KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+66
menora72
Dacaa
InNaturaVeritas
boki82
Simona
lilly13
neca73
saska1
Ambra
fmala
ivka
Tinche
MAAKKI
Niny
Vuchica
Crvic
sareni leptir
stomacic
Stenli
dragana76ns
LaFolie
laKole
vivijen
Endzi
d77
leptirko82
lilya
Sofija Veks
lenabeograd
ragaco
Ninche
Vilhelmina
AriesGirl
zvoncica36
JecaPereca
missile
Erata
misic
PalcicaBg
BiKsi :)
dunjas
heart84
Orline
lelas
vero
bebica mala
cicsa80
pegaz
maus
zoxa
Angie83
karakaca
kristina33
Xena
tetreb
noja
ariadne69
midori
fight&faith
lenjivica
SladZana
KoMetaK
hany
djole42
labradorka
red
70 posters

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 26/6/2013, 12:41

Covece, tek sad kapiram - pa meni su ceo zivot ladne noge i prsti!!!!!!!!!!! Carapice ne oblacim samo kad su najgore vrucine....
+ moj stric i brat od strica imaju trombove....
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 26/6/2013, 12:45

Draganice ne znam šta da ti kažem. Ja sam kod njih jednom kupila stop bocu. Ona baba je izvadila iz frižidera, pitala koliko daleko živim i rekla da je odmah stavim u frižider. I stop boca je radila.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 26/6/2013, 13:06

F&F, stalno menjas avatare Laughing , ne mogu da se naviknem nikako smiledraw
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od midori 26/6/2013, 13:17

koliko sam ja shvatila oko ovih trombofilija nije problem ako si heterozigot jedino ako je to udruženo sa recimo antitelima stitne(kao kod mene) ili nekim drugim problemom

midori

Broj poruka : 22
Datum upisa : 13.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 26/6/2013, 13:23

midori ::koliko sam ja shvatila  oko ovih trombofilija nije problem ako si heterozigot jedino ako je to udruženo sa recimo antitelima stitne(kao kod mene)  ili nekim drugim problemom

Da, utesno, a antitela stitne su TSH? Meni je TSH jednom bio 2,5 a sledeci put 1,5....
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Crvic 26/6/2013, 13:27

Ne, antitela štitne su antimirkozomalna i antitireoglobulinska (za Hasimoto). I anti tela na tsh receptore.
Crvic
Crvic

Broj poruka : 267
Datum upisa : 26.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od midori 26/6/2013, 13:32

antitela stitne su anti-TPO i jos jedna zaboravila sam im naziv a tebi je TSH ok, ne brini
ja imam PAI i MTHHFR mutaciju obe heterozigot i rekli su mi da to nije ništa ali pošto imam povišena antitela štitne da ću morati da primam heparin u sledećem postupku.zbog toga i nastaje zabuna zašto nekom daju fraxi a nekom ne jer gledaju sve rezultate

midori

Broj poruka : 22
Datum upisa : 13.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 26/6/2013, 13:34

Crvic ::Ne, antitela štitne su antimirkozomalna i antitireoglobulinska (za Hasimoto). I anti tela na tsh receptore.

To nisam radila, niko mi nije rekao da treba to da radim... Lepo, istrosila sam sve blaste, sad mogu da istrazujem polako...mic po mic...
Ajd sad...sta cu...
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 26/6/2013, 13:37

midori ::antitela stitne su anti-TPO i jos jedna zaboravila sam im naziv a tebi je TSH ok, ne brini
ja imam PAI i MTHHFR mutaciju obe heterozigot i rekli su mi da to nije ništa ali pošto imam povišena antitela štitne da ću morati da primam heparin u sledećem postupku.zbog toga i nastaje zabuna zašto nekom daju fraxi a nekom ne jer gledaju sve rezultate

aha, sad mi je jasnije.... OK ... (ja sam bas panicarka)

znaci ako je TSH ok, onda ni ne moraju da se rade ta antitela stitne?
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Crvic 26/6/2013, 13:38

Vilhelmina polako, verovatno ti je tsh bio dobar ako te nisu poslali da analiziraš antitela. Imaju oni to u vidu, mnogo nas u ovoj priči je sa Hasimotom...
Crvic
Crvic

Broj poruka : 267
Datum upisa : 26.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od midori 26/6/2013, 13:39

Antitela stitne se rade kad se sumnja na hipotireozu tj kada je Tsh veći od 3 ili 4 tvoj je idealan a razlike u merenju mogu da se jave ali ti je opet u idealnim granicama zbog toga verovatno niko nije tražio da ih radiš

midori

Broj poruka : 22
Datum upisa : 13.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 26/6/2013, 13:47

OK, Crvic i Midori, hvala vam puno, smirih se sada srca
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ariadne69 26/6/2013, 14:21

midori ::koliko sam ja shvatila  oko ovih trombofilija nije problem ako si heterozigot jedino ako je to udruženo sa recimo antitelima stitne(kao kod mene)  ili nekim drugim problemom

Midori, znaci, ako ja imam hasimoto (al TSH mi je dobar!), onda bih obavezno trebala proveriti trombofilije, i primati fraxi posle transfera? Ili je dovoljan i aspirin protect 100mg?
ariadne69
ariadne69

Broj poruka : 244
Godina : 54
Location : Subotica
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 26/6/2013, 14:25

misic ::F&F, stalno menjas avatare Laughing, ne mogu da se naviknem nikako smiledraw


Pa malo da razbijem monotoniju. Ova slicica mi se bas svidela ... prava letnja. Very Happy

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od red 26/6/2013, 15:03

lubenica...njam njam...jel su vec jestive, mislim slatke?

Lafe...mislim i verujem da ce biti sve u redu...igraciceigraciceigraciceigracicebbbbbddddd za dobru ponovljenu beta
red
red

Broj poruka : 255
Godina : 48
Datum upisa : 13.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od midori 26/6/2013, 15:07

Ariadne,
to će ti najbolje reći hematolog,mislim da treba da uradiš trombofilije. ja sam prošlu vto pila aspirin i nije mi uspelo trombofilije sam radila tek nakon toga možda zavisi i od visine antitela meni su dosta visoka preko 1000

midori

Broj poruka : 22
Datum upisa : 13.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 26/6/2013, 15:15

Midori, jesu visoka, bitno je što češće da si na čistom vazduhu, na nekoj planini.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ariadne69 26/6/2013, 15:27

Midori, meni je Anti-TPO-Ab bio 986 u febr, znaci, stvarno visoko, dobila Selen 50mg, od tada ga jos nisam proveravala, al selen mi prija. A ja mislila, da je dovoljna pre vto kontrola kod endokrinologa, nisam ni pomislila na hematologa.
ariadne69
ariadne69

Broj poruka : 244
Godina : 54
Location : Subotica
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 26/6/2013, 15:28

BiKsi :) ::Midori, jesu visoka, bitno je što češće da si na čistom vazduhu, na nekoj planini.

Zanimljivo, znaci utice svez vazduh, super, ja sam tik do zvezdarske sume sunny
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 26/6/2013, 15:31

Ja samo malo svratila da navijam! igraciceigraciceigraciceigraciceigracice
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 26/6/2013, 16:02

Selen i vazduh ... reka suma more, vikende koristiti sto vise u prirodi umesto u gradu yes
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 26/6/2013, 16:09

Auuuu zene

Ova moja Beta nije normalna! Secate se da je rasla sporo, dosla do 365, pa pala na oko 200, i to je bilo pre 7 dana tacno. Od tada po savetu doktorke ne primam nikavu terapiju, i cekam vesticu, koja nikako da stigne. veceras idem na ponovni ultrazvuk, i rekoh hajde da za svaki slucaj opet proverim Betu, doktorka mi je rekla da je ovekivala da padne na nulu. Medjutim, nakon 7 dana mi je 400! Porasla nakon pada dupllo za 7 dana, niti raste pravilno, niti opada, uzas!

Je li neka od vas bila u slicnoj situaciji?? Sta moze da bude problem? Uuuh bre....
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 26/6/2013, 16:32

Beta 421.... Hvala ti boze!

Sofija, mnogo mi je zao sto tako ide, ni da odmoris ni da prezalis....
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 26/6/2013, 16:45

Vilhelmina ::
midori ::antitela stitne su anti-TPO i jos jedna zaboravila sam im naziv a tebi je TSH ok, ne brini
ja imam PAI i MTHHFR mutaciju obe heterozigot i rekli su mi da to nije ništa ali pošto imam povišena antitela štitne da ću morati da primam heparin u sledećem postupku.zbog toga i nastaje zabuna zašto nekom daju fraxi a nekom ne jer gledaju sve rezultate

aha, sad mi je jasnije.... OK  ... (ja sam bas panicarka)

znaci ako je TSH ok, onda ni ne moraju da se rade ta antitela stitne?
TSH može da bude ok.,ali antitela da budu povećana i onda MORA terapija.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od midori 26/6/2013, 16:48

biksi, noja hvala na savetima inače sam stvarno kućni tip ne idem često u prirodu
počela sam sa selenom i to 3x50mg i stvarno mi prija prvo sam videla efekat na noktima i kosi mnogo su mi bolji
ariadne ni ja nisam shvatala tu vezu između antitela i trombofilija ali su mi neki prijatelji lekari objašnjavali da to i nije tako nelogično pa razmišljam kad već primam toliku terapiju za vto taj fraxi mi je još i najmanji problem a ujedno i da savladam svoj strah od bockanja

la folie sve čestitke!

midori

Broj poruka : 22
Datum upisa : 13.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu