KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+69
bebica mala
dora28
gaga.ristic1
JecaPereca
Orline
smarija
heart84
fight&faith
nina :)
rada78
daxi011
jasnaana
Ninche
tisa
karakaca
tulumba
cufta
dragana76ns
Nataly17
missile
KoMetaK
menora72
Mika
jaca*caca
Dacaa
medolino
ijana
Mirjana
SannI-AlL
Jelica
ivi
dra00
makica84
krol
saska1
cabuka
ragaco
sareni leptir
noja
plavaptica
Malina
HappyGirl
ninica2
darling_buds
maki79
zvoncica36
tetreb
lilya
hany
boki82
laKole
BiKsi :)
ahosame
M.
Gramatika
ananana
korpica
Vuchica
MAAKKI
djole42
anak
OKacica
Erata
JocY
bulevarka
Niny
bak
Ema78
Veca77
73 posters

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 21/12/2012, 10:45

Inače, sinoć gledam onu emisiju na prvoj, renoviranje stana/kuće. I žena sa 4-oro dece kuka, plače, sva se trese, jadna, nemaju...I svake nedelje tako neka porodica nad kojom Srbija plače. A ja gledam njih i meni se plače. Mislim se, vi ste ljudi bogati. BOGATI!!!
A nas niko ne vidi, ne čuje...Mi pričamo svoje priče po lavirintima virtualnog sveta i niko ne zna šta nam se sve dešava. Čak i moja mama ima potpuno pogrešnu predstavu os svemu. Ona meni kaže - Pa bilo na Beogradskoj hronici - rekli su! Alo mama, shvataš li da nije tako kako ti slušaš na TV-u. Nije ta VTO o trošku osiguranja (čitaj, našem unapred plaćenom, stavljenom u kasicu prasicu trošku), takva kakvom je predstavljaju - milosrdna, plemenita, briga od strane Srbije majke, brza, jednostavna, efikasna! Dođeš i zatrudniš!
Zato bi ja da se naš glas čuje! Da sve ovo što pišemo ovde sistematizujemo i objavimo! I pošaljemo svim medijima.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 21/12/2012, 10:45

menora72 ::Lilya nisu neke bitne novine , lokalne su , NS Reporter ...

Lokalne ili ne, ali pisu o veoma vaznim stvarima, a ne samo da objave da je tender prosao ili ne. Retko ko pise o tome koliko je komplikovano proci sve komisije, objasniti lekarima u dz sta ti i zbog cega treba, docekati da stignes na red, a nemaju svi novca da idu privatno, vecina zavisi od lekara i komisija. Super sto su ovo objavili yes
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od menora72 21/12/2012, 10:48

erato ::Menora, svaka čast za izjavu, ali u pravu si, oni to uvek tako uobliče, da uopšte ne ispadne tako strašno kao što i jeste u stvarnosti. Zatim, od prvostepene, do drugostepene u mnogim slučajevima u ovoj godini se čekalo i čeka 3-4 meseca, tako da je to od početka prikupljanja nalaza, do potvrde da ispunjavate uslove za VTO nekih 6 meseci + onih 6 čekanja na postupak, eto - nabere se godinica.
Ne bi bilo loše navesti i neke konkretne primere, tipa: U Narodnom frontu, besplatne briseve za VTO rade samo za 3 žene dnevno. Zovete u svoj DZ, zakažu vam pregled kod ginekologa za 15-20 dana, uzmete uput, zovete Front, zakažu vam briseve za 20 dana, to vam pada u sred ciklusa, odlažete za još 15, ističe vam uput jer vam je u DZ dat jednokratni uput. Ponovo nazad u DZ, ponovo zakazivanje. Ističe vam u tom ludilu UZ....itd, itd...Teoretski, možete dobro proći, a može da se zalomi da je prosto nemoguće kompletirati nalaze, a ne dati pare iz svog džepa.
Zatim, strašne stvari koje se dešavaju u celoj ovoj našoj borbi. Ja sam za to da se naše priče objave, ovako kako ih pišemo po netu, sa nikovima, ali da se odštampaju i ugledaju svetlost dana.
Ja bih se recimo time rado bavila, da se podigne prašina. Naravno, sa sve imenima i prezimenima doktora. Jer, ovako sve ostaje u moru internet informacija. Nama služi da nam olakša, ali ja bih da malo iznerviramo i potresemo i te baksuze da dubokim džepovima.

da u pravu si ja sam bila jos preciznija ali nisam bas toliko mogla da pricam ... ma i ja bih majke mi da osnujemo neku organizaciju u NS da im skacemo za vrat svaki dan bre ufffffff


Poslednji izmenio menora72 dana 21/12/2012, 10:50, izmenjeno ukupno 1 puta
menora72
menora72

Broj poruka : 857
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 18.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 21/12/2012, 10:48

Zato BIH ja. ff
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 21/12/2012, 10:51

Mama mi je sad javila da je stiglo pismo iz Višegradske, treba da se javim do 5-og dana ciklusa u martu i da ponesem nalaze briseva i spermokulture Very Happy
Šta mislite, da li to znači da će mi već u tom mesecu raditi ili ne?
Čini mi se da su se devojke obično javljale 3-eg dc
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 21/12/2012, 10:52

Ja sam uvek bila u fazonu - revolucija!!! Ali nikada nisam imala ekipu, pa izgorim pre vremena hahaha Laughing
Fora je u tome što kada se ostvari najveća želja, žena se posveti tome i nema snage da se bori sa prošlim nedaćama. Ali eto, treba se boriti za neke nove žene koji dolaze u ove redove. Da im ovaj put bude lakši nego što je nama.
Treba se boriti i za zamrzavanje embriona!!! Na šta to liči da nema zamrzivača. A ima para ova država za to!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od menora72 21/12/2012, 10:54

erato ::Zato BIH ja. ff
znas sta bih im radila lelelelele , ja sam u predhodnoj firmi bila strah i trepet za radnicka prava hahahahahahah
samo se potkujes zakonom i opleti , jaooooo krvi bi im se napila za sve zene koje su se patile i koje sad pate d


Poslednji izmenio menora72 dana 21/12/2012, 10:55, izmenjeno ukupno 1 puta
menora72
menora72

Broj poruka : 857
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 18.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od karakaca 21/12/2012, 10:54

Drage meni je najstrasnije i najduze trajalo sakupljanje papira i to sto MENORA kaze dok cekam jedne nalaze da budu gotovi drugi zastareli, pa lecenje, prvu komisiju sam prosla krajem juna a u septembru otisla na drugostepenu i krajem oktobra krenula sa postupkom, ali svaka cast krajnje je vreme da se zna kroz sta zene prolaze, niko nezna dok ne krene.
A ja cu danas da spavam kao luda jer sutra ustajem rano idem da me bockaju.
molitva molitva molitva molitva molitva molitva molitva
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 21/12/2012, 10:59

Ma ti ćeš večeras da spavaš kao luda, zato što si trudna! zagrljaj
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od julija 21/12/2012, 11:03

dobro jutro :)
menora odlicna izjava bravo samo verujem da si bila jos ostrija Wink
konkretno za NF u nasem slucaju proslo je 10 meseci-u decembru 2011.uzimamo upute u novembru 2012.je zavrsen ishod ( na zalost negativno) sve je radjeno u frontu osim AMH!a u mojim godinama 10 meseci je ko vecnost a to je jos i dobro naspram trenutnog stanja-ako danas predas u nemajinu za drugostepenu u frontu zakazuju tek za kraj marta!!!!
i da najsvezija informacija u vezi NF je da se sad brisevi ne zakazuju vec se rade svaki radni dan od 11 do 13:30 i PLACAJU se hlam.,ureo i miko. 3.000 din(ne treba uput za isti ali knjizica obavezna)

izvinite na opsirnosti od ranog jutra:) popih kafu pa me udari sreca
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 21/12/2012, 11:05

julija ::dobro jutro :)
menora odlicna izjava bravo samo verujem da si bila jos ostrija Wink
konkretno za NF u nasem slucaju proslo je 10 meseci-u decembru 2011.uzimamo upute u novembru 2012.je zavrsen ishod ( na zalost negativno) sve je radjeno u frontu osim AMH!a u mojim godinama 10 meseci je ko vecnost a to je jos i dobro naspram trenutnog stanja-ako danas predas u nemajinu za drugostepenu u frontu zakazuju tek za kraj marta!!!!
i da najsvezija informacija u vezi NF je da se sad brisevi ne zakazuju vec se rade svaki radni dan od 11 do 13:30 i PLACAJU se hlam.,ureo i miko. 3.000 din(ne treba uput za isti ali knjizica obavezna)

izvinite na opsirnosti od ranog jutra:) popih kafu pa me udari sreca

ja sam u maju radila hlami i nisam placala
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od julija 21/12/2012, 11:06

hany ovo je najsvezija info ja radila sad u pon danas idem po rezultate
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 21/12/2012, 11:10

sigurno nego sam ja radila u aprilu mora na uputu da pise da je za vto i onda se ne placa,a mislim da ima nesto ograniceno godisnje
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od julija 21/12/2012, 11:12

vidis to nisam znala!!!!a ja jos skupljam papire za vto v
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od julija 21/12/2012, 11:13

jos pitam sestru koja uzima briseve jel u svakom slucaju mora da se plati ona mi rece da mora nije pominjala uput za vto!!!!!
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 21/12/2012, 11:14

provereno, dva puta sam kod njih radila, samo znam da su prosle godine do jula radili e posle zbog nedostatka neceg:) nisu
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 21/12/2012, 11:15

julija ::jos pitam sestru koja uzima briseve jel u svakom slucaju mora da se plati ona mi rece da mora nije pominjala uput za vto!!!!!
ja kad sam zvala da zakazem naglasila sam da je za vto
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od menora72 21/12/2012, 11:16

erato ::Ja sam uvek bila u fazonu - revolucija!!! Ali nikada nisam imala ekipu, pa izgorim pre vremena hahaha Laughing
Fora je u tome što kada se ostvari najveća želja, žena se posveti tome i nema snage da se bori sa prošlim nedaćama. Ali eto, treba se boriti za neke nove žene koji dolaze u ove redove. Da im ovaj put bude lakši nego što je nama.
Treba se boriti i za zamrzavanje embriona!!! Na šta to liči da nema zamrzivača. A ima para ova država za to!

osmeh srce apsolutno isto mislimo
ja bih se borila da procedura bude normalna brza automatizovana besplatna skroz itd. ...a onda uslovi ,ponasanje,guzve,kapaciteti , na klinikama itd Embarassed


Poslednji izmenio menora72 dana 21/12/2012, 11:17, izmenjeno ukupno 1 puta
menora72
menora72

Broj poruka : 857
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 18.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 21/12/2012, 11:16

ni mm nije placao
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od julija 21/12/2012, 11:17

verujem hany nego me nerviraju sto nece da kazu brate mili ko da im iz dzepa uzimas ako iskoristis svoje pravo na uput!!!!
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 21/12/2012, 11:19

meni je rekla jedna devojka koja je radila pre , pa sam znala, inace u dz kad sam pitala rekla mi dr da se svugde placa
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od julija 21/12/2012, 11:21

a reci mi hany gde si ih radila?na spratu ili u prizemlju pored steriliteta?ja sam pre radila gore na spratu i tad se zakazivalo i nije se placalo a u ponedeljak su me poslali iz steriliteta ovde u prizemlje i nije se zakazivalo ja uradila odmah ali sam morala da platim iako sam imala uput ali na kom ne pise da je za VTO nego samo za NF...a sad da znam No
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od karakaca 21/12/2012, 11:21

Sad kad rece za VTO ja odem po uput za ureoplazmu koju sam ponavljala 4 puta i cetvrti put odem kod dr a ona meni moracete da platite ja deset puta ne mogu da pisem isti uput ja joj ljubazno odgovorim da je to za VTO da je lecena i da mi treba da je izlecena a ona meni znaci pisem za VTO i mozes da radis i 20 puta besplatno, kad sam rekla da cu da platim ili da cu otici privatno napisala mi uput ali sam htela da joj kazem ma pi pi pi
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 21/12/2012, 11:21

na sparatu, jel ti suprug radio
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 21/12/2012, 11:22

cak mi rekli da mi taj uput vazi 6meseci
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 38 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu