KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+55
nina :)
ivi
LaFolie
Lyanna
Crvic
djole42
Vuchica
zvoncica36
lenjivica
ninica2
SannI-AlL
cicsa80
InNaturaVeritas
Dacaa
anasrce
Ema78
Jelica
AriesGirl
ms_do
bulevarka
PalcicaBg
Bekanicaa
Ninche
BiKsi :)
leptirko82
dragana76ns
ragaco
midori
Ambra
neca73
Erata
labradorka
fmala
OKacica
JocY
laKole
ariadne69
KoMetaK
MAAKKI
SoJa
sareni leptir
pegaz
saska1
Endzi
lilya
tatjana2
dusa71
noja
fight&faith
Sofija Veks
Niny
bak
Stenli
lelas
d77
59 posters

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ema78 13/9/2013, 12:08

Ponovo sam na ovim stranama... i ponovo me hvata neki cudan osecaj...iako imam Petra, iako je sve u vezi sa njegovim rodjenjem proslo u najboljem redu, iako je on divna beba,s vremena na vreme me uhvati tuga...ne mogu da ne razmisljam o tome kako se osecaju druge zenice koje prolaze sve sto prolaze... ne mogu a da ne primetim vesti o svemu sto se tice VTO i steriliteta, ne mogu da ne mislim na sve one sa kojima sam se zblizila tokom moje borebe sa sterilitetom, a koje se jos uvek bore... i strasno me nervira taj stav drustva prema VTO postupcima, to odsustvo nerazumevanja i saosecanja. Moja borba je bila relativno kratka, ali negde postoji more od mojih suza, razocaranja, nerviranja...i kada procitam kko se tamo neki idiot od lekara grubo sali na racun necije neuspele VTO, dodje mi da vristim od muke.
Svaki put kada Petar zaspi pored mene, pomislim na svu onu decu koje su majke napustile... kako su samo mogle... i mene je moja mama na neki nacin ostavila, i taj nedostatak  majcinske figure me i dan danas boli, i nikako da shvatim da li te zene shvataju koliko su zapravo blagoslovene... i onda sam  i ljuta i tuzna, sa jedne strane zboh svih nas koji vodimo borbu sa sterilitetom, a sa druge zbog sve one dece koje nema ko da zagrli...
Ljudi stvarno znaju da budu stoka...

I kada mi neko kaze, sto opet ulazis u pricu oko IUI, vec imas jedno dete, meni se sve okrene...
A opet, da nije bilo te borbe oko steriliteta, ostala bih "kratka" za Kutak i sve one emocije kroz koje sam prolazila ovde zajedno sa vama.

Morala sam ovo sa vama da podelim jer bas me nesto pogodio Eratin komentar...ja bih tu doktorku o zid razbila, majke mi...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 13/9/2013, 12:11

Možeš da kreneš sa stimulacijom, doputuješ jednom, pa oceniš, upitaš kako će to ići otprilike, ali pratiće te svakako...i tada vidi možeš li bez bolovanja, ako nećeš ići često, ali svejedno, kratki protokol začas prođe, posle ide ET, pa ti treba malo mirovanja...ako ikako možeš, uzmi bolovanje.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 13/9/2013, 12:13

Uzecu sigurno bolovanje, ali bi mi odgovaralo da bar do 8-9dc radim i zavrsim poslove vezane za rok...posle otvaram bolovanje, pa kako hoce...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 13/9/2013, 12:15

Devojke, oni sto nije dobro u Pragu je upravo to ne pracenja stimulacije do 8. dana, a to je jako vazno.
Manite se posla i svega, ako ulazite u postupak jako je vazno da vas neko isprati od prvog dana.

Erato, obavezno idite u savetovaliste, moze samo da pomogne yes
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 13/9/2013, 12:32

Draganice

Bas mi je zao draga, opusti se, pa onda za koji mesec nazad po smrzlice... zagrljaj 

Lilya

A koliko bi se onda trebalo ostati u Pragu? 3 nedelje, ili ima sanse za krace? Meni ovde na poslu daju maks dve nedelje... Sad 

Podrska svim drugaricama koracaljkama! :) d 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 13/9/2013, 12:35

Sofija, veliki zagrljaj 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 13/9/2013, 12:42

Sofija Veks ::Draganice

Bas mi je zao draga, opusti se, pa onda za koji mesec nazad po smrzlice... zagrljaj 

Lilya

A koliko bi se onda trebalo ostati u Pragu? 3 nedelje, ili ima sanse za krace? Meni ovde na poslu daju maks dve nedelje...
Sad 

Podrska svim drugaricama koracaljkama! :) d 
Sofija, ti ides na FET. Ne moras da ostajes toliko. Radis UZ 11 dana ciklusa i oni ti kazu kad da krenes. Mi kad smo isli prvi put sa nama je bila zena, dosli su kad i mi u utorak, uradili FET i vratili se u BG vec u subotu.
Erata je pitala za citav postupak sa stimulacijom.
Ti imas pingvine, ne treba vam toliko vremena, a posto ces ostati trudna, vise u zivotu neces morati da se bavis stimulacijom yes
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 13/9/2013, 12:43

ema78,ti si nasa podrska iz prikrajka ! nase srce ....svaka cast za tvoju borbu ,samo napred ,puna si emocija -vidim !queen usne ljubav
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od labradorka 13/9/2013, 12:47

Draganice,zao mi je zbog neuspeha zagrljaj 
Ali svetla tacka je kako si ovoga puta odreagovala na terapiju jer 6 embriona je odlican rezultat s obzirom da prosli put nije bilo ni jedne celije.
Nadam se da ce sledeci FET biti uspesan!!
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 13/9/2013, 12:47

Draganice bas mi je zao sto nije uspelo. No Sledeci put kada budes isla po smrzlice otvori dnevnik da navijamo i saljemo pozitivnu energiju mozda pomogne.
Joj Erata znam da ti je dr vestica boks  i ranije si o tome pisala, a i ja sam tebi pisala kakvo sam imala iskustvo doduse sa jednim dr vestcem. Ako nista drugo mozes da poslusas Stenli, jer je procedura za promenu dr u okviru istog dz jednostavna. Samo sestrama na salteru kazes da zelis da promenis dr, daju ti formular, popunis i to je to.
Sto se tice stednje mm i ja smo se dogovorili da, kad ja primim platu, odmah jedan deo menjam u evre i stavljam na poseban racun. Mi taj racun zovemo bebi fond. Very Happy 
D 77 navijam da sve bude savrseno. b b b b b
Ema drago mi je da si na Kutku i uz sve devojke. Takodje zelim ti da uskoro Petar dobije batu ili seku.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 13/9/2013, 12:50

Labradorka, draganica je išla sa donorskim ćelijama. Ako pogledamo da cura ima 22 godine, nije veliki broj. Verovatno i ne idu na varijantu da dobiju mnogo ćelija od donorke. Sve je to kalkulacija, bar ja tako mislim, ali 6 embriona je svakako odlično.

Ema i ostale cure ljubav 
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 13/9/2013, 12:53

f&f, hvala od srce 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od labradorka 13/9/2013, 13:00

Sorry Dragancie,nisam skontala u momentu da je donacija Crying or Very sad 
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Stenli 13/9/2013, 14:35

Zao mi je Draganice zagrljaj 
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SannI-AlL 13/9/2013, 14:41

Što volEm da vidim da su se koraci aktivirali.To je znak da ste bliže vašim bebe beba bebe beba bebe beba bebe 
Ne mogu da poVatam materiju,ali vidim da se Jeftica sprema za prirodnjak,IVI u remont apartmana (samo napred draga),Erata nam rešila da joj ljudi "oproste" zbog farbe Wink  (ja se uvek vadim da imam izražen taj plavi gen,ali se ne vidi pa zavaram ljude ne hoteći Razz).Promena je dobra uvek yes  
Lilya dušo ,znam da si krenula dalje i treba tako,ali želim da te jedared stisnem da ti koske pucaju zagrljaj 
Draganice žao mi jako Crying or Very sad ,ali da znaš kako greje ta nada kada imate pingvine.Navijam da je sl. put dobitan.
Joooj,već sam se pogubila,a i nema šanse da navatam ko šta i gde.Bitno je da se ide dalje ko želi da ide.
Ajmo koraci!!!! vv vv vv vv 
b b b b b b b b
zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje 
srca srca srca srca srca srca srca srca 
roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda 
cveće cveće cveće cveće cveće cveće cveće  
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ninica2 13/9/2013, 14:49

Hvala draga,pitacu dr za svaki slucaj! Sve bi bilo lakse kada nebi toliko bolelo,mozda bi i prirodno uspeli,eh pusti snovi hehehe. Ema draga razumem te u potpunosti,mene je moja ostavila kada mi je bilo sest godina,i sada se zapitam kako je mogla,ne razumem,nikada necu odrasti da bi nasla odgovor na to pitanje! M juce mene pita do kada cu piti glukofaz,kao dokle sa tim lekovima? Tek sad vidim koliko brine,ali sam sela pa mu objasnila sta je to ustvari i da cu piti dok bude bilo potrebno i ne odustajem,sve
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 13/9/2013, 14:54

I mm nije srecan zbog metformina, i kad god se pozalim na nesto, odgovor je da je to od - lekova! Ja sam se nekako navikla i ne shvatam to kao nesto strasno, ali nekom sa strane to moze da deluje svakako...

Ema, pre tacno godinu dana smo zajedno isle na klomifesnki IUI a vidi nas sad lol! ...

ljubav 
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ninica2 13/9/2013, 14:57

cu uraditi da nam uspe pa i g,ako treba da pijem,picu! Jedno vreme smo ziveli u rusiji,tamo smo imali mogucnost da usvojimo novorodjence preko kulina bana i debelih veza ali bi nam ljudi pomogli. Trebala nam je potvrda o imovini ovde,nasa kuca se vodi na mm oca i majku,tu je zapelo nisu hteli da je prepisu tj nas deo boje se da se nerazvedemo bas zato sto nemamo dece,ali eto i posle 10god,od tada mi smo zajedno kao i prvog dana,volimo se i postujemo,ali zbog njih nismo uspeli u tome,od tada je mm na dista
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ninica2 13/9/2013, 15:02

na distanci sa svojom mamom,koja tek sad kaze da je i usvojeno dete moguce voleti,pa zar posle toliko godina tek sad shvata sta smo joj pricali,ali sad sta je tu je borba se nastavlja,ovako,a za dalje videcemo! mm ne veruje lekarima,ali mi stalno trubi da sam previse lakoverna,i treba da budem cvrsca kada su oni u pitanju. znaci sakom od sto pa u treci postupak,uspecemo mi sve kad tad!
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 13/9/2013, 15:14

ninica2 ::Devojke vec dugo hocu da vas pitam,ali mozak cureci :-).Ja otkad znam za sebe imam jako bolnu ovulaciju,osecaj da ja kada ustajem sa stolice donji deo ostaje na njoj,jedva se ispravim da hodam,ma boli bas,ponekad ako sam na poslu popijem analgin da me popusti,ne traje to dugo ali dovoljno da ne mogu da radim za to vreme ubi me! E sad posle druge vto boli i dalje ali uz to i rozikasto krvarenje,nije strasno ali ipak tu je,za bolove znam da se desava ali krvarebnje??? I jos da dodam odnos tada prosto nemoguc!
Sve sam ja to imala i ne brini, spada pod normalno. :))
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fmala 13/9/2013, 15:15

Nemoguce vas je stici, krenula sam od pre par strana, videla post od Erato o dr, iznervirala se i batalila. Moram da podsetm, uprkos divljenju na hrabrosti zene koja je snimila dr i izborila se za svoje pravo, mislim da je IVV pisala, da je svako neovlasceno snimanje drugih lica protivzkonito, nisam sigurna, ali mislim da se pise kao krivicno delo, pa oprez sa tim metodama, ali sigurno znam da recenica "ako vi necete da mi napisete to sto me sleduje po zakonu, prinudjena sam da se obratim nacelniku" provereno izaziva naprasnu ljubaznost svih medicinskih radnika, od sestre, do specijaliste. Postoje i silne inspekcije, kazu da su korumpirani svi, ali ja nekako, uvek verujem u pravdu, a i kada moram da se sluzim prljavim trikovima, pricam nedoreceno, ne bi li iz mog cvrstog stava shvatili da mi je ministar u najmanju ruku brat od ujaka Very Happy Najgore im je kad ne znaju sa kim imaju posla, kazem da ako me oni odbiju ja dobro znam koja su sledeca vrata i gledam kako se goropad pretvara u jagnje. Bruka je kako ljudi kojima je osnovni zadatak da pomazu ljudima, najcesce to ne shvate dok im se ne desi da sami zapadnu u milost istih kao sto su oni. Nekad ni tad. I sreca je da takvi nemaju vecu vlast, sumnjam da bi iko od nas pretekao..

Mora jednom da obasja, jbm mu misa, svakoga!
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 13/9/2013, 15:18

'Dze si Sanny, kako si, sta ima novo? Very Happy Very Happy Very Happy
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ninica2 13/9/2013, 15:26

Jeftelija hvala,znaci nisam izuzetak,dobro je :-) samo jos da skontam sta sa bolovima,popila bih ja cesce neki lek da ne boli pa mozda probala prirodno nego kontam da lek ne naskodi ili dta vec kontam ne znam ni sama,slbl mi je u glavi od razmisljanja sta i kako! Sani saljem zagrljajcic :-* femala pomazi stomacic :-*
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 13/9/2013, 15:32

Popi nesto za bolove, ja uzimala rapten-k, pa ako moz' ti udari po seksu. Ne moze nista lose da se desi. Very Happy Ja sa zavezanim jajovodima mogu taj dan i da preskocim, mada mene vremenom sve manje i manje boli a sukrvice vise nema.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SannI-AlL 13/9/2013, 15:37

Jeftelija ::'Dze si Sanny, kako si, sta ima novo? Very Happy:D:D
.Tu sam kad sam tu Wink ,a i kad nisam tu sam.U svakom slučaju -tu sam Wink Razz .
Iz prethodnog se da naslutiti da sam i prolupitas hronikus, a i depresio acuta lol! lol! lol! 
Ma majem se sa drugima,služim gerijatriju ,borim sa dosadnim stomačnim virusom i tako to.
Nekako mi teško da se odvojim od vas Kutanjki -deo ste mene,a ja više tim stazama neću hoditi.I tako...idu dani.

ninica2 ::Jeftelija hvala,znaci nisam izuzetak,dobro je :-) samo jos da skontam sta sa bolovima,popila bih ja cesce neki lek da ne boli pa mozda probala prirodno nego kontam da lek ne naskodi ili dta vec kontam ne znam ni sama,slbl mi je u glavi od razmisljanja sta i kako! Sani saljem zagrljajcic :-*  femala pomazi stomacic :-*
Ninice grlim i ja jako i stiskam usne .Nisi jedina ima nas još.Vazda znala kad sam plodna i trpela i bolove i sve zarad bebe,ali avaj No 
Ako ne možeš da istrpiš,a ti drmni neki alkohol i on deluje kao analgetik,a još i opušta Wink lol! 
Ej žeMske koračaljke
Korak po korak na putu do bete + - Page 23 1737150kdm0jzg74k
P.S. vikend -vreme je za kupanje  b  b  b  b 
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 23 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu