KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+66
menora72
Dacaa
InNaturaVeritas
boki82
Simona
lilly13
neca73
saska1
Ambra
fmala
ivka
Tinche
MAAKKI
Niny
Vuchica
Crvic
sareni leptir
stomacic
Stenli
dragana76ns
LaFolie
laKole
vivijen
Endzi
d77
leptirko82
lilya
Sofija Veks
lenabeograd
ragaco
Ninche
Vilhelmina
AriesGirl
zvoncica36
JecaPereca
missile
Erata
misic
PalcicaBg
BiKsi :)
dunjas
heart84
Orline
lelas
vero
bebica mala
cicsa80
pegaz
maus
zoxa
Angie83
karakaca
kristina33
Xena
tetreb
noja
ariadne69
midori
fight&faith
lenjivica
SladZana
KoMetaK
hany
djole42
labradorka
red
70 posters

Strana 24 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 4/7/2013, 10:41

BRBLJIVA76 ::i ja sam primala fraxi od 0,4 -1 dnevno i pila cardiopirin ,,ali mislim da sa pocela pred et ..neznam dali je meni mozda fraxi smetao ovaj put ,s obzirom da je ovaj put beta bila skoro 0.... i pored ok embriona !
Mislim da to što si primala nema veze sa negativnom betom,ali znam da hematolozi daju ili cardiopirin ili fraxi,a ne i jedno i drugo.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 4/7/2013, 10:41

vivijen ::Sofija, ko od lekara te prati u Frontu?

Vivijen

Dejan Pavlovic je doktor. Ne da se ubediti od strane VTO eksperata ovde, on je covek veoma strucan hirurg, ali nema saosecanja sa problematikom nas koje smo radile VTO...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 4/7/2013, 10:43

Sofija držim palčeve da skroz padne beta.Kako to čudno zvuči obično navijamo da raste,ali u ovakvim slučajevima suprotno.Izdrži još malo.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 4/7/2013, 10:45

Endzi ::Bole me grudi,posebno ljeva-(bas me boli kako kod se pomjerim) od onih hormonskih inekcija....zeludac zavija i bocka Sad affraid
Jedi češće po manje zbog želudca.Pij dosta vode,ali obavezno pre jela.Izbegavaj jela koja imaju zapršku.Meni nekad smeta i paprika.Navijam za ogromnu betu.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 4/7/2013, 10:46

LaFolie ::juce me je natraumirala doktorka (ginekolog). U ponedeljak idem kod hematologa, on ce mi sve objasniti,
A koji ti je rezultat za PAI?

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od labradorka 4/7/2013, 10:47

LaFolie ::Labradorka, da li si primala fraxi?

Ja sam trombofilije radila posle spontanog da bi znala dali u FET postupku treba da primam heparin.Ispalo je da mi je sve ok (i imunologija a i nasledne i stecene tr.) osim heterozigotne PAI mutacije.Inace,meni dr.Mitic (hematolog i nacelnica odeljenja za trombofilije u KC Vojvodina) nije ni rekla da radim Pai nego sam ja videla ovde na forumu da zene rade pa uradila i ja.Kada sam joj rekla za ovu mutaciju,potpuno me iskulirala i rekla da je beznacajna.
Videcu jos kad odem u Prag sta oni kazu a do tada sam sama sebi ukljucila aspirin od 100 jer vidim da neki dr.znaju da ga prepisu.Zanima me dali da ga pijem i u toku ciklusa ili da ga tih par dana ne konzumiram?
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 4/7/2013, 10:49

PAI 1:
ALEL 1: 675 5G normalan alel
ALEL 2: 675 4G alel visokog rizika
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od labradorka 4/7/2013, 10:52

Lafe to je blaga mutacija samo jednog alela,nema razloga za paniku.
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 4/7/2013, 10:52

A meni pise:
PAI 1-lokus 675
Homozigot za visokorizicni alel
Alel 1:-675 4g (alel visokog rizika)
Alel 2:-675 4g (alel visokog rizika) Crying or Very sad 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 4/7/2013, 10:56

LaFolie ::PAI 1:
ALEL 1: 675 5G normalan alel
ALEL 2: 675 4G alel visokog rizika
Gde si radila PAI?Ja sam sve analize radila u privatnim lab.i Elezović ih prihvata kao ok.Nije mi jasno za D dimer zašto mora u Zavodu za transfuziju?Ja sam imala fraxi u ovom postupku i rečeno mi je da proverim D dimer,ali mi nije rečeno na određenom mestu da je rezultat ok,a na drugima ne.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ragaco 4/7/2013, 10:56

Brbljiva,to sto su embrioni ok jeste dobar znak,ali nikako ne znaci sigurnu trudnocu.
Cesto se desi da bas embrioni slabijeg kvaliteta daju pozitivan rezultat.

Nema pravila,a fraxi nikako nije mogao da utice na negativan ishod ovog tvog postupka.
Mislim da nisi u potpunosti svesna koliki je uspeh sto ti je vec prvi postupak bio dobitan,to se ne desava vrlo cesto...nije lako stici do pozitivne bete ni pored svih obecavajucih parametara.
Fraxi u ovom postupku upravo je sluzio da se ne bi ponovilo strasno iskustvo od proslog puta.
Sta bi sa tvojim konsultacijama,napredujes li na tom planu?

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 4/7/2013, 10:57

nije ni meni hematolog nista komentarisao za lab, ali dr iz fronta kaze samo zavod. sve cu ga ispitati u ponedeljak pa vam pisem
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 4/7/2013, 10:57

zvoncica36 ::Sofija držim palčeve da skroz padne beta.Kako to čudno zvuči obično navijamo da raste,ali u ovakvim slučajevima suprotno.Izdrži još malo.

Hvala tii Zvoncice!

Jeste, toliko sam se radovala i prizeljkivala dobru betu, ali sada kada sam u ovim problemima, mislim da vise zelim sada da mi beta padne, nego sto sam zelela da mi raste..kakva ironija, samo da zavrsim ovaj period koji evo traje vec mesec dana...Crying or Very sad 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ragaco 4/7/2013, 11:00

Sofija,navijamo da ta beta konacno padne i da se sto bezbolnije zavrsi sve ovo.
Zaista,koja je sreca u odnosu na ovu situaciju kad je beta prosto i jednostavno-negativna.
Vivijen,Stenli-navijam za sutrasnji UZ!!!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 4/7/2013, 11:01

La folie ko ti je preporučio fraxi, da nije Sonja? Meni je dr Kopitović preporučila fraksi da koristim od prvog dana transfera bez obzira da li će mi dr Sonja to preporučivati. Inače čula sam se sa njima i otprilike oko 18. septembra planiramo FET. I da li si neke nalaze trebala uraditi pre uzimanja tog fraxiparina? Mislim šta je to PAI ALEL 1,2?
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 4/7/2013, 11:02

labradorka ::
LaFolie ::Labradorka, da li si primala fraxi?

Ja sam trombofilije radila posle spontanog da bi znala dali u FET postupku treba da primam heparin.Ispalo je da mi je sve ok (i imunologija a i nasledne i stecene tr.) osim heterozigotne PAI mutacije.Inace,meni dr.Mitic (hematolog i nacelnica odeljenja za trombofilije u KC Vojvodina) nije ni rekla da radim Pai nego sam ja videla ovde na forumu da zene rade pa uradila i ja.Kada sam joj rekla za ovu mutaciju,potpuno me iskulirala i rekla da je beznacajna.
Videcu jos kad odem u Prag sta oni kazu a do tada sam sama sebi ukljucila aspirin od 100 jer vidim da neki dr.znaju da ga prepisu.Zanima me dali da ga pijem i u toku ciklusa ili da ga tih par dana ne konzumiram?


Aspirin od 100mg je Zadori davao svim ženama od kad krenu sa stimulacijom.Elezović je za varijantu ako je povećana ACA ili nešto slično da daje po pola asririna do et,a posle fraxi.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 4/7/2013, 11:05

Vuchica ::ali Brbljiva, beta je ili pozitivna ili negativna, trudnoce ili ima ili nema....

  s obzirom da mi je prvi put beta bila 250,,,a sada o,1 (skoro 0 .tj 0 !!!) ---na to sam mislila .lakse bi mi bilo da je beta bila bar 3 ,4 sto je takodje negativna beta ,a ovako ta cifra od 0,1 -ispada kao da mi nista nije ubacila unutra ili prosto se nesto desilo sa matericom ,pa se nisu zakacili. na to sam mislila Vuchice draga..yes
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ragaco 4/7/2013, 11:11

A moguce je da su embrioni prestali s rastom,sto se cesto desava kad se ostave da rastu do stadijuma blastociste,a da nisu delovali super ne bi ih ni ostavljali...tako su mozda recimo ovi tvoji osmocelijski bili dobri,ali niko ne moze da zna kako su nastavili kad su ti ih vratili.
Ima vise raznih opcija i ne moze se uvek znati sta je zakazalo.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 4/7/2013, 11:16

BRBLJIVA76 ::
Vuchica ::ali Brbljiva, beta je ili pozitivna ili negativna, trudnoce ili ima ili nema....

  s obzirom da mi je prvi put beta bila 250,,,a sada o,1 (skoro 0 .tj 0 !!!) ---na to sam mislila .lakse bi mi bilo da je beta bila bar 3 ,4 sto je takodje negativna beta ,a ovako ta cifra od 0,1 -ispada kao da mi nista nije ubacila unutra ili prosto se nesto desilo sa matericom ,pa se nisu zakacili. na to sam mislila Vuchice draga..yes

pa ne ispada bas kao da ti nista nisu 'ubacili', to bi onda svaka od nas rekla posle negativne bete...  
prvi put si zatrudnela, a sada nije doslo do implantacije, ne znam zasto time razbijas glavu, tom cifrom. Nema objasnjenja i ne mozemo znati sta se desilo.

Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od vivijen 4/7/2013, 11:21

Sofija, zar nije dr D. Pavlovic u timu za VTO u Frontu, do duse ima dva Dejana Pavlovica. Na kom si spratu, tj. odeljenju?

vivijen

Broj poruka : 105
Godina : 51
Datum upisa : 04.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 4/7/2013, 11:24

znam cure ,ali sam dobila ohrabrenje kada sam videla da su embrioni lepo podeljeni i ovaj put .posto je predh put bio spontani ,pomislila sam da ce sa ovim dobrim embrionima ovaj put biti ta dobitna kombinacija ! svi oko mene su bili ubedjeni da je to ,to ovaj put ..i doktori ,sestre ..svi .kad ono ,beta neg !
  znam da nema pravila ,sve znam ...ali eto ....bas sam se nadaala i ...pomislila ..ovaj put...Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad angel .....
   na prve konsultacije ja odo 15 jula ,,,videcemo sta ce reci .i sta ce predloziti da dodatno odardimo ....
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ragaco 4/7/2013, 11:34

Razumem,glupavo bi bilo i nenormalno na nadati se-nista onda ne bismo ni radile po tom pitanju,a istovremeno treba imati na umu i taj procenat 30-40% uspesnosti.
Nego ,ti sve lepo pitaj na konsultacijama sta te interesuje,iznesi im svoje sve dileme,a ja se nadam da ces naici na razumevanje...
I naravno,uvek se nadaj najboljem,ali uvek imaj i rezervni plan u glavi.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od labradorka 4/7/2013, 11:38

Brbljiva,mnogo faktora treba da se poklopi da bi doslo do trudnoce i niko ne moze da ti kaze koji od tih faktora je u datom momentu zakazao.Poptpuno je nebulozno da ti lekari i sestre na osnovu lepote embriona sugerisu da je postupak dobitan?!Samo kad se setim kako je dr.Sonja bila suzdržana u proceni iako su embrioni bili savrseni kao i endo.Bilo je,sve je ok, pa da se nadamo..
Ono sto ti mozes je da doradis analize koje nisi do sada ali prvenstveno da se na neki period iskljucis iz cele price i odmoris pa posle lagano..
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 4/7/2013, 11:43

...nemam vremena da se iskljucujem...godine idu ,stvari postaju ozbiljne ,para nema,,poso o koncu.....u novembru dace BOG,da krenemo u dobitnu akciju.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 4/7/2013, 11:44

Da li neko zna kolika je uspešnost vto kod nas?Koliko posle tih pozitivnih beta što je još važnije bude živo rođene dece.Moja sestra od tetke je pre par god.radila u Višegradskoj vto o trošku grada(mislim preko rzzo).Od njih 13 žena iz grupe samo je jednoj uspela vto.Koliki je to procenat?Koliko žena je u nekom približnom vremenskom periodu radilo na nekoj klinici vto i koliko njih je trudno?VTO napolju pa im je procenat uspešnosti max 30%.A kod nas?Mislite da su naše klinike bolje?

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 24 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu