KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+55
nina :)
ivi
LaFolie
Lyanna
Crvic
djole42
Vuchica
zvoncica36
lenjivica
ninica2
SannI-AlL
cicsa80
InNaturaVeritas
Dacaa
anasrce
Ema78
Jelica
AriesGirl
ms_do
bulevarka
PalcicaBg
Bekanicaa
Ninche
BiKsi :)
leptirko82
dragana76ns
ragaco
midori
Ambra
neca73
Erata
labradorka
fmala
OKacica
JocY
laKole
ariadne69
KoMetaK
MAAKKI
SoJa
sareni leptir
pegaz
saska1
Endzi
lilya
tatjana2
dusa71
noja
fight&faith
Sofija Veks
Niny
bak
Stenli
lelas
d77
59 posters

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 26/9/2013, 09:31

Brbljiva, nije se nikad video na uz, dr koja mi je radila histero je pred proceduru uradila uz, i posle mi kaze, da nisam ja radila uz, mislila bih ko nije video ovoliki septum Shocked Inace moze se videti i na uz, ali retko, obicno ga vide na histero.
Septum je kozni nabor, kao pregrada po sredini materice, u mom slucaju, koji moze da ometa implantaciju. Njega secnuli i sad je materica ravna. Valjda Rolling Eyes 
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 26/9/2013, 09:34

aha ...vidis to nisam znala...Rolling Eyes  bas ti hvala.lol!
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 26/9/2013, 09:35

Brbljiva,ja sam radila 2 vto u junu ali 2012,tako da je dosta proslo i vreme je za akciju.Sad cekam da odradim histeroskopiju,uklonim polip i onda 3 vto!
Neka nam se sve kockice poklope i da nam uspe i meni i tebi i svakoj drugarici!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 26/9/2013, 09:37

a da ,2012 -nisam spazila.....sory.neka nam je Bog u pomoci ,treba nam i Bog i sreca !molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od anasrce 26/9/2013, 10:30

Brbljiva dr mi je dala 25mg Eutroxa da pijem 6 nedelja pa da dodjem kod nje na kontrolu, nadam se da ce sve biti u redu kod ja ne dodjem na red za VTO, a sigurno necu pre sledece god.
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SoJa 26/9/2013, 10:41

Vratila sam se sa UZ i razgovora sa dr. Nebojšom, pa evo u što kraćim crtama da napišem šta je rekao. Što se UZ tiče, tu je sve ok, osim što imam jedan fol. od 13mm, a za 12. dc je mali (s obzirom da mi je ciklus uredan, na 28. dan). Ali, to je znak da ovulacije neće biti, verovatno. Međutim, što se VTO-a konkretno tiče, ništa ne valja, jer sam ja jedan specifičan, komplikovan slučaj affraid Naime, pokazala sam mu šemu poslednje VTO u NS, msm da sam negde pisala o tome, al ukratko, u početku jako spor rast fol. (gonalx2 + menopurx1), E2 148, pojačana ter. (gonal-isto, menopurx2) idalje sporo, po pola mm za 2 dana, endo 7.7, i na kraju samo menopurx5 i za 4 dana "buknulo" sve, endo 11mm, fol. po 18-21mm, E2 2480!
Dr. kaže da nije dobro da tako odjedanput krene, kao ovo se zove kontrolisana stimulacija, a moji se jajnici ne daju kontrolisati.
Za dve nedelje, kad M bude u drugoj smeni, otići ćemo zajedno na razgovor, videćemo koju će terapiju prepisati. Rekao je da kod mene mora sporo, ali duže vreme, skontala sam da ne bi "silio" Menopurom, kao u NS.
A što se termina tiče, mogu da biram da li želim pre ili posle NG. Išli bismo bez kontracepcije, pa bi, ako odlučimo da to bude pre NG, zavisilo od veštica Dakle, kraj Novembra ili početak Decembra. A posle NG, kad god poželimo. Nisam pametna...
Nisam ni optimista, ma koliko se trudila da budem...

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 26/9/2013, 10:56

Ni meni SoJa nije jasno ali mi se cini kad je povecana terapija folikuli su naglo porasli sto je i za ocekivati.U svakom slucaju izgleda da se dr bas zauzeo i sve mirise na uspeh.Imas li odradjene dodatne analize,trombofilije ,ogtt test sa insulinemijama,antitela stitne,histeroskopiju.i naravno kad budes spremna kreni.
Anasrce i ja pijem eytiroks od 25 ,brzo se tsh sredi,zato ne brigaj!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 26/9/2013, 11:07

devojke evo jednog korisnog sajta pa prostudirajte ,,ima svasta ...
http://web.potpomognutaoplodnja.info/index.php?option=com_content&view=category&id=67:nakon-transfera&Itemid=76&layout=default
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SoJa 26/9/2013, 11:11

lela38 ::Imas li odradjene dodatne analize,trombofilije ,ogtt test sa insulinemijama,antitela stitne,histeroskopiju.
Za histero mi je rekao da nema potrebe, jer mi je UZ nalaz odličan, mada se kontam da ipak odradim, imam dobrog dr. u bolnici koji mi je već jednom radio, možda odem ponovo kod njega. Sve ostalo planiram da uradim, moja dr. gin. mi je već rekla da će mi pisati upute za sve što mi bude trebalo.

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 26/9/2013, 11:13

Pobeže mi post...Sojče, šta si primala u drugoj terapiji? Gledam, vidim više embriona nego inače...i kakav je bio E u ostalim terapijama? I koje supresore si primala i da li si ih uvek primala? Pardon, ja se malo zanela ali baš me interesuje jer sam imala sličan, ali za tvoju utehu mnogo veći problem u prvoj stim, isto anovulatorni ciklus.
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 26/9/2013, 11:13

SUPER soja77! Znaci ,mozes da biras kada ces vto .....to znaci da cu i ja uskoro na vto ,ja sam vec bila na konsultacijaam i vec pola analiza poslala ....
 uplasila sam se da ce me baciti tek nakon n godine ,,,ja bih licno volela novembar ,decembar.
  nije lose sto zelis da odradis histeroskopiju i sto verujes svo doci u svom gradu ...samo napred !
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Endzi 26/9/2013, 11:13

Brbljiva drago mi je za Super nalaz...ljubim vas sve,a posebno prasim Soju 77,vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 26/9/2013, 11:15

endzi usne usne usne 
 ostale koracaljke  samo da zaprasim i ja vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv bb bb bb bb bb
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 26/9/2013, 11:36

poslusajte ovo....
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 26/9/2013, 11:47

Drage, u velikoj sam guzvi i ne stizem da vam se javim...evo upravo su mi poslali rezultate iz laba-TSH sa terapijom skocio na 3,22, a bio je bez terapije oko 1,8 i estradiol 68 pg/ml.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SoJa 26/9/2013, 11:47

InVitroVeritas ::Pobeže mi post...Sojče, šta si primala u drugoj terapiji? Gledam, vidim više embriona nego inače...i kakav je bio E u ostalim terapijama? I koje supresore si primala i da li si ih uvek primala? Pardon, ja se malo zanela ali baš me interesuje jer sam imala sličan, ali za tvoju utehu mnogo veći problem u prvoj stim, isto anovulatorni ciklus.
IVV, evo pokušaću ukratko a jasnije, koliko je moguće

I VTO (Niš) dug protokol, diferelin, gonal i menopur E2 (7. dan) 68, posle nije ni vađen Shocked Endo 6.7 (4 sata pre stop) v 
Ovaj postupak sam detaljno opisala na temu klinike

II VTO (SPEBO Le) kratak protokol, bez kontracepcije, puregon+cetrotide poslednja tri dana stimulacije, E2 290 (7.dan), E2 930 (9. dan), Endo 10mm

III VTO (Betanija) kratak protokol, sa mikroginonom, gonal, menopur+cetrotide tri dana, E2 148 (7. dan), E2 2480 (12. dan), Endo 11mm

Endzi zagrljaj 

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 26/9/2013, 11:53

da ,u Nisu i ne mere E2 !!!affraid fd UZAS
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 26/9/2013, 12:04

Soja ovo u leskovcu je dobra terapija imas folilule dobar endo e sad jesi proveravala tsh i one trombofilije kakva terapija posle bila jel bilo progesteron fraxi ili sl
D77 pisala si da jw bio oko pet sad se spusta polako sa terapijo.kad bude ispod dva mozes krenuti sa stim ili prirodno za sta se odlucite
Brbljiva piai nam za komoru kad krenete drzim jako fige !!!
Ragaco sretno bebicetno
Ko jos krece u postupak
O
Da zaprasim korakeee ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 26/9/2013, 12:09

Noja, pomesala si me sa nekom curom...TSH mi je uvek bio oko 1,8...proslog ciklusa sam bila na Mikroginonu i skocio je na 2,5 i zato su mi i uveli 25 i 12,5 eutyrox, kako bi ga drzali pod kontrolom. Medjutim, kod mene je naglo skocio...ne svidja mu se ovaj lek, ocigledno...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 26/9/2013, 12:14

Izvini verovatno sam malo promasila pegaz verovatno
Ili se sekiras sad oko svega ovog hoce i od tog da skoci
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SoJa 26/9/2013, 12:15

noja ::Soja ovo u leskovcu je dobra terapija imas folilule dobar endo e sad jesi  proveravala tsh i one trombofilije kakva terapija posle bila jel bilo progesteron fraxi ili sl
TSH je bio u startu dobar, a kasnije nisam proveravala (nisam ni znala da bi možda trebalo), trombofilije nisam, to ću sad pre VTO-obavezno. Od terapije sam imala utrogestan. Mislila sam da dosta znam, vezano za VTO, ali sam ovde još dosta toga korisnog saznala. Verujem u vas i vašu podršku osmeh srce 

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 26/9/2013, 12:16

BRBLJIVA76 ::cure eto mene,,,,novogodišnji 2 stigla sinoc iz Bg ,zavrsila veliki poso danas i juce .good job 
 bili smo na Torlak,predivni ljudi ,preljubazni ,ma samo reci hvale ! e to je ustanova !
 odradili smo ASA ,RUBELU(igg i igm ) ,CMV (igg i  igm )
 danas vec stigo email sa rezultatima ,gde pise da antitela nisu nadjena .rubela i cmv,jos nisu odradjeni.

 odatle smo stigli u nas grad vec u 17h i odmah krenuli ZIMA2 u Gam Banju ,jer nas je doktorka za hiperbaricnu zvala ZIMA5 da sto pre dodjemo da se dogovorimo oko termina i dodatnih analiza.
doktorka je starija gospodja iz BG,tu trenutno radi.rekla je da dragi prestane sa pusenjem sto pre,da se pregledaju zubici kod oboje ,da se popravi sta ima i otkloni kamena sa zuba.
 pitala je dali smo nekad radili briseve grla i nosa ,da to odradimo i da obavezno uradimo pregled pluca .
 dogovorili smo se da pocenemo 21 okotobra(posto nesmem da sam u mens ciklusu ).ide se deset dana,svaki dan .tretman za jednu osobu traje sat vremena ,u kapsuli ulazi samo jedna osoba .navela je da tih dana ne koristimo nikakvu hemiju na sebi ,od gelova ,losiona ,kupki ...do parfema ,lakova za kosu ..itd ,nista osim sapuna i vode .
 rekla je da nam obavezno nos bude otpusen tih dana,jer cemo naravno udisati cist kiseonik.
 naveli smo joj nase probleme sa ureaplazmom ,losim spermogramom.doktorka je jako fina ,prirodna ,rekla je da ce se sa tim tretmanima organizam ocistiti od tih bakterija ,i da su imali slucaj zena koje su odmah nakon tretamana hiperb komore ostajale prirodnim putem u dr.stanju . to su utisci sa razgovora o hiperbaricnoj komori .

 sto se tice uputa ,u mom gradu to je islo ovim redom:

 posto je u pitanju sterilitet ,ginekolog(za zenu ) a urolog (za muskarca ) daje i pise na uputu -predlog za hiperbaricnu komoru .
 sa tim uputima odlazite kod doktora opste prakse ,on dalje pise upute za oboje za vaskularnog hirurga .nakon potpisa ,pregleda vask hirurga (koji je najbitniji medju svim tim papririma ),odlazite opet na opstu praksu i ona pise uput za komisiju .
 napominjem ,ovakav redosled skupljanja papira izgleda u mom gradu ,a Vi ste u Bg ,pa mozda to ide drugacije tamo.
 komisija razmatra dali ce Vam dozvoliti tj dali ima razloga za tretmane hiperb komore .
 ja sam verujte ,na blef krenula u tu celu pricu i eto dobila upute.svi kazu da se tesko (sto se tie veze sa steriliteto )dobijaju uputi ,osim ako neko zaista ne boluje od neke teske bolesti . ja sam primer da sam uspela u tome.probajte i Vi...vredi pokusati.
  danas sam dobila rezultate toksoplazme (u mom d zdravlja !)-i tu sam pozz .....poludela sam affraid affraid affraid  kakva sad tokspolazma ??Rolling Eyes !zbunjen  v (doduse ,takav nalaz mi je bio i pred drugu vto ,pa sa odardila privatno i igg i igm ,i bila negativna na sadanje stanje a proslo -pozz ,znaci prelezala ).pa sam onda pojurila i otisla u dr grad u priv lab i odradila toksoplazmu igg i igm,pa cu videti u petak vece nalaz.b danas sam odrad
ila kolposkopiju ,vdrl i uzela briseve na ureaplazmu ! devojke ,pa mi smo oboje -NEGATIVNI na tu bakteriju ,konacno iznenađenje !d x x x x g g g sunny sunny as mnogo smo srecni oboje nemam reči  !radost radost radost bravo 
 eto sve sam to zavrsila za 2 dana ,cekam samo hormone kada dobijem i ako ne zezne toksoplazma -bice sve ok !
  malo sam Vam dosadjivala duzim tekstomm,ali sam htela i za hiperb komoru da objasnim posto su me vec neke cure to pitale .ako smeta ,molim urednicu neka prebaci na temu hiperbaricna komora .
srcasti poljupci srca srcasti poljupci srca srcasti poljupci srca srcasti poljupci srca srcasti poljupci cveće cveće cveće cveće cveće cveće cveće cveće cveće cveće cveće cveće cveće cveće cveće cveće
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 26/9/2013, 12:19

Soja od sad nista nepropustaj slucaju stvar u svoje ruke. Mora da bude bebicetan ovaj put. Pisi ovde devojke ce dopunoti sta treba ako treba nesto nekad moramo biti iznad dr preduhitriti ih
Ta komora mi super zvuci
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 26/9/2013, 12:20

Brbljiva a OGGT sa insulinom jesi i to uradola za secer ??? Ako nisi obavezno !!!
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 26/9/2013, 13:14

noja ,secer mi je uvek ok ....a pitala sam dali treba jos neke analize tada ,rekose da ne treba -ako treba reci ce mi ...neznam sta da radim ?!kad i  se radi koliko kosta taj oggt test sa insulinom ?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu