KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

+47
Zensko pero
Nessi
Borbica
alisa
Principessa
micam
BabyBear
LelicaLola
Sirijus
valika77
Lola1972
Nataly17
dusica78
zsuki75
mimi84
bak
Bundevicav
srculence 84
BiKsi :)
mimi85
lela1984
tatjanica
MaloMorgen
Blanka
sanja 73
libra35
sunny.tp
noja
winni
Zmajuška
mamadabudem
luckystar74
micaubica83
Amna84
daki_mm
sareni leptir
Irena Irena
bundevica
logona
OKacica
Erata
bulevar79
nebuloza
Mirjana
saska1
laKole
fight&faith
51 posters

Strana 21 od 22 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22  Sledeći

Ići dole

jajnih - Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 21 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Nessi 11/8/2017, 22:46

Da li neko od vas pije inofolic i da li pravite dvonedeljnu pauzu nakon dva meseca koriscenja ovog suplementa? Farmaceuti kazu da treba praviti pauzu, a od lekara to nisam cula (doduse nisam ni pitala)

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

jajnih - Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 21 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od BabyBear 11/8/2017, 23:16

Nessi, znam da ga neke zene na Kutku piju, ali bolje je da postavis pitanje na temi Korak po korak na putu do bete +
Posecenija je tema I pre ces dobiti odgovor. Pozdrav
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

jajnih - Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 21 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Nessi 11/8/2017, 23:44

BabyBear ::Nessi, znam da ga neke zene na Kutku piju, ali bolje je da postavis pitanje na temi Korak po korak na putu do bete +
Posecenija je tema I pre ces dobiti odgovor. Pozdrav
Done Very Happy

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

jajnih - Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 21 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 12/8/2017, 05:22

Ja sam ga pila i pravo da ti kazem prvi put cujem za tu pauzu... inofolic ti je miyinositol ( pripada grupi b vitamina ) sa folnom kiselinom tako da ne vidim razlog zasto bi se i prekidao... meni naprimer to nisu rekli nigde... ni u apoteci ni dr niti sam procitala na uputstvu... inace sam pila i cist myoinositol, narucivala preko neta... ima na nekoj predhodnoj stranici link i ni tamo nije pisalo da se prekida...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

jajnih - Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 21 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Nessi 12/8/2017, 08:14

Alisa, hvala ti na odgovoru! Znam sastav inofolica i zato mi je čudno što su i meni i mojoj kumi rekli u apoteci (različitim apotekama) to za pauzu od dve nedelje, pa rekoh da proverim ovde da li je neko pravio pauzu.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

jajnih - Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 21 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Borbica 30/5/2018, 11:58

Drage moje,da li mi mozete reci sta je naljbolje piti od suplemenata za povecsnje broja jajnih celija i naravno kvaliteta!
Hvala veliko

Borbica

Broj poruka : 164
Datum upisa : 25.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

jajnih - Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 21 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Zensko pero 30/5/2018, 12:41

Ja znam za prirodni recept-smokve u maslinovom ulju,da odstoje 40 dana i uzimaju se ujutro na prazan zeludac. Mislim da sam čitala da snižava FSH. Ali kao kod svih prirodnih sredstava treba vremena.Vitamin D je bitan,pa ako je i manjku bilo bi ok nadoknaditi ga. Za dalje, javiće se neko drugi,ja nisam ništa uzimala sem Femibion posle et-a

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

jajnih - Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 21 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Zensko pero 30/5/2018, 12:42

Mislim da se na broj ne može uticati već samo na kvalitet..

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

jajnih - Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 21 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Borbica 30/5/2018, 13:04

Hvala zensko pero,vidim da ovde zenice bas dosta toga piju.Ja od danas pocela da pijem kapi virka,pa cu videti na dalje sta i kako.Pomiso na sledeci postupak me jako muci,dodje mi da odustanem od svega,pa kako bude!Mnoge zene odustsnu,pa prirodno ostanu trudne.

Borbica

Broj poruka : 164
Datum upisa : 25.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

jajnih - Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 21 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Zensko pero 30/5/2018, 13:07

Borbice,taman sam pomislila kako si sjajna,odmah ideš dalje u borbu😊..pa to si u pravu,ima ih dosta da su prirodno zatrudnele kada su digle ruke od svega. Ne znam šta bih ti rekla na to! Ja nastavljam uz veru u Boga!

Zensko pero

Broj poruka : 491
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

jajnih - Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 21 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 30/5/2018, 13:08

Broj ne moze da se poveca a za kvalitet imas celu ovu temu pa iscitaj... ja sam svojevremeno pila sve i svasta... na nekoj od prethodnih strana ima spisak onoga sto sam ja pila...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

jajnih - Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 21 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Borbica 30/5/2018, 13:14

Sledeci postupak nisam bas razmislila kada cu,do kraja godine sigurno,a do tada boricu se nekim prirodnim metodama.Setim se cesto reci drugarice,koja je sve prodala da bi postala majka.Na kraju je dobila bebu posle 20 vto prirudnim putem,onda kada joj je Bog poslao!

Borbica

Broj poruka : 164
Datum upisa : 25.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

jajnih - Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 21 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od micam 30/5/2018, 14:32

Suplementi za poboljsanje kvaliteta j.c. vit.D,Q10(min 100mg dnevno mada ga u Kanadi 700mg daju da bi imao efekat),dhae.
A sto se prirodnih cajeva,kapi i bilja tice tesko da sta moze pomoci.
Neke zene su pile FemisanA i kazu pomoglo.Iz bilja su to tako male doze da nama koje imamo problem sa kvalitetom i godinama tesko to moze pomoci.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

jajnih - Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 21 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Borbica 30/5/2018, 14:42

Kazu da dhae nesmes piti na svoju ruku micam.Ja bih pila malo ali nesmem.Koje si ti god?Koliko pokusavas da se ostvaris kao majka?

Borbica

Broj poruka : 164
Datum upisa : 25.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

jajnih - Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 21 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od micam 30/5/2018, 14:49

Da DHAe mora u konsultaciji sa dr.Ja sam '72,stara koka 46 napunila ovih dana.20 god u braku i nesto manje u borbi.14 VTO za sobom i jos se borim i verujem
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

jajnih - Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 21 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Borbica 30/5/2018, 14:58

Ja ti se divim,ja sam '76 napunila 41 god.pet godina sam u braku.Cetri god.se borim,ali svaka van tel.sve manje jajnih celija.Ovde kod mene u Nisu nisu bas doktori posveceni pacijentu!Osim trombofilije i insulinske rezis.nista mi vise nisu pronasli.Tako da bih ja iskreno volela da mi nadju problem.Sama ovde trazim sta su zene radile a ja nisam,da bih odradela.Jel zivis u srbiji ili negde preko?
Divim ti se koliko si hrabra.

Borbica

Broj poruka : 164
Datum upisa : 25.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

jajnih - Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 21 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 30/5/2018, 15:10

100mg q10 je smesno mala doza za kvalitet jc... vratite se par stranica unazad ili jos bolje iscitajte temu od pocetka... dhea jeste hormon al manje vise bezopasan i mene ke bilo strah da ga pijem na svoju ruku pa sam pitala dr i rekla je samo da ne moze da skodi... moze da se proveri njegova kolicina iz krvi pa ako ste u deficitu da se pije... ali pored q10 i dhea ima jos gomila drugih vitamina i suplemenata koji se preporucuju da se piju... cink, vitamin e, a... selen... vitamin c... myoinositol... iscitaj te... nemoj da vas mrzi... biljni preparati i cajave ma koliko bezopasno delovali itekako mogu da poremete ciklus
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

jajnih - Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 21 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 30/5/2018, 15:14

Na nekoj od prethodnih strana sam ostavila link sa nekog engleskog foruma gde je zena napravila spisak vitamina sa dozama i zasta se koji vitamin pije... ona je ostala prirodno trudna...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

jajnih - Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 21 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Borbica 30/5/2018, 15:17

Hvala alisa,procitala sam sve,ali sam htela savet od zena sto su pile i pomoglo im je.
Hvala ti vraticu se da pronadjem link.

Borbica

Broj poruka : 164
Datum upisa : 25.05.2018

Nazad na vrh Ići dole

jajnih - Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 21 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 30/5/2018, 16:29

Imas na temi i ko je sta pio a sad dal im je pomoglo il nije ko ce ga znati... sve smo to pile manje vise u pripremi za postupak... da li su dobijene kvalitetnije jc zbog zahvaljujuci suplementima il su se samo poslozile kockice to niko ne zna... al mislim da niko nije ostao prirodno trudan... doduse sve zavisi i koji problem ko ima... ja npr imam i oba zapusena jajovoda tako da za prirodnu trudnocu i nisu bili neki izgledi al sam pila sve i svasta ne bi li pomogla to malo jc koje sam jos uvek imala u tom trenutku...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

jajnih - Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 21 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Principessa 30/5/2018, 17:43

Ali si ipak na kraju isla na donaciju i tako zatrudnela, i da se ne lažemo ovde. I pošteno gledano mnogo nas je ovde preko 40 god., a ja ne vidim da je mnogo njih uspelo da zatrudni sa svojim jć. Uglavnom se sve bore, bore, probaju gomilu pokušaja i na kraju, pre ili kasnije (kako koja) odu na donaciju i tako uspeju...
Jer kvalitet jć preko 40-te godine života retko sa čim može da se poboljša stvarno. Ja sam postala realna i mislim da to treba ovde glasno izgovoriti jer na kraju retko ko bude u tom procentu onih koji su čuda Božija...
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

jajnih - Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 21 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 30/5/2018, 19:21

Ja sam otisla na donaciju jer nisam imala vise svojih jajnih celija. Ko nema svoje jajne celije nema svrhe da pije ikakve suplemente... od njih se svakako jajne celije nece pojaviti... imas ovde F&F mislim da je ona i zapocela ovu temu... visok fsh, nizak amh i uspela je sa svojim jajnim celijama... posle je i prirodno ostala trudna... ima ceo podforum o fsh-ovkama i low responderima... to ti je sve u istom kosu bez obzira na godine....mislim da nema neke razlike ako imas 40, 45 ili 34 ako vam je hormoski status isti, tj. ako sve imate visok fsh i nizak amh... ima xy primera gde starije zene imaju bolji hormonski status od mladjih i tim starijim zenam su jajne celije boljeg kvaliteta nego ovim mladjim... Nizak AMH, visok FSH kao i razlika veca od 2,5 izmedju FSH i LH govori o slaboj rezervi jajnih celija i bez obzira ko koliko ima godina zena sa takvim hormonskim statusom ima los kvalitet, imala ona 25 ili 45 na isto ti dodje.... naravno ima zena i sa normalnim hormoskim statusom a opet sa losim kvalitetom jajnih celija... imas na forumu i Ancicu koju su cak sta vise odbili na komisiji zbog niskog amh-a i visokog fsh-a a evo je sad sa drugim prirodno trudna        (zbog svog hormonskog statusa je i radila prvi put aminositezu)
realno gledano visok fsh i nizak amh daju slabe izglede za trudnocu bez obzira ko koliko ima godina ali ja sam misljenja da dokle god imas svojih jajnih celija koje se oplode i pravilno podele i dokle god stizes do transfera ako imas snage, zelje i volje sto ne probati i sto im ne pomoci sa suplementima....
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

jajnih - Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 21 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Nessi 30/5/2018, 20:01

Sve to itekako ima veze sa godinama. Svi ti primeri su primeri relativno mladih zena koje su uprkos niskom AMH ostale trudne. Mlada zena sa niskim AMH ima vece sanse da zatrudni od starije zene sa dobrim AMH. Citala sam mnogo radova na tu temu i upoznala vise zena, mimo ovog foruma (ovde zapravo nikoga ni ne poznajem licno) koje su mlade i otpisivali su ih zbog niskog AMH, a one su nakon toga zatrudnele sa svojim jajnim celijama. S druge strane, znam i zene koje su zatrudnele prirodno posle 40-te ali ih je, ruku na srce, manje od ove prve grupe. Svaki dobar ginekolog koji se bavi sterilitetom ce reci da kvalitet jajnih celija odredjuju pre svega godine. Uvek ima izuzetaka ali to su izuzeci a ne pravila. Radi sopstvenog mentalnog zdravlja treba priznati sebi istinu.

Nessi

Broj poruka : 339
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 23.04.2017

https://tripprototip.blogspot.rs

Nazad na vrh Ići dole

jajnih - Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 21 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Principessa 30/5/2018, 20:06

Pa dobro, možda donekle imaš pravo, ali ja ipak mislim da žene koje imaju lošije hormone u mladjim godinama opet nisu toliko ugrožene kao mi starije i da one ipak imaju veći broj procentualno genetski ispravnih ćelija od nas kojima je krstenica već požutela...Meni je lično dr Pappas rekao da se ne zaludjujem time već da idem na donaciju, jer je zanemarljivo mala šansa da u ovim godinama sa svojim jć ostvarim uopšte trudnoću, a još manje je izguram i rodim zdravo dete. Da verujem u potpunosti u to, naravno da se ne bih nadala ni svom zamrznutom embrionu, ali ipak sam daleko realnija kad su takve stvari u pitanju nego s početka ove moje borbe, sa svojih 42 godine. To je naravno samo moje mišljenje, a druge saborke ću vrlo pomno pratiti i bodriti kao i do sad, pogotovu ove moje veteranke. 😎💪🏼❤
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

jajnih - Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 21 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Principessa 30/5/2018, 20:07

Upravo tako Nessi, potpisujem svaku reč koju si napisala, nego sam u vreme kad je tvoja poruka izašla- pisala svoju, pa nisam videla tvoju. 👏🏼👏🏼👏🏼
U principu sam napisala isto!
Principessa
Principessa

Broj poruka : 1104
Godina : 51
Datum upisa : 23.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

jajnih - Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 21 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 21 od 22 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu