KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dodatne analize

+62
Margom
spring
sunny.tp
Amna84
masato
srculence 84
daki_mm
Vanja80
Baš za andjele 75.
Eho
ragaco
libra35
PalcicaBg
Zmajuška
jelena*mama2andjela*
mrbakero
micaubica83
Bobaue
SladZana
Hiperaktivna
branka86
tiramisu
Blanka
mamadabudem
Ancica 87
lela1984
Vuchica
BabyBear
annci
AriesGirl
missile
Vanilla
sareni leptir
ivanicasale
Tebi
anasrce
maza1972
Republica
JocY
luckystar74
hocukusurnecuzvaku
kalimero
makac71
Mrvica78
KoMetaK
saska1
MAAKKI
laKole
fight&faith
ganedina
noja
Strumfeta78
lelas
BiKsi :)
bak
Niny
zvoncica36
Ema78
Ambra
SoJa
InNaturaVeritas
HappyGirl
66 posters

Strana 6 od 21 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 21  Sledeći

Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 6 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od annci 2/8/2014, 19:55

Draga, ja bila malo na moru, i vratila se juce. Od ponedeljka jurim Sumarac. Videcu sta ce reci.
Sa ovim rezultatima sam samo isla kod Kopitovicke na UZ 9 dc. Ona misli da ce mi uvesti neku terapiju zbog glukoze, al videcemo vec sta kaze endokrinolog.

Vidim iz potpisa da se ti bas ne salis. Dva meseca i dva pokusaja  napred scuro To mi se svidja. Navijacu jako za ovaj avgust!!!!
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 6 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od BabyBear 2/8/2014, 20:58

Ma htela sam ja i ranije, ali nije moglo  Sad 
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 6 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Vuchica 8/9/2014, 18:31

Vuchica ::Devojke, kome se ne zuri moze da uradi sve 4 urodjene trombofilije na uput na VMA. yes
Kad kazem, kome se ne zuri, bukvalno to mislim. Danas je moja kumica zakazala za kraj marta affraid
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 6 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od lela1984 1/10/2014, 08:42

Help again!Stigli mi rezultati vitamina.Vit. D mi je 21,7,jako nizak,a referentne vrednosti su od 75-250.Insuficijencija je od 25-75,znaci,moj je i ispod donje granice za insuficijenciju. Sad
Folna kiselina mi je manja od 45,4,a referentne vrednosti su od 7-39,7.Znaci da mi je u blagom visku,ali,to je zbog folana koji pijem za MTHFR mutaciju.
B12 je dobar-213,9,a referentne vrednosti su od 177-664.
Sta da uzmem za ovaj vitamin D,ima li neko slicnu situaciju?  Shocked

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 6 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od hocukusurnecuzvaku 1/10/2014, 09:45

Vitamin D3 uljani rastvor (nestašica je Vigantola), najbolje se resorbuje. Uzimaš po 3 kapi, počni sa tri, pa čim krene malo ružnije vreme pojačaj na 5 kapi dnevno. Uzimaj ga uveče, jer nivo vitamina D pada uveče i to ga nakapaj direktno na jezik, jer je resorpcija najbolja na sluzokoži. Wink
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 6 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od lela1984 1/10/2014, 09:51

E,dobro,ja mislila na kasicicu,ali,ok,na jezik cu.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 6 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Ancica 87 1/10/2014, 19:14

Ako sam ja uradila ove analize:
Antitrombin III
Lupus antikoagulans
Antikardiolipinska At IgM
Antikardiolipinska At IgG
Antifosfolipidna At IgM
Antifosfolipidna At IgG
Beta-2-glikoprotein IgM
Beta-2-glikoprotein IgG
i sve su ok...Da li je moguce da mi doca zbog toga kaze da nemoram protein C i protein S da vadim ?

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 6 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od lela1984 1/10/2014, 19:18

I JA SAM SVE TE IMALA,PA MI HEMATOLOG REKAO I PROTEIN C I S DA URADIM.OBAVEZNO,ONI SU JAKO BITNI.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 6 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od lelas 4/10/2014, 13:33

sveza informacija za one koje mogu da dobiju upute od doktora(meni je pisao dr.opste medicine);
Biohemijska laboratorija na klinickom centru(na uputu nek pise KCS laboratorija) radi hormone stitne,antitela stitne i vitamin D i rezultati se cekaju tri dana.ja sam od zakazivanja do vadjenja krvi cekala 7 dana sto i nije mnogo.Zakazivanje ili licno ,salter 5 ,ili na tel 3663205.
I oni rade jos puno analiza ,pa se raspitajte.Ja sam ih zvala za CA 125 i HE 4 koje sam morala da radim zbog ciste na jajniku i rekose da rade ali se ceka sad trenutno 20 dana,za tu vrstu analize.Od toga sam i odustala da radim kod njih,vec sam uradila u Konzilijumu.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 6 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od lela1984 4/10/2014, 15:38

Postavih na koracima,a,evo,i ovde.Stigao mi rezultat OGTT-a i rekla bih da ne valja.Svakako cu zakazati konsultacije kod endokrinologa od sledece nedelje,ali molim za strucno misljenje.

Radjen sa 75 gr glukoze.
GLUKOZA-REF.VREDNOSTI-3,9-5,8

0 min.-4,7
30 min.-9,0
60 min.-9,9
90 min.-7,8
120 min.-6,4

INSULIN-REF. VREDNOST-MANJE OD 29,1
0 min.-7,2
30 min.-83,0
60 min.-132
90 min.-114,0
120 min.-94,4

Katastrofa,rekla bih. Sad

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 6 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od annci 4/10/2014, 16:26

E jbg, Leki. Nije katastrofa, nista sto se lekovima ne resava. Al nije dobro. Pravac Trbojevic. Ne mogu da se setim, al ovo je tebi ponavljanje ogtta. Je l prosli put bilo ovako lose, ili se pogorsalo?
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 6 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od lela1984 4/10/2014, 16:38

Ma,prosli put je bio dobar,ali je vadjenje bilo u 0' i 120'.I glukoza i insulini su bili ok.Antidijabetike-siofor 3 mes.,pa glucofage jos toliko sam pila samo zbog PCOS-a,ali su mi posle izbacili posto nije dalo rezultata.Ali,eto...Zato su i bile dve biohemijske za redom.Druzicemo se opet Trbojevic i ja. Sad

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 6 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Vuchica 7/10/2014, 15:38

jos jedna nova analiza za one koje su imale vise neuspesnih pokusaja.


http://www.genesisivfns.com/od-danas-genesis-uvodi-znacajnu-novinu-u-lecenju-steriliteta-u-srbiji-era-test/

Koja prva nesto vise sazna, neka nam pise
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 6 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od BiKsi :) 8/10/2014, 23:42

Zvuci odlicno i jeste caka u tome, u tom implantacijskom prozoru. Jedino sto se ceka 10 dana na rezultat, ako sam dobro shvatila, pa se onda odnosi na prethodni endometrijum. E sad, da li se endometrijum stalno isto ponasa, to vec ne znam, ali mi laicki nesto govori da se tu stvari menjaju, sem mozda kod zena koje imaju potpuno uredan ciklus, mada ne moze endometrijum biti svaki mesec isti. Ne znam, upadoh u konfuziju. Jedva cekam da cujem da li je neka cura ispitala situaciju u Genesisu oko ovog testa.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 6 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od ganedina 10/10/2014, 11:14

Drage moje, evo informacije za sve koje su zainteresovane za ERA test u Genezisu . Cena ERA testa je 870 E   Shocked
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 6 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od lela1984 10/10/2014, 11:49

E,vala,ja sam zainteresovana za taj ERA.A svugda u svetu mu je cenica oko hiljadu eura,tako da je to ok.A isecak salju u Spaniju,a oni imaju dobre laboratorije.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 6 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od ganedina 12/10/2014, 13:48

Stigli su mi rezultati TORCH .
Ne valjaju mi CMV IgG cija vrednost je veca 3 puta I iznosi 18 , a pozitivne vrednosti su kad je iznad 6.
Takodje ni Herpes simplex IgG mi je znatno uvecan I iynosi 2,62 a pozitivno je kad je vece od 1,1 .

Sta raditi , gde ici, dajte mi nekog imunologa .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 6 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Ema78 12/10/2014, 14:30

Ganedina, mislim da nemas razloga za brigu.  Potitivna vrednost oznacava da je si nekad bila u kontatku/prelezala navedene  bolesti i da je organizam stvorio antitela. Ako si ikada,makar jednom imala  herpes na usni,  to je to ( herpex simplex).
CMV je isto virus koji pripada herpesima, jako je rasiren, manje vise svi ga imamo.

Da si vakcinisana protiv hepatita b, i taj rezultat bi bio pozitivan.

Znaci, ti pozitivni rezultati su u sustini dobri, a ne losi.


Kao i bilo koji drugi virus i ova dva mogu da ugroze trudnocu, odnosno plod ukoliko oboli trudnca u prvom trimestru,ali i kasnije.

Naravno, konsultuj se sa svojim lekarom, mozes i sa ginekologom.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 6 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od ganedina 12/10/2014, 14:40

Hvala ti Ema . Nema svrhe da razgovaram s mojim ginekologom jer je on tako neljubazan, da cak nije ni hteo da mi da upute za TORCH, kao imam vise od 40 god I nemam pravo na besplatne analize . Jedino mi ostaje da uzmem uput za imunologa ako ima potrebe da idem kod njega .

Ja sam zec bila nekada u kontaktu sa ovim virusima I stvorila antitela na njih , ja licno nemam nikakvih tegoba u vezi stim, pa valjda u slucaju trudnoce necu moci da obolim od istih, koji znam da izazivaju pobacaje I malformacije ploda .
Uh, bas sam se prepala, ali Ema hvali ti sto si me malo umirila .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 6 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od mamadabudem 1/11/2014, 08:21

Nisam znala gde da pišem pa izabrah ovde... Naime, juče sam bila na preventivnom UZ pregledu dojki koji od 30-te godine radim jednom godišnje. Do ove godine me je pregledala dr u Domu zdravlja i pregled je najčešće trajao po minut i po za svaku dojku i uvek je bilo sve u redu. Ove jeseni promenim dr pošto je ova moja iz DZ otišla u penziju i pošalju je u D. Mišović. Sve ok, primi me dr koja me je pregledala pola sata, zaorala mi po  grudima i to me zbuni, jer se nikada do sada nisam toliko zadržala. NO dobro, relativno je uredan nalaz, ALI, na levoj dojci postoji neka promena za  praćenje, citiram: "jasno ograničena promena, dijametra 6mm, ehosonografski sasvih BENIGNIH karateristika , FA like lesion, eventualno displazni plak. Rolling Eyes Nema dutektacija, niti ehosonografskih znakova za postojanje solidnih Tu promena ili makrocističnih ležajeva-"
JA joj kažem da sam radila jednu vto i planiram drugu, a ona meni kaže da je u redu da nastavim, i da dođem za šest meseci da ona to pogleda, bilo da sam trudna ili ne.
MOram da napomenem da je dr baš temeljna, jer zakazuje po dva pregleda UZ dnevno.
Još mi je rekla da se retko dešava, alii se dešava, da joj dolaze žene posle vto sa ozbiljnim promenama i tu sam se us*ala od straha...Jer kao spoljni hormoni mogu baš da utiču na to.
Sad se postavlja pitanje, da li sam ja i ranije imala te neke promene, pa to stoji, ili je dr u Domu zdravlja stvarno samo odrađivala za tri minuta ceo pregled jer su pacijentkinje bile zakazivane na 10 min, plus preko veze nekoliko žena. Uplašila sam se kad sam videla koliko me je dugo vremenski pregledala Rolling Eyes a dr mi kaže "opusti se, dobra si ali prosto ovo malo treba da se pogleda za neko vreme, zato i postoje prevetivni pregledi".
Tako da žene, oprez sa hormonima za vto!


Poslednji put izmenio mamadabudem :) dana 1/11/2014, 09:07, izmenio ukupno 2 puta
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 6 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od mamadabudem 1/11/2014, 08:22

A da, i dobih od dr čitav PHOTO SESSION mojih sisa... Wink
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 6 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Blanka 27/11/2014, 13:32

Draga imamo slican problem. Ja sam sa 18 god operisala fibroadenom lijeve dojke, benigna izraslina koja mi je jako smetala, vise psihicki jer mi je ruka stalno letjela nataj cvoric. Priznajem imala sam i bolove. Ti fibroadenomi imaju sudbinu recidiva, dakle vracaju se i nakon operacije i skidanja. Ja sam i nakon operacije posle pola godine ponovo otkrila cvoric i opet smo utvrdili da je to fibroadenom.Vrlo je bitno da se  prate, i da ne prelaze odredjene velicine (koje opet zavise od mjesta gdje su locirani i sl) . Meni nije smetao za postupak vto, jer sam navikla odavno da zivim sa njim, jedino sto me lijeva dojka vise boli od desne zbog ovih hormoncica koje pijem. Tako da ti je dr koja ti je rekla da pratis stanje na uz rekla pravu stvar. Pozdrav i bez brige. Very Happy
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 6 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od mamadabudem 27/11/2014, 15:13

Hvala, Blankić sunny osmeh srce osmeh srce osmeh srce Svaka reć utehe znači, mada je meni dr baš tako rekla, nije ništa ALI mora da se prati. Rolling Eyes
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 6 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Blanka 27/11/2014, 15:44

ljubav ljubav ljubav
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 6 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od tiramisu 27/11/2014, 19:08

mamadabudem, bez brige. dva puta sam to operisala,i opet ga imam ali sad sam zapostavila kontrole zbog muke oko steriliteta, kazu da se to sredi u trudnoci :) nemam nameru ponovo da idem na operaciju,jer mi je sad ta dojka dosta manja od druge. brushalter ziva ne mogu da nadjem :) sumnjam da se to napravilo od anti bebi pilula koje sam tada pila. tj.hormona. tako da nije iskljuceno to za vto,nazalost.

tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 6 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 21 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 21  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu