KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vesti sa neta o usvajanju

Strana 5 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

Vesti sa neta o usvajanju - Page 5 Empty Re: Vesti sa neta o usvajanju

Počalji od Simona taj 4/3/2015, 07:16

Poslednjih dana svaki dan kad sam otvorila novine bilo je nešto o usvajanju, slično ovom poslednjem Nininom članku...

Broj poruka : 8349
Godina : 51
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 4/3/2015, 07:18

snedra ::Odlična inicijativa u nama susednoj državi. Možda bi i kod nas nadležni mogli da pokrenu slično.

Nešto slično, ali sa mnogo više podataka, čak i sa fotografijama dece može se naći na američkim sajtovima o usvajanju dece.

U međuvremenu očekujemo šta će sadržati predlog izmena i dopuna Porodičnog zakona u Republici Srbiji.

Pisala sam i na blogu da i ja mislim da je odlična...

E da vidimo... Ja bih volela da nekako u zakonu od momenta konačnog usvajanja budemo nazvani roditelji ili bar usvojeni roditelji a ne usvojitelji... Ali sumnjam da će se mojim željama ko baviti...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tangerine taj 4/3/2015, 09:21

http://www.bebac.com/vesti/usvajanje-sta-treba-zadrzati-za-sebe
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 35
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nina :) taj 15/3/2015, 23:18

http://www.24sata.hr/news/obitelj-hoblaj-usvojila-petero-zatim-udomila-jos-petero-djece-410196?utm_source=Facebook&utm_medium=Status&utm_content=410196&utm_campaign=24sata+Facebook+status
nina :)

Broj poruka : 5138
Godina : 44
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 31/3/2015, 23:46

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:541056-Prosle-godine-u-Srbiji-usvojeno-vise-od-200-dece

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nina :) taj 1/4/2015, 12:55

sad sam se setila da napisem ovde koju rec,sinoc sam onako kako ja kazem kroz maglu slusala vesti na b92 i u momentu cujem pricu da spominju usvajanje.sto me je jako iznenadilo da bude u udarnom terminu vesti one u 20:00.mozda ce neko i izguglati taj deo i postaviti ovde.pretezno su pricali o deci koja idu u inostranstvo za usvajanje i koliko sam svatila a i mogla cuti od dece da su rekli da su u ovoj godini dosad vec bilo 20 usvajanja.sad cu i ja pokusati da nadjem taj deo pa da okacim

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od majat taj 14/4/2015, 20:00

http://www.telegraf.rs/vesti/1521208-doktorka-prodavala-strancima-bolesnu-decu-zaradjivala-na-usvajanju-hiljade-dolara

Da li je ovo zaista moguće?

majat
majat

Broj poruka : 130
Godina : 46
Datum upisa : 07.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od snedra taj 14/4/2015, 20:20

Videh i ja danas u novinama... Strasno!
snedra
snedra

Broj poruka : 1915
Godina : 52
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 14/4/2015, 20:41

Čula sam ja i gore stvari... samo ne znam jesu li rekla-kazala pa ne bih da pišem ovako javno.

Ali u zemlji gde je moguća otmica/kradja beba i da za to još niko nije odgovarao valjda je sve moguće...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 17/4/2015, 18:44

Vrlo koristan članak iz susedstva a prenela sam i na naš blog https://usvajanje.wordpress.com/2015/04/17/price-usvojenih/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 7/5/2015, 23:53

I opet sjajan članak o usvajanju prenet na blog iz "Jutarnjeg lista" https://usvajanje.wordpress.com/2015/05/07/posvojila-sam-djecaka-od-9-godina/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od snedra taj 27/5/2015, 21:47

Ko ima mogućnosti i vremena može da se prijavi da volontira u Zvečanskoj:

http://blog.novakdjokovicfoundation.org/sr/lepe-vesti/mama-hocemo-da-usvojimo-adija-i-bilju/
snedra
snedra

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 17/9/2015, 22:56

Ovo nije baš nova vest ali ne znam da li je ovo usvojeno? Tek treba? Neće biti? Pogledajte snimak, koliko shvatih vraća se ono da biološki roditelj može označiti ko će usvojiti dete....

http://tvzonaplus.rs/poostreni-uslovi-za-usvajanje-dece/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nina :) taj 3/10/2015, 13:17

po naslovu nebi znali o cemu se radi
jedna blogerka je opisala situaciju njihovih prijatelja koji su usvojili prvo devojcicu i posle dobili sina pomocu surogat majke
http://www.bebac.com/vesti/koliko-kosta-vase-dete

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 3/10/2015, 13:27

Pročitala sam već članak i ne dopada mi se a naslov je katastrofalan... Evo koliko je ljudi samo sa foruma usvojilo decu. Ne kažem da korupcije nema, sigurno ima, ali povezivati celo usvajanje sa tim je bezobrazluk. Svašta... Sem toga surogat materinstvo kao i usvajanje nosi jedan poseban teret alternativnog roditeljstva, dva deteta u jednoj kući sa različitim situacijama, svaka na svoj način različita i teška... Nadam se da će imati dovoljno kapaciteta da se sa time nose.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nina :) taj 3/10/2015, 13:38

ni meni se nesvidja sto su rekli da ima puno korupcije i da se deca kupujuza usvajanje,ko zna mozda i ima ali ja cistog obraza sam usla u tu pricu i dobila decu bez i jednog dina a za ostale nemogu da garantujem nista vise,jer sto vise citam sve vise sumljam u korupciju
a sto se tice surogat majke ja nisam protiv toga i verujem da ce se oni znati boriti .jer po meni to nije velika razika od bioloskih roditelja jer ipak oni su bioloski roditelji deteta a trebao im je samo inkubator da iznesedete 9 meseci,otprilike tako su i oni rekli u clanku.svaka im cast kad su uspeli

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 3/10/2015, 20:17

Pa jesu rekli ali pitanje je da li će dete na to gledati kao oni... To nije inkubator nego žena od krvi i mesa... I kod surogat materinstva žena koja je rodila nije majka sa kojom dete odrasta. Ceo članak odaje utisak da je sve roba, hoće dete pa ga kupe, hoće drugo pa kupe ženu da bude trudnica i nazivaju je inkubator...

Korupcija je problem celog društva. Po meni i ako je ima ne ugrožava toliko usvajanje jer ovde na forumu stalno neko usvaja dete, znači dece ima... Bar tako ja razmišljam. Ono što je problem je ovo što sam gore napisala - ako ti ljudi decu koju su kupili gledaju kao robu. Pa ako 'roba' ne ispunjava njihove zahteve onda im nije dovoljno dobra, hoće ono što su platili. Bar to najčešće prebacuju usvojiteljima u člancima iz SAD. Niko ni tamo nema zamerke ako se deca uzimaju sa hraniteljstva, to je i u SAD besplatno. Ako se plaća, tu ima prilično loših usvajanja jer su usvojitelji kad su već dali silne pare očekivali da dete ispuni njihova visoka očekivanja a ne da bude istraumirano...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bak taj 3/10/2015, 21:46

Meni je clanak (blog) bas bezveze, vidi se da ga je pisala osoba koja nema pojma ni o jednom ni o drugom procesu. Pisala da bi nesto napisala, a tema je aktuelan pa ko veli serovace se...A jos kad vidm "vestacku" oplodnju........
bak
bak

Broj poruka : 6802
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nina :) taj 8/10/2015, 22:58

http://www.yumama.com/vesti/zanimljivosti/11937-porodica-sa-34-deteta-usvojili-29-ne-nameravaju-da-stanu-foto.html

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 9/10/2015, 05:35

"Mi nismo tipična porodica. "

Svakako Laughing

Nisam sigurna da su ta deca usvojena poput naših, ne verujem da neko može da ima pažnju za tridesetoro dece... Deca tu žive u nekoj vrsti zajednice sa drugom decom. Ali pitanje je, možda je to dobro...

Naš Viktor izuzetno voli život u zajednici sa decom... Za nijansu se drugačije ponaša prema nama kad je sa decom nego oni prema svojim biološkim roditeljima, to je nijansa koju možda samo ja vidim... To tumačim zbog toga što su njegove prve godine života protekle u domu i hraniteljskoj porodici gde je bio upućen na takvo zajedništvo. Za razliku od okolne dece koja su se odmah vezala za mamu i tatu i uspostavila klasičan odnos. To je nekad velika prednost jer evo mi nikakve probleme sa školom nemamo, uključio se u školski život, zajednicu dece kao da je to najlakša stvar na svetu. Dok je prvih dana možda i bio problem da ode negde po školi sad trči tamo i amo kao da je godinama tu. A i u naselju je omiljen, dok druga deca imaju razne probleme sa uklapanjem sa ovim i onim on se druži sa svima...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od snedra taj 20/1/2016, 19:41

Kod nasih suseda Hrvata interesantan clanak i snimak emisije

http://www.hrt.hr/302977/magazin/projekt-pomoci-mladim-posvojenim-osobama-u-potrazi-za-identitetom
snedra
snedra

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od snedra taj 29/2/2016, 15:04

Evo jednog clanka u kome se govori o usvajanju na prostoru ex Jugoslavije

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/reportaze/aktuelno.293.html:593079-Rodila-me-Muslimanka-napravio-Hrvat-jedini-roditelji-mi-bili-Ceh-i-Srpkinja
snedra
snedra

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tangerine taj 29/2/2016, 17:00

Uh, ako smem da iznesem lični sud, nekako nepotrebno hladno prema biološkoj majci i sa prizvukom "zahvalnog usvojenog". Ali, to sve ne mora da bude tako kako se čini, ne znam celu priču...
Tangerine
Tangerine

Broj poruka : 354
Godina : 35
Datum upisa : 25.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 1/3/2016, 00:04

Slažem se Tangerine. Svakako su usvojeni pod velikim pritiskom da kada govore to bude kao zahvalni, da im znači samo usvojena porodica a ne i biološka. To je pohvalno u očima okoline pa usvojeni odgovara na to govoreći šta okolina želi da čuje. A kako mu je u srcu i životu to samo on zna... Ako sam nešto radila na blogu i ovde to je da omogućim da moje dete sutra ne mora da bude rob okoline. Ali meni uvek može da se kaže da sam usvojena majka pa ne znam kako ugao usvojenog izgleda. Dok sami usvojeni ne počnu češće da govore i to ne u terminima zahvalnosti i straha od okoline, usvajanje će se pogrešno shvatati, na žalost na štetu onih zbog kojih se vrši - same dece.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 3/4/2016, 19:02

LJudi da li vi ovo pratite? Delila sam na fb stranici Usvajanje bloga i Usvajanje Srbiji i na blogu a sad se setih da je Maja prvo ovde bila članica... PIsala je i ovde mada više za blog koliko je tražila biomajku, godinama je trajala potraga... Pa da stavim i ovde srećnu vest...

http://www.alo.rs/maja-pronasla-majku-posle-37-godina/43381

(Ovo je Majina priča na blogu ako je niste do sada čitali https://usvajanje.wordpress.com/2014/12/04/majina-prica-iz-ugla-usvojenog-deteta/comment-page-1/#comment-3804 )

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu