KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dodatne analize

+62
Margom
spring
sunny.tp
Amna84
masato
srculence 84
daki_mm
Vanja80
Baš za andjele 75.
Eho
ragaco
libra35
PalcicaBg
Zmajuška
jelena*mama2andjela*
mrbakero
micaubica83
Bobaue
SladZana
Hiperaktivna
branka86
tiramisu
Blanka
mamadabudem
Ancica 87
lela1984
Vuchica
BabyBear
annci
AriesGirl
missile
Vanilla
sareni leptir
ivanicasale
Tebi
anasrce
maza1972
Republica
JocY
luckystar74
hocukusurnecuzvaku
kalimero
makac71
Mrvica78
KoMetaK
saska1
MAAKKI
laKole
fight&faith
ganedina
noja
Strumfeta78
lelas
BiKsi :)
bak
Niny
zvoncica36
Ema78
Ambra
SoJa
InNaturaVeritas
HappyGirl
66 posters

Strana 15 od 21 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 21  Sledeći

Ići dole

Dodatne analize - Page 15 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od AriesGirl 6/5/2015, 13:53

Analize sam radila pre VTO i svima bih isto savetovala. Ipak VTO prica kosta i vremena i zivaca i novaca. Skup je to sport da bi se neke stvari prepustile slucaju.

A sto se tice visokih trombocita, stvarno se ne razumem.

Hvala ti na lepim zeljama.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 15 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od srculence 84 6/5/2015, 14:04

Hvala ti na odgovoru a vto je mnogo stresna prica,znam iz iskustva. Zato cu da se potrudim da se ovaj put malo primirim i psihicki spremim a i analize odradim i malo ishranu promenim uf mnogo pricam osmeh srce
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 15 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Vanja80 6/5/2015, 15:57

Srculence, ja sam dodatne analize radila posle prvog spontanog a pre prve vto. Ako mozes, bilo bi bolje da odradis pre vto, kao sto kaze Aries, bolje proveriti neke stvari na vreme, a ne rizikovati.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 15 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od srculence 84 6/5/2015, 16:16

Da,u pravu ste.hvala i tebi vanja. Bolje sve odraditi jel vto nije bas jednostavna a psihicki malo zahtevna i moram sledeci put da se primirim a ne ja kada sam isla na vto lo da sam bila u ratu Razz
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 15 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od annci 7/5/2015, 12:43

Srculence,
ja sam sve dodatno radila posle druge neuspesne VTO. Nije ni to tako jednostavno, a ni jeftino, jer sam odradila sve i svasta. Mada, ukoliko bilo sta od dodatnih analiza ukaze na neku nepravilnost i pomognde na putu do bebe, isplati se svaku paricu.
Meni dodatne analize nisu nista pomogle, jer mi je sve ok. Osim tog jednog mutanta, ali on moze biti uzrok spontanog, a ne prepreka u zacecu. Ja nikada nisam ni ostala u drugom stanju da bi mi spontani bio prepreka. Medjutim, dobro je da znam, pa cu sada cim ostanem trudna, po mojoj proceni za dve nedelje, odmah startovati sa terapijom...

Drzim fige za taj histero. Ja sam radila u septembru kod Kopitovicke. Gde si ti?
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 15 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od KoMetaK 7/5/2015, 12:58

Srculence, i ja sam uvek za to da je bolje uraditi sve odmah, iako kosta (moze da bude i do 1000€, zavisi da li radis privatno ili iskoristis nesto preko uputa, pa bude jeftinije), jer svakako VTO kosta mnogo vise, a o nerviranju i zivcima necu ni da pricam. Ja sam radila posle 4. neuspesne i kajem se sto nisam ranije. Ne znam da li pomaze terapija ili ne, ali svakako smo mirnije psihicki kad znamo sta imamo/nemamo i kad smo pokrivene terapijom, bar ja.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 15 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od srculence 84 7/5/2015, 13:04

u pravu si da za bebicu svaka para  nije mnogo samo da nam uspe i dobijemo po jednu bebicu. Postavila sam pitanje u vezi dodatnih analiza zato sto ja to nista nisam uradela a planiram pa cisto da vidim vasa misljenja u vezi sa tim.  draga zelim ti da ovaj put uspes u ovoj bitci i da dobijes bebicu... ja idem u frontu kod mog dr.sto me je operisao endometriozu. KOMETAK sigurno pomaze i to sto se tice terapije to sigurno al sigurno i malo psihicki jel i to ako si opterecen i izgubljen kao ja sto sam bila onda nista ne valja. I nekako nisam bila optimista Embarassed lepo kazem kao u ratu da sam bila a ne na vto Mad
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 15 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od PalcicaBg 7/5/2015, 20:38

Stigle su mi i urodjene trombofilije,nema sta nemam affraid

Dodatne analize - Page 15 2reikph

Dodatne analize - Page 15 Es6wxy

Zakazacu sutra kod hematologa privatno,a do tad moze mala pomoc,koliko je ovo lose i da li je moglo biti uzrok biohemijskih?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 15 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od AriesGirl 7/5/2015, 20:58

Palcice, koliko se ja u ovo razumem, imas dve urodjene trombofilije: PAI i MTHFR. Homozigot znaci da si od oba roditelja povukla taj gen, a heterozigot da si samo od jednog. Uz heparin je sve resivo, ne brini. Javice se neko ko se mozda vise razume u ovo od mene. Ne brini, dobices terapiju i sve ce biti super. Cak mi se cini da za MTHFR daju povecanu kolicinu folne kiseline. Ja imam FV Leiden, to je najgora mutacija, pa guram, hvala Bogu, uz heparin. No sikiriki.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 15 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od ganedina 7/5/2015, 21:11

Palcice od ukupno 4 mutacije ti imas 2 mutacije za urodjenu trombofiliju . Jedna ti je na MTHFR genu I to heterozigot tako da ces zbog nje trebati samo da pijes vecu dozu folne kiseline .
Druga, zezutija mutacija ti je na PAI genu I to homozigot , sto znaci da neces moci bez nekog niskomolekularnog heparina da izneses trudnocu , naprimer Fraxiperina .

E sad,da li je samo to bio uzrok tvojih biohemijskih je vrlo delikatno pitanje na koje ni vrsni ginekolozi i doktor ne znaju odgovor .
Heparin se obicno daje tek od ET ,mada I bez njega moze doci do trudnoce , a s njim da se krene posle pozitivne bête . Ko ima PAI mutaciju a ne zna za nju na pocetku trudnoce desava se da izgubi bebu tek u drugom ili trecem mesecu trudnoce . Znam dosta takvih slucajeva gde zena zatrudni bez problema , ali u tom nekom period gubi bebu po 5 ili 6 puta sve dok ne otkrije trombofiliju I uvede heparin .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 15 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od PalcicaBg 7/5/2015, 21:15

Hvala vam drage moje.
Pa i ja nesto mislim da nisu uzrok jer sam primala oba puta fraxiparin od ET.
Poslala sam dr Kopitovic mail,pitala je za kontracepciju jer treba da pocnem za par dana da pijem,a Biksi mi je nagovestila da ne sme ako imam neku od ovih mutacija.
Moze predlog za hematologa,a da znate da se ne ceka dugo?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 15 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od AriesGirl 7/5/2015, 21:38

Hematolog prof. Gorana Mitic, sredom i, cini mi se, petkom radi u Feroni. Ja sam njen pacijent i sve najlepse mogu da kazem za nju. Specijalnost su joj trudnice i zene u procesu VTO koje imaju neku od trombofilija.  
Ja sam bila na dugoj semi bez kontracepcije. Prof. Kopitovic me je, kad mi je odredjivala semu, pitala kako podnosim kontracepciju. Rekla sam joj da mi ne prija (preznojavanja, nadutost, nervoza...) i da ne znam da li smem zbog trombofilija da je pijem. Prof. mi je rekla da ima zena sa trombofilijama koje su na kontracepciji i da to nista ne smeta, ali posto na mene lose utice, nisam ih pila. Kad sam dobila semu, otisla sam kod prof. Mitic, koja mi je prepisala da krecem sa heparinom kad i sa prvim Suprefactom.
Za moja dva spontana misle da je uzrok trombofilija, kao i to sto tesko ostajem trudna. U materici se stvaraju mikrotrombovi, plod ne moze da se hrani i dolazi do spontanog. Ali nas dve nemamo istu mutaciju. Ova moja pravi problem od starta.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 15 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od PalcicaBg 7/5/2015, 21:48

Draga ja sam iz BG-a,ne znam kako bih uklopila da idem u NS pre histero,a ne verujem da ce se poklopiti da za histero ona bude tamo,zato bi mi trebao neko iz BG-a.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 15 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od BiKsi :) 7/5/2015, 21:53

Palcice, do Antica se stize brze nego do Miljica i Elezovica, a jako je dobar hematolog. Lafolie je isla kod njega. Samo jos da se setim gde privatno radi, da li bi u Belmediku ili kod Zutica, ne znam ni sama, mozda da nazoves da pitas, i da kazes da ti je hitno.
Ja sam kontracepciju katastrofa podnosila i kod prve vto i kod fet/a. Da li zbog mutacije ili neceg drugog pojma nemam.
Bitno je i da ti uvedu ohb12 boce pred postupak, makar jednu da primis, vitamin b obavezno da pijes, mozes i odmah *ja sam uzimala betavitevit i folnu obavezno.
I ja sam imala biohemijske, al nisam imala terapiju za ir tada. E da li sam je tada imala, i to je pitanje, jer ranije ni pco nisam imala. Skupe se godine borbe, strescina, i onda jedno po jedno kvrcne, sto mozda ne bi. Plus stimulacije nisu bezazlene.
Pricaj sa dr, al ja bih na tvom mestu trazila postupak bez kontracepcije. To je toliko lakse, bar kod mene bilo, ja postupak treci nisam ni osetila. Doduse, ja ni na supresivu nisam bila. To je tek laganeze. Mada je tada teze drzati folikule pod kontrolom, narocito kod pco, al eto, moj dr je uspeo.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 15 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od PalcicaBg 7/5/2015, 21:59

Hvala Biksi!
Sto se kontracepcije tice ja je nisam osetila,kao da nisam pila,no videcemo sta kaze dr.
Od kako sam krenula sa sioforom pijem betavitevit sa folnom kiselinom,pise na kutiji 400nanograma.Jel treba jos veca doza?
Ne znam za te boce,da li trazim sama,mislim glupo mi da toliko pametujem.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 15 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od bak 7/5/2015, 22:04

Antic, Belmedic, i Meta je jako zadovoljna s njim. Reci da je hitno.

Meni je Miljic napisao da ukoliko mora kontracepcija, 7 dana nakon prve pilule radim d dimer. Ako je blizu gornje granice ili preko uvodim heparin i primam ga na dalje. 

Ako je bez kontracepcije, onda krecem sa heparinom sa pocetkom stimulacije. 

Za mthfr velike doze folne i b vitamina, po 2 beviplexa dnevno, pocni odmah, nece ti skoditi, jedino sto otvara apetit. 

Bice to sve super, vazno da si proverila
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 15 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od PalcicaBg 7/5/2015, 22:12

D dimer mi je pre par dana bio 164.
Taj betavitevit u sebi sadrzi folnu 400nanograma,jel nece da skodi ako pijem duplu dozu?
Zvacu ujutru Belmedic da pitam za Antica.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 15 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od BiKsi :) 7/5/2015, 22:31

Nece Palcice. Ja sam pila bevipleks, slagah malopre, pre njega sam pila betavitevit kad mi je prof SUmarac rekla da ga uzimam, a bevipleks u postupku i kroz trudnocu. Plus 2 puta po 5 mg folne sam pila. Imas u mom dnevniku vto, mozda da me proveris, vec sam prilicno zaboravila koliko sam cega pila, jer je bilo svega. lol! Trebala bih i sad vitamin b da uzmem, jer ga sigurno imam u manjku, ljusti mi se koza po kolenima, pa po tome zakljucujem. Nego, lenjost. Pijem eutiroks i glukofaz, pa me mrzi da uzmem i vitamin b, al moracu. Ide leto, treba se skidati u sorc, da ne pomisle ljudi da klecim na kukuruzu, kad mi vide kolena! lol!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 15 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od BiKsi :) 7/5/2015, 22:32

Napravi spisak pitanja za Antica, to ti je najbolje, da se svega setis. Sve opcije nek ti napise, kao sto je Miljic rekao bak. Pitaj ga i kako da se ponasas ako d dimer skoci, i slicno!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 15 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od PalcicaBg 7/5/2015, 22:42

Ja proveravala folnu i vitamin b12,bili dobri bez lekica,nisam ih tada uzimala 15ak dana.Inace redovno pijem,od sutra pojacavam dozu.
Hvala na savetima,divne ste.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 15 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od KoMetaK 7/5/2015, 23:03

Palicice, dobro dosla u klub mutanta! Wink Dobro je da si otrkila sta imas od mutacija, bez brige, sredice se to sa terapijom.

I ha sam homozigot na PAI, a kako su mi rekli i Elezovic, i Antic, i Miticka, najblaza je mutacija, za koju se ne dobija najcesce terapija, ali ako postoji istorija neuspesnih VTO ili spontanih, onda je daju, od pocetka bockanja, niskomolekularni heparin. Ovde, u Italiji cak i ne rade PAI mutaciju, jer je smatraju beznacajnom, ostale 3 rade i daju terapiju, a mene svi gledaju cudno sto imam terapiju. Svakako, i Miticka mi je prosle godine ukinula posle 3. meseca clexane, ali mi je sve vreme d-dimer bio oko 300. I nisam imala spontani pobacaj zbog toga sto nisam imala terapiju, jer da je tako, beba bi bila mrtva, tromb u pupcaniku zaustavi dotok krvi i zato se primaju heparini, meni je beba bila ziva do samog kraja. Hocu da kazem, da PAI ne uzrokuje tako cesto spontane, tako su mi svo troje rekli! Ali, dobila sam terapiju, prevencije radi.

Zakazi kod ANtica, odlican je stvarno, detaljan, a mnoooogo dostupniji od Elezovica, meni su zakazali za par dana, u BElmedici kod sajma.

Ganedina, ne znam otkud ti ideja i info da je PAI najteza mutacija?! JA imam mnogo drugacije info, kao sto napisah napred, i svi pominju druge mutacije kao mnogo opasnije, a PAI beznacajan, moze, ali u 99% slucajeva ne izaziva spontani!

Palcice, uzmi svakako folnu, nju treba uzimati bar mesec dana pre postupka, nece da ti skodi. I, da, napomeni KOpitovicki da imas mutacije, ja sam radila 2 puta histero bez kontracepcije zbog PAI, iako je rekla da ne utice nista.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 15 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od BiKsi :) 7/5/2015, 23:08

Faktor V, iliti Laiden je najzeznutiji. Aries je pomenula. No, i to se da drzati pod kontrolom.
Meni je Miljic isto dao heparin zbog prethodnih neuspeha. Imam drugaricu koja ima mutaciju na mthfr, i njoj je heparin bio iskljucen zbog dugotrajnog krvarenja, i tako je bez njega izgurala celu trudnocu. Samo je redovno kontrolisala d dimer. Nego, ponekad je dovoljno sto bolje procirkulise krv od heparina, pa se samim tim i embrion pre zakaci, po mojoj logici stvari. Mada,ono kad hoce, ono hoce i bez heparina. Tetrebka je trudna prirodno ostala sa mutacijama, dakle, neke od mutacija nisu problem u ranoj trudnoci, nego kasnije.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 15 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od PalcicaBg 7/5/2015, 23:19

Kometak hvala,utesila si me.
Znaci Belmedic kod sajma?A ja htedoh da zovem onaj na Vozdovcu.
Nadam se da ce se i prof.javiti,poslala sam joj mail sa nalazima.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 15 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od ganedina 8/5/2015, 06:37

Kometo , moje najbolje drugarice snaha je imala 6 spontanih u drugom ili trecem mesecu trudnoce pa je tek onda otkila mutaciju na PAI I u sledecoj 7. trudnoci je od momenta saznanja da je trudna do kraja koristila heparin I rodila predivnu devojcicu . Evo je sada ponovo trudna I opet je naravno na heparinu .
Sa mnom je u NF lezala trudnica u 34 nedelji koja je je u prethodnoj trudnoci izgubila devojcicu u 36 nedelji trudnoce zbog urodjene trombofilije !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tek je iza toga uradila sve trombofilije I otkrila mutaciju homozigot na PAI .Sada je bas mnogo zabrinuta zbog prethodnog iskustva ,ali su joj dr. rekli da nema razloga jer je pokrivena heparinom, beba jojne zaostaje u porastu kao u prosloj trudnoci poslednjih mesec dana pred spontani, kao I da su joj sada dobri protoci kroz pupcanik .
Jednom sam u cekaonici NF upoznala 1 trudnicu u 8 mesecu koja isto ima PAI mutaciju I kojoj su bili slabiji protoci kroz pupcanik iako je na heparinu , pa dolazi vrlo cesto na pracenje i kontrolu , jer je isto izbubila bebu u prethodnoj poodmakloj trudnoci !!!!!!!!!!!!

Ne smatram sebe za nekog vrsnog poznavaoca ove problematike,ali vi zakljucite same na osnovu ovih nekih primera da li je PAI mutacija najblaza i bezazlena .

Za Faktor V Leiden ne znam puno , ja je hvala Bogu nemam , a ona je inace bas retka .Ja imam PAI heterozigot, nemam ni 1 stecenu ,a I pored Fraxi 0,4ml D dimer mi je dosta visok .Pa od cega ako nemam nista drugo sem PAI , a on je nebitan ?????!!!!!!!!!!!!!!
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 15 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od PalcicaBg 8/5/2015, 07:36

Ja koliko sam shvatila Pai ne izaziva probleme na pocetku vec kasnije,mada verujem da ima zena koje ga imaju a ne znaju i sve prodje super.Al kad znas da ga imas nije ti svejedno i ne zelis da rizikujes.
Cini mi se da je Sofija Veks imala tu mutaciju,a pila je samo aspirin i hvala Bogu rodila dve dusice.Mozda ga je pila samo do 3eg meseca,nisam sigurna.

E sad meni nije jasno,ako se to nasledjuje od roditelja,a ja sam homozigot,znaci i od mame i od tate,to znaci da i moja mama ima,a obe trudnoce iznela super i pritom ostajala trudna oba puta iz prve.Kako na nju on nije uticao?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 15 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 15 od 21 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 21  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu