KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+44
ragaco
Botox
Januar
Erata
SannI-AlL
Strumfeta78
SSanja
zoxa
menora72
dragana76ns
laKole
Vuchica
noja
JocY
bak
MAAKKI
zvoncica36
Ema78
Orline
SoJa
Niny
Gral
tetreb
saritam
ninica2
missile
bebica mala
Crvic
bulevarka
fight&faith
lelas
Simona
Shizika
leptirko82
fmala
Stenli
Klarica
BiKsi :)
buby
Ninche
Endzi
KoMetaK
lenabeograd
LaFolie
48 posters

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od saritam 20/12/2013, 10:40

LaFolie ::mojoj drugarici su uveli fraxi pred kraj, kazu da tada najvise i skace dimer. Konsultuj obavezno lekara (mozda i hematologa)

Cekam da me zove dr,pa cu videti sta ce reci. Fraxiparin su injekcije, jel da?

saritam

Broj poruka : 190
Datum upisa : 02.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 20/12/2013, 10:42

da, ali su male, imaju iglu kao gonal pen. Ja se sve vreme bockam
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od missile 20/12/2013, 10:42

LaFolie ::
missile ::

LaFe, ljubim princezicu u stopalca!  srca 


gurala je nogicama UZ, gura nju doktor, gura ona doktora  lol! 
Ma opasna je!  Wink  radost  Jedva čekam subotu da i mene lupi nogicom!!!  Very Happy  Wink  d  d  d 
leptirko82 ::Lafice, poljubac za buvicu!
Zelim joj da ima smisao za humor na mamu, posto si rekla da lici na tatu!
Potpis!!!!  osmeh srce
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od saritam 20/12/2013, 10:48

LaFolie ::da, ali su male, imaju iglu kao gonal pen. Ja se sve vreme bockam


Hvala, draga.  ljubav ljubav 

saritam

Broj poruka : 190
Datum upisa : 02.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fmala 20/12/2013, 10:51

LaFolie ::
gurala je nogicama UZ, gura nju doktor, gura ona doktora  lol! 

Ahahahaha, Lafe, skroz je povukla na tetke Kutanjke, vec je sad pocela da se busa s doktorima  lol!
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 20/12/2013, 11:38

Saritam,sve u svemu,super što je to ustanovljeno,pa će odgovarajućom terapijom sve da se drži pod kontrolom.Još malo je ostalo!

Ja sam konačno završila sa kontrolama za hiper u Frontu  Very Happy Nema više slobodne tečnosti,jajnici se smanjili na nekih 75 i 55 mm,dobila dozvolu da smanjim surutku,sir i jaja,a oko 10.nedelje mogu da ih izbacim.
Lakše dišem,naravno,smanjio mi se malo i obim stomaka,samo što su ti jajnici vrlo osetljivi na pokret,kijanje,kašalj,pražnjenje bešike-posebno kad je puna-imam osećaj da i oni kreću napolje kad mokrim.

Počela sam već normalnije da jedem zadnjih dana,mučnine i povraćanje još su tu,ali bar uživam dok žvaćem što mi se jede,a ne što moram.

Bila sinoć i u DZ i fino se ispričala sa svojom dr,koja je baš obratila pažnju na sve što sam se požalila-od zapušenog nosa,preko zatvora i hemoroida,do pojačanog sekreta,mučnina i ostalog.
Što kaže ona-jeste sve to očekivano u trudnoći,ali može da se ublaži kako bi što manje remetilo svakodnevni život.
Jutros sam dala uzorak za pregled urina i urinokulturu,kks oko Nove god. jer sam u Frontu skoro radila,povidon-jod vaginalete jer mi je taj trudnički sekret prilično obilan,Laxobion za regulisanje probave,a kad to sredimo,onda nešto lokalno za hemoroide,Marisol kapi za odojčad...
Izbacila mi je Mamavit do kraja prvog trimestra,dok se malo smire mučnine,ali da uzimam folnu,vit.E i magnezijum,da ograničim unos ugljenih hidrata-što je već na snazi zbog Gluformina-da se jede povrće,meso...
Ginekološki pregled ne uspesmo da izvršimo,jer me ovi hemoroidi jako muče,jedva sam se popela na stolicu,a kad je krenula s pregledom ja zakukala i preznojila se skroz,molila je da me ne dira.
U utorak će biti UZ ponovo...i to je to.
Sledeći je na redu EUZ i Dabl test 16.01.,a tad ću da vidim i nastavljam li sa Progesteron Depoom i do kad treba piti i Utrogestan.

Pozdrav za sve trudnice,a za one u najavi prašim ,prašim prašim....

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 20/12/2013, 14:43

Ragaco  g 
Sjajno sto si se resila hipera! Sad uzivaj u trudnoci Very Happy

Evo i meni D dimer skocio iako vec 2 nedelje primam fraxi 0.4 a primala sam 0.3 - i pored pojacane terapije, sada je 560 a dozvoljena gornja vrednost je 230  Rolling Eyes 
To sam razila u zavodu za transfuziju, pa sam ponovila dimer u biomedici da budem sigurna... rezultat uvece  Rolling Eyes 
Samo da mi ne uvede 2 bocke dnevno, jer stvarno vise ne znam gde da se ubodem
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 20/12/2013, 16:20

Botox, bravo za dobar izveštaj!

Menora, ja sam i sa drenom uspela spavati na boku lol! , a tek bez njega je još lakše. Hodam prilično lepo, čini mi se, ledja mogu da ispravim, jedino tek pošto ustanem ujutru, treba mi vremena da se malo razmrdam. Ja sam u porodilištu i kosu oprala, i to sa drenom, tako da je sve ok. Sad me najviše boli ojed od flastera iznad rane, kao opekotina je i gooz od injekcija, rananajmanje.
Ragaco, bravo za jajnike i temeljnost dr-a.

Poz za sve cure i nek nam je što više trudnica.

Lafe, uh, znam kako je sa jednom dnevno grozno, nadam se da ti neće trebati dve.

Saritam, laf ti je sve rekla.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od hocukusurnecuzvaku 20/12/2013, 16:31

Ragaco mila divno za hiper,konačno da odahneš  bravo srcasti poljupci 
Lafice moja drugarica je imala tako povišen D-dimer,ali joj nisu pojačavali terapiju,već joj je rekao Elezović da je to normalno, naravno ti ćeš videti šta će ti reći tvoj hematolog, svako je individua za sebe  Wink 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 20/12/2013, 17:12

Mislim da je u trecem tromesecju dozvoljena 3x veca vrednost D dimera od obicne
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od hocukusurnecuzvaku 20/12/2013, 17:14

Onda no sikiriki  ljubav 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 20/12/2013, 17:21

Uf, meni u nalazu pise da ako ide duplo da se mora korigovati doza i da se ide na kontrolu.
Moj dr. koji mi vodi trudnoću, trazi da ja legnem u bolnicu zbog tog fraxiparina i da mi iz krvi radi neku analizu (zaboravila sam koju) koja se radi 6 sati posle uzimanja fraxija. Jer to pokazuje bolje rezultate nego D dimer.
Nisam odusevljena, niti sam cula da neka zenica koja je primala fraxi, lezala u bolnici... Rolling Eyes 
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 20/12/2013, 17:32

Ja bas znam da trombofilicarke leze cesto po par dana mesecno u bolnici i tamo ih testiraju, nadgledaju... Ta analiza sto se radi par sati nakon davanja fraxija je anti X a, pokazuje nivo leka u krvi, da li je doza koju primas dovoljna
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 20/12/2013, 17:36

Hvala LaFolie, ja ne znam ni jednu zenu iz mog okruzenja da je primala fraxi. Da, i meni je dr. rekao da cu ici jednom mesecno na to ispitivanje. Sad vec u utorak  Mad 
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 20/12/2013, 17:45

Strumfeta,pretpostavljam da se tu zaista radi o nekom kraatkom boravku u bolnici.
To nikome nije milo,ali neka te tamo,da bude sve pod kontrolom.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 20/12/2013, 17:46

pametno, bolje da te imaju na oku  cvet 
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 20/12/2013, 18:04

sad ja iskopala, konzilijum radi, oko 2000 je ta analiza...valjda dr. hoce da mi ustedi neku kintu...ali zato priprema za bolnicu paklena...kks, urinokultura, brisevi,... a ovamo kazu miruj
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 20/12/2013, 18:48

ja sam vadila taj anti X a u dialabu i dobila rezultat 0.8 a primala sam fraxi od 0.3  lol! Bacila sam pare. Od tada samo u konzilijumu vadim Anti X a, posto kod nas u zavodu za transfuziju to nemaju.
Tako da je najbolje u bolnici da ti sve to provere, oni kad nemaju reagense - lepo kazu nemamo, a ne da uzmu pare i onda napisu neku glupost
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 20/12/2013, 18:57

LaFolie,mi smo takođe prestali da radimo analize u Dialabu,a najbliži mi je ovde,od kad je mm dobio poz. nalaz na Hlamidiju,Miko i Ureaplazmu,proverili još u dva laba tada-sterilno sve...
Treba birati labove sa većim protokom pacijenata,ako već ne može u bolnici.Konzilijum,Biomedica takođe...

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Endzi 20/12/2013, 19:35

D-dimer,moraju vaditi sve trudnice?Meni to do sad NIKO nije pominjao  v  v  v  zbunjen  zbunjen  zbunjen  zbunjen  zbunjen  zbunjen  ljuta sam  ljuta sam  ljuta sam  ljuta sam
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 20/12/2013, 20:00

Endzi, samo one koje su na fraxiparinu ili fragminu
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SoJa 20/12/2013, 20:13

Svratih samo da mahnem i ljubnem vas, drage moje  trudnica 
 ljubav ljubav ljubav 

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 46
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od saritam 20/12/2013, 20:16

Malopre me tek zvala moja dr i rekla mi da nastavim da pijem Aspirin 100, koji mi je opet uvela pre 3 dana kada je videla povisen Fibrinogen. Ona ne moze da odluci koju terapiju da mi da, ceka ponedeljak da razgovara sa hematologom, pa ce mi javiti. Samo znam da je bas veliki d dimer i poprilicno me je sve to uplasilo, ali sta da radim, cekam ponedeljak.
Meni je tad d dimer od pocetka trudnoce normalan, nije ni bio povisen, a Aspirin sam pila kao redovnu terapiju pre i nakon IVF. Sad sam ga tek u 8. mesecu ponovo izvadila i bas se dr frapirala.

Hvala vam na savetima

saritam

Broj poruka : 190
Datum upisa : 02.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 20/12/2013, 20:20

Idi ti kod hematologa; to ti je najbolje.... I to kod nekog koji radi sa trudnicama. Ja primam fraxi za mnogo manji dimer
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od saritam 20/12/2013, 20:23

LaFolie ::Idi ti kod hematologa; to ti je najbolje.... I to kod nekog koji radi sa trudnicama. Ja primam fraxi za mnogo manji dimer

Klinika u kojoj ja vodim trudnocu ima odlicnog hematologa i verujem da ce mi odmah prepisati injekcije. Gde se one primaju? Secam se da su neke devojke pre trudnoce primale u stomak,pa se sad mislim, sad je to nemoguce, zar ne?

saritam

Broj poruka : 190
Datum upisa : 02.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 39 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu