KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne

+20
lelas
Simona
Vuchica
lenjivica
Niny
KoMetaK
makica84
Tinche
missile
Gramatika
bak
Čupsi
MAAKKI
Erata
Mirjana
sareni leptir
Ema78
ZarPtica
anak
HappyGirl
24 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne Empty Podrška u procesu vantelesne oplodnje - savetovalište

Počalji od HappyGirl 27/10/2012, 12:04

Psihološka podrška parovima koji prolaze kroz proces VTO, prema preporuci Svetske zdravstvene organizacije, veoma je značajan vid pomoći. Centri za VTO kako u evropskim zemljama tako i u okruženju (Split, Rijeka) već neko vreme pružaju ovaj vid podrške. Kod parova se često javljaju osećanja neraspoloženja, napetosti, straha i zabrinutosti za ishod postupka.

Savetovalište je otvoreno 365 dana u godini, sedam dana u nedelji, i ima kapacitet da primi oko 100 korisnika, tj. parova nedeljno. Korisnicima je diskrecija zagarantovana, a kol-centar za zakazivanje i pružanje informacija na brojevima 011/ 6555-504, 011/6555-505 i 011/6555-506 otvoren je radnim danima od 10 do 20 časova.

Cilj psihosocijalne podrške osobama uključenim u proces vantelesne oplodnje je poboljšanje kvaliteta njihovog života pre, tokom i posle tretmana, kao izlaženje na kraj sa izazovima koje VTO postavlja pred parove koji se bore za potomstvo. Psihološku podršku i edukaciju u ovom centru pruža četiri psihologa angažovanih sa Nacionalne službe za zapošljavanje i tri volontera.


Poslednji izmenio HappyGirl dana 29/10/2012, 14:07, izmenjeno ukupno 1 puta
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne Empty Re: Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne

Počalji od anak 29/10/2012, 13:38

U Splitu to mogu koristit samo parovi koji idu preko fonda Crying or Very sad . Pretpostavljam da se mi ne bi mogli prijaviti ni tu u BG Crying or Very sad
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne Empty Re: Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne

Počalji od HappyGirl 29/10/2012, 13:58

Anak dušo, radosna vest radost ne samo to...biće još mnogo više za sve Kutanjke. Ali otom potom, u subotu ćete dobiti sva obaveštenja na našem 5 rođendanu a i na forumu će osvanuti uskoro obaveštenja.
Raduj se! radost
Bravo za savetovalište! likeit
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne Empty Re: Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne

Počalji od ZarPtica 29/10/2012, 14:23

HappyGirl kao i uvek donosis nam divne vesti, napokon da zazivi tako dobar projekat i u nasoj zemlji...

Hvala osmeh srce
ZarPtica
ZarPtica

Broj poruka : 484
Datum upisa : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne Empty Re: Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne

Počalji od Ema78 29/10/2012, 14:46

Pozdravljam ideju, odlicna stvar.

Mozda ne bi bilo lose razmisliti o ukljucenju i parova koji rade IUI, jer iz licnog iskustva mogu da kazem da je bilo teskih dana. Pogotovu onih koji su vec imali jedan ili vise neuspesnih pokusaja.
Negativna beta je negativna beta, bez obzira da li je radjena IUI ili VTO.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne Empty Re: Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne

Počalji od HappyGirl 29/10/2012, 15:06

Ema, svi su uključeni!
Inače, imaću uskoro jako lepe vesti za ceo Kutak. Savetovalište misli na nas da znate. likeit
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne Empty Re: Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne

Počalji od sareni leptir 30/10/2012, 09:29

sta konkretno pomaze centar za podrsku,malo mi nejasno? jel moze neko malo opsirnije da objasni....hvala
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne Empty Re: Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne

Počalji od sareni leptir 30/10/2012, 09:35

i dali se to odnosi samo na parove iz bg?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne Empty Re: Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne

Počalji od HappyGirl 30/10/2012, 09:49

Brbljiva, ovo savetovalište pruža besplatnu psihološku pomoć ženama, muškarcima i parovima koji su u procesu odlučivanja, u samom su postupku ili nisu imali uspeha u procesu vantelesne oplodnje.

Podrška podrazumeva individualno psihološko savetovanje, rad sa parovima i grupno savetovanje.

Sve ostale detalje napisaću uskoro, posle susreta sa kordinatorom Savetovališta Majom Olić.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne Empty Re: Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne

Počalji od sareni leptir 30/10/2012, 09:51

ok .hvala .
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne Empty Re: Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne

Počalji od HappyGirl 30/10/2012, 10:31

Brbljiva, savetovalište se odnosi na sve građane i građanke naše lepe zemlje Very Happy koji su iz priče VTO, baz obzira da li sami plaćaju postupak ili ne.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne Empty Re: Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne

Počalji od Mirjana 30/10/2012, 11:56

Bravo za savetovalište bravo likeit
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne Empty Re: Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne

Počalji od Erata 30/10/2012, 13:09

Ja ovo pozdravljam i pravo da vam kažem, treba mi priča sa nekim...osećam pa pucam po šavovima.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne Empty Re: Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne

Počalji od MAAKKI 30/10/2012, 17:54

Pozdravljam otvaranje savetovalista, ali dok su se oni setili, skupili pare i sve ostalo sto je trebalo Kutak je bio tu da se same savetujemo, iako nismo toliko strucna lica nego imamo neko iskustvo koje podelimo.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne Empty Re: Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne

Počalji od Čupsi 31/10/2012, 19:55

Hvala na podrsci i od mene! Very Happy Nisam dugo bila tu, treba i potpis da dopunim, u svakom slucaju bice vise informacija radost
Čupsi
Čupsi

Broj poruka : 14
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 10.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne Empty Re: Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne

Počalji od HappyGirl 2/11/2012, 00:21

erato, zovi ih, zakaži!

Devojke, bila sam u savetovalištu na njihov poziv.
Upoznala sam Danijelu i Maju, psihologa i kordinatora. Dve fine cure, gostoljubive, predusetljive. Prostor je sasvim ok, treba ga još dopunjavati ali suštinski ništa mu ne fali da bi radili uspešno :)

Vrlo ozbiljno je pristupljeno kompletnoj edukaciji i pripremi ovog projekta. Vrlo su zainteresovani da budu od pomoći i na usluzi Kutku. Slobodni ste svi da već počnete da zakazujete vaše susrete sa savetnikom tj. psihologom. Nema ograničenja, mogu se javiti parovi iz cele srbije, oni koji sami finansiraju vto ili oni s buđeta, oni koji tek razmišljaju da krenu u postupak ...
Ponudili su nam njihov prostor za naša druženja. Postiraću ovo po celom forumu a s obzirom da smo prvi dobili ponudu očekuju da se dogovorimo da li prihvatamo i koji termin nam odgovara vikendom. I na tim našim sastavnicama ukoliko želimo možemo dobiti psihologa. Sve opcije su nam date na raspolaganje. Definitivno je lepše nego da se sastajemo po kafićima i tržnim centrima. Razmislite ...


Cure, otvorili su se novi, mnogo bolji vidici. Oni koje smo želeli. Nemojte propustiti taj pogled Very Happy Hvala savetovalištu od srca na njihovoj požrtvovnosti i brizi za nas.
I na kraju dobila sam poklon u savetovalištu. Kad sam stigla kući odmah sam ga pokazala mužu pa želim i vama. To su neke fine cure donirale savetovalištu da poklone onima koji su na bilo koji način pomogle savetovalištu. A eto Kutak je pomogao nekad, nekom, nešto...Dok sam ga držala i gledala i po 1000 put čitala poruku odjednom su mi sva čuda kutka bila pred očima. Svaka naša zvezdica je naše čudo i znala sam, to je to, biće još čuda osmeh srce
Cure, ovo je naš privezak! Hvala curi koja ga je izradila i savetovalištu što nam ga je poklonio likeit

Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne 21kkm1d



HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne Empty Re: Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne

Počalji od HappyGirl 2/11/2012, 00:25

Pozdrav za Čupsi! :)


Poslednji izmenio HappyGirl dana 4/11/2012, 16:20, izmenjeno ukupno 1 puta
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne Empty Re: Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne

Počalji od Čupsi 2/11/2012, 01:00

Hvala Happy, sva sam se najezila od glave do pete. Ne bi bilo savetovalista, to je cinjenica, da nije bilo i vas i te kolektivne energije koja pomera svetove. Ako nije do sad, hoce uskoro siguno, u to sam ubedjena.

Elem, mnogo volim da sam te upoznala Happy, nije mi se islo kuci, mogla sam do zore da usta ne zatvorim, ali bice prilke...

Jos mnogo, mnogo dobrih ljudi je dalo podrsku ovoj mojoj/nasoj prici, neki sami sto lakse saosecaju sa nama, neki su trebali ozbiljan podsticaj iz mog bivseg korporativno-prodajnog zivota...ki, ki, ki Rolling Eyes Sestra mog muza je vodja "9 tajnih agenata" polimerske gline, koje su svojim spretnim rucicama napravile 75 privezaka sa temom ljubavi, sama srca za neka nova mala srca sto treba da se cuju po prvi put. Mi zveckamo njima i masemo ko nekim zastavicama i bas Happy nadje jedan sa posebnim natpisom. Wow!

Ipak, NAJVAZNIJE JE: Savetovaliste nema smisla bez vas. Ono postoji, dise i raduje se zbog vas, tj. nas:) Svaki novi poziv je igracice Svaki novi par je sunny . Svaka zena van Beograda je radost . A svaki muskarac good job Jedan put nedeljno 50 minuta je vase. Mozete doci i na 5 minuta, samo da nas ösmotrite", mozete doci vikendom zajedno i druziti se, mozete npr staviti nesto i u rernu ako vam se kuva:)))) Sta god - tu smo za vas, pogotovo vas ... wavecrowd

Veeeliki pozdrav svima i radujem se da vas upoznam!!! igra
Čupsi
Čupsi

Broj poruka : 14
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 10.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne Empty Re: Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne

Počalji od bak 2/11/2012, 09:25

Sva se najezih i ja. I nekako mi bas puno srce, bas imam utisak da tolika pozitivna energija mora doneti samo dobre stvari. Vidimo se yes
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne Empty Re: Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne

Počalji od Gramatika 2/11/2012, 15:06

Ovo su divne vesti! Mnogo se radujem zbog ovog savetovališta! Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne 275568
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 50
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne Empty Re: Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne

Počalji od missile 2/11/2012, 15:36

Ovo je divna vest! Nadam se da ćemo i mi veterani moći da odemo.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne Empty Re: Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne

Počalji od Tinche 2/11/2012, 16:12

Odlicne vesti!!! Savrseno! Planiram da ucestvujem i ja ponekad...iako je ta prica iza nas na neki nacin.


Sada trebamo da glasamo, da vidimo koliko ima zainteresovanih pa da im u nekom roku i odgovorimo koji nam termin i kojim danom vikenda odgovara!

Ja sam ZA!!!

Nadam se i da ce ostale cure biti...ovako cemo se i cesce vidjati! :)


Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne 11031 Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne 11031 Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne 11031 Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne 11031 Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne 11031 Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne 11031 Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne 11031
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne Empty Re: Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne

Počalji od makica84 2/11/2012, 20:28

ovo je stvarno divno, srca odjednom imam drugaciji pogled na savetovaliste. iskreno, bila sam skeptik...
sto pre da organizujemo druzenja, svima nam je to potrebno
makica84
makica84

Broj poruka : 136
Godina : 40
Datum upisa : 20.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne Empty Re: Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne

Počalji od HappyGirl 2/11/2012, 20:30

Naravno missile svi smo dobrodošli i mi 40+ Very Happy .
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne Empty Re: Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne

Počalji od HappyGirl 4/11/2012, 16:44

Malina ::Bas je lep privezak!

Ja mislim da je to savetovaliste dobra stvar, jer svako od nas je nekad potonuo. Retki su oni srecnici, kojima je uspelo iz prve, svi ostali uglavnom znaju kako je bolno, kad vidis negativnu betu.


Gramatika ::Happy, ovo je divno! Oduševljena sam i svim srcem podržavam da ovakva saradnja krene i bude uspešna!

ninica2 ::
Happy poklon je predivan,kao i ideja yes

darling_buds ::

podrska za savetovaliste i neke nase buduce sastanke d
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne Empty Re: Savetovalište za psihosocijalnu podršku u procesu vantelesne

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu