KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+60
Vuchica
tetreb
karakaca
Klarica
Lyanna
srna ns
lenabeograd
plavaptica
Orline
Bekanicaa
Erata
noja
lilya
nena beba
kiki
laKole
Struzzo
hocukusurnecuzvaku
bak
missile
neca73
ragaco
gaga.ristic1
Ambra
hany
vašar
bebica mala
LaFolie
Tinche
darling_buds
dona
SannI-AlL
LEPTIR
ivi
MAAKKI
makica84
pegaz
BiKsi :)
SladZana
Gramatika
bibi.libi
dragana76ns
jaca*caca
ninica2
bulevarka
labradorka
korpica
lilly13
Dacaa
heart84
anak
Niny
InNaturaVeritas
saska1
menora72
zoxa
zvoncica36
Ninche
vero
sareni leptir
64 posters

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bekanicaa 15/3/2013, 10:39

Meni je recimo uvek bilo predrago kad prepoznam borbu jednog para, i recimo pokusaju prirodnjake, bar na nekoliko meseci. To naravno kosta. Ali nikada nisam razmisljala odakle mu i kako ima toliko? To je licna stvar. Tako da ja podrzavam, svaki par koji ima. A, mnogo mi je zao parova koji nisu u situaciji, ni prilici, to jest nemaju. Ali, sta cemo sad? Zivot ide dalje, i moramo se boriti, kako ko zna i ume. Svima nam je isti cilj, bar jedna beba. I ja spadam u kategoriju, da niti imam niti znam kako dalje. Ali, verujem da ce grad uplatiti novac za nas, koje smo vec dva pokusaja imali...
Bekanicaa
Bekanicaa

Broj poruka : 494
Datum upisa : 20.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 15/3/2013, 10:40

Tu si Dragana...tek sad vidim, O DA!
Pričale smo na tu temu i bilo bi sjajno da možemo nekome da pomognemo. Ja sam ZA, hoćete da otvorim temu? Nije bitno ko će, samo neka postoji.

InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 15/3/2013, 10:44

Za laprdanje po forumu od strane pojedinaca, slažem se. Umesto moljenja svome Blogu, pročitati šta je to forum. Nije frka, mogu da ostavim definiciju;-)
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 15/3/2013, 10:47

invitroveritas ::Za laprdanje po forumu od strane pojedinaca, slažem se. Umesto moljenja svome Blogu, pročitati šta je to forum. Nije frka, mogu da ostavim definiciju;-)

:-) jel' postoji definicija? pretpostavljam na portalu.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dragana76ns 15/3/2013, 10:56

Erato, pogresno si me shvatila...nisam rekla da je luksuz samofinansiranje VTO, ja prva imam iza sebe 3 koja sam platila....ja to ne smatram luksuzom, ne bih da preciziram na sta sam mislila ali verujem da i sama znas sta je danas luksuz! Ima nas koje mozemo da prisutimo sebi sto-sta, ali prosto imam osecaja da ne pisem kako svaki drugi dan idem kod frizera, po ruckovima, na masaze....kako kupujem markiranu garderobu i slicno (karikiram) po meni je to LUKSUZ na ovakvom mestu, tj ja sebi ne bih dozvolila da se tako bahato ponosam i bez blama pisem. Sorry ako sam nekoga uvredila, nemam nameru samo iznosim svoje misljenje...mene ne interesuje ko koliko ima i odakle mu novac, zivim svoj zivot ali ne zaboravljam i drage ljude oko sebe...ovo je bio samo predlog za pomoc, ko moze i ko se slaze...super ko pak ne,i to razumem
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 15/3/2013, 10:59

Dok nam se o sterilitetu brine Garalejicka i ostala bagra necemo daleko dogurati. Da li je nekad neko od vas procitao u novinama nesto lose o tim lekarima koji ordiniraju medju drzavnim i privatnim klinikama zgrcuci ogromne sume novca. Sumnjam ili bar ja nisam. Ko sme da kaze svoje misljenje kad te "nauce" da treba da si im zahvalan sto te za rodjene pare lece od steriliteta ili pokusavaju da te ucine roditeljem. Ko dolazi preko drzave, on je mrtav srecan sto je uopste usao u proceduru, gde da kaze bilo sta lose. I tako krece jedan zacarani krug iz koga nema izlaska. Ili ima za one koji su se toliko puta opekli da su postali silom slucaja sopstveni ginekolozi, embriolozi, jednom recju doktori. Borba sa sterilitetom je tiha borba. Niko ne prica, niko se ne buni, niko ne sme javno da progovori da se ne zameri. Zato smo svi tu gde jesmo, jedemo sta nam se servira i idemo dalje moleci Boga da on sledeci put pomogne.

Isto kao i mnoge druge zene i mene su zednu preko vode preveli. Meni dodje da otvorim udruzenje koje ce sve parove koje imaju da plate da izvede iz ove zemlje i posalje u inostranstvo. Da se stvori konkurencija ovim nasima, da pocne da se prica o drugim mogucnostima i da ovi nasi pocnu da gube posao, da osete po dzepu sta znaci kad Prag uzme 1000 parova za manje pare od Beograda i kad Slovenac odradi profesionalnije svoj posao. Da pocnu da se cesu privatne klinike po BG, da ih gubitak zaboli, da osete sta znaci gubljenje novca, da osete malo dusevni bol kao kad meni Goca kaze ne citaj forume - to skodi. Pa da nisam citala forume ti bi i danas veslala moj camac dok mi ne presuse finansije. Volela bi da ja njoj sutra kazem, ne citaj forume, sta te briga zasto gubis pare i gde idu parovi.

Koliko zena, parova ne cita ovaj forum jer ne zna ni da postoji, koliko parova nema prave informacije, koliko je onih sto se oslanjaju na rec lekara i slepo slusaju sta im se kaze za cifre od kojih boli glava. I tako ce da ostane sve dok nekom ko ima mooda ne pukne film pa progovori u javnosti. Do tad, i corava koka zrno nabode.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 15/3/2013, 11:04

Ja mislim da smo se mi odlično razumele! Otvaram post, preuzimam odgovornost pa nek' ide život. Ako mogu da pomognem da se stvori, a mogu, uradiću to i.

Mene je ćale naučio da uvek dajem. Zanimljivo je da se ljudima koji tako rade to nekako i vrati sa druge strane. Taj "povraćaj" se npr. može vratiti u vidu trudničkog povraćanja. Ja ću rado da ga prihvatim jer nema veze sa kintom o kojoj ovde pričamo.

Sto dindži nedeljno , mesečno, nije neka kinta. Izračunajte koliko nas ima registrovanih, sto kinti je autobuska karta, skoro...švercovaću se i objasniti bus-plus lihvarima da se švercujem da bih mogla da platim nekome sreću. Zabole me.

Ostavila sam pljuge koje su me koštale 60 evra mesečno;-)

InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 15/3/2013, 11:06

pravo da ti kazem krk, ja se nesto razmisljam da progovorim, i to udruzenju za zastitu prava pacijenata ili ministarstvu zdravlja, bas vezano za to prolazenje ili neprolazenje preko fonda, i odredjene analize koje se za to traze. iskreno meni nije ni prijatno da komentarisem zdravstvo, cak ni po forumu, zbog posla kojim se bavim, i ako mi verujes da se ponekad i zabrinem oko mogucih posledica.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 15/3/2013, 11:07

Erato kod nas nema drzavnih Klinika samo privatne kao i privaten Apotheke Very Happy
Samo sto su svi u saradnji sa drzavom.Mislim da je zamrzavanje jajnih celija odlicna stvar po tome se ustedi puno para i ako to drzva ne placa niti ima popusta . Koliko Kosta zamrzavanje u Srbiji ponovno vracenje?

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 39
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 15/3/2013, 11:08

Krk, jasno kao dan.
Ja već godinu dana prikupljam materijal;-)

InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Struzzo 15/3/2013, 11:10

lakole ::evo i ja da se uključim u diskusiju sa klinikama i cijenama.
moj ljekar u zg je promijenio kliniku u kojoj radi vto - sad je u novoj, vrhunski opremljenoj i uređenoj klinici u kojoj radi još nekoliko subspecijalista humane reprodukcije. cijene vto postupaka su odredili prema broju dobijenih jajnih ćelija (ne prema vrsti stimulacije!) pa sad imaju tri razreda - spontani ciklus, aspiracija do 5 jajnih ćelija i aspiracija preko 5 jajnih ćelija sa embriotransferom 3. dana, kultivaciju do 5 dana naplaćuju posebno. i takođe, nema druge cijene za icsi. znači, ako dobijete 4 jć na aspiraciji, svejedno je da li rade ivf ili icsi oplodnju - ista je cijena, a ako idete na blaste, to će vam dodatno naplatiti.
meni se ovakav cjenovnik čini sasvim ok.

O ovome sam ja pričala. Nije isto kad žena ima samo 3 jć i kad ima 15-25 jć.
A MM je uvek imao spermića da je mogao oploditi čitavu čekaonicu (ne šalim se, hvala Bogu, izvrstan spermogram) a ne moje bedne 3 jć.
Zaista nije fer ženi kao ja naplaćivati najskuplju tarifu...
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Struzzo 15/3/2013, 11:20

Dragana,
slažem se za predlog.
Ja sam se mnogo toga odrekla ovih godina. Vreme se brojalo od postupka do postupka, tako i novac.
Ali moram dodati da sam zgranuta koliki procenat siromašnih ljudi recimo puši cigarete. Ne razumem da od malo novca mogu da nađu za ne tako jeftine cigarete.


Poslednji izmenio Struzzo dana 15/3/2013, 11:24, izmenjeno ukupno 1 puta
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 15/3/2013, 11:22

invitroveritas ::
Stiče se utisak da svi nešto znaju ali niko ne zna dovoljno.
Mislim da si ubola u centar, što se tiče stručnosti. A zašto nema beneficija i što je užasno i neopravdano skupo - i tu si ubola u centar, što se tiče morala.

invitroveritas ::Za laprdanje po forumu od strane pojedinaca, slažem se. Umesto moljenja svome Blogu, pročitati šta je to forum. Nije frka, mogu da ostavim definiciju;-)
E ovo draga moja ne kapiram! Shocked Ko to laprda Rolling Eyes

Dragana, kad sam mogla, pomogla sam, sad sebi jedva uspevam da pomognem, čak se stidim pred sobom što razmatram privatne lab, umesto da odem u DZ po upute za hormone i briseve. Embarassed Al moram neki ventil da odvrnem, ili grešim Rolling Eyes
Što se tvog stava i posta tiče, evo vako mislim: c zagrljaj
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 15/3/2013, 11:22

mi poslali dopis direktorki za ugovaranje u bg (tako nam rekli ),,,,trazila da mi objasne po kom principu se rasporedjuju parovi i ko je nadlezan za to i za privatnike ....dobila poziv a pismeno nigde nista pise....reko kurta da dodjete tamo i tamo u toliko i toliko sati .....pa zar se tako rukovodi finasijama i parama za vto ? valjda treba uvseti malo ozbiljnosti .bitno da oni gledaju i ne dozvoljavaju pau da prodje komsiiju zbog 2 kg viska,a to sto zsu zakonski duzni da nas obaveste pozz pismom kao sto nam je i receno ,to nema veze .....i gde ste vi u medijima videle da su objavili da su privatnici popunjeni ??? to nam samo prenose ,,,kao da je sve ovo velika lutrija ..uzas
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 15/3/2013, 11:27

neca73 ::pravo da ti kazem krk, ja se nesto razmisljam da progovorim, i to udruzenju za zastitu prava pacijenata ili ministarstvu zdravlja, bas vezano za to prolazenje ili neprolazenje preko fonda, i odredjene analize koje se za to traze. iskreno meni nije ni prijatno da komentarisem zdravstvo, cak ni po forumu, zbog posla kojim se bavim, i ako mi verujes da se ponekad i zabrinem oko mogucih posledica.

invitroveritas ::Krk, jasno kao dan.
Ja već godinu dana prikupljam materijal;-)


Devojke, ako imate dokaze za to što znate, pa progovorite. Al ne u Ministarstvu, oni da hoće da sankcionišu te pojave, davno bi to uradili. Slušala sam gospođu ministarku na tv, pa nije baš naklonjana programu finansijske podrške vto.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 15/3/2013, 11:29

Miss, ti sigurno ne spadaš u tu priču, babe;-) I to jako dobro znaš jer si meni isto tako jako mnogo pomogla u ovoj priči.
Kad o laprdanju, mogu da odem na neke od tema i kopipejstujem laprdanje. Nije frka, po cenu da me isključe. Htela sam to d aizbegnem, proturim implicitno kako to danas vole da kažu;-) bez da se posvađam...ali nije problem da prozovem glupost ako je potrebno. Hoćete?

-------

https://kutak.forumotion.com/viewtopic.forum?t=2507
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 40 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu