KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da li "modirate" decu?

+22
BiKsi :)
Shizika
dacans
tuli
Orline
Mirjana
lilly13
era
cufta
penelope
Simona
Struzzo
Ema78
lilya
HappyGirl
Tanja83
nina :)
plavaptica
Milijana
MARA
Xena
nena beba
26 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Da li "modirate" decu? Empty Da li "modirate" decu?

Počalji od nena beba 22/1/2013, 19:13

Ja sam uvek bila vise za prakticno nego za lepo, ako sam vec morala da biram.
Tako i sa oblacenjem ove dve moje smizle praktikujem-prakticno iako su devojcice. U retkim prilikama ih doteram u haljinice i sl. bas kad je neka specijalna prilika. A i tad mi ih zao: saplicu se o te haljinice kad krenu da puze, provlace se... mada je, moram priznati, jako simpaticno videti doterano dete, posebno devojcicu. to nam je negde u podsvesti.
Ali cini mi se da neke mame bas preteruju. Pa deca ko sapeta...
S druge strane, neznajuci da li se modni stil i osecaj za lepo gradi od prve godine ili pak nesto kasnije, u dilemi sam da im takvim "apa drapa" oblacenjem ne izgradim los stil... da ne ostanu takve i kasnije... znam da devojcice gledaju majku, posebno u pubertetu, pa se ugledaju na nju, a ja sam za posao i izlazak doterana, ali po kuci stvarno nisam od onih savesnih zenica koje su uvek doterane makar same sebi. To je stvarno lepo, onome kome nije opterecujuce. Ne zelim da njima bude. Jer ni sebi to nisam nametnula.
Ali da li i kad poceti sa modnim stilom to cete mi vi reci vec prema iskustvima...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od Xena 22/1/2013, 20:20

Neno, bas super tema, jer cesto sebe uhvatim da razmisljam o tome.
Jos uvek nemam decu, ali jaaako volim modu, to je nesto sto me ispunjava i sto je odraz moje licnosti. Elem, htela sam da ti kazem, da je deo tog osecaja urodjen, a deo se sigurno stice kroz nacin i stil zivota, ali i od zenskih uzora, a to je najcesce majka. Moja majka, kada se danas osvrnem, je uvek imala stila, bila ispred drugih (pa i sada je), brat i ja smo uvek bili najbolje obuceni u skoli (sudeci po komentarima, koji mi tada nisu puno znacili Wink ), ali nikada to nije bilo opterecujuce. Mamu smo uvek u kucnim varijantama vidjali u opustenim apa drapa kombinacijama, pa cak nekada i po gradu, znaci bez ikakvih stega. Takva sam i ja danas, cesto sam bez sminke ili u nekom opustenom izdanju, ali znam da se mnogi dive mom stilu (nije skromno sa moje strane ali znam da je istinito) jer osecaj za lepo ono sto imas ili nemas, pa bilo to u skroz elegantnom ili pak apsolutno opustenom izdanju. Ako imas izgradjen stil, divis se i cenis lepe stvari i ako imas oko za iste, to je ono sto ce tvoje devojcice nauciti i naslediti od tebe, a na to nece imati uticaja to da li si 24/7 tip-top. Bar ja to tako dozivljavam Very Happy
Xena
Xena

Broj poruka : 654
Location : Pancevo
Datum upisa : 17.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od MARA 22/1/2013, 21:36

Nije nista urodjeno lol! kaze vam zena koja je do udaje nosila samo farke i trenerke,tek 2 suknjice iznad kolena da sam imala,a sad imam puno i obozavam da ih nosim.
Steta sto nemam devojcicu,mm vrlo cesto kaze velika steta a jos veca korist lol! ko razume shvatice.
Ja inace obozavam kad vidim doteranu decu(narocito devojcice)decaci su mi svi isti,trenerka i po koji komad farki i kosulja,devojcice su za modu.
Mada i ja moje modiram ne nesto preterano vec onoliko koliko mi finansije dozvoljavaju ali je opet sve to klasika i uvek slicno.
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od Milijana 22/1/2013, 22:59

E ako i od ovoga napravimo nauku i krenemo po knjigama onda smo stvarno za posmatranje lol!

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od plavaptica 22/1/2013, 23:02

Ja sam mama devojcice i stvarno je tesko odoleti stvarcicama koje se nude u svim decjim radnjama za devojcice. Naravno Ana je jos beba, nije bas za neke haljinice, ali volim da joj kupujem garderobu, mogla bih sve pare na to da spiskam kad bih se samo malo opustila. Rolling Eyes
Nisam za neko preterivanje, komotnost i perakticnost pre svega, ali ne bih se opredelila ni za varijantu trenerka i duks i to je to...Osim po kuci, naravno kada sto puta jedemo i sto puta se uflekamo....
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od plavaptica 22/1/2013, 23:03

Milijana ::E ako i od ovoga napravimo nauku i krenemo po knjigama onda smo stvarno za posmatranje lol!

Da li "modirate" decu? 404938 lol!
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od nina :) 23/1/2013, 12:40

da krenem prvo o d mene ja sam tip koji voli trenerke i dukseve cak i ako idem u kucna druzenja idem takva ili do grada ako nije nesto vazno nego da prosetamo bukvalno se obucem lagodno a leti u trofrtajkama i majici .primer vam je ovaj kad smo pravili svadbu trazi fotograf da se ponovo nasminkam jer mi pala sminka a moj mm ladno kaze pa ona i do sad nije imala sminku jer to nekoristi nikad a znate da malaDE vole da su doterana.tad sam nosila hajinu i tek proslog leta uzela 2 da imam za kucnu varijantu jer nevolim da ih nosim da su se svi i znenadili kad su me prvi put videli u njima
volim da mi je marija lepo obucena a i ona sama kad idemo negde uvek se doteruje da se mm zeza ona je gora od tebe ti gotova za 2 min a mariji treba sat dok je spremis . pogotovo ako pravimo frizurice ,lakiramo nokte i sve neke gluposti kako ja kazem.u kuci nisam imala ni jedan lak i karmin ali sad ga imama zbog nje i sama je pocela da se lakira .devojcica sta drugo reci ali ja to ni ko dete nisam volela
miki se obicno oblaci kako i svaki decak fasrmerice,trenerke,kosulju nekad ali vise voli majice
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od Ema78 23/1/2013, 12:48

Super tema...moja mama je modni frik, i vec sada kuka da ne bi valjalo da bude decak, jer nece znati sta da mu kupi, sve stvari su bezveze... v E sada, ja sam uglavnom u farmericama i necemu gore, u zavisnosti od godisnjeg doba, ali znam i da se doteram samo tako, jer mi npr stikle nikad nisu bile problem, pa u svom ormaru imam par bas bas sexy haljina koje idu uz te stikletine...ono sto je sigurno, za kucne varijante dete ce mi biti obuceno pratkticno, kao i mama, a kada krenemo negde, u zavisnosti od prilike, ima da se modiramo... ako bude devojcica, kako da joj zabranim da maze nokte, kada ja imam uvek krv crveni lak na noktima? Jes da nisu dugi, vec kratki, ali...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od Tanja83 23/1/2013, 12:53

Milijana ::E ako i od ovoga napravimo nauku i krenemo po knjigama onda smo stvarno za posmatranje lol!

queen Moradoh da te zazelenim Da li "modirate" decu? 275568

Ja moju decu obozavam da "modiram" ali obozavam i uzivam u tome. U kuci su u trenerci ili unihopkama i bodicu a kad izlazimo uvek su sredjeni jer ja volim to. Sada sam obisla poa grada da bi Matiji kupila kaputic. A za kravate za rodjus sam obisla pola Austrije i Madjarske lol!

Obozavam devojcice ali isto tako kao Mara mislim da bi mi izbila svaki dinar iz dzepa Laughing.Sta da radim kada volim da su mi deca sredjena i doterana. Ama uzivam u tome Da li "modirate" decu? 561840 Mislim da sam bila jasna lol!
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od HappyGirl 23/1/2013, 13:45

Kao neko ko radi sa decom Very Happy uzrasta od 2 - 15 godina mogu samo da kažem da me muka hvata od modiranih devojčica i dečaka a u isto vreme imaju prljave kose, uši, nokte, osećaju se i tako... Znate koliko put sam bila na ivici povraćanja od te nehigijene.
Mislim da je najvažnije da deca od malena budu naučena na kupanje, pranje zuba, sređivanje noktiju... i to svakodnevno.
Takođe je bitno da deca budu obučena u prirodne materijale i komotna tj. da se oni sami osećaju ugodno u garderobi koju ste im vi kupili. I u kući i van kuće deca mogu biti tako obučena i izgledati lepo.
Jednom ja u pesku sa decom, napravili čitav grad a nekoliko mama sede na klupi skockane sa sve decom. Naravno, jedna od skockanih devojčica je krenula u pesak a mama je napravila dramu od toga. Nije joj bilo dozvoljeno da se prlja i da kući unosi pesak. E tako mame leče komplekse. Bilo mi žao deteta. Čemu je služila ta moda detetu? Ograničila je, ožalostila je i i ništa drugo. Uvek imajte na umu da deca pa čak i kad idu na svadbu, krrštenje...tamo gde se očekuje neka vrsta doteranosti samo žele da se lepo igraju ,uživaju i dobro osećaju u svojoj koži. Prema tome ih treba i oblačiti. Toliko od mene Very Happy
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od plavaptica 23/1/2013, 13:54

Happy sve se slazem, ja isto tako razmisljam. Obozavam sve slatke stvari za devojcice, ali uvek biram da budu u isto vreme i udobne i lepe. Da sve bude cisto, pa nam cesto portikla kvari outfit, al sta cemo kada je neophodna Laughing. Ja inace nikad nisam odrasla i mnogo puta mi je krivo sto takva garderoba ne postoji i u brojevima za odrasle Embarassed.
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od nena beba 23/1/2013, 14:12

HappyGirl ::Kao neko ko radi sa decom Very Happy uzrasta od 2 - 15 godina mogu samo da kažem da me muka hvata od modiranih devojčica i dečaka a u isto vreme imaju prljave kose, uši, nokte, osećaju se i tako... Znate koliko put sam bila na ivici povraćanja od te nehigijene.
Mislim da je najvažnije da deca od malena budu naučena na kupanje, pranje zuba, sređivanje noktiju... i to svakodnevno.
Takođe je bitno da deca budu obučena u prirodne materijale i komotna tj. da se oni sami osećaju ugodno u garderobi koju ste im vi kupili. I u kući i van kuće deca mogu biti tako obučena i izgledati lepo.
Jednom ja u pesku sa decom, napravili čitav grad a nekoliko mama sede na klupi skockane sa sve decom. Naravno, jedna od skockanih devojčica je krenula u pesak a mama je napravila dramu od toga. Nije joj bilo dozvoljeno da se prlja i da kući unosi pesak. E tako mame leče komplekse. Bilo mi žao deteta. Čemu je služila ta moda detetu? Ograničila je, ožalostila je i i ništa drugo. Uvek imajte na umu da deca pa čak i kad idu na svadbu, krrštenje...tamo gde se očekuje neka vrsta doteranosti samo žele da se lepo igraju ,uživaju i dobro osećaju u svojoj koži. Prema tome ih treba i oblačiti. Toliko od mene Very Happy
Mislim da si nasla prave reci Happy da objasnis stav. Moj je istovetan.
Mislim ne mora da bude bas slucaj da je dete prljavo i doterano-moram priznati da ja to bas nisam vidjala, ali sam vidjala decu koja su vecito doterana, i sto kazes ne smeju ni da pomisle da se isprljaju u pesku ili slicno...cak ni u igraonicama ne idu da puze i pentraju se, jer Boze moj, pocepace haljinicu, saplesce se o nju... Ne mora da bude trenerka jedina komotna stvar.

nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od Ema78 23/1/2013, 14:17

Orli, apsolutno se slazem sa tobom...


Moram sa vama da podelim nesto, mada jeste off topic...
I sada mi tesko kada se setim.... imala sam dve pacijentkinje, stariji razredi osnovne skole.Uvek su dolazile same, evenualno sa dadiljom, skockanom do u mm. One obucene pristojno, ali preplasene, istraumirane...U ustima groblje.. na svakom zubu karijes, ali na svakom. I , jednom prilikom upoznam mamu....dosla da reklamira neku plombu... ona kao manekenka, zubi svi sredjeni, jos tada radjena bezmetalna keramika, nakit, ma full... i kaze ona meni- a je l mozes ti da tu plombu napravis malo bolje, znas vidi se da je plomba, ipak je to devojcica...A ta devojcica do pre mesec dana nije htela da se nasmeje, bilo je sramota. Ja joj lepo kazem, ne mogu, taj zub je za krunu, ali je ona jos uvek mala, ne radi se protetika, moramo da sacekamo, ovo je najbolje moguce... I ladno mi mama odbrusi kako nemam pojma, pred detetom. Posle nekog vremena, mene zove ta devojcica i pita da li mozemo na sok.... Ja sokirana, kazem joj da mozemo, ja cu da je vodim na sladoled ako hoce, moze i u ordinaciju da dodje... i dodje ona, sednemo u neki kafic blizu ordinacije, i ona mi kaze kako njih dve same o sebi brinu, kako sestra hoce da bude kao mama, a mama brani sve i kako ih ni mama ni tata ne vole...kako su morale da ih mole da ih dovedu kod zubara...POsle se ispostavilo da su roditelji razvedeni, puni love, a deca potpuno zapustena... jeste da je na njima garderoba bila cista, ali ne i ispeglana, verovatno su same prale...i dalje mi u zeucu stoji nesto kada se setim njih... Ja sam posle promenila radno mesto, nemam pojma sta se desilo sa njima...Ali, taj bol koji je izvirao iz njih dve, nikada necu da zaboravim...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od Tanja83 23/1/2013, 14:19

Pa JA MISLIM da taj koji modira dete u isto vreme i pere detetu usi,kupa,umiva i sl. To se podrazumeva. Necu valjda da modiram dete a da im usi budu prljave i da smrde,to je po meni katastrofa ali raznih majki ima sacuvaj me Boze.

Zna se kada izlazim u pesak tj u park sa decom,sigurno necu biti skockana i u stiklama kao ni oni ali ih itekako sredim kada idemo na neki rodjendan,slavu,setnju po gradu i sl. kao i sebe uostalom. Doduse,moja deca su jos mala,nista ne znaju,mozda ce biti drugacije kada budu imali 2,3,4god.

A to sto ce da se isprljaju ili pocepaju mnogo me briga,opracemo,usicemo i nikom nista.
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od nena beba 23/1/2013, 14:31

ema prica je strasna...
nego ne videh da je orli nesto postirala, hihi...

mamice, mozda da ubacimo neke slicice prakticne a lepe garderobe koja ne sputava decu...
po meni su pantalone kompromis, ali ako su farmerke i to nije bas prakticno...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od nena beba 23/1/2013, 14:32

naravno ja iz svog ugla, mame devojcica :)))
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od Struzzo 23/1/2013, 15:32

Sve zavisi šta neko smatra pod "modiranjem"...neko voli da na dete stavi (pretpostavljam i na sebe) puno boja, odvratnih printova, veštačkih materijala, nakita, mnoštvo nečega koje sveukupno ne liči ni na šta...meni lično je to vrlo neukusno ali verovatno ta mama je ubeđena da joj je dete "moderno".
Slažem se sa već pomenutim - pre svega odeća kvalitetnog materijala, to mi je bitno, praktična u smislu da ne steže ili da je preširoko, predugo...
Kao mama dečaka, mogu samo da potvrdim da dečija muška odeća je daleko siromašnija od ženske...manje-više sve je slično i najviše me izluđuje što uvek, pretpostavljam, da bi uveselili monotone kombinacije proizvođači stavljaju odvratne printove... Mad Moje dete uvek ima zanimljiv komad ili detalj, da li je šal, prsluk, košulja, džemper, pantalone, kapa, nebitno...naravno, kad negde idemo lepo je obučen, kad smo kući opušteno...

Neno, zapravo, nisam najbolje razumela poentu ove teme...gde si i šta pročitala u vezi sa "modiranjem"?
Mislim da to zaista nema veze sa određenim uzrastom i stvaranjem dobrog ukusa...osećaj za lepo se stvara godinama, ceo život, i naravno da najpre ličimo na roditelje ali to nikad nije završen proces ako zaista radiš na sebi.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od nena beba 23/1/2013, 16:16

Struzzo,
nisam nigde nista procitala... ne znam gde ti vide da jesam...
samo sam razmisljala na tu temu, u smislu da ih ne "zanemarim" po pitanju "stila" jer preferiram prakticno oblacenje dece, a ne svecano i lepo cesto i po svaku cenu...
prosto mi je bilo zanimljivo da vidim koji procenat majki kako razmislja po istom pitanju...

a sto se materijala tice, pamuk i iskljucivo pamuk 100% dolazi u obzir po mijim shvatanjima.

a da, pitala si sta ko smatra pod "modiranjem"... nazvah temu tako namerno pod znacima navoda.... mislila sam naravno na-doterivanje. ne na pracenje mode bukvalno. to je tek posebna prica kad roditelji kupuju deci iskljucivo firmirane stvari koje ona prerastu za cas a obuku 1-2 puta :)
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od lilya 23/1/2013, 17:14

Neno, moja mama ima mene i sestru. Oduvek je bila doterana, redovno nalakirani nokti, uvek stikle (vise potpetice nego stikletine), nigde bez sminke i frizure. U slucaju moje mame to je u skladu sa godinama.
Moja sestra je povukla na nju. Oduvek je bila doterana, kombinovala stvari, i dan danas sa bebom uvek ima nalakirane nokte i uvek je doterana, a ja ko da sam pored drveta rasla.
Stikle ne nosim. Imam nekoliko pari koje sam mozda obula jednom, a mozda ni jednom. Nemam karmin, senku u zivotu nisam stavila. Ni ne znam kako se to radi. Sestra mi poklonila neki set sminke Estée Lauder, to tako stoji zatvoreno. Nije da se ja uopste ne doterujem, ali kod mene je to neka basic varijanta. Prosto neverovatno da nas je ista majka rodila. Secam se da se mama nervirala zbog mene i pitala da li je moguce da smo toliko razlicite, a izgleda da jeste. Jedna mama, uz to voli da se doteruje, a dve totalno razlicite cerke Very Happy
E sad, ja verujem da ti svakako utices na njihov stil i nacinom na koji ih oblacin i nacinom na koji se ti oblacis, ali verujem da ce one vremenom razviti i sopstvene preferencije.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od Struzzo 23/1/2013, 17:27

nena beba :: neznajuci da li se modni stil i osecaj za lepo gradi od prve godine ili pak nesto kasnije, u dilemi sam da im takvim "apa drapa" oblacenjem ne izgradim los stil... da ne ostanu takve i kasnije...

Da, nisi navela ali sam pomislila pošto si ti učenjački tip da si nešto ne znajući potražila u knjizi...A ne vidim kako će tvojim curama ostati urezano za buduće dane i buduće stilove, namerno pišem u množini jer i to se menja odrastanjem, menjanjem interesovanja, aktivnosti itd (kad pogledam svoje fotke iz osnovne i srednje, haha) kako si ih oblačila u njihovoj prvoj ili drugoj godini života...kasnije da, sigurno...ali i to ne mora da znači...načelno, najverovatnije neće biti od onih koje stavljaju tonu šminke da bi otišle do kontejnera da bace đubre jer i ti nisi takva..ali ko zna, možda kao što reče Lylia, jedna od njih bude suprotnost i bude doterana stalno i ima potrebu da bude doterana iako si je u prvim godinama života oblačila komotno i praktično.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od Ema78 23/1/2013, 17:39

A pro po ovog sto Lilya pise, ja sam uvek bila bolesno cista, uredna, svaka falta na svom mestu...mama me zeza da je morala portiklu da mi menja na svakih 5 min, jer nisam trpela nista "prljavo". Volim da se cifram, ali kako su moji vecernji izlaci bili vetani za ples, to je podrazumevalo dobre plesne cipele, srdjene nokte, elasticne farmerice ili suknje, a gore manje ili vise elegantne majice... kosa uvezana u cvrst rep, da ne mrda, a sminka diskretna, jer sam se tamo znojila do gaca.

A moja rodjena sestra, kao da ju je rodila Mortisa Adams....samo mnogo vise apa-drapa varijanta....To i nije lose, bas naprotiv, retko mi je uzimala garderobu, posto je to njoj bilo fuj i bljak... f

Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od nena beba 23/1/2013, 17:54

lilya ::
E sad, ja verujem da ti svakako utices na njihov stil i nacinom na koji ih oblacin i nacinom na koji se ti oblacis, ali verujem da ce one vremenom razviti i sopstvene preferencije.

tako sam i pretpostavila... ali nije na odmet cuti druga misljenja...

Struzzo ::

Da, nisi navela, ali sam pomislila pošto si ti učenjački tip da si nešto ne znajući potražila u knjizi...A ne vidim kako će tvojim curama ostati urezano za buduće dane i buduće stilove, namerno pišem u množini, jer i to se menja odrastanjem, menjanjem interesovanja, aktivnosti itd. (kad pogledam svoje fotke iz osnovne i srednje, haha) kako si ih oblačila u njihovoj prvoj ili drugoj godini života...kasnije da, sigurno...ali i to ne mora da znači...načelno, najverovatnije neće biti od onih koje stavljaju tonu šminke da bi otišle do kontejnera da bace đubre, jer i ti nisi takva..ali ko zna, možda kao što reče Lylia, jedna od njih bude suprotnost i bude doterana stalno i ima potrebu da bude doterana iako si je u prvim godinama života oblačila komotno i praktično.

to sa kontejnerom me podseti na moju svekrvu-posto je u kuci u trenerci-imala je uvek opravdanje da ne moze tako do kontejnera, a da se ne bi presvlacila-lepo svekar iznosi djubre-UVEK :)
naravno da necu 100% odrediti smer njihovog stila, ipak na to kao i na sve drugo utice mnogo toga, (nekako sam sklona u poslednje vreme-od kad sam ih rodila) da poverujem da su geni presudn, a ne ono 50-50 kako ucismo uticaj gena i sredine), ali prosto pokusavam da nadjem meru... na kraju krajeva, mozda i to sto ih je dve, pa je lakse biti praktican... mozda bih da imam jednu cerkicu vise imala vremena, snage i volje za doterivanjem iste. ko zna.

P.S. jesi ti Struzzo profesor Srpskog jezika da me stalno ispravljas u pravopisu? Very Happy pusti to, ima ovde i nepismenijih postova pa ne vidim da to radis...
ako cemo da se ispravljamo, treba voditi racuna i o zarezima i tackama... sorry na offtopic...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od lilya 23/1/2013, 18:32

Zaboravi dodati da jako vazan, cak u periodu adolescencije mozda presudan, faktor imaju vrsnjacke grupe. Tako da ako ti nesto i zanemaris tinejdzeri ce jednog dana sve da dovedu na svoje Laughing
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od nena beba 23/1/2013, 18:36

uh lilya, toga se jos vise bojim :) posebno sa ovim danasnjim tinejdzerima koji prosto MORAJU sve trendove da isprate.

salim se, bice tu igranke, ali nije strasno bitno... ipak odelo ne cini coveka.
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od Ema78 23/1/2013, 19:13

Neno, i ja imam iste "strahove"... samo se nadam da ce dete da povuce na mm i mene, da vise bude u tom sportskom fazonu...Ja se trudim da uvek kupim domace, ako je to moguce i nadam se da ce dete to da usvoji kao neku normu...











Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu