KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+62
Vilhelmina
marijeta011
Gral
ariadne69
Frida
Simona
LaFolie
sigmabh
fight&faith
Bekanicaa
Dionisia
fmala
bebica mala
heart84
Dacaa
Klarica
zvezdilica
dragana76ns
karakaca
VioletaR
korpica
Erata
Xena
KoMetaK
SannI-AlL
saska1
AriesGirl
Ninche
bubi80
stomacic
katarina
Orline
Crvic
Angie83
lenjivica
ragaco
missile
bulevarka
MAAKKI
Vuchica
laKole
OKacica
leptirko82
noja
BiKsi :)
bak
Struzzo
twinsi
Star77
dragmilk
Ambra
lilya
SladZana
PalcicaBg
ivka
zvoncica36
lenabeograd
misic
neca73
hany
sareni leptir
lelas
66 posters

Strana 22 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 30/5/2013, 06:39

Pojma nemam Noja. Potpuno mi nepoznat teren. Evo ti sta sam juce uradila od analiza:

https://2img.net/h/oi39.tinypic.com/jucvmv.jpg
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 30/5/2013, 08:59

KRK, D-dimer ti je jako povišen, pošalji mejl u Genesis i nazovi ih telefonom da im javiš da si poslala, jer retko pregledaju mejlove. Onda će ti oni do kraja dana javiti šta dalje, mislim da ćeš kod dr Mitić ići, ona radi ponedeljkom kod njih i ODLIČNA je. mi smo s njom prezadovoljni, makar za sada. Ne brini, sve će se srediti s terapijom.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 30/5/2013, 09:17

Poslusala sam te mada ni na mail od juce nisu odgovorili. Ono sto mene kopka je zasta je vezan taj d-dimer i jel se umire od ovolike kolicine :)))
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 30/5/2013, 09:38

Krk, neces umreti od ovolikog d-dimera, ali ce ti verovatno dati da uradis i dodatne analize i da ti ukljuce fraxi u postupku i posle u trudnoci. Ja jos nisam apslovirala do kraja pricu sa trombofilijama, iako imam mutaciju na PAI genu.
Gledaj to sa pozitivne strane, otkrila si da imas problem i resices ga i imaces mirnu trudnocu. yes
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ninche 30/5/2013, 09:43

D- dimer odredjuje brzinu i sklonost grusanju krvi... on inace u trudnoci raste i preko 1000, i to moze biti normalno, ali u normalnim okolnostima ovo jeste visoko... dakle, spremi se na analize urodjenih trombofilija, a vjerovatno ce ti dati i da radis veliki koagulogram radi stecenih, i u akciju.... sigurno ces se bockati niskomolekularnim heparinom cijelu trudnocu, ali super je da to znash i da se reaguje na vrijeme....
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 30/5/2013, 09:55

Zene, nemate pojma koliko sam "odusevljena" novim saznanjima. Hvala :)

Mogu odma' kod Elezovica da se siti ispricamo za sve pare :)
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ninche 30/5/2013, 10:13

i da spremish novcanik za nove analize, cini se Very Happy
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 30/5/2013, 10:17

Krk ::Poslusala sam te mada ni na mail od juce nisu odgovorili. Ono sto mene kopka je zasta je vezan taj d-dimer i jel se umire od ovolike kolicine :)))
E slatko me nasmeja! Kometa ti je lepo rekla, sve potpisujem! Ja čekam da mi postave dijagnozu, propišu terapiju, pa da smirenija uđem u postupak.

Ninche ::i da spremish novcanik za nove analize, cini se Very Happy
A bogme i za Elezovića affraid ako njega odabereš. Mada je Miljić malčice skuplji. yes
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 30/5/2013, 10:48

ja juce bila kod interniste, da uradim EKG i ta cuda za aspiraciju i po prezimenu provalim da je to hematolog iz nase bolnice. I ja kaze "jaaao super, pa vi ste hematolog, vi mi trebate" i pokazem mu papir sa MTHFR mutacijom, pita on odmah da li sam homo hetero itd lol!
I kao da li vas je iko saslusao oko ovih trombofilija? Reko Miljic.
Covek se zabezeknuo, kao MILJIC?!?!?!? Onako gleda, kao da me je neko bozanstvo pregledalo!
I kao Miljic je najbolji, od njega nemas boljeg u zemlji, JA REC NECU DA KAZEM NA TO STO JE MILJIC REKAO!
Ja shokirana, kao pa jel smem da pijem aspirin makar?
kaze NE!!!!! Ako je Miljic rekao nista, onda NISTA!

show!
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 30/5/2013, 11:04

Hany - Navijam za veliku Betu u subotu igracice igracice

roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 30/5/2013, 11:08

Ja bre kad znam sta mi je mogu da se zayebavam na sopstveni racun koliko hocete.
Setim se malopre da pozovem drugaricu koja ima trombofilije i mutacije PAI, MTPRNJ ili kako se vec zovu i pitam je sta je bre ovo sto imam, kaze: nista da ne brines, prvo platis Elezovicu 7.500 da se siti iscavrljate i da ti da dodatne analize da vidis koji ti je tvoj, onda se u Sv. Save naplacas 20.000 da nadju gde ti je "greska" i na kraju kad zatrudnis najverovatnije ima da se bodes fraxiparinom 9 meseci dok ne oplavis. Nakon svega tog mucenja i setanja vamo tamo, placanja i obijanja pragova privatnih ambulanti imas odlicno saznanje da si dala brdo para i da ti to nista ne znaci jer ne mozes da znas da li ce i kad da te strefi tromb i da se preselis na onaj svet.
Reko sjajno, hvala ti sto si mi dala dijagnozu. Very Happy


Poslednji izmenio Krk dana 30/5/2013, 11:09, izmenjeno ukupno 1 puta
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 30/5/2013, 11:08

misic ::Hany - Navijam za veliku Betu u subotu igracice igracice

roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda

poljubci
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ninche 30/5/2013, 11:14

LaFolie, ja mislim (to sam provalila citajuci nalaze i terapije po forumima) da Miljic za MTHFR samo daje folnu kiselinu, i to ako si homozigot, 1 u prvom trimestru, 2 u drugom, i 3 u trecem.... on meni to vise i ne pise na nalazima, kod mene je Faktor V Leiden jedino sto on stalno istice, i zato primam Clexane.... A ako si hetero, kao i ja za MTHFR, onda po jednu folnu kiselinu cijelu trudnocu... Tako da - no sikiriki Very Happy Guli po jedan Folnak dnevno, i mirno spavaj :)
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 30/5/2013, 11:15

pa da, das brdo para, oni svi kazu nesto u fazonu: MOZE A I NE MORA BIT!
Ja sam dala ukupno oko 40k na sve to sa pregledom da bi mi na kraju rekli da nisam za terapiju...
E kud nisam nasledila neke (.)(.) od mame vec tromboze od tate Rolling Eyes
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 30/5/2013, 11:17

Ninche ::LaFolie, ja mislim (to sam provalila citajuci nalaze i terapije po forumima) da Miljic za MTHFR samo daje folnu kiselinu, i to ako si homozigot, 1 u prvom trimestru, 2 u drugom, i 3 u trecem.... on meni to vise i ne pise na nalazima, kod mene je Faktor V Leiden jedino sto on stalno istice, i zato primam Clexane.... A ako si hetero, kao i ja za MTHFR, onda po jednu folnu kiselinu cijelu trudnocu... Tako da - no sikiriki Very Happy Guli po jedan Folnak dnevno, i mirno spavaj :)

Hvala puno Ninche! srce si! Jesam, heterozigot i imam sve ostale parametre ok (proteini, homocisteini, lupusi itd) - pijem B vitamin i folnu i pivo :)
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 30/5/2013, 11:17

Krk moraces ih sve ppovaditi da buddes mirna u trudnoci. Boljd ih nazovi.
Moj D j je bio prekp hiljadu u trudnoci i miticka mi nije nista ukljucila os terapije jer su mo trombofilijd bile ok. Rekla mi da vise setam...




Hany bany
Misic
Kiki
Leptirko
jumping
konfete
jumping
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 30/5/2013, 11:17

Lafolle - Nisam bas najbolje razumela, ali u kom slucaju ne treba da se uzima aspirin kao terapija ?
Da li to ima neki model, ili to sve zavisi od lekara do lekara ?
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 30/5/2013, 11:22

hematolozi kazu NISTA da ne pijem sem folne i b vitamina. Ginekolozi kazu da pijem aspirin
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 30/5/2013, 11:22

Krk ::Ja bre kad znam sta mi je mogu da se zayebavam na sopstveni racun koliko hocete.
Setim se malopre da pozovem drugaricu koja ima trombofilije i mutacije PAI, MTPRNJ ili kako se vec zovu i pitam je sta je bre ovo sto imam, kaze: nista da ne brines, prvo platis Elezovicu 7.500 da se siti iscavrljate i da ti da dodatne analize da vidis koji ti je tvoj, onda se u Sv. Save naplacas 20.000 da nadju gde ti je "greska" i na kraju kad zatrudnis najverovatnije ima da se bodes fraxiparinom 9 meseci dok ne oplavis. Nakon svega tog mucenja i setanja vamo tamo, placanja i obijanja pragova privatnih ambulanti imas odlicno saznanje da si dala brdo para i da ti to nista ne znaci jer ne mozes da znas da li ce i kad da te strefi tromb i da se preselis na onaj svet.
Reko sjajno, hvala ti sto si mi dala dijagnozu. Very Happy
Meni rekoše kad sam nazvala da je samo 6000 RSD zbunjen
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ninche 30/5/2013, 11:22

sto se tice vrijednosti D dimera u trudnoci, evo sta je jedan hematolog odgovorio na pitanje online, a i ja sam negdje bila nasla clanak slicnog sadrzaja, samo sad ne mogu da ga nadjem:

"Morate imati na umu da su vrijednosti D-dimera u trudnoći pormjenljive, i nisu jednake
Za period prije trudnoće i do 12. tjedna trudnoće, normalne su vrijednosti do 500mg
U II tromjesečju, normalne su vrijednosti do 1000mg, a u III i pred kraj trudnoće uobičajene su vrijednosti do 1500mg.
Dakle, ako u pojedinom tromjesečju trudnoće vrijednosti uz Clexan prelaze prosjek, onda ima smisla pojačavati terapiju, i to kolega -prema tome kako postupa - očito vrlo dobro zna i razumije.
Ništa se ne brinite, ovako kako stvari stoje, sve bi trebalo biti u redu. Važno je da terapija ide propisno, te da se u suradnji s ginekologom, trudnoća dovrši pravovremeno"
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 30/5/2013, 11:24

LaFolie ::hematolozi kazu NISTA da ne pijem sem folne i b vitamina. Ginekolozi kazu da pijem aspirin

Lafe, ja to pijem svaki dan, i mužu dajem isto to da pije. Shocked Shocked Shocked
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 30/5/2013, 11:25

LaFolie ::
E kud nisam nasledila neke (.)(.) od mame vec tromboze od tate Rolling Eyes

Eto, izgleda isti slucaj, ziva se pojedoh... ko zna da l' cu i dete sutra da dojim. Mozda mi porastu lol!
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 30/5/2013, 11:29

LaFolie ::hematolozi kazu NISTA da ne pijem sem folne i b vitamina. Ginekolozi kazu da pijem aspirin

... i sad treba biti pametan .....
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 30/5/2013, 11:30

misic ::
LaFolie ::hematolozi kazu NISTA da ne pijem sem folne i b vitamina. Ginekolozi kazu da pijem aspirin

... i sad treba biti pametan .....

nije mi dosta steriliteta, vec hoce i glavu da mi polude Very Happy
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 30/5/2013, 11:33

missile :: Meni rekoše kad sam nazvala da je samo 6000 RSD zbunjen

Pa ti si svima simpaticna pa ti naplate manje. Mene uglavnom oderu ko da mi na celu pise budala ima pare. lol!
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 22 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 22 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu