KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

+36
ciklama
JAmajka
bibi.libi
nina :)
tisa
flyki
Dacaa
Vuchica
rada78
Ema78
Marija86
smarija
Niny
Bekanicaa
tetreb
laKole
menora72
Struzzo
Tinche
BiKsi :)
korpica
Erata
missile
KoMetaK
jaca*caca
Jelica
Mirjana
MAAKKI
SannI-AlL
dra00
lilya
medolino
HappyGirl
dragana76ns
plavaptica
Ambra
40 posters

Strana 8 od 16 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Sledeći

Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 8 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 29/11/2012, 15:38

Htela sam prvo da dam sansu genetici, medicini i majci prirodi cisto da mi sutra ne bude zao i da se ne kajem sto nisam probala. To izmedju ostalog dugujem i mom muzu.
Ja nemam dece ali poznavajuci sebe znam da bi mi jedno bilo sasvim dovoljno. Znas kako, mi jedinci u maTere smo pomalo sebicni, egoisti i cudaci :)))
Al' imam ja rezervni plan :)))
Prvo cu da sacekam betu i ako bude negativna onda cu da se poptuno oporavim fizicki i da ponovo stanem na noge, zatim cu da odem na odmor za Novu godinu, pa da sacekam da prodje januar i da one nase drzavne sluzbe prorade posle praznika. Na kraju cu da otvorim onaj topic gde pise sta sve treba za usvajanje, da zasucem rukave i upustim se u novu avanturu.
U svakom slucaju bicete blagovremeno obavesteni o daljnjem napretku njenog visocanstva bete. lol!
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 8 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od flyki 29/11/2012, 15:59

da, da... tacno znam o cemu mi pricas.... ja sam malo duze kod njih od tebe... od januara i iako sam resila da jednostavno ne razmisljam o novcu, nekad se uzasavam cifara koje mi prolete "onako" kroz glavu...
razumem i zbog cega si ljuta toliko.... verovatno bih i ja bila da me nisu tako upucivali u situaciju... na pocetku nervozno i poprilicno ukoceno ali sto je vreme odmicalo ja sam bila opustenija... zavrsilo se tako sto sam na stimulacije isla sa ogromnim kezom na licu...
necu da kazem da nije stresno... jeste i to grozno koliko... ali kad si zagrizla cepaj do kraja... mislim da je tvoj muz ipak bio u pravu sto ti nije dao da odustanes... yes
mislim da sam vodila evidenciju ko ti tako revnosno mislim da bi se jos vise nervirala...
ne znam zasto je biljana bila takva prema tebi a toliko super prema meni... bas mi je zao posto ja mislim da je meni bila jako veliki oslonac...
ja sam laparo radila u zvezdari i nista nisam platila... uopste nisam ni znala da se placa u nf!!!

uostalom... sve je to iza tebe sada i najmanje treba da se nerviras oko stvari na koje nisi mogla da utices... uzivaj koliko god mozes ove dve nedelje.... iskreno se nadam da se neces pokajati na kraju... osmeh srce

p.s. mm je resio da cuva racun za ivf... kaze da nikad nije imao u ruci veci i verovatno ni nece... lol!
flyki
flyki

Broj poruka : 38
Godina : 45
Location : bg
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 8 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ema78 29/11/2012, 16:33



p.s. mm je resio da cuva racun za ivf... kaze da nikad nije imao u ruci veci i verovatno ni nece... lol! [/quote]



lol!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 8 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 29/11/2012, 17:17

Nisam ja ljuta na Biljanu, mozda tako delujem kad pisem. Ja sam bila uspanicena ne znajuci sta se desava sa mojim telom. Kasnije i pomalo razocarana. Nikada Biljana nije prema meni bila neljubazna, daleko od toga. Niko nije u onoj klinici neljubazan, naprotiv.

Sada, posle svega, zelim da sve devojke i zene koje prvi put odlaze na VTO znaju sta ih ceka, da budu psihicki spremne na promene, da pripreme sebe i da im ceo postupak sto lakse padne. Da ne budu kao ja koja je svaki dan isla u kliniku ko na odlezavanje zatvorske kazne. Gledam se u ogledalo i vidim slona kome je stomak naduven kao da sam progutala kosarkasku loptu. Stanem na noge i svaki korak koji napravim kao da gazim po utrobi a ne po podu. Osecala sam jajnike umesto krajnika :)) A trebala mi je samo topla rec. Ne dozivljavamo svaka stres na isti nacin. Na kraju krajeva nije ni cudo sto su osnovali savetovaliste za vto. Stvarno treba.

Kada mi je Goca u proslu subotu rekla da je vreme za stop inekciju, meni je pao kamen sa srca. Gotovo. Kraj. Taman da su mi posle aspiracije rekli da nema ni jedne jc ja se ne bi potresla ni "ich". Bila sam u onoj fazi da me zabole uvo za kliniku, za vto, za majcinstvo. Ma bre za sve. Tabularaza.

Onaj momenat kad rasiris noge, Goca uzme spric i minut kasnije kaze gotovo, je za mene ostao potpuno nedefinisan. Ne znam sta osecam a gledam u monitor i vidim zrno pirinca za koje mi Goca objasnjava da su embrioni. Kaze gotovo, mozete da idete. I ti odes i kao to je to. BoKtemazo ja se mislim iduci liftom ka sobi ovo nema sanse da uspe. Ovo je zajebancija. Mm poceo da se smeje kad me video, kaze zeno jesu ti ih smestili? Reko jesu za sve pare a evo ti ovaj fiskalni da ga uramis. Za sve ostalo tu je Mastercard - neprocenjivo. :)))
Jedino sto mi je bilo zao je sto mm nije mogao da prisustvuje tom tako bitnom momentu kad sustina njegovog i mog zivota staje u jednu inekciju. :)))

Lepo kaze nas narod "ne dozvoli zeni da bude dokona, onda ima previse vremena da razmislja" a to je trenutno moj slucaj. Jedva cekam da mi svi bolovi prodju i da se vratim mom tako normalnom zivotu. Nesto racunam da ce valjda do nedelje da prodju ovi bolovi u stomaku pa da od ponedeljka krenem malo da radim, izlazim i krecem se medju ljudima.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 8 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od tetreb 29/11/2012, 18:12

Krk zelim ti svu sreću sveta zagrljaj
konfete konfete konfete konfete konfete
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 8 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od tisa 29/11/2012, 18:24

[quote="Krk"]
Jedino sto mi je bilo zao je sto mm nije mogao da prisustvuje tom tako bitnom momentu kad sustina njegovog i mog zivota staje u jednu inekciju. :)))

Da postoji nešto kao najmoćnija rečenica foruma - ja bih glasala za ovu! c
Srećno ti i uspešno bilo! cveće
tisa
tisa

Broj poruka : 24
Datum upisa : 22.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 8 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od tetreb 29/11/2012, 18:27

Glasam za ovu rečenicu takođe pročitačitala sam je i mm,Krk c
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 8 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od KoMetaK 29/11/2012, 18:40

Krk, neka su ti vratili mrvice, a ti nemoj da mracis sad, nego laganeze! Jel vazi? Sve sto je bilo ostavi tamo gde mu je i mesto - u proslosti, vazi? yes Zanimaj se nekom lepom knjigom, filmom, samo su ti pozitivne emocije bitne!
A racuni i placanje, ne znam sta da ti kazem! Sa 5 neuspesnih do sada, svim analizama i VTO koje smo platili (a 3 "nismo" kao), dosla sam do 24-25.000 evra! affraid Rolling Eyes Ne znamo ni sami odakle nam, ali znam da ce nam trebati jos ko zna koliko ako budemo nastavili da se borimo, samo ne razmisljam o tome, za VTO mora da ima, sve ostalo ne mora. Imacemo najskuplju decu na kraju! lol! lol! Necu im davati kintu dok se budu udavali/zenili! lol! lol! Neka samo uspe, zaboravicete na svaki dinar koji ste dali! yes
Laganeze sad, dogovoreno? osmeh srce
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 8 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Jelica 29/11/2012, 18:44

Krk, sada odmaraj i uzivaj, koliko god mozes ! Kad vadis betu?
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 8 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 29/11/2012, 18:58

Pa majke mi mile, prisustvovao je svim pregledima, nagledao se medicinski rasirenih nogu za 2 zivota, naucio o ginekologiji vise nego sto zna bilo koji prosecan muskarac i sad kad mu drugi prave decu ne moze to da gleda.  b  b  b

Pa to je bre mogao da bude neprocenjivi momenat u zivotu jednog muskarca kad na monitoru vidi sustinu zivota. Kosmicka nepravda. Laughing

Pitala ja da mi daju da vidim Jefteliju i Jefimiju, kazu ne moze u inkubatoru su. A jbte mogli ste da ih slikate da ponesem kuci i jednog dana kad me dete bude nerviralo uzmem onu sliku i pocnem da joj masem ispred nosa uz cuvenu " od dva grama sam te odgajila, svasta prosla zbog tebe, a ti si nezahvalna i bezobrazno se ponasas ali dok zivis pod mojim krovom i dok te ja 'lebom hranim bice kako ja kazem". A onda muz izvadi fiskalni racun. Laughing Laughing Laughing
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 8 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 29/11/2012, 19:02

E ne mracim Metaurina, to je onaj ostatak hormona u meni sto polako izbacujem napolje. :)))

Jelice, rekli mi za 15 dana da radim betu, nemam pojma ni kad najranije pokazuje neki rezultat. Kazite mi vi, vi znate :)))
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 8 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Mirjana 29/11/2012, 19:23

Krk ::
Pitala ja da mi daju da vidim Jefteliju i Jefimiju, kazu ne moze u inkubatoru su. A jbte mogli ste da ih slikate da ponesem kuci i jednog dana kad me dete bude nerviralo uzmem onu sliku i pocnem da joj masem ispred nosa uz cuvenu " od dva grama sam te odgajila, svasta prosla zbog tebe, a ti si nezahvalna i bezobrazno se ponasas ali dok zivis pod mojim krovom i dok te ja 'lebom hranim bice kako ja kazem". A onda muz izvadi fiskalni racun. Laughing Laughing Laughing
 b  b  b  b  b  b  b  b  b  b  b

Krk ::
Jelice, rekli mi za 15 dana da radim betu, nemam pojma ni kad najranije pokazuje neki rezultat. Kazite mi vi, vi znate :)))
Moj potpis će ti reći sve smiledraw
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 8 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od plavaptica 29/11/2012, 23:30

Krk, ja ti od srca zelim da kroz dve nedelje zaboravis sve ruzne momente celog postupka i ovu pozamasnu sumu novca, a pamtis samo lepu trocifrenu betu roda
Betu mozes da radis vec od 9-10dana jer tada vec ima odredjena konc u krvi, mada moze da se pojavi i ranije. cvet
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 8 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 30/11/2012, 01:22

Zene, jel neka od vas posle ET imala ostre bolove u donjem delu stomaka? Ne mogu da definisem da li je desni jajnik, materica ili nesto trece ali probada toliko jako da sad vec ne mogu da sednem, ustanem, hodam a jedva se primiri bol u lezecem polozaju.
Juce posle et su to bili tupi bolovi, dosta podnosljivi, jutros su poceli ovi ostri ali i to je bilo ok a veceras su bas antipaticni. Sad su me bolovi iz sna digli. Da se zabrinem ili je to normalno pa ce da prodje?
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 8 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od nina :) 30/11/2012, 08:22

krk sad sam prvi put u tvom dnevniku i navijam da ti beta bude velika .sto se tice troskova tako sam ija bila vodila evidenciju ali nas je 2008 g izasla oko 3000e sa gorivom i svime zato smo odustali od bacanja para i odlucili se za usvajanje sad imam 2 usvojene dece i sto je stos da mi je uspela vto tad bi mi se cerka rodila jer je par dana bilo razlika izmedju nje i moje vto.da te ovde negnjavim oko usvajanja imas moj dnevnik pa slobodno citaj dok nebudu zakljucani
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 8 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od dragana76ns 30/11/2012, 10:14

Krk, ima ziguckanja i bolova..to je negde normalno nakon svih tih hormoncica, mozda je tvoja granica bola niska ili si ti jako fokusirana i analiziras svoje telo, ne znam....mozda da se cujes sa klinikom pa da vidis sta oni kazu. Srecnoooooooo

ovaj tvoj "slucaj" mi lepo mirise Wink
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 8 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 30/11/2012, 10:21

Nina, procitala sam ja tvoj dnevnik jos odavno :)
Za 10 dana unazad, koliko sam kod kuce, procitala sam toliko dnevnika, dobrih i losih iskustava, raznih prica... sta cu kad sam zaludna :)

Dragana, nisu ovo ziguckanja, ovo su takva ostra probadanja od kojih oka nisam sklopila nocas. Ni da sedim, ni da lezim, ni da stojim. Panadol ne pomaze. Na kraju vise ne znajuci sta cu uzmem termofor i on mi pomogne da se to malo primiri. Poslala sam mail Biljani jutros, cekam da mi odgovori.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 8 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od flyki 30/11/2012, 10:23

krk, imala sam i ja takve bolove... nisam na kraju zakljucila da li je od creva ili od jajnika, pa sam zvala u kliniku...
nazovi ih, neka ti kazu sta je u pitanju... nemoj da razbijas glavu time... trazi da te spoje sa gocom ako u nju imas vise povrenja... i odmaraj!
mislim da nije nista strasno mozda su i jajnici, ja kad kinem hocu da umrem koliko me zaboli leva ili desna strana...
cvet
flyki
flyki

Broj poruka : 38
Godina : 45
Location : bg
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 8 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 30/11/2012, 10:27

E ako si imala i ti pa prezivela, onda cu i ja. :)))
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 8 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od bibi.libi 30/11/2012, 11:33

krk
sve najbolje :-)
samo da ti pružim podršku...

nešto mi se čini da će se tvoj dnevnik završiti na najlepši mogući način :-)
bibi.libi
bibi.libi

Broj poruka : 155
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 8 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Mirjana 30/11/2012, 12:08

Jesu li ti odgovorili? Mene nije tako jako bolelo, ali imadoh samo dve jć Rolling Eyes
Što se troškova tiče, ima nas ovde koji smo platili više od duplo više, ali se svaki dinar/evro isplatio Wink Samo nek je uspešno vv vv vv vv vv
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 8 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 30/11/2012, 15:33

Ma nije meni zao para. Htela sam samo da zene imaju predstavu koliko to realno kosta i da ni malo nije jeftin sport. Vi zene koje imate klince iz VTO ustvari imate VIP klince. Very Happy

Zvala me Biljana odmah i rekla da dodjem na kliniku. I sad bi bila licemer da ne kazem da je stvarno bila sjajna i da se potrudila. Pregledala me, nema nigde nicega, ni slobodne tecnosti u stomaku, ni HS, maTeriNa je ok, jajnici su uvecani ali to je potpuno normalni a moji bolovi su idio(pa)tski. Bice da su moja creva igrala gangam style nocas. Nema sta drugo. Dali su mi infuziju. Ja se osecam malo bolje, bolovi nisu vise tako jaki i ako su tu, i sad je sve u sferi podnosljivog. Eto...
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 8 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Struzzo 30/11/2012, 15:43

Krk ::Htela sam samo da zene imaju predstavu koliko to realno kosta i da ni malo nije jeftin sport. Vi zene koje imate klince iz VTO ustvari imate VIP klince.

A šta je danas jeftino? Možda naši živci i vreme.

Ajde, štrikaj i uživaj...ja sam baš ubeđena da će ti uspeti VTO, nekako mi tako miriše.... Very Happy
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 8 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 30/11/2012, 15:48

Zracis, zracis :))))
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 8 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od flyki 30/11/2012, 15:57

e pa super... bar si mirna i znas sta je... znaci isto kao i meni...
uzivaj, bice toga jos samo nemoj da se naprezes i gledaj serije ako volis... ja pogledala ceo serijal games of trones, two and a half men, greys anatomy, criminal minds... ma nepitaj vremena na pretek... kao nikad do sada... lol!
i bas mi je drago da ti je bilja sad u malo pozitivnijem svetlu... ja htela u sredu kad sam je videla da skocim i da je izljubim ali mi bilo bezveze jer je cekaonica bila puna... Embarassed Very Happy
flyki
flyki

Broj poruka : 38
Godina : 45
Location : bg
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 8 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 16 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu