi upitala o tome da ne offujemo na ovoj temi.

ne crveni se , obozavam  te , sve citam sto ti pises , obozavam vasu temu o usvajanju zbog tebe i  struzzo (izvinite druge mame  Very Happy  ) i priznala sam da vas citam tajno bRez komentarisanja

ajde  da skrozzzzz offujem  lol!  pa da kazem , da sam prvi put pozelela da usvojim dete tek kada sam rodila moju bebu jer se plasim da ostane sama , i odmah sam pozelela "jednog Vilenjaka " da je cuva  osmeh srce ...
menora72
menora72

Broj poruka : 857
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 18.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 5 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od neca73 18/12/2013, 17:40

Evo i ja malo da nastavim sa off-om. Zelim da se slozim sa Menorom po pitanju Simoninih postova. Menora je rekla doslovno ono sto ja mislim i osecam kada citam Simonu. Isto tako citam sve sto pisu i Simona i Struzzo na temama usvajanja, i smatram da ja svaki njihov post dragocen.
Zbog razloga koje sam navela na pocetku ove teme, depresije i letargije koje me drze vec neko vreme, ne ucestvujem u diskusijama, ali citam i pratim. Depresija je cudo, prosto ne znam ni sta osecam, da bih to mogla da prenesem na papir.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 5 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od insomnia 20/12/2013, 12:51

Čitam, pa napišem...pa obrišem...i tako od kako je tema otvorena...Jako sam se obradovala ovoj temi, jer mislim da nam je svima potrebna, meni je potrebna...i to jako!!! Kada sam ušla u vto priču, znala sam i užaaaasno se plašila da baš JA mogu biti ta kojoj neće uspeti nikada...i danas posle 2 vto, 5 godina i dalje sve to znam i dalje se jako plašim...Ne želim da mi ovo postane opsesija, da život prolazi mimo mene...Imam divnog muža, predivan brak,,sjajan život. Često sam se pitala da li će dete narušiti tu harmoniju ili je samo upotpuniti, i sad se pitam ali prokleto jako želim to dete! MM želi decu, voli decu i ume sa njima...ali pre svega želi mene pored sebe, zdravu i srećnu. Kaže da njemu deca nisu uslov za sreću, da je on srećan, da će mu dete uneti nove radosti u život, ali da nisu USLOV! Ja se slažem, ali ipak...Imam neke granice, koje nisu izražene u ciframa...dokle god me zdravlje služi i finansije budu stabilne...čak me i to plaši, jer nisam sigurna da su to uopšte granice i često se zapitam imam li ih. O usvajanju kao opciji nisam nikada razmišljala i mislim da neću. Tetka sam dva mala anđela, koja mi pružaju bezgraničnu ljubav i ja maksimalno uživam u njima...bez straha, stresa i odgovornosti...čista ljubav bez opterećenja  srce 

Nemam osećaj stida, nema pritiska okoline, neprijatnosti zbog zapitkivanja, nema tuge....samo želja, jaka želja da roditeljstvom i detetom. I strah i svest o tome da se to možda nikada neće desiti. Lečim se homeopatijom i moja dr me često opominje da su naše misli ono što mi jesmo i ono što prizivamo i ja se trudim da u skladu sa tim i živim, ali uvek i u svemu imam backup varijantu, pa tako i u ovome. Šta ako ipak...Smatram da je strah stvar izbora, da nije nešto što je urođeno...ipak ne znam kako da izvedem da ga ne izaberem i prevaziđem.

I zato vam beskrajno hvala na otvaranju ove teme, jer meni mnogo znači iako nisam " odustala" iako nemam izlaznu strategiju, iako me sama pomisao na nju strese...hvala vam ,jer je jako ohrabrujuća  srce srce srce
insomnia
insomnia

Broj poruka : 243
Location : Novi Sad
Datum upisa : 15.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 5 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od Simona 20/12/2013, 15:40

Menora, Neco73,
hvala vam puno  osmeh srce  osmeh srce 

Ja opet kad pomislim na dva Vilenjaka u kući - odmah me prodje želja za drugim detetom.  lol! Šalim se malo, ali i odustajanje od drugog deteta je isto neka vrsta izlazne strategije mada je na ovoj temi off takodje...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 5 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od InNaturaVeritas 22/12/2013, 17:38

Poštovanje drage dame;-)

Na predlog divne Erate odlučila sam da post sa Koraka kopipejstujem ovuda. Izvinjavam se, nisam znala za ovu temu.
Naglasila bih da je moja odluka konačna te je samim tim zanimljivo pričati o strategiji njenog donošenja;-) Posle ovakve odluke moja strategija bi bila da pomognem koliko god mogu. Sve vas ljubim i pozdravljam!

Drage moje,

posle godinu ipo dana boravka na Kutku postale smo bliske jer delimo isti problem. Sa nekima od vas imam zadovoljstvo da komuniciram i šire. Mnogo sam vas zavolela i pre svega, želim da vam se zahvalim na ogromoj podršci koju ste mi dale. Ljudine ste, hrabre, mudre, strpljive i humane. Učiteljice ste, lekari, šljakeri, zajebanti. Sve mi je to pomoglo da ovaj put lakše pređem. HVALA vam na tome do neba i šire.

U to ime vam dugujem i želim da podelim sa vama odluku koju smo moja ljubav i ja doneli danas.

Ja cu ici na operaciju predvidjenu za mart, histero+laparo. To sam odlucila jer zelim da se oslobodim polipa i pokusam da resim jajovode.

Na vantelesnu oplodnju vise necemo ici. Finansije nisu jedini razlog vec svesna odluka da prekinemo. Zelela sam jos jednu ali cemo ovde stati. Ostavicemo prirodi da odluci sama, bez stresa i bez opterecivanja. Onoliko koliko bude trajali "isprani jajovodi" trajace.

Znam da bi me mnogi osudili zbog ovoga sto kazem ali zaista volim svoj zivot onakav kakva je. Mi smo dosta prirodan par, nismo zapeli i nismo zbog toga zajedno. Nista manje ne zelimo dete od bilo koga drugog. Samo smo iskreni i priznali smo jedno drugom koliko smo sebe izgubili u ovome. A jesmo, lazu oni koji kazu da ih ovo nije promenilo. Ja sma jako osetljiva osoba bez obzira na svoju jacinu. dodala sam ovome i drzavu u kojoj zivim i svoj sveukupan zivot, sve sto sam uradila da budem ono sto sam danas. Stalo mi je do toga i ne zelim da pipam u mraku. Imamo druge planove i ako se beba pojavi-bicemo presrecni. Ako se ne pojavi, prezivecemo. Ili cemo usvojiti dete ako se nista ne dogodi do moje 42. Mislim da je to dobar plan i oboje smo se slozili.

Takodje, nismo iskljucili mogucnost d aako nam za godinu, dve, tri padne na pemet da ponovo pokusamo to i uradimo. ali tesko. Znam sebe, kad nesto odlucim-odlucila sam.

Eto, sve znate, ja nista ne krijem i ovo je dobro podeliti. Svaka od nas odlucuje gde je granica. Poštovacu vase i pratiti vas povremeno, radovati se vasim uspesima.

Moj uspeh je moj mir. Nekako sam se smirila. Steta je da nas dvoje nemamo dete ali je veca steta biti neiskren prema sebi.

Zelim sve da vas poljubim, pozelim svu srecu ovoga sveta i najlepsi moguci ishod. Bodricu vas k'o reprezentaciju i biti tu za vas. Pp imate, samo napred.

Voli vas vasa Ivv:-)
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 5 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od InNaturaVeritas 22/12/2013, 19:02

Moj dragi je sam rešio d anapiše koju o ovoj temi, prosleđujem njegov tekstić, nije loše da jedan muškarac kaže svoje mišljenje. Njegov tekst izgleda ovako:

..... sam upoznao kada sam imao 4 ili 5 godina. To tada nisam znao, već smo zajednički došli do tog podatka, 30 godina kasnije. A bili smo ubeđeni da se znamo od 2002....
Danas je 6 godina od kako smo ...... i ja u vezi, zvanično :) Nakon godinu dana smo krenuli da radimo na projektu zvanom "potomstvo" i u prvo vreme smo se nadali da će stvari ići svojim prirodnim tokom. Prošlo je neko vreme i shvatili smo da nam ne ide baš najbolje-rezultata nije bilo, a to smo mahom pripisivali našim godinama i stresnom životu... No, nismo posustajali i krenuli smo na razne analize i preglede sa namerom da lociramo problem. Nakon otklanjanja svih prepreka poznatih našem zdravstvu i nama samima, nastavili smo marljivo da radimo i čekamo. Pošto rezultata i dalje nije bilo, shvatili smo da je VTO jedino konkretno rešenje.
Pre otiskivanja u te mračne vode (a vrlo su mračne, jer vam status društveno korisne osobe zavisi od ishoda tog poduhvata), detaljno smo se raspitali kome bi trebalo da ukažemo poverenje za tako nešto. Odabrali smo egzekutora i prepustili se njihovoj ekspertizi i čekali. Opet se ništa nije desilo.
Ne želim i ovom prilikom ne mogu da se bavim detaljima i gnevom, ali zato mogu ukratko da vam objasnim kako se osećam već duže vreme: osećam da se neko poigravao sa nama. Sa našim nadanjima i strahovima, željama i poverenjem. Osećam se kao još jedna svinjska polutka koja je ušla u hladnjaču, okačena o kuku naglavačke i koja će koljaču doneti lepu svotu novca jer zaboga, idu slave a trpeza mora biti bogata. I mislim da tu uopšte nisam pogrešio. Kao što rekoh ranije, ove vode su muljevite jer svi ti samozvani druidi i gospodari vašeg porodičnog statusa nisu preterano zaljubljeni u to što rade, već su zaljubljeni u pare koje ulaze sa svakim potencijalnim parom koji im uđe u kliniku. Mučki se kockaju sa svakim dinarom mukom zarađenim, da bi održavali u životu vašu nadu da ćete sutra biti roditelj. Lagaće vas u oči dok im je ruka u vašem džepu, a vi nećete ni primetiti da se polako ali sigurno odaljavate od osobe koju volite, dok vas na kraju celo to mučenje ne otera u mrak gde vam više neće biti jasno zašto ste uopšte tu.
Meni su oba roditelja preminula, sa jedinim bratom se nisam čuo skoro 15 godina. Nagledao sam se parova koji ne mogu o sebi da vode računa, a decu seju kao lipa seme. Na nepravdu itekako nisam imun, ali bes mi ništa pomoći neće. Život me je malo šeretski naučio da cenim bitne stvari (i ljude) u životu i pokušavam da se ponašam u skladu sa tim saznanjima. Jedini prioritet koji imam u životu jeste da volim i uživam, da drugima ne kopam jame i da mirno spavam. Da uživam u onome što imam i uvek stremim ka boljem. Ono što ne mogu da imam - to neću imati. Neću ni da "kalimerišem" jer to ništa neće promeniti. Sa druge strane, neću dozvoliti nekompetentnom, blaziranom ološu da od mene pravi budalu i ubeđujeme kako i dalje ima nade. Za šta? Da budem ispunjeno ljudsko biće? Želim da mislim da to već jesam; ma koliko želeo da 3 kile mesa izvedem na put, sigurno neću žrtvovati priču koju nas dvoje imamo, niti mi je to bitnije od našeg zdravlja. Tog blaga NIŠTA nije vredno.
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 5 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od laKole 22/12/2013, 19:31

ivv, bravo za vas DVOJE!  cvet 
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 5 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od djole42 22/12/2013, 19:42

IVV,
veliki pozdrav za TM ,svaka čast na hrabrosti da podeli svoje razmišljanje sa nama jer muškarci su malKo tvrdji za ovakve diskusije .

djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 5 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od InNaturaVeritas 22/12/2013, 19:56

Hvala sista';-)

E sad moje viđenje: pošto smo to što smo, pokušali smo na razne načine. Mislila sam da bi vredelo ići još jedared, prvi put je statistički barem, najmanje uspešan. Ipak, statistika je statistika. Ja imam četrdeset godinica. Sa ovakvim problemom imam jako malo šanse. Minimalno, da se ne lažemo. Potpuno sam svesna. Rezultati oboje nisu očaravajući. Gde se nađosmo, zezamo se. Kapiram d ane možemo imati sve. Kapiram i d amnogo toga imamo. Kao par nismo mnogo trpeli ali trpele su naše druge strasti, prema nauci, umetnosti. Podredili smo ovome sve, iako prilično nasmejani i bez stresa. Ukopali smo se. Utulili. Radimo važne i velike stvari koje nemaju mnogo veze sa materijalnim. Opet, dovoljno smo, nadam se, dobri d aod toga zaradimo. Ništa posebno, malo bolje od proseka. Volimo da putujemo i svega smo se odricali. Volimo jedrenje koje je skupo ali imamo rešenje. Sve je trpelo. Uvuklo se u krevet za vreme procedure, pre operacije, razbucalo spontanost za vreme folikulometrije. Nismo ti, prirodni smo i spontani. Ne umemo da budemo mazohisti. Možda je moj poor responding imao veze sa karakterom; ne volim da me neko muči, pogotovo u trenutku kada svesno biram mučenje zarad nečega. I mučenje ima strategiju. Međutim, nemaju je lekari kojima smo s eobratili. A obratili smo se magovima. Možda nisu svi takvi ali znajući da se posao lekara mora dovšiti, ostavili smo to njima. Sve su zeznuli.

To sam već zaboravila, rekla sam šta sam imala. Zatvorila knjigu i krenula dalje. Zakazal sam upute za dodatne analize, A4 fotmat, pun list. Da nije bilo foruma ostala bih uskraćena za info. I pre neki dan, ne mogu reći ishitreno jer kuva odavno, spontano sedosmo, uzevši sve u obzir. Shvatili smo d aimamo sve. Odlučili da pustimo prirodu. Nisam vernik ali verujem u prirodu.

Na operaciju ću ići u martu, zbog sebe. Uzgajam dva alien-a kao Agent Ripley. Pokušaću d aosposobim jajovode makar na neko vreme, neću ih dirati. Kada bih išla na vto, svakako bih to uradila. I to je kraj.

Ukoliko jednom odlučimo da ponovo pokušamo, a 99% sam sigurna da nećemo, biće to sa mnogo love u džepu u nekoj odličnoj klinici. Jedan posto je jedan posto;-)

Uzdaću se u taj jedan prirodno, ponašati normalno, be razmišljanja, kao sve druge tete. Probuditi se jedno jutro sa zakasnelim ciklusom, nadam se;-)

Zakasneli ili ne, probudiću se mirna. U sebi, sebi, drugima. Mirna svom budućem detetu jer tada počinje žurka.

Ili mirna svom budućem detetu koje smo usvojili ako do 42 godine ne uspemo. Mislim da se to zove plan.

Nadam se da će nekome pomoći ovo iskustvo. Ne želim da na bilo koji način na nekoga utičem, ovo je samo moj tok misli;-) Vrlo je prosto. Izlaza ima mnogo, sami ćemo odabrati koji je naš. Vetrova ima mnogo, mi orcamo do cilja. Ne ummotavamo se u konope i izbegavamo mnogo čvorova;-)

Ljubim vas sve, samo napred!


Poslednji put izmenio InVitroVeritas dana 22/12/2013, 20:16, izmenio ukupno 2 puta
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 5 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od InNaturaVeritas 22/12/2013, 19:58

E, hvala Djole, sam se ponudio, seo, otkucao! Balkanac bre, pusti, mora i on nešto da se pita hehehe
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 5 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od MAAKKI 22/12/2013, 20:40

IVV bravo za vas dvoje, ali bih ipak izdvojila tm king , svaka mu cast, to sto je napisao kao svoje misli da citam, mislim da svi u sebi nosimo i taj deo gorcine koja ne neminovno vezana za vto postupke.
Posebno mi se dopao ovaj deo "...(a vrlo su mračne, jer vam status društveno korisne osobe zavisi od ishoda tog poduhvata)..." jer mislim da je to jedan od razloga sto mnoge zene srljaju iz postupka u postupak, i to je nesto sto im daje snagu da idu dalje da bi postale drustveno korisne osobe. Moram da priznam da sam davnih dana i ja imala taj osecaj, ali na moju srecu je popustio.
Imate izlaznu strategiju i to je odlicno, zbog vas, i meni mnogo drago da ste postigli takav dogovor.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 5 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od Struzzo 22/12/2013, 20:56

Draga IVV,

drago mi je što ste ti i TM podelili sa nama svoju odluku i te snažne emocije. Delujete oboje kao strastvene, nesputane osobe. Osobe koje ne vole stege a začarani krug VTO je upravo to, nešto što vas toliko obuzme da tako lako izgubite sebe.... Uživajte u plovidbi...

P. S. A sad promeni nickname...npr. Innaturaveritas....Wink
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 5 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od laKole 22/12/2013, 20:57

Struzzo ::
P. S.  A sad promeni nickname...npr. Innaturaveritas....Wink

 lol! lol! lol! 
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 5 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od InNaturaVeritas 22/12/2013, 21:07

Daaaaa, jeste...ne bih se ni setila da ga promenim. Hajde, kad si mi već dala ime;-)
Hvala cica-mace, svakoj od vas, nismo uopšte forumaši, zaista, nikad komentar nisam ostavila nigde osim ovde.
Takvi smo kakvi smo, ono što sigurno znam je da smo uvek iskreni i nemamo problem da kažemo. Naprotiv, ne može se daleko sa neistinom i možda smo malo pomogli, kao par. Hvala Maki, pročitah i smejem se, divan je to čova. Deset dana razlike u njegovu korist pa moram da ga slušam;-)
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 5 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od InNaturaVeritas 22/12/2013, 21:11

Evo ga, copyright © Stru;-9
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 5 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od fmala 22/12/2013, 21:42

IVV, divni ste i divim vam se.
Dodje mi da se samopredlozim, da usvojite mene, al se onda setim da i nisam neka prilika.. Znam da cete bii srecni kako god se stvari odvijale..

Ljubim puno!
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 5 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od Struzzo 22/12/2013, 21:48

Menora, Neco, hvala na lepim rečima....
U svojim postovima sam najpre iskrena...ne cinculiram nikome, niti sam ovde da bi me svako voleo. Žene su jako osetljive, lične, sujetne... ove su teme teške...
Opet mi je drago što dobra namera od određenih ljudi se uvek prepozna.

Insomnia,
drago mi je da ti se sviđa tema... Trebalo je ovu temu davno pokrenuti jer uvek postoji neko ko bi da malo pobegne iz borbenih VTO redova dole, ko bi da čuje neki drugi stav i neke druge teme i kako je kad je totalno nebitno koliko imaš antralnih folikula i koliki ti je FSH, i šta posle laparo, histero, ogtt, trombofilija itd, itd....I kad ćeš bez griže savest nekoliko stotina evra da potrošiš na sebe a ne na stimulaciju, zamisli....
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

izlazna strategija - Izlazna strategija - Page 5 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu