KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+61
ms_do
leptirko82
Angie83
djole42
cicsa80
dr mali pariz
Lyanna
hocukusurnecuzvaku
jaca*caca
twinsi
Crvic
ragaco
Malina
AriesGirl
nena beba
Orline
SannI-AlL
katarina
Vilhelmina
Frida
dragmilk
InNaturaVeritas
ivka
Star77
LaFolie
srna ns
laKole
HappyGirl
lelas
OKacica
Ninche
bebica mala
KoMetaK
sareni leptir
BiKsi :)
anak
Dacaa
hany
lenjivica
MAAKKI
dragana76ns
saska1
noja
nina :)
Struzzo
maus
karakaca
bulevarka
zvoncica36
plavaptica
SladZana
korpica
missile
Erata
lilya
Niny
Klarica
bak
neca73
lenabeograd
Vuchica
65 posters

Strana 17 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 24/4/2013, 13:32

Vuchica ::sto je ovo simpaticno....ovo je samo dokaz koliko su oni rastereceni...
Koracaljke drage, da sve uskoro cujemo pesmu svog deteta....

http://www.smedia.rs/ona/vest/17934/Porodica-Trudnoca-Bebe-Detetova-pesma-Raznezicete-se-Kako-se-pravi-beba-u-jednom-africkom-plemenu.html

zagrljaj
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 24/4/2013, 13:49

Erato, hvala ti srca

Niny, nemoj prestajati sa gluforminom, ja nisam prestala, doktorka mi je rekla da obavezno pijem, mislim da on utice i na kvalitet jajnih celija, a ja sam i pored gluformina i najmanje moguce doze gonala imala 25 jajnih celija.

Svima koji ocekuju betu zelim od srca beta srca roda

Danas sam bila na konsultacijama, dr mi je dala spisak svih testova u vezi trombofilije, kaze da ce da kosta oko 30 000, Biomedica ( skupo, ali sta da se radi.... Crying or Very sad ), a nov transfer radimo u junu! Jedino mi je bilo cudno sto mi je rekla da su mi ostale samo dve zamrznute blastociste, a nakon punkcije jajnika mi je rekla da je zamrzla 6 blastocista. 2 mi je stavila pre dve nedelje, pa se pitam gde su jos dve?!
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 24/4/2013, 13:58

Vilh, možda su pogrešili kad su rekli 2 Shocked Rolling Eyes
Moraš da ih pitaš.

Devojke, nikog ne vređate ako lepo pitate sve što vas interesuje i sve što se tiče vašeg postupka! Ja sam prvi put ćutala, i mnogo važnih info za kasnije postupke nisam saznala.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 24/4/2013, 14:12

U pravu si skroz, nego, meni je glupo da je pitam gde su mi jos dve blastociste, kao da joj se mesam u posao ili izrazavam sumnju da ona nesto tu skriva, prosto, neprijatno mi je da je to pitam. A bilo bi lepo da mi je objasnila....
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 24/4/2013, 14:19

Ma samo pitaš, "izvinite, mi smo se malo zbunili, nismo sigurni, jel ih je bilo 4 ili 6?" ili tako nekako. Ne tražiš tuđe, ne tražiš džaba, samo lepo pitaš za svoje. ne znači da je ništa loše s njihove strane, ali ako nisu preživele neke blaste, treba da znaš. Ne znam odakle doktorima ideja da je za nas i naš mir bolje da ne znamo! Shocked
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 24/4/2013, 14:22

Vilhelmina, svakako trebas da ih pitas. I ja sam svasta pitala. Nije mi bilo prijatno iz istog razloga kao i tebi, ali sam pitala.
Meni su rekli da ce mi javiti ako nasa 2 preostala embriona dodju do blastocisti i budu zamrznuta, medjutim posto nisu javili dosad, vise se ne nadam...bas mi je krivo Sad(
Objasnjenje za tebe bi moglo biti da su oni recimo odledili 4, pa 2 nisu prezivela odmrzavanje.
Da li si dobila neki papir (pretpostavljam da nisi), gde dajes saglasnost za zamrzavanje i gde posle pise koliko su zamrzli itd.?
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 24/4/2013, 14:34

erato ::Vilhelmina, svakako trebas da ih pitas. I ja sam svasta pitala. Nije mi bilo prijatno iz istog razloga kao i tebi, ali sam pitala.
Meni su rekli da ce mi javiti ako nasa 2 preostala embriona dodju do blastocisti i budu zamrznuta, medjutim posto nisu javili dosad, vise se ne nadam...bas mi je krivo Sad(
Objasnjenje za tebe bi moglo biti da su oni recimo odledili 4, pa 2 nisu prezivela odmrzavanje.
Da li si dobila neki papir (pretpostavljam da nisi), gde dajes saglasnost za zamrzavanje i gde posle pise koliko su zamrzli itd.?

Erato, ne mora ni to da znači. Imaju puno pacijenata, ne stignu. Možda čekaju da dođete na konsultacije posle bete pa da vam kažu. Ne mora da znači da je loše. Osmeh na lice, kad radiš betu Rolling Eyes
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 24/4/2013, 14:49

Miss, rekli su da ce zvati ako embrioni prezive, a ako ne budu zvali da to znaci da nisu ni zamrznuti. Radim za 9-10 dana. Devojci koja je radila pre mene, takodje preko fonda su javili, tj. zvala je dr Biljana i saopstila vesti.
Ajde da im dam fore jos sutra, mada danas su trebali javiti da ima nesto od toga.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 24/4/2013, 14:49

Missile, sve si potpuno u pravu, ali bas to sto si rekla - imam utisak da mi svasta ne govore, eto, da se ne bih opterecivala, sto jeste lepo, ali ja sam radoznala, a i imam pravo, sto kazes, da znam za svoje.

Erato, zao mi je za ta dva tvoja embriona.... Sad Ali, verujem da ces uspeti i zatrudneti vec u ovom postupku! srca

Dobila sam otpusnu listu nakon transfera, na njoj pise da sam imala 6 blastocisti, a da su mi vratili 2 i cudno mi je zasto bi za jedan transfer odmrzavali 4, a ako jesu, pa su dve propale, onda postoje velike sanse da mi sada u junu kada budem opet radila, npr. jedna od te dve propadne pri odmrzavanju, pa da mi vrate samo jednu.
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 24/4/2013, 14:51

Erato, zovni ti njih, pitaj!
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 24/4/2013, 14:57

Vilh, znam taj osećaj kad ne znaš šta ti je s embriončićima, a treba da zaspiš. Ja imam još gore iskustvo, slagali me da imam svih 9 dobrih embriona, a mi zamrzli 3 i vratili 3. Svake večeri sam pošla na spavanje sa grižom savesti što bacih 3. Užas. Tek kasnije sam saznala da nisu valjala 3 ili 4! a oni ladno meni pričaju pričice.... Strašno.
Ima još dr, pa čak ni Ivanovići nisu bogom dani. Imamo prava na transparentno lečenje. Pitajte, da biste bile mirne. Ili zaboravite, ali najgore je da se jedete u sebi.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 24/4/2013, 15:03

Ja moram priznati da mi to oko zamrzavanja blasti nije jasno. U Pragu zamrzavaju pre stadijuma blastocisti i pre ET znas da li imas za zamrzavanje ili ne. Ovako u sred cekanja bete da ti sedis i cekas da li ce ti javiti malo mi je stresno. A i majku mu da li je moguce da nemaju nikog da pozove i kaze da li ima ili nema materijala za zamrzavanje, nego ti sedis i cekas. OK, kapiram guzva im je, ali nema tamo u trenutku 50 parova kojima treba javiti sta se desava. Stvarno su surovi strasno c
I malo mi muka od te prica da nije bitno ako je dobar doktor. Pa valjda taj doktor nauci nesto na osnovnim studijama o tome kakav odnos preporucuju sa pacijentima, a i ako ih svako po nesto pita da li je moguce da nisu uklavirili da pacijenti zele da znaju sta se u kom trenutku desava? Na kraju krajeva nase ja pravo da znamo, a njihova duznost da nam kazu. Uh... fd

Katarina, dobrodosla i srecno. Znam nekoliko devojaka koje su i po prvo i po drugo dete isle kod Radunovica. Sad ih imaju po troje sreca
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 24/4/2013, 15:06

Missile, bas to! Eto da su ti lepo rekli da nisu valjali, bila bi mirna i sve bi bilo ok, ne bi se jela da su ti dobre propale. Sto ti nisu rekli , nije mi jasno....

Evo sad sam ih zvala, javila se Ceca med. sestra, ona je bas bas fina, kaze da nema trenutno tu kod sebe neki katalog pa da mi kaze tacno, sta god to bilo, ali kaze da u jednu cevcicu mogu da stanu 3 blaste, da nema pravila, da ne zna da li su mi mozda propale dve pri odmrzavanju, pa su morali nove dve da odmrzavaju, ispricala mi je primer neke zene koja je dosla na transfer i pred sam transfer nesto nije bilo u redu sa embrionima, pa su je vratili kuci, odmrznuli nove i zakazali za ujutru transfer i eto je sad trudna...I tako....
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 24/4/2013, 15:28

Meni su rekli da ako me ne zovnu znaci da nisu zamrzli. Idem kod njih u petak na injekciju, pa cu upitati. Meni nije jasno zasto zamrzavaju iskljucivo blaste, a ne dvodnevne i trodnevne embrione. Zna se da mali br. embriona prezivi u laboratoriji do blaste, ali to ne znaci da kao mladji i odmrznuti ne bi preziveli u materici.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Struzzo 24/4/2013, 15:39

Ivanovići su sumnjivi po pitanju zamrzavanja, definitivno. Uvek neka misterija, uopšte se u postupku ne razmišlja o zamrzavanju, te samo blaste... eto, tako je bilo na staroj klinici, vidim da i u novoj nije ništa bolje. Rolling Eyes
Erato, je l' idu dani...
Invitro....juhuuuu...
Vilhelma, navijamo za jun...
Sve cure...samo napred....stiglo proleće... radost
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 24/4/2013, 15:44

Nikad nisam razmisljala, vidis, zanimljivo....mislim da veruju da ako u lab. dodje do blaste, da je onda jako kvalitetan i jak i da su vece sanse da se zakaci. Mada, vidis, ne mora da znaci da se ne bi u materici razvilo do kraja...
Koje inekcije primas?
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 24/4/2013, 15:59

Primam progesteron 125 mg, svakog treceg dana. Blizu mi je klinika pa idem kod njih. Struzo ide dan za danom, gura se nekako...zasad se jos drzim da ne poludim :))
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 24/4/2013, 16:01

erato ::Primam progesteron 125 mg, svakog treceg dana. Blizu mi je klinika pa idem kod njih. Struzo ide dan za danom, gura se nekako...zasad se jos drzim da ne poludim :))

Citaj Erato, citaj i ne misli Wink

Rode, uvek dobrododju roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 24/4/2013, 16:12

Bas sam pod utiskom jednog nemilog dogadjaja koji sam upravo videla kroz prozor, pa da podelim sa vama svoj zakljucak, a to je da sam zgrozena kako se neki ljudi ponasaju prema svojoj deci i kako uz to kukaju nad svojim zivotom i psuju ga, a mi se ovde borimo svim srcem za ono sto su oni dobili tek tako, bez trunke truda. I bude mi, verujte mi, malo cak, koliko god cudno zvucalo, i drago sto nisam iz te price, jer definitivno, znam da cu zbog svega ovoga biti dobra majka, presrecna majka i dete ce biti srecno, jer cu znati dobro da cenim to sto imam.
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 24/4/2013, 16:53

BRBLJIVA76 ::devojke ,sta mislite sta ce doktorka da uradi samnom i mojim protokolom ?
jos je nisam pronasla da bismo se konsultovale ,ali trenutno sam na antibioticima i ja imm zbog ureaplazme....a 6 maja bi trebalo da pocnem sa kontracepcijom ...e sad ,ja zelim da javim doktorki o tome i da je pitam dali uopste da uzimam kontracepciju,,,,,dok ne dobijem sterilan nalaz .ne mogu je naci u kc ,a ovce koje tamo rade mi spustaju slusalicu -i cini i se da mi je jedna od njih rekla da krenem kao sto mi je receno sa kontracepcijom,kada trebam.
plasim se da se necu uskoro izleciti od tih bestija ,a naravno vto nesme sa tim krenuti ,pa neznam sta ce uraditi samnom?
na papiru pise da je jun zakazan za vto .... jel neka od vas imala neki problem takve ili slicne vrste ,,,i sta se desilo ? cula sa da ima slucajeva gde su muzevia otkrivene bakterije ,ali da su doktrori koji vto rade -to brzo sanirali ...mozda ce i meni doktorka tamo dati neku adekvatnu brzu terapiju antibioticima,ukoliko brisevi sada tj negde sredinom maja ne pokazu sterilnost Sad Sad
ziva nisam do sredine maja b tuga molitva tuga tuga tuga
molim vas da mi neka od vas da neki odgovor ....?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 24/4/2013, 17:03

Brbljiva76, ne znam sta bih ti rekla, nisam upucena u tu vrstu problema, ali onako kako mi se cini, ne bi trebala poceti proces dok to ne izlecis, probaj kako god mozes da stupis u kontakt sa doktorkom i pitas je sta da radis, a sa druge strane, ako vec pijete antibiotike, a vto je tek u junu, najverovatnije je da cete se ocistiti od toga vec tokom maja, pa ako se bas to nikako ne desi, onda to lepo reci doktorki na pocetku ciklusa u kome ces raditi vto i insistiraj da se proces pomeri za jedan mesec unpred dok to ne sredite... Stvarno ne znam kako da te posavetujem bolje... Drzi se, uz tebe smo srca
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 24/4/2013, 17:04

Gde radis VTO?
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 24/4/2013, 17:13

KC Nis ....ma naravno da necemo poceti dok se to ne sredi ...
ali me strah jer moze odloziti za septembar mozda ?? kad se ne rade vto ,,od juna -nadalje ,jel da ??? odmori i to ... Crying or Very sad
nadam se da cu je naci sledece nedelje ,samo sto moram otici 200km do nje samo da bi mi rekla kada da dodjem ...ali moram je naci !
dali se nekoj od vas to desilo ,,,slicno ?da pred postupak ima takav problem ...?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bebica mala 24/4/2013, 17:41

Erato ljubav
drzi se i ne razmisljaj puno ljubav

Koracaljke pozdrav ff

Ako se pitate dokle sam,sutra prvi dan pouregon .
Laganim korakom ka cilju vv
bebica mala
bebica mala

Broj poruka : 749
Godina : 48
Location : france
Datum upisa : 27.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 24/4/2013, 18:49

0,4...mućak.
Žao mi je što sam mnoge ljude koji me vole danas razočarala. Ja sam iznenađujuće dobro. Verovatno zato što je sestra mog najboljeg druga koja ima 44 godine danas imala betu 900. Prag;-) peti put!!!!

Dalje, neverovatno mi znači podrška dragih ljudi oko nas, znam da ćemo jednom uspeti ovako ili onako.

Znate da ja ne padam;-)

Pisaću o svemu uskoro, realno kao što uvek radim.

Hvala vam na podršci, neke od vas su za ramljenje!!!

Plan je pauza. Za početak kontrola posle ciklusa. Povratak u telo, vraćanje strastima u svakom smislu.
Na jesen sledeći krug. Sve znam;-)

Pišemo se, srećno svima, držim fige za velike bete i hrabre tete!!!

osmeh srce
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 17 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu