KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+66
menora72
Dacaa
InNaturaVeritas
boki82
Simona
lilly13
neca73
saska1
Ambra
fmala
ivka
Tinche
MAAKKI
Niny
Vuchica
Crvic
sareni leptir
stomacic
Stenli
dragana76ns
LaFolie
laKole
vivijen
Endzi
d77
leptirko82
lilya
Sofija Veks
lenabeograd
ragaco
Ninche
Vilhelmina
AriesGirl
zvoncica36
JecaPereca
missile
Erata
misic
PalcicaBg
BiKsi :)
dunjas
heart84
Orline
lelas
vero
bebica mala
cicsa80
pegaz
maus
zoxa
Angie83
karakaca
kristina33
Xena
tetreb
noja
ariadne69
midori
fight&faith
lenjivica
SladZana
KoMetaK
hany
djole42
labradorka
red
70 posters

Strana 25 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 4/7/2013, 11:47

labradorka ::Brbljiva,mnogo faktora treba da se poklopi da bi doslo do trudnoce i niko ne moze da ti kaze koji od tih faktora je u datom momentu zakazao.Poptpuno je nebulozno da ti lekari i sestre na osnovu lepote embriona sugerisu da je postupak dobitan?!Samo kad se setim kako je dr.Sonja bila suzdržana u proceni iako su embrioni bili savrseni kao i endo.Bilo je,sve je ok, pa da se nadamo..
Ono sto ti mozes je da doradis analize koje nisi do sada ali prvenstveno da se na neki period iskljucis iz cele price i odmoris pa posle lagano..
Dr Sonja je pametna i iskusna žena.Meni je rekle pozitivna beta je super,ali nema mesta da se mnogo radujemo ima tu još dosta do trenutka kad se opuštamo.Neko je pisao da je sa doniranom uspeh 50%,ali realno je 20%.Bar tako kažu dr koji se time bave.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ragaco 4/7/2013, 11:48

U Frontu,u jednoj od ordinacija u kojima su odrzavane konsultacije,ima pano sa procentima klinicnih trudnoca po godinama-od 31,2%do 42.1% cini mi se neke 2010. ili 2011.
Trudila sam se da istovremeno saslusam dr-a,a i da memorisem taj pano:lol: 
Eto,koliko se secam...

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 4/7/2013, 11:53

BRBLJIVA76 ::...nemam vremena da se iskljucujem...godine idu ,stvari postaju ozbiljne ,para nema,,poso o koncu.....u novembru dace BOG,da krenemo u dobitnu akciju.
Ko god je u ovoj priči ima stotinu problema,ali ti za razliku od mnogih žena imaš posao,pa si skupila nešto para za pokušaj,...Ako ćemo da gledamo tako ja sam upoznala divnu mladu ženu zdravu i pravu kojoj je muž doživeo saobraćajku i 6 god je nepokretan.Žele dete,a nemaju pravo na besplatnu vto(ŠTO JE STRAŠNO).Žena zaslužuje da joj uspe vto više nego bilo ko.Nijednog trenutka se nije samosažaljevala što joj je život sve to nametnuo.Pogledaj Niny i mnoge hrabre žene.Zar je najgore što nam se događa negativna beta?Tebi je ovaj put negativna,ali ti od sveg srca želim sledeću pozitivnu.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 4/7/2013, 11:57

Koraci moji, navijam za sve!!!! osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce osmeh srce 
Sofija, da sve prođe što pre! cvet 
Zvončice, mnogo mi se sviđa tvoj način razmišljanja! cvet
Nema posustajanja u borbi!
Najveća borba nas tek čeka-izvesti dete na pravi put!!!!!
LaFolie, čestitam ti za smešak! osmeh srce osmeh srce osmeh srce 
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 4/7/2013, 12:00

vivijen ::Sofija, zar nije dr D. Pavlovic u timu za VTO u Frontu, do duse ima dva Dejana Pavlovica. Na kom si spratu, tj. odeljenju?


Ovaj nije, VTo je na 2.spratu, on "vodi" treci, gde su kiretaze, i ostale komplikovanje trudnoce sa ne srcnim krajem...znam da imajos jedan Pavlovic...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 4/7/2013, 12:00

leptirko82 ::Koraci moji, nacijam za sve1
Sofija, da sve prođe što pre! cvet 
Zvončice, mnogo mi se sviđa tvoj način razmišljanja! cvet 
Mnogima se verovatno nesviđa.Hvala ti draga,ali moji bližnji kažu da sam verovatno upala u neko bure nekog napitka kad sam se rodila.Ljubim te.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenjivica 4/7/2013, 12:04

Devojke, da li nekoj treba termin kod dr. Miljića 09.jula u Jevremovoj, u 19.20, ja zakazala pre mesec dana medjutim iskrs'o mi put na more...
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 4/7/2013, 12:06

zvoncica36 ::
leptirko82 ::Koraci moji, nacijam za sve1
Sofija, da sve prođe što pre! cvet 
Zvončice, mnogo mi se sviđa tvoj način razmišljanja! cvet 
Mnogima se verovatno nesviđa.Hvala ti draga,ali moji bližnji kažu da sam verovatno upala u neko bure nekog napitka kad sam se rodila.Ljubim te.

i meni se sviđa. cvet 

sofija, jesi l' ti nekad radila histeroskopiju ili laparaskopiju? da se meni to dogodilo, a da nisam prije radila ništa od toga, ja bih razmislila o tome jer eto prilike da konačno zaviri i u unutrašnjost.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od labradorka 4/7/2013, 12:08

Draganice,zavidim na moru sunny 
Napuni baterije pa u nove pobede!
Kakvi su planovi za dalje? ljubav 
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Endzi 4/7/2013, 12:44

Zvoncice,i meni se svidja tvoje razmisljanje,i naravno- nema posustajanja u borbi,jer i PAD JE LET ....idemo dalje Very Happy 
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od JecaPereca 4/7/2013, 13:26

Draganice, meni bi jako znacio termin kod Miljica, pokusavam vec mesec dana da zakazem.
JecaPereca
JecaPereca

Broj poruka : 93
Datum upisa : 26.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dunjas 4/7/2013, 15:14

zvoncica36 ::
labradorka ::
LaFolie ::Labradorka, da li si primala fraxi?

Ja sam trombofilije radila posle spontanog da bi znala dali u FET postupku treba da primam heparin.Ispalo je da mi je sve ok (i imunologija a i nasledne i stecene tr.) osim heterozigotne PAI mutacije.Inace,meni dr.Mitic (hematolog i nacelnica odeljenja za trombofilije u KC Vojvodina) nije ni rekla da radim Pai nego sam ja videla ovde na forumu da zene rade pa uradila i ja.Kada sam joj rekla za ovu mutaciju,potpuno me iskulirala i rekla da je beznacajna.
Videcu jos kad odem u Prag sta oni kazu a do tada sam sama sebi ukljucila aspirin od 100 jer vidim da neki dr.znaju da ga prepisu.Zanima me dali da ga pijem i u toku ciklusa ili da ga tih par dana ne konzumiram?


Aspirin od 100mg je Zadori davao svim ženama od kad krenu sa stimulacijom.Elezović je za varijantu ako je povećana ACA ili nešto slično da daje po pola asririna do et,a posle fraxi.

I meni je Zadori dao aspirin, ali tada nismo znali da imam mutacije - biohemijska trudnoća.
U drugom postupku (Ivanovići) uradila trombofilije (imam MTHFR i PAI), dr. Jelena rekla aspirin nikako, samo fraxi od aspiracije. Beta 273, kiretaža u 10. nedelji (BO).

dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 4/7/2013, 15:16

Crying or Very sad  od toga bas imam strah.... da li si proveravala tada d dimer i ostalo?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dunjas 4/7/2013, 15:20

LaFolie ::Crying or Very sad  od toga bas imam strah.... da li si proveravala tada d dimer i ostalo?

Nemoj unapred Foli, ne razmišljaj, biće to sve ok. NIsam proveravala D dimer, Miljić mi nije tražio. Tražio mi je samo trombocite i Feritin. Trombociti uvek bili ok, Feritin nisam ni stigla da uradim zbog BO. Sada se spremam za FET, uskoro idem kod dr. Jelene, videću šta će mi dati za pripremu.

dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 4/7/2013, 15:23

ja sam juce proveravala kolicinu fraxija u krvi, rezultat je u sred referentnih vrednosti, dr mi je danas javio da nastavim terapiju isto kao do sada
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Crvic 4/7/2013, 15:28

zvoncica36 ::Lafolie divno za mešak.Sigurno je to najlepša sličica koju si u životu videla.Nije mi jasno ovo što pišeš kao ni mnogim ženama kako vidim.Koji ti je nalaz za PAI?Ako nije tajna ko je dr koji ti je rekao da moraš u bolnici da budeš zbog te mutacije?Elezović za PAI-1 4G5G tvrdi da je beznačajna mutacija.Zbog drugih žena pogotovo ovih u postupku značilo bi da znaju šta i kako.Mislim i da bi o ovome trebalo da pišemo na odgovarajućoj temi.

Zvončice, u pravu si potpuno. Devojke u poslednjih desetak dana na Koracima je mnogo važnih stvari napisano o izmenama gena za faktore koagulacije (PAI,MTHFR). Izgleda da većina doktora ima različit pristup. Postoji li način da ove diskusije prebacimo na temu Imunologija- sterilitet i subklinički pobačaj i tamo nastavimo, do sada smo o tu pisale na ovu temu? Koraci su dinamični i teško je posle naći dragocena iskustva.
Crvic
Crvic

Broj poruka : 267
Datum upisa : 26.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tinche 4/7/2013, 15:50

Crvicu...bilo bi super kada bi ti imala vremena da prekopiras te podatke tamo...samo copy/paste...sve u jednog poruci...i to je dovoljno.

hvala...
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivka 4/7/2013, 16:07

Draganice.....hm mene su otkacili u Jevremovoj kazu da je Miljic na odmoru do 12.7. Hoces li mi potvrditi da je pregled bio kod njega 9.7. bilo ti ili Jeca samo da znam da je tu....hvala....

Koraci nema koracanje u nazad, jako vas grlim i navijam za guzvu na trudnickim stranama

ljubav 
ivka
ivka

Broj poruka : 666
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fmala 4/7/2013, 16:25

Ja se u te vase prce ich ne razumem, al mogu zbunjeno da ljubnem svaku od vas i otperjam da ne smetam usne
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od JecaPereca 4/7/2013, 16:58

Ivka I memni sve vreme govore da Im Miljic Nije dao termine za posle odmora I ja Sam u zbunu kako Draganica ima termin.

Kada Sam bila Na poslednjoj kontroli Sam mi je rekao da ce vec to vece kad sve zavrsi da im da nove termine I da tada odmah zakazem. Ali oni bas nisu fer Ako namerno zezaju. Meni je bas frka da odem kod njega jer primam njegovu ful terapiju ( fragmin, aspirin, pronizon) , a doktorka koja mi vodi trudnocu u Frontu se ne Slazem sa Tim I vec mi je ukinula aspirin I smanjila pronizon, pa se malo brinem da li je to ok, I sta ce mi on reci.
Da mi Nije takva situacija, odustala bih od njega I isla bih samo kod dr Jelene kod koje Ide Dunjas, ona mi je Divna I mislim da sasvim dovoljno zna iako je internista.

Kad imas trombofilije , muka je ostvariti trudnocu, I pristajes Na sve od terapije, Ali je onda jos vec a muka kasnije sta sa svom Tom terapijom, jedno povlaci drugo a nista Nije bas bezazleno. U Frontu svi prevrcu oci kad spomenem fragmin I pronizon. Jos su mi napomenuli da je najbolji nacin porodjaja za trudnice Na fragminu prirodni, CR nije bas najidealniji.
JecaPereca
JecaPereca

Broj poruka : 93
Datum upisa : 26.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivka 4/7/2013, 19:16

Jeco, moja situacija je jos veoma prosta, ja sam samo na pronizonu, jer imam mthfr mutaciju, kod ivanovica su mi rekli da nastavim pronizon do 12.nedelje, ali sam ja bila prosle nedelje kod dr Jurisica na uzu i on mi je rekao kako nece da misli i kako je neophodno da Miljic potvrdi terapiju .....kada sam javila za njegov odmor rekli su mi da ga sacekam a da u medjuvremenu dupliram folnu.....eto sada se ja dvoumim da li da odem kod nekog drugog ili da ipak sacekam....nemam pojma.....hvala ti za info
cvet 
Joj ovo je ovde pogresna tema.....ne zamerite draganica isprovocirala....lol! 
ivka
ivka

Broj poruka : 666
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MAAKKI 4/7/2013, 21:22

Devojke imam pitanje sestra je danas dobila nalaz papa testa i tamo pise da je III grpa, da ima upale i leukocita, predlaze se biopsija i kiretaza, ona je naravno van sebe, ako neko moze ovo da mi objasni???Rolling Eyes 
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 5/7/2013, 00:03

MAAKKI ::Devojke imam pitanje sestra je danas dobila nalaz papa testa i tamo pise da je III grpa, da ima upale i leukocita, predlaze se biopsija i kiretaza, ona je naravno van sebe, ako neko moze ovo da mi objasni???Rolling Eyes 

Maakki, treca grupa pape znaci da se na mikroskopskom pregledu cervikalnog brisa
nalaze i celije dubljih slojeva kao i celije sa izvesnim promenama koje mogu da ukazuju na laku atipiju.
Ili na atroficne promene kod starijih zena ili na izvesne znake zapaljenja.
III grupa ne ukazuje na malignitet ali ga i ne iskljucuje,zato se radi biopsija.

Nasla sam jedan zanimljiv text evo linka:
http://www.novosti.rs/vesti/zivot_+.304.html%3A415092-PAPA-test-Treca-grupa-nije-uvek-za-paniku




misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od JecaPereca 5/7/2013, 07:56

Maakki cula Sam da u visegradskoj postoji doktorka koja je bas strucnjak za takve stvari , Papu, biopsije... Znam da je jednoj devojci kojoj je papa pila konstantno IV grupa i konstantno je slali Na biopsiju, rekla da I te grupe imaju vise vrsta I da ne mora vise Na biopsiju. Na zalost zaboravila Sam kako se zove ta doktorka, Ali znam da ne radi nigde privatno, samo u visegradskoj I da je bas, bas, strucnjak...
JecaPereca
JecaPereca

Broj poruka : 93
Datum upisa : 26.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivka 5/7/2013, 08:34

Maaki, ne razumem deo sa keretazom....izvini ako sam nesto pogresno shvatila, ali evo mog iskustva.....Embarassed 
Ja sam pre sedam godina dobila rez papa 3 dr. Je pustila da sacekam sledeci ciklus i proveri kolposkopsku promenu....posle cega je dato misljenje za obaveznu biopsiju....rez biopsije su bili losi.....cinIII, sto indikuje konizaciju grlica ili hirusko otklanjanje promenjenog dela.....srecom posle konizacije je sve bilo ok i do danas redovno pratim ali nema daljih promena, na tipizaciji se pokazalo da nije posledica hpv virusa, vec nekog auto imunog disbalansa.....

Ako imate bilo kakvih pitanja o detaljima molim te pisite, U svakom slucaju nije za paniku ali je uvek najvaznije reagovati odmah odmah.....biopsija je potpuno bezbolna i konforna bez brige.....

Inace cuvena dr za grlice je dr Kesic iz Visegradske, mene je operisala Andjelka Knezevic u privatnoj klinici i ja sam prezadovoljna....

ff 
ivka
ivka

Broj poruka : 666
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 25 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu