KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+66
menora72
Dacaa
InNaturaVeritas
boki82
Simona
lilly13
neca73
saska1
Ambra
fmala
ivka
Tinche
MAAKKI
Niny
Vuchica
Crvic
sareni leptir
stomacic
Stenli
dragana76ns
LaFolie
laKole
vivijen
Endzi
d77
leptirko82
lilya
Sofija Veks
lenabeograd
ragaco
Ninche
Vilhelmina
AriesGirl
zvoncica36
JecaPereca
missile
Erata
misic
PalcicaBg
BiKsi :)
dunjas
heart84
Orline
lelas
vero
bebica mala
cicsa80
pegaz
maus
zoxa
Angie83
karakaca
kristina33
Xena
tetreb
noja
ariadne69
midori
fight&faith
lenjivica
SladZana
KoMetaK
hany
djole42
labradorka
red
70 posters

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 26/6/2013, 10:23

a gde radi Elezovic privatno?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 26/6/2013, 10:25

Sofija mogu misliti koliko ti je teško.Pretpostavljam da samo žene koje su prošle ovo što ti prolaziš znaju koliko boli.Želim da ti ovo bude poslednja patnja,a da sve ostalo bude neizmerna sreća.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 26/6/2013, 10:26

LaFolie ::a gde radi Elezovic privatno?
Ja sam bila u Belmedici.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 26/6/2013, 10:26

http://www.belmedic.rs/Hematologija/359/Prof-dr-Ivo-Elezovic.shtml
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 26/6/2013, 10:27

labradorka ::Nazalost to sto nam se desilo nije retkost na ovim stranicama :(Sve se to vremenom odboluje i dodje momenat da se krene dalje.Ja sam posle kiretaze cekala 33 dana da dobijem ciklus,nakon toga svaki stize redovno u dan.Kod tebe je verovatno pitanje dana kada ce krenuti,nemoj oko toga da se nerviras jer ipak je bila trudnoca i telo je jos uvek zbunjeno i ne zna kako da se ponasa.Bice to sve ok!

ljubav
Želim ti sledeći put ogromnu betu i da rodiš živu i zdravu decu(blizance).

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 26/6/2013, 10:40

zvoncica36 ::Elezović za PAI-1 4G5G daje Fraxiparin.Mojoj drugarici je dao,a dao je i meni zbog više pokušaja neuspele vto.Bez obzira što nema drugih mutacija i što su ostali rezultati ok on daje Fraxi.

Hvala ti draga Zvoncice na lepoj zelji srca1

A znas li jel isto 4\5 ili 5\4?
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 26/6/2013, 10:47

Lafe, srecno danas! Verujem da ce danas beta biti oko 400! Very Happy Elezovic radi u Bel Medici: http://www.belmedic.rs/Hematologija/359/Prof-dr-Ivo-Elezovic.shtml

Mi smo posle svih razgovora i svega sinoc u 19.15 imali zakazanu TESE u Genezisu. Stigli smo pola sata ranije kao sto su nam rekli, mm se presvukao i legao u krevet, i onda je dosao Arsenije u 19.20 i odveo ga u salu. Mene su ostavili da cekam u hodniku. Ja usla na forum, procitala 2-3 stvari i u 19.30 izvoze mm-a na krevetu iz sale, on se smeje! :shock:Ja pitam a kad cete da mu radite interervenciju? Kaze - gotovo! Kako gotovo, kad samo sto ste ga uveli, kad ste pre stigli sve, tvrde svi da je sve gotovo. Mm se smeje, kaze - nista ga ne boli! Bas sam bila zbunjena skroz na skroz sto je sve tako brzo proslo i bezbolno. Intervenciju je radio dr. Ilic, ja nisam ni znala ko je on, samo sam posle ukapirala da je njegovo vreme provedeno u sali bilo 3-4 minuta. Mm je odlezao tamo do 9.30, cekali smo rezultate i da Balas da izvestaj. Tek u 22.30 smo izasli sa klinike. Na zalost, u izvestaju Balasa pise da ima NEKOLIKO spermatozoida tipa B, C i D u levom testisu, u desnom nisu nasli nista. Rolling Eyes Taj desni je testis koji je operisan kad je imao 6-7 godina i vracen je tek onda u skrotum. Na zalost, ipak je to ostavilo posledice i izgleda da uopste ne radi. Rekli su mi da ce na punkciji morati da bude i mm tu da da ponovo uzorak, jer se plase da nece biti dovoljno za oplodnju. Danas je mm ustao nasmejan i bez ikakvih bolova, jerdino sto je boluckalo, tj. vise bilo neprijatno je kad je ustao i dok je hodao zatezalo ga je po malo, ali je to vise od onoga sto su stavili posle previjanja.

Ne znam sta da mislim, ali u Balasa verujem. Mislila sam u subotu da su nam namerno zakazali TESE da bismo platili, ali izgleda da nisu cim su ovakvi rezultati. Rolling Eyes
I, da neko mi je pre par dana predlagao da radi hormone i da prima terapiju, ali to nije preporucljivo u njegovom slucaju jer su njemu FSH i LH tri puta vece od normalnih vrednosti, sto lekari tumace tako da se njegov organizam borio da da max i da vise od toga nije moguce postici niti davanjem hormona. Eto, cisto mozda vam zatreba.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 26/6/2013, 10:49

Vilhelmina nemam pojma.Vidiš da i hematolozi za istu mutaciju reaguju različito.Nekome nije za terapiju,a nekome jeste.Mislim ako su embrioni ok sa terapijom ili bez da će doći do trudnoće.Život je sam po sebi čudo.Ovi naši od skorije daju fraxi,a i ranije je ženama uspevala vto i bez toga.Treba uraditi analize i znati šta i kako,ali posle et nema svrhe lupati glavu.Samo se opterećuješ,a ja sam sigurna da si ti nama trudna.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 26/6/2013, 10:53

Kometa biće tu lepih embriončića.Biće dovoljno i spermića.Navijam da vam ova vto bude uspešna(blizanačka).

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 26/6/2013, 10:55

KoMetice, uvek mu ostaje zdrava hrana - semenke, oraščići, vitamini, E posebno.... Nije zgoreg probati.

Lafe, jel ti to danas ponavljaš betu? Piši rezultate!!!! igracice
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 26/6/2013, 10:56

Hvala Meta!!!

Super sto ga nista nije bolelo!
Sta kaze dr, da li biste mogli na neko letovanje i da odmah posle toga tm da uzorak? mm ima koma sgram, ali uvek posle godisnjeg bude bolje....
nama je endorinolog objasnjavao kako kada je FSH kod muskarca visok: postoji fizicka prepreka u testisima i hipofiza salje direktivu testisima da proizvode, ali postoji fizicka barijera i zato organizam proizvodi vise FSH. U tom slucaju ne treba davati hormonsku terapiju jer ce jos vise podici FSH. Ima smisla sve to ako mu je testis kasno spusten. Ali onaj drugi moze dati bolje plivace u sledecoj spermatogenezi.
Nije kraj, mi smo imali dugo NULU ko vrata.
Sta kaze Balas, da li su ti spermici koje je nasao sposobni da oplode celiju?

Stomak mi se stegne kad pomislim na tm, setim se samo kako smo bili ubijeni u pojam, pokusavajuci sve zivo, samo da ista nadjemo.
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 26/6/2013, 10:59

zvoncica36 ::Vilhelmina nemam pojma.Vidiš da i hematolozi za istu mutaciju reaguju različito.Nekome nije za terapiju,a nekome jeste.Mislim ako su embrioni ok sa terapijom ili bez da će doći do trudnoće.Život je sam po sebi čudo.Ovi naši od skorije daju fraxi,a i ranije je ženama uspevala vto i bez toga.Treba uraditi analize i znati šta i kako,ali posle et nema svrhe lupati glavu.Samo se opterećuješ,a ja sam sigurna da si ti nama trudna.

U pravu si Zvoncice skroz. Hvala ti na savetu. Sad cu da se smirim i da ne mislim vise na to. Hvala na pozitivnoj nadi, jedva cekam sutra ujutru da stvarno vidim jeste li ili nije :) srca1

Kometa, super da je sve proslo tako brzo i bezbolno. Nadam se iskreno da ce od nekog spermatozoida sto su izvadili biti jedna slatka bebica srca
MM je imao epididimitis davno, pa mu je verovatno zbog toga los spermogram...
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od labradorka 26/6/2013, 11:01

zvoncica36 ::
labradorka ::Nazalost to sto nam se desilo nije retkost na ovim stranicama :(Sve se to vremenom odboluje i dodje momenat da se krene dalje.Ja sam posle kiretaze cekala 33 dana da dobijem ciklus,nakon toga svaki stize redovno u dan.Kod tebe je verovatno pitanje dana kada ce krenuti,nemoj oko toga da se nerviras jer ipak je bila trudnoca i telo je jos uvek zbunjeno i ne zna kako da se ponasa.Bice to sve ok!

ljubav
Želim ti sledeći put ogromnu betu i da rodiš živu i zdravu decu(blizance).

zagrljaj
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od labradorka 26/6/2013, 11:04

Vilhelmina ::
zvoncica36 ::Elezović za PAI-1 4G5G daje Fraxiparin.Mojoj drugarici je dao,a dao je i meni zbog više pokušaja neuspele vto.Bez obzira što nema drugih mutacija i što su ostali rezultati ok on daje Fraxi.

Hvala ti draga Zvoncice na lepoj zelji srca1

A znas li jel isto 4\5 ili 5\4?

Isto je! znaci heterozigotna mutacija tj.samo jedan alel je mutant! cvet
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 26/6/2013, 11:05

missile ::

Lafe, jel ti to danas ponavljaš betu? Piši rezultate!!!! igracice

da da, stize rez opet oko 18h
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 26/6/2013, 11:09

labradorka ::

Isto je! znaci heterozigotna mutacija tj.samo jedan alel je mutant! cvet

OK, svi daju fraxi ili aspirin ili sta vec, a meni nista... A to sto mi je protein S na donjoj granici? .... sad sam zvala da zakazem pregled kod tog Elezovica, ali tek moze za 20 dana da me primi... 6000 din. konsultacije, eeejjj, sta oni misle, da meni pare rastu an grani??
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 26/6/2013, 11:15

Vilhelmina ::
labradorka ::

Isto je! znaci heterozigotna mutacija tj.samo jedan alel je mutant! cvet

OK, svi daju fraxi ili aspirin ili sta vec, a meni nista... A to sto mi je protein S na donjoj granici? .... sad sam zvala da zakazem pregled kod tog Elezovica, ali tek moze za 20 dana da me primi... 6000 din. konsultacije, eeejjj, sta oni misle, da meni pare rastu an grani??
Elezović je ok čovek,ali nas koji dolazimo zbog ''ovih problemčića''bledo gleda.Susreće se sa teškim bolesnicima svaki dan,a mi smo mu ''laki''pacijenti.Isto toliko je pregled kod Šumarac koja radi kod njih,a ja sam poslednji put i EKG radila kod njih isto 6000din.Naravno svi ti napišu da dođeš na kontrolu,ali nekako će čovek sve da istrpi da dođe do cilja.Kad dobijem decu ''uskraćujem'' im džeparac do njihove penzije.Potrošili su sve unapred.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 26/6/2013, 11:20

a opet mozgas, ako das par hiljada eura, zasto da sve upropastis jer nisi dao jos 50e.... jbg, u ovoj drzavi samo da si zdrav...
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 26/6/2013, 11:22

Vilhemina, za uslovno sniženi protein S sigurno bi bilo poželjno da dobiješ terapiju. Kod kog dr si to bila pa ti nije dao terapiju?
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 26/6/2013, 11:23

LaFolie ::a opet mozgas, ako das par hiljada eura, zasto da sve upropastis jer nisi dao jos 50e.... jbg, u ovoj drzavi samo da si zdrav...

E baš to pričam mm-u svaki put kad kaže da preterujem što treći put ponavljam analize. jbg, da si miran, Prag otkošta 4-5 holjada evra, neću za 50 da ne budem spokojna.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 26/6/2013, 11:35

Zvoncice, uskracujemo dzeparac, sve su unapred potrosili - hahahahahahahah!!!!!!!! bas sam se slatko ismejala Very Happy:D:D:D

LaFolie, dacu ja i tih 50 evra, naravno, sve za bebicu beba........nego sad saznam da ni Miljic ni Elezovic nisu dostupni - na odmoru su - do 10.jula...

Missile - Ivanovici, kod njih sam radila, oni me poslali na test za trombofilije...nisu mi rekli ni da potrazim hematologa, niti me uputili na nekog, samo su prokomentarisali da je to nista i dobila sam pronisan 5 mg i to je sve....
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 26/6/2013, 11:36

missile ::
LaFolie ::a opet mozgas, ako das par hiljada eura, zasto da sve upropastis jer nisi dao jos 50e.... jbg, u ovoj drzavi samo da si zdrav...

E baš to pričam mm-u svaki put kad kaže da preterujem što treći put ponavljam analize. jbg, da si miran, Prag otkošta 4-5 holjada evra, neću za 50 da ne budem spokojna.
Slažem se u potpunosti sa vama.Samo jedna stvar mi nikako nije jasna.Kad sam bila kod Ivanovića pre god.dana dali mi spisak koje analize da uradim i GDE ŠTA NAJBOLJE RADE.Sad ti koji su bili ''najbolji'' za određene analize nisu više.Pošto klinika nema sa njima ugovor.U Biomedici sam nešto radila,ali nisu oni radili već im je VMA to radio.Naravno na VMA je jeftinije da sam odmah otišla,ali onda Biomedika i Ivanovići ne bi uzeli svoj procenat.U Pasteru su mi rekli kako oni šalju Ivanovićima rezultat pa onda Ivanovići meni da daju MOJ rezultat.Tu sam naravno pop..dela i rekla samo meni rez.da šalju,a onda ću ja da vidim da li ću Ivanovićima.U Euromedici je EKG 2500din,a EKG je EKG.To je 3500din jeftinije nego u Belmedici.Mislim na takve stvari.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 26/6/2013, 11:37

Da li se nekoj od vas desilo da od fraxiparina dobije cvoric na stomaku? Sve je bilo super do poslednje injekcije. E od te poslednje se napravila modrica i unutra mogu da napipam cvor velicine lesnika. Spolja se nista ne vidi, ali je unutra i nervira me. Modrica se povukla. Sta da radim sa ovim, da masiram? Mazala sam hepatrombin gel dok se modrica nije povukla.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dunjas 26/6/2013, 11:41

Vilhelmina ::sad kapiram citajuci ovde na forumu jednu temu da se Ivanovici uopste nisu udubili u moj trombofilija problem, nemam ni aspirin, ni heparin, ni fraxi, a protein S mi je na donjoj granici i ne valja mi ovaj alel 2 kod PAI 1....Dadose mi samo pronisan od 5 mg... Bilja je htela heparin, Goca promenila, a ja bila glupa i ne odoh kod hematologa nekog da mi kaze sta da radim... Tako da moguce da ce i ovo biti biohemijska samo.... A istrosila sam sve blaste... Bedak... 

Nista od onog 'prepusti se i veruj svom lekaru', to u Srbiji ne vazi...

Nadam se da će biti ipak sve ok!

Reci mi molim te koliko košta FET kod Ivanovića? Ja imam dve blaste, trebala bi u septembru po njih ..

dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 26/6/2013, 11:42

Erata ::Da li se nekoj od vas desilo da od fraxiparina dobije cvoric na stomaku? Sve je bilo super do poslednje injekcije. E od te poslednje se napravila modrica i unutra mogu da napipam cvor velicine lesnika. Spolja se nista ne vidi, ali je unutra i nervira me. Modrica se povukla. Sta da radim sa ovim, da masiram? Mazala sam hepatrombin gel dok se modrica nije povukla.
Nije mi se to desilo.U Beopanex apotekama imaš Tibet mast koja će ti sigurno to razložiti.Bar bih ja probala sa tim.Mene je of fraxiparina bolelo ispod miške(mada moguće da sam imala loš položaj od spavanja),ali sam imala utisak da me peče.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu