KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dodatne analize

+62
Margom
spring
sunny.tp
Amna84
masato
srculence 84
daki_mm
Vanja80
Baš za andjele 75.
Eho
ragaco
libra35
PalcicaBg
Zmajuška
jelena*mama2andjela*
mrbakero
micaubica83
Bobaue
SladZana
Hiperaktivna
branka86
tiramisu
Blanka
mamadabudem
Ancica 87
lela1984
Vuchica
BabyBear
annci
AriesGirl
missile
Vanilla
sareni leptir
ivanicasale
Tebi
anasrce
maza1972
Republica
JocY
luckystar74
hocukusurnecuzvaku
kalimero
makac71
Mrvica78
KoMetaK
saska1
MAAKKI
laKole
fight&faith
ganedina
noja
Strumfeta78
lelas
BiKsi :)
bak
Niny
zvoncica36
Ema78
Ambra
SoJa
InNaturaVeritas
HappyGirl
66 posters

Strana 18 od 21 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20, 21  Sledeći

Ići dole

Dodatne analize - Page 18 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od PalcicaBg 27/5/2015, 17:28

Mislim da to nije nista strasno,svakako ce ga utrogestan podici.
Srecno draga!
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 18 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od jelena*mama2andjela* 27/5/2015, 17:35

hvala draga moja,ja sam srecna Very Happy mislila sam da je sve otislo u ....zbog ovog mog ludog ciklusa al je ocigledno do vremena,kise,horoskopa Very Happy Very Happy Very Happy
ajde sad ti fino razbij led sa trudnica a ja cu odmah iza tebe Very Happy Very Happy Very Happy

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 18 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od annci 27/5/2015, 17:42

Ma Jelo, super su ti rezultati! Ok, jeste da bi taj progesteron mogao biti malo visi, ali nista sto malo utrica ne moze da resi.

Kada radite ERA test?

annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 18 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od jelena*mama2andjela* 27/5/2015, 17:45

jeeee igra igra
pocela sa sa estrofemom ,2.6 imam UZ i vadjenje krvi pa po tome odredjuju kad je Era al mislim da ce biti oko 10.6 manje vise:D Very Happy

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 18 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od annci 27/5/2015, 18:01

Bravo, Jelo!
Ajde da sada ubodes taj pravi trenutak zagrljaj
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 18 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od noja 27/5/2015, 18:09

Jeco sretno da se uhvatis u kolo sa dacom !
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 18 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Eho 28/5/2015, 13:49

Eho ::TROMBOFILIJA -sveze informacije, za Vojvodinu:

Urodjene se rade na Institutu za sudsku medicinu (nalazi se u okviru KCV, iza Medicinskog fakulteta, sa dvorisne strane).
Potreban je uput od lekara opste prakse ili ginekologa. Uput mora da bude izdat za Institut za sudsku medicinu, a u polje za analize koje je potrebno uraditi moraju biti upisani svi potrebni faktori, pojedinacno:

MTHFR
Faktor V Leiden
Faktor II G20210A

Ovo sve jer je na taj nacin za pacijente iz juznobackog okruga besplatno.
Ako se placa, 2 faktora su oko 11.000, 3 faktora oko 16.000 dinara.
Krv se vadi cetvrtkom izmedju 8 i 11h, rezultati budu gotovi narednog petka i preuzimaju se izmedju 11 i 12h.

Br. telefona: 021/4843375


Ostala koagulacija se radi na Poliklinici. Takodje potreban uput, naslovljen na KCV. Potreban i izvestaj od lekara specijaliste (dr Mitic ili neko drugi) na kom treba da je taksativno navedeno sta se od analiza radi. Prihvataju i izvestaj iz privatne prakse. Sve se nosi na III sprat, blok C u Poliklinici. Oni popunjavaju neki svoj papir, koji se, zajedno sa uputom, nosi u laboratoriju na I spratu, ali na salter 3 (ne na onaj gde je najveca guzva). Rezultati su gotovi za 3 nedelje i preuzimaju se na III spratu.

Pre vadjenja krvi za stecene trombofilije, treba obavestiti internistu koji pise izvestaj o terapiji koja se koristila u skorije vreme (pogotovo ako je skoro radjena VTO). Mnogo toga moze da utice na rezultate i lekar ce reci kada je najbolje uraditi analize i sta od terapije treba obustaviti da bi rezultati bili validni. Jedino genetski deo (faktori na pocetku posta) moze da se radi nezavisno od bilo cega.

Br. telefona tog odeljenja na Poliklinici: 021/4843748

Ja samo da dopunim da se ovo sve sa Poliklinike ipak ne ceka tri nedelje. Samo antitela koja se rade na internoj klinici. Sve ostalo bude gotovo za maksimalno 2-3 dana, a ako se naglasi da je hitno, moze i sutradan.
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 18 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od sunny.tp 28/5/2015, 14:27

Zna li neko kakva je procedura u KCS? Dobila sam uput od ginekologa, a tamo mi se još niko ne javlja na telefon, ne znam da li će me primiti iako nisam imala spontane i da li se zakazuje?
I još jedno pitanje - dr mi je rekao da ogtt sa insulinemijama radim privatno, ali mi nije naglasio koliko vađenja i sa koliko glukoze. Možete li mi vi reći kako da radim ili da opet idem kod njega (mada moguće da ni on ne zna čim mi ništa nije rekao)?
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 18 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Zmajuška 28/5/2015, 15:01

Sunny.tp, ogtt sa insulemijama se radi sa 75 gr glukoze počev od 0 minuta, 30, 60, 90,120 min. Mislim da se to isto radi na KCS, tako je meni barem rekao endokrinolog.
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 18 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od sunny.tp 28/5/2015, 15:03

Hvala na odgovoru. Verovatno da taj uput ne može da mi da ginekolog u DZ nego moram da idem na konsultacije u KCS. Videću koja je cena privatno.
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 18 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Zmajuška 28/5/2015, 15:57

Mislim da je cena ogtt sa insulemijama oko 5000-5500 dinara. Cena urođenih trombofilija je oko 9000 din. Cena stečenih je oko 30000 din.
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 18 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od spring 28/5/2015, 16:14

Devojke mogu da vas pitam za sledece rezultate: Anti TPO At 49,7 do 35. DHEA-SO4 388,4 98,8-340,0 Vitamin 25-OH D total 114,0 27,7-150,0 jel ovo poslednje vitamin D ili sta vec...a sta znace ove prve dve analize vidim da ne stimaju
spring
spring

Broj poruka : 101
Datum upisa : 15.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 18 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od spring 28/5/2015, 16:23

Ja sam radila ogtt na pocetku i posle 120 min.Tada mi je bio 29,9,posto su prvi dan nakon sto sam popila glukozu med.sestra tacnije me poslala da jedem a nisam smela,sutra dan opet sam je pila,opet im se desila greska iz treceg puta,treci dan odradimo mi to,e sad pitanje da li je ta silna glukoza uticala na moj rezultat ili to nema veze,BEZ SMEHA MOLIM  b  b  b nemam blage veze pa bolje da pitam Very Happy
spring
spring

Broj poruka : 101
Datum upisa : 15.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 18 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od KoMetaK 29/5/2015, 23:05

Spring, ne skontah sta si htela da kazes za OGTT, jer ne videh nigde rezultate OGTT. A i hormoni me razbijaju, pa slabo kontam inace! Rolling Eyes lol!

Antitela za stitnu su ti blago povecana, ne znam kakav ti je TSH i T3 i T4, ali pisi na temi o stitnoj, ako vec nisi.
DHEA mislim da nije problem sto je povisena, ne bi valjalo da je niza, kako sam ja shvatila. Ali ima tema i za nju, pa vidi tamo.
VItamin D je povisen po ovome sto shvatih, znaci da ne moras da uzimas terapiju.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 18 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Margom 30/5/2015, 21:57

Devojke evo i mene da malo prodiskutujemo o analizama koje bi bilo pametno odraditi nakon nekoliko biohemijskih trudnoca. Elem, nakon proslogodisnjeg neuspeha u junu kod prve i jedine IUI i prve biohemijske, te sada u martu identicnog ishoda nakon prve VTO gde smo na zalost izgubili tri lepe blastice, odlucili smo da ne ulazimo ni u kakav novi poduhvat bez pronalazenja potencijalnog uzroka biohemijskih trudnoca. Zato sam se pre par dana uputila kod dr Lidije Tulic u Visegradsku, za koju sam od prijateljica sa drugog foruma cula da je jako ljubazna, strucna i pristupacna za saradnju i svako pitanje, kao i da je prilicno uspesna u vto procesima. Cim sam usla na vrata i pomenula rec "biohemijska", zena je skocila da napise upute za sve dodatne analize, medju kojima su stecene i urodjene trombofilije, OGTT, ACA, ANA,AntiTPO, AntiTG i ASA...To me je prilicno odusevilo, jer se do sada pokazalo da je trazenje uputa za pomenute analize ravno bici sa vetrenjacama, prosle nedelje se umalo ne pobih zbog toga sa mojim ginekologom u d.z. jer ona smatra da to meni ne treba i da su to jako skupe analize, te da ona nece da placa to iz svog dzepa bla bla bla..... Prosto sam sokirana pricom koju cujem na svakom koraku, a to je da se zene na te analize trebaju slati tek nakon nekoliko spontanih pobacaja ili posle jos gorih iskustava....Ali na kraju krajeva, shvatam da batina po tudjim ledjima ne boli, i da je vecinu bas briga sta za zenu znaci " par spontanih pobacaja".....
U svakom slucaju, posto sam ponosna vlasnica Hasimoto sindroma i vecno povisenih AntiTPO antitela, npr. prosle nedelje su bila 228 (ref. 0 - 5.7) , a skoro sam sigurna da su kod mene odigrala bitnu ulogu u biohemijskim trudnocama, pri cemu sumnjam da to nije jedini faktor koji zeza, ne pada mi na pamet da tadim FET sa preostala tri eskima ili novu VTO o trosku drzave dok ne resimo zagonetku. Ako imate jos neki predlog po pitanju onoga sto bi trebala odraditi, molim vas pisite, pa da jurim upute dok sam u niskom startu. Sve vas ljubim i saljem pozitivne misli....... osmeh srce
Margom
Margom

Broj poruka : 19
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 28.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 18 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od BiKsi :) 30/5/2015, 23:39

Margom, ja sam imala povisena antitela na stitnu, bas tog Japanca delimo Very Happy, i pila sam pronizon od pocetka stimulacije, i kroz trudnoću. Pronizon mi je uveo hematolog, jer imam i mutaciju na pai genu (urodjena trombofilija), pa se u kombinaciji sa Hasimotom dodatno zgušnjava krv, ako sam dobro shvatila hematologa. Trebala sam da pijem pronizon do 37. nedelje, al sam se porodila u 34. Cenim iz ovog ugla da je i pronizon malo doprineo prevremenom porodjaju. Inače, kontrolisala sam antitpo u trudnoći, dok sam koristila pronizon, i bila su ok, prethodno bivala preko 500, a pred uspšan postupak su mi bila oko 150 recimo, ne sećam se tačno.

Možda još možeš da razmisliš da odradiš histeroskpiju. Za ostalo si dobila upute, i to bi bilo to. I vitamin d obavezno uradi.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 18 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Margom 31/5/2015, 10:47

Biksi, proverila sam vitamin D i PTH koji je pokazatelj kako telo apsorbuje vit. D koji je u stvari hormon a ne vitamin. I analize pokazuju da ja jako lose "obradjujem" vitamin D, te bi verovatno trebala biti na terapiji visokim dozama vitamina D. Za sada uzimam po jednu kapsulu od 10,000 iu pa cu proveriti situaciju za par meseci. Inace je to problem kod svih nas ponosnih vlasnika auto-imunih oboljenja, kao sto je Hasimoto, losi smo sa preradom vit. D.
A sto se tice histeroskopije, ozbiljno razmisljam da je uradim ciklus pre transfera, a inace i kuburim stalno sa nekim polipima na grlicu, i do sada sam ih skidala ambulantno jer je tako moglo. Trudim se i da nadjem nesto od prirodnih melema da sprecim ponovno nastajanje istih, ali do sada nisam naisla na nesto ucinkovito. Pijem gomilu vitamina, povremeno aloju, zelenu glinu i slicno... Cmokim te za savet... osmeh srce
Margom
Margom

Broj poruka : 19
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 28.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 18 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od KoMetaK 31/5/2015, 13:08

Margom, uradila si dosta toga, cak mi se cini sve. Moj savet je da odes na konsultacije sa prof. KOpitovic, ona voli nas starije, posvecena je, analiticna, individualna... ma najbolja dr u Srbiji za VTO. To sto ti ona kaze na UZ, to je. Svakako i ona savetuje histero ciklus pre postupka, kaze da im je veci procenat uspesnosti tada. Kako si iz BG, NS ti nije daleko, a konsultacije kod nje kostaju manje nego na nekim klinikama u BG. Ja sam kod nje otisla posle 5 VTO sirom EU, i supela mi 6. a i 8. vto kod nje.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 18 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Margom 31/5/2015, 17:01

KoMet-kicu, pa ja tek sada videh da ti zivis u La bella Italia ! Ala ste se vi nasetali do konacnog uspehaaa.....pa sta su radili i o cemu su razmisljali svi ti lekari u prvih pet VTO.....Ja prosto ne mogu da verujem da se njima ne upali alarm za uzbunu i detaljne analize nakon vec prve neuspesne VTO, nego su svi u fazonu "samo pokusavajte" ! Pa kao da mi imamo i zdravlja i zivaca, a bogami i para na pretek.....Idi bre, pa ovde ljudi dizu nenormalne kredite sa zelenaskim kamatama da bi mogli da plate VTO, pa posle otplacuju decu do velike mature...u fazonu, ne mogu sinko da ti kupim bicikl, nisam te jos otplatio....
A vidim da si vec imala trudnocu koja se na zalost lose zavrsila, znaju li makar zasto? Da nisu trombofilije i antitela? Sto se tice dr Kopitovic, razmisljam se ja odavno da odem na pregled kod nje, ali mi je sve nesto glupo jer u ovom trenutku ne planiramo da placamo proces privatno, istrosili smo se prilicno na prethodnom. Eventualno da odem na konsultacije kod nje, i to kada prikupim sve rezultate od dodatnih analiza...
Bitno je da vi sada gurate sigurno ka cilju, a nadam se da cemo vas uskoro i mi pratiti! Veeeeliki poljubac od nas !
Margom
Margom

Broj poruka : 19
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 28.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 18 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Eho 31/5/2015, 18:49

Slobodno otidji kod prof. Kopitovic na konsultacije. Ona uopste ne ocekuje da ti posle i VTO radis kod nje, nego ti ponudi sve opcije. Cak sta vise, toplo ce preporuciti besplatan drzavni program svakom kome ne istice vreme (zbog granice u godinama zene za drzavni) upravo zbog ustede novca. Na tebi je posle da odlucis gde i kako zelis da radis. Na konsultacije ides da bi cula misljenje strucnjaka, profesorka te ni u kom slucaju nece navoditi da VTO radis privatno, osim ukoliko ti ne izrazis tu zelju.
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 18 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od KoMetaK 1/6/2015, 09:45

Margom, niko, ali NIKO od lekara mi nije trazio nista od dodatnih analiza iako sam ih vise puta pitala! Cak ni Sonja! Rekla je da su te analize koje imam dovoljne! Sve sam odradila na svoju ruku! Jako je malo dr koji ce ti ih savetovati na pocetku, svi cekaju vise neuspeha pa onda ili ihu opste ne savetuju (kao ovde), nego te pumpaju hormonima i izvlace ti pare i nista vise! Ne misle o nasem stanju psihickom, bombardovanju hormonima, samo ti govore da pokusavas sto vise puta jednom ce uspeti! Ma, vazi! Zato i imamo ovu temu ovde, podelimo iskustva, vidimo sta da radimo, uradimo, pa ako nesto ne stima ganjamo specijaliste. Da nije kutka, ja bih sigurno bila i dalje na pocetku posle ovoliko postupaka!

Jedini, ali jedini dr koji je uz to i covek i koji te sagleda u celosti, posavetuje sta da doradis od analiza je prof. Kopitovic! Ali, da ne zatrpavam temu, mozemo da pisemo i na koracima o svemu ovome. Zato, ako nisi uradila sve analize, papir u ruke, spisak odavde, pitaj sta ti nije jasno, a mi cemo pomoci i bolje da das novac na analize pa saznas sta ti fali i dobijes adekvatnu terapiju, nego da samo bacas pare na vto i punis se hormonima, a postupak ne uspe zbog sitnice.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 18 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Bobaue 1/6/2015, 13:15

Zakazala sam i uzela uput za kariotip za supruga i mene ali ne znam sta ta analiza pokazuje osim klineferterovog sindroma. Ako neko zna ili ima negde link da mi ostavi da pogledam , hvala . Ljudi moji geneticari su u nasim zdravstvenim ustanovama najskrivenije zanimanje. Postoje u skoro svim bolnicama a za njihovo postojanje skoro niko ne zna , cak i oni koji rade u bolnicama ,svasta. Tako da kome kariotip treba a iz unutrasnjosti je neka se dobro raspita jer mozda postoji mogucnost da se uradi i negde blize i sa manje cekanja.

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 45
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 18 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od noja 1/6/2015, 13:58

dobro si uradila Boabau , da li si i trombofilije i imnologiju , oggt sa insulinom hormone sve treba biti spremno pred postupak
kao kad ispit spremas pa studiras do naj naj manje sitnice da ne bi imala neke posledice , ili drzavni ispit i googlas tako sam i ja naisla na ovaj forum pa dodatne analize pa tsh da mora da je ispod 2 nevredi drugacije pa prolaktin da nije visok ,,, pa laparoskopija i histero , pa seceri da su uredni glukofaz ...
znaci bolje sad sve iskontrolisati i biti mirniji u postupku znas da smo dale uglavnom sve od sebe
poslusaj kometu ona je i prosla zapadnjacki sistem i sve tamo dr kove ...
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 18 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Margom 1/6/2015, 18:10

KoMet-kicu, hvala ti puno na savetima, verujem tvom insektu lol! po pitanju lekara ! Odradicu sve analize koje mi je narucila dr Tulic, pa cu se prosetati do NS na konsultacije. Danas sam se cula i sa endokrinologom koji je takodje rekao da dodjem kod njega kada zavrsim sa analizama, posebno sa OGTT testom. Stavljena sam i na listu cekanja u Jevremovoj za konsultacije sa hematologom, dr Mljicem i to je to. Za histeroskopiju cu se dogovoriti sa klinikom gde su nam eskimi, radila bih je pre FET-a. A da, kad pomenuste kariotipe, i to smo uradili, jos pre prve VTO, uredni su. Malopre citam temu ovde na Kutku o biohemijskim trudnocama i cudom se cudim sta su zene sve prolazile....Najgore je kada nema sta nisi uradila od analiza, pokriju te terapijom za sve i opet nista....Strasno....
Margom
Margom

Broj poruka : 19
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 28.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 18 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Dacaa 2/6/2015, 09:49

eho puno ti hvala cvet
Na sudskoj med.mi se javila sestra i sve lepo onjasnila:posto sam iz Indjije placam ove dve analize 11 085.Jedino ako sam lezeci pacijent onda ne placam.Inace te dve trombofilije privatno kostaju 8000 Shocked u bas poznatoj NS lab.Kako je to moguce?! Ne zakazuje se moze se doci kad hoces svaki cetvrtak od 8-11h. Rezultati za nedelju dana gotovi.
A na ovaj drugi broj niko se ne javlja to jest izbacuje.Moram videti jer ima neki drugi broj...Ja tako prosla v  b lepo ja kazem muzu platices ti to na ovaj ili onaj nacin  b
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 18 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 18 od 21 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20, 21  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu