KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+66
menora72
Dacaa
InNaturaVeritas
boki82
Simona
lilly13
neca73
saska1
Ambra
fmala
ivka
Tinche
MAAKKI
Niny
Vuchica
Crvic
sareni leptir
stomacic
Stenli
dragana76ns
LaFolie
laKole
vivijen
Endzi
d77
leptirko82
lilya
Sofija Veks
lenabeograd
ragaco
Ninche
Vilhelmina
AriesGirl
zvoncica36
JecaPereca
missile
Erata
misic
PalcicaBg
BiKsi :)
dunjas
heart84
Orline
lelas
vero
bebica mala
cicsa80
pegaz
maus
zoxa
Angie83
karakaca
kristina33
Xena
tetreb
noja
ariadne69
midori
fight&faith
lenjivica
SladZana
KoMetaK
hany
djole42
labradorka
red
70 posters

Strana 12 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od heart84 27/6/2013, 22:56

Lafe beta raste,raste radostradostradostradost to je to, za D-dimer sam i ja cula da je povecan u trudnoci, ja ga nisam vadila, posto mi je Miljic rekao da ne treba
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 27/6/2013, 22:58

Uh, bedak, laKole Crying or Very sad

Hvala vam puno obma na pojasnjenju. Ja naivna nisam ni znala da je ta slobodna tecnost ustvari krv...!

Da, i MM me ubedjuje da idemo oavezno sutra kod lekara, kaze svejedno mu je da li privatno ili drzavno, ali i on misli da je 10 dana cekanja u ovoj situaciji predugo.

Idem sutra, pa sta bude...

Hvala jos jednom!
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 27/6/2013, 23:04

iskreno se nadam, sofija, da nije vm. ali u ovakvom slučaju, bolje je da si pod stalnim nadzorom. i da znaš koji je najgori mogući scenario pa da budeš oprezna. nije dobro to što beta opada pa raste.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 27/6/2013, 23:07

Lakole, koliko sam razumela, ti si imala u isto vreme i trudnocu u materici i van matericnu ?
Jel to bilo na VTO ? Crying or Very sad
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 27/6/2013, 23:10

jeste, ivf. gm su bili prazni - anembrionalna trudnoća. vidljivi na početku 6 sedmice a poslije ih više nije bilo.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 27/6/2013, 23:22

Vil Obicmo zene sa pcos piju glukofaz jesi radolla oggt insulin secere
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 28/6/2013, 00:21

Ima i neka teorija da postoji paralela izmedju VTO i transplantacije organa. Nekome je potrebno vise vremena da se telo navikne na tudji organ/embrion i da ga ne odbacuje, a nekome se primi iz prve. To objasnjava vise ciklusa neuspesne vto...izmedju ostalog. Goca je i meni na ET pricala slicnu pricu. Na ovom forumu sam nasla da je i drugim curama govorila isto. I nije uspevalo. A ima primera da je govorila da su embrioni losi i uspelo je...Meni se ne dopada ta retorika. Zar se ne moze jednostavno reci kakvi su embrioni. Koliko imaju celija, fragmentisani ili nisu, pokazati njihove slike...a ne savrseno, ludilo, sasavilo, ma trudna si milion posto, pa se posle iscudjavaju. Spermogram nije los. Ako su jajovodi prohodni moze i inseminacija uz stimulaciju klomifenom. Glulofaz ili siofor pretpostavljam da pijes. I nemoj ni slucajno da mislis da ti ke Bog namenio neku ulogu pod 3.:) Polako...nista nije gotovo!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 28/6/2013, 00:35

Sofija tvoja dr. mi se nikako ne dopada. Skupa je i neodgovorna. Meni se nije videla slobodna tecnost, a bila je vm i beta 7600. Vil pretpostavljam da su ti preporucili dr. Mitrovica na Zvezdari, ali ti nisu rekli da se HSG tamo radi bez anestezije. Moj ti je savet da ides u Front, da te uspavaju ko gospodju, da se ne mucis. Neke cure toliko boli da u nesvest padaju, a ti ne znas dok ne legnes na sto da li si jedna od njih. Pored svega sto prolazis to ti ne treba, taj uzas.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 28/6/2013, 00:39

Iskreno, ja nisam sigurna u iskustva Ivanovica za zamrzavanje i kvalitet odmrznutih embriona, s obzirom da oni to ne rade cesto i rade samo u slucaju odlaganja ET, mozda gresim, ali imam takav osecaj.
Ko je njima biolog ? Jel i to Goca ?
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 28/6/2013, 00:44

Sofija jako mi je zao sto prolazis kroz sve ovo...eto koliko VTO moze da se iskomplikuje...evo samo na ovom forumu i ovoj temi je nas 4 koje su u zadnje vreme imale probleme nakon ET. A o ovome se nigde ne prica...a nije bas retka pojava. Niko nas ne upoznaje sa rizicima.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 28/6/2013, 00:47

Da me neko ne shvati pogresno, nisam mislila da Ivanovici nisu dobri, nego jednostavno nisam primetila da cesto rade zamrzavanje, pa sam pomislila da mozda ne mogu bas na osnovu iskustva da procene dobar, super, odlican ili los odmrznut embrion.
Mada, mozda gresim ...
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 28/6/2013, 08:44

Erata ::Ima i neka teorija da postoji paralela izmedju VTO i transplantacije organa. Nekome je potrebno vise vremena da se telo navikne na tudji organ/embrion i da ga ne odbacuje, a nekome se primi iz prve. To objasnjava vise ciklusa neuspesne vto...izmedju ostalog. Goca je i meni na ET pricala slicnu pricu. Na ovom forumu sam nasla da je i drugim curama govorila isto. I nije uspevalo. A ima primera da je govorila da su embrioni losi i uspelo je...Meni se ne dopada ta retorika. Zar se ne moze jednostavno reci kakvi su embrioni. Koliko imaju celija, fragmentisani ili nisu, pokazati njihove slike...a ne savrseno, ludilo, sasavilo, ma trudna si milion posto, pa se posle iscudjavaju. Spermogram nije los. Ako su jajovodi prohodni moze i inseminacija uz stimulaciju klomifenom. Glulofaz ili siofor pretpostavljam da pijes. I nemoj ni slucajno da mislis da ti ke Bog namenio neku ulogu pod 3.:) Polako...nista nije gotovo!

Erato, hvala ti puno za savet za Front, da, preporucili su mi Mitrovica iz gradske, ali ako je tako kako kazes, onda idem u Front!

Da, ocigledno to 'savrseno' nista ne znaci....To koliko ima celija, fragmentacija i ostalo mi nisu spominjali...mislim, gomilu stvari nisam saznala iako me je zanimalo, a bilo mi je glupo da pitam da se ne pravim ja kao neki strucnjak, npr, sta je sa jos dve blaste, koliko pre et-a odmrzavaju, zasto nisu zamrzli i neke embrione nego samo blaste, jer ako sam imala 25 jajnih celija, bilo je tu puno i embriona...I tako....
Gluformin pijem uz svaki obrok vec godinu i po dana i on mi je vec od prvog meseca sveo ciklus na 30 dana (bio je oko 40) i lice mi se popravilo...Spermogram je bio dugo ispod 5 miliona, tek na dan punkcije kod Ivanovica je ispao 24 miliona....Nadali smo se da ce sve ovo uspeti pa nismo radili opet, ali moracemo uskoro....Da, u pravu si, nista nije gotovo... idemo dalje! Hvala ti! osmeh srce
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 28/6/2013, 08:54

Meni nije jasno - koje su prednosti vracanja blaste, a koje su prednosti vracanja embriona?

MM misli da su vece sanse za embrion, kad ima 5 - 10 celija da se prilagodi i nastavi da raste u materici,,,,
Ja mislim da ako je vec stiglo do 100 celija da je onda sigurnije da ce da nastavi da raste...

?
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 28/6/2013, 09:14

Drage moje

Ja uzeh uput za GAK. Zna li koja od vas da li oni primaju na hospitalizaciju i u popodnevnim satima, ili vikendom (sutra ujutru)?

cvet
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od stomacic 28/6/2013, 09:24

Drage moje drugarice, nije me bilo neko vreme, jos uvek sam u bolnici, a ovaj moj doktor mi zabranio tablet pa nisam mogla da se javim, ali danas sam dobila nov tel. i evo me.

Vidim da ima i lepih i ne tako lepih vesti
Trudnice zelim vam laganu trudnocu, a onima koje nisu imale srece u ovom pokusaju mnogo vise srece u narednom nema predaje.

Ja sam jos uvek u bolnici krvarenje stalo, ali TSH naglo raste trenutno je 7,32, u ponedeljak me salju kod Ivanovica u Beograd.
Dr u mom gradu nije siguran da ce se moja trudnoca odrzati tugatugatuga
stomacic
stomacic

Broj poruka : 96
Datum upisa : 08.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 28/6/2013, 09:27

Stomacic, veliki zagrljaj
A pusti dr i njegove prognoze i procene...
Molim se da sve bude ok molitva

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od vivijen 28/6/2013, 09:36

Stomacic, drzi se, bice sve u redu!

vivijen

Broj poruka : 105
Godina : 51
Datum upisa : 04.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 28/6/2013, 09:43

Stomacic imas li terapiju za TSH? Pusti price i doktora...molicemo se Bogu da sve bude u redu. Danas je Vidovdan:) Sofija ako si hitan slucaj, a jesi, trebalo bi da te prime. Vil kazu da su sa blastama sanse vece, ali pravila nema.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 28/6/2013, 09:47

Erato, kontaktirala dr Jelenu, internistu, mailom i odgovarala mi vise puta, ali sada hoce i da se vidimo. Da li znas da li ima guzve i koliko se ceka?

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 28/6/2013, 09:48

Sofija Veks ::Drage moje

Ja uzeh uput za GAK. Zna li koja od vas da li oni primaju na hospitalizaciju i u popodnevnim satima, ili vikendom (sutra ujutru)?

cvet

kod hitnih prijema nema radnog vremena - to se radi 24/7. u prijemnoj ambulanti će procijeniti koliko je hitno.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 28/6/2013, 09:58

D77 kada sam ja isla, brzo se dogovorile. Ona radi celi dan, prilagodjava se tvom vremenu. Kada sam ja isla, sat ipo vremena sam ostala kod nje, moja koleginica sat, pa racunaj da neces brzo zavrsiti.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 28/6/2013, 10:04

Ok. Volela bih da uklopim, posto cu ovih dana ici do Ivanovice.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 28/6/2013, 10:22

stomacic ::Drage moje drugarice, nije me bilo neko vreme, jos uvek sam u bolnici, a ovaj moj doktor mi zabranio tablet pa nisam mogla da se javim, ali danas sam dobila nov tel. i evo me.

Vidim da ima i lepih i ne tako lepih vesti
Trudnice zelim vam laganu trudnocu, a onima koje nisu imale srece u ovom pokusaju mnogo vise srece u narednom nema predaje.

Ja sam jos uvek u bolnici krvarenje stalo, ali TSH naglo raste trenutno je 7,32, u ponedeljak me salju kod Ivanovica u Beograd.
Dr u mom gradu nije siguran da ce se moja trudnoca odrzati tugatugatuga

Jako mi ja zao, sto prolazis kroz ovo. Zelim ti oporavak i da sve bude OK molitvamolitvamolitva
Ja nemam iskustva sa TSH i terapijom za njega, ali javice se uskoro neko, ko je imao terapiju za TSH u trudnoci.
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 28/6/2013, 10:27

stomačić, tsh raste u ranoj trudnoći. samo ti trebaju malo povećati dozu ako već piješ neku terapiju. ako ne, nek' ti uvedu.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 28/6/2013, 10:45

Vilhelmina ::Meni nije jasno - koje su prednosti vracanja blaste, a koje su prednosti vracanja embriona?

MM misli da su vece sanse za embrion, kad ima 5 - 10 celija da se prilagodi i nastavi da raste u materici,,,,
Ja mislim da ako je vec stiglo do 100 celija da je onda sigurnije da ce da nastavi da raste...

?

u razvoju embriona najčešče greške u dijeljenju (uzrokovane uglavnom hromozomskim greškama) se dešavaju u ranoj fazi - prvih nekoliko dana. zato se radi kultivacija do blastociste- da se izbjegne vraćanje embriona koji se nepravilno dijele jer neće dati vitalnu trudnoću.
sa druge strane, neki labovi nisu vrhunski i nemaju vrhunski materijal koji koriste u radu, neke žene nemaju u stimulaciju puno jajnih ćelija i da ne bi ostale bez transfera - vraćaju se ranije, 2 ili 3 dan. jer, u suštini, niko ne zna šta se dešava u uterusu nakon začeća, možda prirodna sredina povoljno djeluje na embrione pa i oni koji u labu imaju manje šanse, u ženskom organizmu se izbore.
jednostavno nema pravila, nekad blastociste ne daju vitalnu trudnoću a 6-ćelijski embrion na 3 dan (a trebalo bi da je 8-ćelijski taj dan) na kraju završi rođenjem zdrave i prave bebe.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu