KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+59
makac71
bulevarka
Vecka
bebana.bebana
suzanasaki
maki79
mrkvica
maratea
ms_do
Mika
Endzi
malena 92
LaFolie
pluton1
insomnia
Stenli
ragaco
karakaca
anasrce
ivanicasale
PalcicaBg
d77
Crvic
Sofija Veks
KoMetaK
Vuchica
Likoli
ivi
laKole
MAAKKI
neca73
Ema78
dragana76ns
OKacica
BiKsi :)
SoJa
leptirko82
saska1
bak
SannI-AlL
Ambra
ariadne69
lelas
Niny
Ninche
ganedina
InNaturaVeritas
noja
Dacaa
Erata
pegaz
Star77
fight&faith
lenjivica
zvoncica36
sareni leptir
Strumfeta78
fmala
kockicaaa
63 posters

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MAAKKI 28/11/2013, 13:22

Hvala Bak tako cu i uraditi.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 28/11/2013, 13:27

Maakki draga a sto prekidas prednizon . Pa on se pije i u prvom trimestru a onda se postepeno ukida . Ja sam ga pila u konjskoj dozi prvo 3x1 od 5m pa 7 dana pre ET smanjila na 2 X1 . Medjutim , kad sam videla negativnu betu ja od tog momenta nisam vise popila ni 1 jedinu tabletu sem Bromazerama . U takvom sam soku bila da se vise nisam ni razmisljala o postepenom ukidanju Prednizona , jednostavno sam odjednom skroz prestala da ga pijem .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MAAKKI 28/11/2013, 13:30

Ganedina beta je negativna zato prekidam terapiju, a on ne bi trebalo naglo da se prekine.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 28/11/2013, 13:42


Au , j...m mu Sunce . Pa ja ne mogu da verujem da ni tebi nije uspelo . J...m ti i Embriogen i AH i ovaj usrani zivot . pa zar ni ti takva divna , predivna zena kakva se retko srece nisi od Boga zasluzila da u rukama drzis svoje cedo .Beskrajno sam razocarana zbog mene , zbog tebe , zbog svih nasih neuspeha .

Znam kako ti je , taj osecaj me drzi od petka . Toliko sam sjebana da da ni danas nisam otisla na posao . Navila sam sat bila da ustanem jos u 5,30 h . Ali me toliko bolela glava da nisam mogla da se dignem iz kreveta . Rekla sam da me boli uvo i za posao i za sve . Crna ja , dace mi otkaz , a oni to jedva i cekaju .

Izvinjavam se zbog psovki , ali posle Makkinog neuspeha nisam mogla da izdrzim a da glasno ne opsujem . Ovo je zaista NEPRAVDA .

Cekamo da nam posle posla bar Pegaz javi lepu betu i bar ona nam osvetla obraz , bar 1 od nas 3 da uspe .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 28/11/2013, 13:55

Ganedina, oprastam ti psovke, cak-sta-vise - sledim te! ...bem mu Sunce, Maakki!
Toliko mi je zao, a zaista sam verovala...
A vazno mi je da ne odustajete, hrabre i dobre zene! osmeh srce osmeh srce 
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 28/11/2013, 14:01

Genedina pošto si radila OGTT test treba da kažeš dr kod koga budeš išla zbog rezultata da si pila prednizon(koliko si mg pila),do kad i za estrofem.Za prednizon znam da utiče na rezultat,a mislim i estrofem,ali nisam sigurna.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 28/11/2013, 14:06

MAKKI, žao mi je! Sad Sad Sad 
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenjivica 28/11/2013, 14:06

Ljudi, sta je ovo?Kada ce doktori znati zasto se ne implantira dobar embrion u dobru matericu! Stvarno me nervira ovo!Toliki ulog, psiho-fizicko-finansijsli a onda gledanje u pasulj-hoce ili nece.Uhh...
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ragaco 28/11/2013, 14:12

Maakki,zao mi je zagrljaj 

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ninche 28/11/2013, 14:22

Dacoo, popij i koje pivce!!!! Ozbiljno! Ima makar ono bezalkoholno.... Ili vidi kako se koristi kvasac/germa, pa uzmi toga... to je dobro za endometrij!
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 28/11/2013, 14:34

lenjivica ::Ljudi, sta je ovo?Kada ce doktori znati zasto se ne implantira dobar embrion u dobru matericu! Stvarno me nervira ovo!Toliki ulog, psiho-fizicko-finansijsli a onda gledanje u pasulj-hoce ili nece.Uhh...
Meni je dr Mančić rekao zbog temperature materice. Mora biti 44 stepena. Materica je inkubator za embrione, pravi, prirodni i mora biti prava temperatura da bi opstali, pored ostalog. Želudac. Kaže želudac utiče na trudnoću i čuva trudnoću, a ne hormoni.

Pošto ovi doktori koji se bave sa vto nemaju odgovore, ja sam morala da krenem dalje. Prijavljujem da sam nakon mesec ipo dana poštovanja njegovih saveta, mnogo, mnogo bolje. Vredi pokušati.

To je jedno, a drugo je naš UM! Mi u njega moramo upisati program VERE, jer ako mi ne verujemo da ćemo biti majke, onda nećemo biti. To ne znači da je kriva žena kojoj nije uspelo, zato što je bila u stanju straha, što nije verovala, što nije poznavala tehnike rada sa umom. Nije kriva, jer nije znala, kao što ne znam ni ja. A njima nije interes da nam pomognu. Ovde se radi ne samo o telu, već i o duši. Ko zna neka meditira, ko je u veri neka se moli, ali na suvo ne ide.

Zato nama treba taj ključni dodatak. Ja pokušavam, ali vidim da teško ide kada si sam...
Kada bi klinike nudile kao pripremu rad sa psihologom, ali baš jakim, mislim da bi uspešnost bila mnogo veća.


Poslednji izmenio Erata dana 28/11/2013, 14:36, izmenjeno ukupno 1 puta
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ganedina 28/11/2013, 14:35

Zvoncice jel hoces reci da Prednizon i Estrofem mogu dati lazni rezultat . Cega /secera ili insulina , tj., kako oni uticu na to , jer ja pojma o tome nemam .

Ma ne znam vise i sta ce mi znaciti i sve te dodatne analize i histero kad ja verovatno nikad vise i necu ici u Prag . Sta cu dzabe , ta ponovo zamrznuta blasta sledece odmrzavanje pitanje je da li bi prezivela . A ici u potpuno novi postupak s novom donatorkom mi je takodje suludo , prvenstveno iz finansijskih razloga . Zar opet treba baciti jos par hiljada evra koje i nemamo u toliku neizvesnost i doziveti jos 1 fijasko i prezivljavljavati sve ovo ponovo . lakse i jednostavnije ce mi biti da se izborim da usvojim 1 dete i potrudim se da mu budem dobra majka .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 28/11/2013, 15:11

ganedina ::Zvoncice jel hoces reci da Prednizon i Estrofem mogu dati lazni rezultat .   Cega /secera ili insulina , tj., kako oni uticu na to , jer ja pojma o tome  nemam  .

Ma ne znam vise i sta ce mi znaciti i sve te dodatne analize i histero kad ja verovatno nikad vise i necu ici u Prag . Sta cu dzabe , ta ponovo zamrznuta blasta  sledece  odmrzavanje pitanje  je da li bi prezivela . A ici u potpuno novi postupak s novom donatorkom mi je takodje suludo , prvenstveno iz finansijskih razloga . Zar opet treba baciti jos par hiljada evra koje i nemamo u toliku neizvesnost i doziveti jos 1 fijasko i prezivljavljavati sve ovo ponovo . lakse i jednostavnije ce mi biti da se izborim da usvojim 1 dete i potrudim se da mu budem dobra majka .
Na glukozu sigurno utiče Prednizon.Na žalost da sve i svašta mi moramo da znamo pošto svaki dr zna po nešto,ali jedan da ti sve kaže šta treba to je problem.Što se histero tiče ja sam je lako podnela.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 28/11/2013, 15:12

zvoncica36 ::
ganedina ::Zvoncice jel hoces reci da Prednizon i Estrofem mogu dati lazni rezultat .   Cega /secera ili insulina , tj., kako oni uticu na to , jer ja pojma o tome  nemam  .

Ma ne znam vise i sta ce mi znaciti i sve te dodatne analize i histero kad ja verovatno nikad vise i necu ici u Prag . Sta cu dzabe , ta ponovo zamrznuta blasta  sledece  odmrzavanje pitanje  je da li bi prezivela . A ici u potpuno novi postupak s novom donatorkom mi je takodje suludo , prvenstveno iz finansijskih razloga . Zar opet treba baciti jos par hiljada evra koje i nemamo u toliku neizvesnost i doziveti jos 1 fijasko i prezivljavljavati sve ovo ponovo . lakse i jednostavnije ce mi biti da se izborim da usvojim 1 dete i potrudim se da mu budem dobra majka .
Na glukozu sigurno utiče Prednizon.Na žalost da sve i svašta mi moramo da znamo pošto svaki dr zna po nešto,ali jedan da ti sve kaže šta treba to je problem.Što se histero tiče ja sam je lako podnela.
Prednizon povećava vrednosti glukoze.Čak onaj od 5,a ti si pila mnogo više.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 28/11/2013, 15:19

Nisam imala pojma za ovo za Pronizon i Estrofem,a oba leka sam pila posle ET...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 28/11/2013, 15:19

lenjivica ::Ljudi, sta je ovo?Kada ce doktori znati zasto se ne implantira dobar embrion u dobru matericu! Stvarno me nervira ovo!Toliki ulog, psiho-fizicko-finansijsli a onda gledanje u pasulj-hoce ili nece.Uhh...
Endometrijum može da bude ok kad je et,ali mi nismo u stanju da znamo kakav je posle par dana.Svi kažu proveri tsh kad i betu,ali to nije istina.Ključno je da se proveri 8 dan od et.Tada je otprilike implantacija i tu je ključno,ako treba povećati terapiju.Sve je u sreći,a ja ti želim da uskoro budeš trudna.Ivanovići su tvrdili glukoza,...da zbog toga nema implantacije.

-------

https://kutak.forumotion.com/viewtopic.forum?t=2744

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu