KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Predshkolsko dete i vishestruka inteligencija

2 posters

Ići dole

Predshkolsko dete i vishestruka inteligencija Empty Predshkolsko dete i vishestruka inteligencija

Počalji od Shizika 21/9/2013, 19:20

Natrchah na neshto gdje bismo mogle sukobiti mishljenja Razz 
Zezam se, nadam se da ce pomoci da odaberemo svoj nachin. Nisam sve stigla odgledati ali ispochetka mi se dopada. Very Happy 
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Predshkolsko dete i vishestruka inteligencija Empty Re: Predshkolsko dete i vishestruka inteligencija

Počalji od Simona 22/9/2013, 06:45

Ja sam odgledala jedan deo, dopada mi se, odgledaću već sve... Vezano za ovo što sam gledala rekla bih da se slažem sa tim da postoje razni delovi koje je potrebno razvijati emotivni, intelektualni, fizički... E sad ono što ja činim je da stavljam naglasak u vaspitanju Vilenjaka na intelektualni, na um, naravno trudim se da ne zapostavljam ni ostalo... Ovde kažu da se samostalno mišljenje razvija od 14 god a dotle dete imitira i tsl. Sa tim se ja ne slažem. Um, samostalno mišljenje mora da se razvija od najranijih dana... Ne može dete koje je samo naviknuto na poslušnost i da čini kako roditelj kaže sad da odjednom u 14 godini razvija sopstvene misli. Ono će pokušavati da to čini ali nenaviknuto na sopsveno mišljenje verovatno će samo upadati u suprotnost roditeljskom. Ne kažem da kasnije to neće razviti ali mislim da je mnogo bolje od toga krenuti ranije, tj od samog početka. Ja Vilenjaku pričam svašta a i pričala sam od najranijih dana, ponekad i stvari koje su delovale da ne može da razume. Medjutim zadovoljna sam kako je on to ipak shvatio, recimo ako kasnije vidimo nešto pa ga ja upitam šta je to on prepoznaje, ne zna da objasni sve detalje funkcionisanja pojava, nazive, to će doći vremenom ali suštinu shvata. Njegovom dobrom drugu opet roditelji mnogo manje objašnjavaju, smatraju da tako malo dete samo treba da ide na sport i da se druži. To dete mnogo više poznaje praktične stvari nego naše i jedno vreme je diskriminisao Vilenjaka jer ne zna pravila fudbala, izbacio bi ga iz tima. Ja sam objasnila Vilenjaku da je mnogo važnije što mu mi pričamo o kosmosu, o društvu, o opštim stvarima, ako shvati to, lako će on shvatiti i pravila jedne igre... Ali ako se samo uči pravilima igre iz toga nikad neće moći da izvede opšta znanja... Takodje slažem se sa ovim snimkom da deca prepoznaju ne samo ono što mi govorimo nego i ono kako se zapravo osećamo i šta zapravo mislimo. Baš sam o tome razmišljala prethodnih dana i došla do istog zaključka.

To su moja razmišljanja vezano za odgledano, kad odgledam dalje pisaću...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu