KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Munchkin fresh food feeder

+4
noja
Mirjana
Milijana
Akijeva
8 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Munchkin fresh food feeder Empty Munchkin fresh food feeder

Počalji od Akijeva 23/2/2013, 00:49

Drage moje, da podelim sa vama svoje otkriće. Dakle, pošto za par nedelja planiram da počnem sa tvrdom hranom, kopajući po internetu kako bih se što bolje obavestila, naiđoh na ovu savršenu spravicu za bebce koji prelaze na tvrdu hranu. Oduševljenju nije bilo kraja, kad sam skontala da ovoga ima i u Srbiji, pa ne moram da se cimam i naručujem od rođaka iz inostranstva. Uglavnom, kupljeno i to u dve boje, a iskustva javljam naknadno. Otvorila sam i sterilisala i odmah ćufti dala praznu, tek da se malo igra i navikava i da vam kažem, to je tako idealno smišljeno da je ona odmah sa 4 meseca znala šta će s njom. Iz prve je uzela za ručkicu a deo sa mrežicom strpala u usta lol! Inače ima više brendova koji ovo proizvode, ali meni se ove najviše dopale. Kod nas ima i Nuby, a preko ima gomila drugih, npr. Sassy teething feeder... Uzela sam i Munchkin mlin ručni za pasiranje, pa ću ovde i o njemu pisati kad ga probam. cveće

Munchkin fresh food feeder 241w1s6
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Munchkin fresh food feeder Empty Re: Munchkin fresh food feeder

Počalji od Akijeva 23/2/2013, 00:57

Ada zaboravih da napišem da je ovo spravica za bebe koje prelaze na tvrdu hranu, pa da im ne bi morali pasirati neke stvari koje su meke, tipa bareno povrće, banana i sl., a i kako bi se privikavale na nove teksture i ujedno trljale desne nadražene od zubića koji izbijaju, hranite ih tako što u mrežicu ubacite ono što je na meniju tog dana, recimo, baren brokoli ili šargarepa i date bebi da glocka i muljka, a sigurno je jer je mrežica sa malenim otvorima, tako da nikakav krupniji deo ne može da promakne i prosto beba sama sebi drobi hranu i tako ima priliku da oseti šta će trebati da radi kad joj izrastu zubići i prestane potreba za stalnim pasiranjem. Naravno, ovo se ne može koristiti za meso, jer se meso mora blendati, ali zato kad u avgustu dođu na red lube, uh,uh,uh...
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Munchkin fresh food feeder Empty Re: Munchkin fresh food feeder

Počalji od Milijana 24/2/2013, 23:26

Ja zanm za ovo, moji kumovi su koristili i kazu da je super.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Munchkin fresh food feeder Empty Re: Munchkin fresh food feeder

Počalji od Mirjana 24/2/2013, 23:30

Jao kakva super stvar. Akijeva, daj link smesta Very Happy
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Munchkin fresh food feeder Empty Re: Munchkin fresh food feeder

Počalji od Akijeva 25/2/2013, 02:27

Mirjana, ne znam koliko ti odgovara Aksa, ali imaš znam u NS jedan, ovo su ti radnje:
http://shop.aksa.rs/pages/prodajna-mesta.html
u Aksi ima, znam i cena je ok
http://shop.aksa.rs/munchkin-mljackalica.html
E sad i oni i još neki baby sajtovi imaju to i u online ponudi, tipa, naručiš i sl.
E sad, što se tiče Subotice imam ovu adresu i tel. pa ti proveri da li i oni imaju i mogu li da nabave:

STR Sunčica, Ištvana Sečenjija 3, tel. 024/525 630

Ja sam išla lično u Aksu jer ne volim to online, ja volim uvek prvo da vidim pre nego što kupim, inače, mislila sam da ga neću probati pre petog meseca, ali sam se ohrabrila kad sam videla da Stefi svom malcu daje već tvrdu hranu i ponudila joj prvo praznu. Samo da vam kažem da je odmah znala šta da radi s njom i i tako praznu je mrežicu odmah strpala u usta i krenula da žvaćka i tako sam lepo ja na pari obarila jednu šargarepu, pošto mi rekoše da je ona najidealnija za pru tvrdu hranu koju bih mogla ponuditi, e sad da ne ubacujem video ovde, zabava je trajala oko 20-25 minuta i završila se sa jednom apsolutno isisanom i izmljackanom šargarepom, zauvek uništenom majicom i portiklom i suzama kada sam joj na kraju morala uzeti njenu novu savršenu igračku Laughing Sledeća je bila pečena jabukai tu su suze bile, čim ju je videla(nije mogla da dočeka da joj je dam, pa da krene igra!!!). Eh mama, kad si spora ko puž! Pa tako iz ličnog iskustva mogu potvrditi da je ovo divna spravica i hvala čikama i tetama koji su je izmislili. Inače, mi ćemo se ovako malo igrati do 6og meseca a onda krećemo sa ozbiljnijim stvarima.
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Munchkin fresh food feeder Empty Re: Munchkin fresh food feeder

Počalji od noja 25/2/2013, 11:55

Ja planiram za vockice (narandze jabuke mand.)
, vec duze vreme i nikako da naletim
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Munchkin fresh food feeder Empty Re: Munchkin fresh food feeder

Počalji od Ema78 25/2/2013, 15:24

Ovo deluje jako interesantno, samo mene brine ta vrecica, koliko je hemijski stabilna. Nesto nisam pristalica plastike, pa jos bojene...

A i nekako mi je logicnije da se dete od pocetka navikava na realnu teksturu hrane, ovde deluje kao da se sokovi isisavaju, a ne da se to sto je u kesici zvace...i zar nije poenta da se dete privikava na vlanka iz povrca i voca ( znam da se hrana pasira, ali dete svakako dobija vlakna), a u ovoj kesici ta vlakna ipak ostaju...

nemojte da me shvatite pogresno, samo naglas razmisljam, je rtek ucim o decijoj ishrani...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Munchkin fresh food feeder Empty Re: Munchkin fresh food feeder

Počalji od Mirjana 25/2/2013, 15:30

Ema, ne znam za boju, ali verujem da se mislilo o tome da će to beba da žvaće. Kao i cucle, glodalice i sl. Videćeš kad krenete sa hranom da će ti bar mesec dana ova stvarčica značiti Wink
Ja sam oduševljena i jedva čekam da je kupim. Hvala Akijeva
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Munchkin fresh food feeder Empty Re: Munchkin fresh food feeder

Počalji od Ema78 25/2/2013, 15:49

Ma Mirjana, sve ja to znam, ali isto tako znam da se na nase trziste svasta ubacuje...tako je bilo i sa onim flasicama, pa su ih povukli... nisam pametna, zaista...

Sto se tice glodalica, cucli i sl, ja ne planiram to da sterilisem, a koliko sam shvatila ove kesice bi trebalo da se sterilisu....a plastika kada se vise puta termicki obradjuje, postaje porozna i nestbilna. Samo to me brine, a ovo je kao ideja odlicno za neke stvari...

Od sledece nedelje krecem po prodavnicama, pa javljam gd sam naletela na ovo...Blizu mi je Aksa i RK Leto...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Munchkin fresh food feeder Empty Re: Munchkin fresh food feeder

Počalji od Akijeva 25/2/2013, 16:59

Ema samo gledaš da piše bpa free, a ovo je ista stvar koja se prodaje bilo gde u svet, evo ti slika pa uporedi na netu sa stranim sajtovima. Ova narandžasta je dvaput korišćena i kao što vidite iako je potopljena u vodu koja je proključala i sklonjena sa ringle (ne u ključalu) i oprana, nije promenila boju.

Munchkin fresh food feeder 1z39iyo

Ovo je inače da se beba uči žvakanju, jer to sa pasiranom hranom ne čini i da se uči da jede sama bez bojazni od davljenja i nije predviđeno kao jedini vid hranjenja, tj. može za užinu, ali za ručkić mora da dobije konkretno ako je 6+ (ovo se ne koristi za meso ili da se meša više vrsta voća ili povrća, takođe spanać ne može u ovo, a naravno da on mora biti deo ishrane bebe...
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Munchkin fresh food feeder Empty Re: Munchkin fresh food feeder

Počalji od Akijeva 25/2/2013, 17:04

A da, takođe je dobro da se beba na zdrav način uči na različite ukuse, bez primesa i dodataka, a ovo je jako bitno kako bi beba prihvatila i neke malo bezveznije ukuse (brokoli, karfiol isl. što nije ukusno kao banana i breskva).
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Munchkin fresh food feeder Empty Re: Munchkin fresh food feeder

Počalji od noja 25/2/2013, 17:18

Nemoze moja cuca narandzu jos da grize i jabuku, moze narendanu i cedjenu
, kroz to prolaze vlakna ...ima moja drygarica klincima na canarima ona mi je to i pre predlozila al nikako da naletim,
klopu joj gnjecim i seckam hleb jede vec uveliko ,
meni licno za vocke treba
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Munchkin fresh food feeder Empty Re: Munchkin fresh food feeder

Počalji od Mirjana 25/2/2013, 18:20

Eto Akijeva je lepo objasnila ono sto ja nisam umela Laughing
Inace, stalno zaboravim da kazem:
Akijeva i Noja, avatari su vam prelepi osmeh srce osmeh srce srca srca srca srca srca
A ovaj Nojin kupusčić...joj majko mila sreca likeit Ko da je juče bilo kad sam joj za Andreu rekla da hoću istu takvu bebu Rolling Eyes
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Munchkin fresh food feeder Empty Re: Munchkin fresh food feeder

Počalji od noja 25/2/2013, 18:26

Miki i tvoj cvrle je medanjak pravi,
bas nekako dragooo suncem okupano dete,
Jesu krenuli gornji zubici sunny
osmeh srce osmeh srce

noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Munchkin fresh food feeder Empty Re: Munchkin fresh food feeder

Počalji od Mirjana 25/2/2013, 18:32

poljubac
Imamo dva dole Very Happy Gornje ne nazirem još uvek, ali balavi kao da će mu nići po tri jedinice Wink

Zato će uživati da se igra ovom "hranilicom", a i ja. Bolje, nego da jede papir, kablove, zavese ili kosu Wink
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Munchkin fresh food feeder Empty Re: Munchkin fresh food feeder

Počalji od noja 26/2/2013, 11:22

Eee meni legla juce platica
, tj nesto mi leglo inace 5. Primam,
otisli sinocke do akse po autic na guranje nogicama,
, i naravski uzeli jedan nuby sa mrezicom,
Eto
...malo meni izgleda mala ta mrezica, al uguracemo vocnu salatu Very Happy
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Munchkin fresh food feeder Empty Re: Munchkin fresh food feeder

Počalji od Mirjana 26/2/2013, 11:24

Ja sinoć htela da naručim iz Akse, međutim račun mi bio 1650, a ne može ispod 2000 Shocked Koliko se sećam, nekad nije postojala ta fora. Zato sam pop...i nisam htela da dodam još nešto, BAŠ!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Munchkin fresh food feeder Empty Re: Munchkin fresh food feeder

Počalji od Akijeva 26/2/2013, 12:29

Da baš htedoh da prokomentarišem, Mirjana, sin će ti lomiti srca kad odraste. Pu pu pu, stvarno je dasa prelep, al sad ako se ne varam sa onih slika što si kačila, mislim da liči na tatu? yes
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Munchkin fresh food feeder Empty Re: Munchkin fresh food feeder

Počalji od Akijeva 26/2/2013, 12:55

Mirjana, aj na pp daj adresu, uzeću ti ja jedan i poslati poštom, valjda to može, ne znam, sako reci boju...
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Munchkin fresh food feeder Empty Re: Munchkin fresh food feeder

Počalji od Akijeva 4/4/2013, 23:25

Samo da javim da je ova spravica sjajna i nije važno kog proizvođača odaberete jer su sve po istom principu, ali sam obećala i sad pišem o Munchkin mlinu. Za sve žene koje misle da li bi trebalo da ga uzmu, odmah da napišem da ga ne uzimaju, pošto sam ja moj morala da vratim jer ne može ništa da samelje. Baš sam se razočarala jer je to jedna od retkih stvari na tržištu koje imaju ovu svrhu, a radi bez struje. Dakle, epilog, vratila sam mlin i otišla i uzela štapni mikser, misleći u sebi, šta se praviš pametna Akijeva kad sve žene ovo uzimaju i nose sa sobom, sad ćeš ti izmisliti toplu vodu  b
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Munchkin fresh food feeder Empty Re: Munchkin fresh food feeder

Počalji od Mirjana 5/4/2013, 20:18

Tek sad videh ovo v c
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Munchkin fresh food feeder Empty Re: Munchkin fresh food feeder

Počalji od dr mali pariz 5/4/2013, 21:19

Akijeva-ovo je odlična stvar-bravo za otkriće-za moje Zvezdaniće je već kasno da to koristimo...postavi nam sličicu tvoje bekane u akciji Very Happy
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Munchkin fresh food feeder Empty Re: Munchkin fresh food feeder

Počalji od dr mali pariz 5/4/2013, 21:23

ček-sad tek mi izađe druga strana-valja li bre ovo iki ne?da znam da li da preporučujemili ne...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Munchkin fresh food feeder Empty Re: Munchkin fresh food feeder

Počalji od Orline 5/4/2013, 22:34

Ja sam dobila mljackalicu kad je M. imao dva meseca. Donela mi drugarica iz Izraela, i jedva sam skontala šta je, jer ta slova ič ne razumem Very Happy
I potpuno zaboravila na nju. Onda se setim nakon nekog vremena kad si ti otvorila temu. On tad nije baš imao dobru koordinaciju, pa mu je počesto završavala ručica u ustima a mrežica nizbrdo, ali nije odbijao. Nije nešto ni oduševljen, takodje. Sad mu stavim parče sveže jabuke, pa glođe jer ga svrbe desni.
Moraću sad ponovo nešto da mu stavim, sad bolje koordiniše rukama.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Munchkin fresh food feeder Empty Re: Munchkin fresh food feeder

Počalji od Akijeva 8/4/2013, 00:16

Ma da Pari, slobodno preporuči, divna stvar i ne zna da li je tebi kasno, mi ćemo na leto lubu u to, a ona će imati tad 9-10 meseci, i ne moram da brinem o košpicama, a na njemu i piše 6+, mada ja dajem već. Moram da je slikam kako ga koristi, pošto za sad imam samo klipove, jer fotografija nije mogla da dočara tu predstavu koju nam priredi kad god uzme tu stvarčicu u ruke i onda tuga kad joj uzmem Laughing Slobodno preporučujte ove mljackalice bez da se brinete, nego nisam htela da započnem novu temu Pari, jer sam u isto vreme uzela i Munchkin baby food grinder i za to sam pisala da je ispala živa i da sam ga vratila, a nije ni jeftin - 1689 dinara, a za te pare već ima štapni mikser, koji sam naravno odmah uzela čim sam dobila povraćaj za taj mlin. Evo i slike, pošto znam da su teška vremena i da iako ćemo uvek izdvojiti za naše anđele, ne bih volela da baš mame bacaju pare na beskorisne stvari ako mogu da uzmu nešto bolje.
Munchkin fresh food feeder 20qmij5
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Munchkin fresh food feeder Empty Re: Munchkin fresh food feeder

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu