KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

+25
Ema78
teodorikas
LaFolie
heart84
lilly13
penelope
shenon
dacans
Orline
Sami
mijaki
BiKsi :)
Tanja83
dr mali pariz
plavaptica
Masha UK
Marija86
agata
buby
MARA
Milijana
djole42
Mirjana
nesalela
Tinche
29 posters

Strana 1 od 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

iskustva - Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... Empty Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Tinche 9/10/2012, 17:21

Danas smo bili kod fizijatra, ima kriva stopalca i nogice u "X". Dok sedi mu je razmak 5cm, a dok stoji 3.5cm...il obrnuto.
Kaze
da se do 3cm ispravi spontano a da je ovo vec za ozbiljno pracenje.
Pokazala nam je vezbice da radi dok sedi kao u "turskom sedu", da ide na
prsticima i petama i da spoljasnjem delu stopala. Ali ne puno tokom dana, vec samo da tako hodajuci predje svoju sobicu u krug. Da u igraonici sto
vise skakuce po onim stvarima na naduvavanje i kod kuce ako imamo neki
stari dusek da po njemu skakuce isto, naravno bos.
Obuca anatomska i cvrsta...ako vidim da su se patofnice razmeksale i da mu nogica "bezi" u njima obavezno nove da uzmemo. Kontrola za cetiri meseca.

Ako neko ima iskustva, pogotovo ako zna jos koju vezbicu neka napise. Znacice nam svima.

E, da, rekla je da se to ispravlja tek posle cetvrte godine, a da do tada moze jos da se krivi. Praticemo pa ce mu mozda trebati anatomske cipelice, ili cak neke longete preko noci ako se jos bude pogorsavalo. Odoh da iscitam (zaboravila dr da pitam) zasto dolazi do toga, i da li smo mi mozda nesto mogli da sprecimo ili ublazimo. Decak je, pa i da mu ostanu malo krive nije smak sveta. Vec pokazuje afinitete prema sportu, bice on isti tatica i znam da cemo i to dosta u zivotu pomoci.


Poslednji izmenio Tinche dana 9/10/2012, 21:09, izmenjeno ukupno 1 puta
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od nesalela 9/10/2012, 20:11

Eh i mi treba da idemo kod fizijatra, nikako da uzmem uput i da je odvedem,primetila sam da hoda malo na spolja, tj. zglobić joj se krivi na spolja,ne znam kako da objasnim, unutrašnja strana stopala joj upada...ima i moj muž takva stopala i mislim da je nasledno ali moram ići da proverim....Gde si vodila baticu kod fizijatra? Vežbice...vežbice, obuća i biće bolje...nema druge....Nisam znala da predlažu skakanje....Čim je odvedem staviću pisaću ovde....Ljubim....
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od nesalela 9/10/2012, 20:18

iskustva - Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... 552352_3692249670322_1362193719_n

iskustva - Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... 560720_3692250470342_989622166_n

Ovako izlgedaju njena stopala, ali kada je bosa malo više dođe do izražaja....definitivno ih krivi....
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Tinche 9/10/2012, 20:24

Leluska, zglobic joj se krivi ka unutra...sigurno su joj i kolenca malo u X, al bi rekla da je manje nego batici. Postavicu slike veceras posle kupanja.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od nesalela 9/10/2012, 20:27

Važi draga, ali kažem kada je bosa više je izraženo, ovako čarapica "proguta" malo to ...vodila sam je sa 14 meseci kada sam malo primetila ali su rekli da su joj odlična i da će jastuče koje upada unutra da se euvuče i bude normalno ali ja to ne primećujem...definitivno nije bolje samo je još više izraženo....ako uspem da je slikam večeras bosu postaviću...Kolenca joj jesu malo u x, to sam primetila ali i ja imam malo u x tako da je to verovatno na mene povukla a ja na moju mamu Very Happy Čekam izveštaj tvoj večeras...
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Mirjana 9/10/2012, 20:56

Da se pridružimo. Naš Cvrle je dobio nov nadimak - Krivi, jer mu glavica stoji tako. Išli smo kod fizijatra i moja sestra je čak snimala vežbice, pa ću postaviti one koje svaka majka može da radi sa svojom bebom.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Tinche 9/10/2012, 21:17

Evo slikica nona, a sutra cu slikati vezbice:

iskustva - Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... Dsc06571wp

iskustva - Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... Dsc06569da

iskustva - Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... Dsc06570j


dodacu da je bio propisno izgrickan sve od guze do stopalaca!

lol!
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od nesalela 9/10/2012, 21:42

Joj batice izem ti guzu i gaćice....kakav dečkonja....evo i ja da postavim sličice kada je bosa....manje je nego kod batice ali je to definitivno to....

iskustva - Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... 554198_3692540677597_11431753_n

iskustva - Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... 644522_3692547637771_1268784127_n
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od nesalela 9/10/2012, 21:43

Ova druga slika je samo slika stopala nije spojila kolenca....nego samo da pokažem prosto zglobove...Ništa kod fizijatra pa ćemo videti...Pišem...
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Tinche 9/10/2012, 21:49

Da, njoj je manje...mislim da Stasa spada u grupu ispod 3cm. Ljub.

Buby, cekamo i tebe da dokumentujes savete...da uporedimo.

iskustva - Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... 275568
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od djole42 9/10/2012, 22:06

Tinche ja sam imala nogice kao Batica ,tj. goru varijantu jer su bile blago savijene u kolenima i stopala okrenuta ka unutra (palčevi se dodirivali) .Fizijatar je predložio vežbe ali su me moji odveli kod ortopeda koji je imao drugačije mišljenje .

Sa 2 godine su mi napravljene ortopedske cipele koje su bile duboke i jako čvrste i nosila sam ih i u kući .Posle godinu dana sam izgubila tu blagu savijenost u kolenima jer su se stopala ispravila a već sa 4 god je sve bilo u redu .
Po savetu ortopeda nastavila sam da nosim isključivo duboke anatomske cipele i patike sve do 7. godine .

Redovnim vezbicama ,odgovarajućim cipelama sve će se to rešiti .

djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Milijana 9/10/2012, 22:39

Joooj, ja sam isto primetila da su Lenki krenule da se krive nogice u X i to bas posle ovog leta, a najvise je isla bosa. Svi kao savetuju da je najbolje da dete ide boso, a meni se cini da je zbog toga ovo. Sutra cu da slikam i da stavim slike, da vidim sta vi mislite.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od MARA 10/10/2012, 07:03

Ne znam sta da kazem,da li je ovo problem ili ne.
Nas ortoped bih rekao nije,tako je kod dece do 3 godina odnosno te kao x noge su vise izrazene,od 3 godine se to pocinje ispravljati i evo kod Viktora je vec sad sve ok,kod Vuka je slicno kao kod bate i sve dece u tom uyrastu(setim se Dunjine slike) i ja definitivno mislim da to nije problem i da se to ne ispravlja anatomskim cipelama,vec fiyioloskim djonom.
Ja imam brata u Bg-u kome oba klinca imaju kao taj problem.Od druge godinice i jedan i drugi nose anatomske cipele a mladji i neku longetu ya noc.I tako stariji nosio citave 3 g dok nisu utvrdili da napredka nema i na kraju i dr odustao jer mu nije bilo jasno sta se desava.
Mladji je do skoro nosio i longetu i cipele i kao kod njega pomaka ima koliko ne znam nisam ih skoro videla,kad se cujemo pitacu pa javljam sta su uradili.
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od buby 10/10/2012, 08:34

..ja sam vec pisala kod lene u dnevnik odavno..ali eto bukvalno iste zglobove ima i dunja...i nama su savetovali skaknje...sto vise bosa da hoda...turski sed za vreme igre nikako sedenje sa nogama sa strane...i naravno voznja biciklom..sto znaci cekamo prolece da ucimo i to a na nalazu posto sam ga evo sad nasla pise spustena svoda oba stopala ...pa nesto ne razumem...i pise nosenje anatomskog uloska sto mi i radimo...
iskustva - Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... Dsc09666if
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Tinche 10/10/2012, 08:43

Da, kada se slike uporede dosta je slicna situacija svima. Mad

Nije mi milo al mi je lakse...izgleda da je to sada "in" lol!

Salu na stranu, mislim da tu vezbice mogu puuuuno da pomognu jer jacaju tetivice i zglobice.
Bas mi je drago da smo se svi ovde nasli, i bice nas jos koliko vidim, al cemo uporedjivati napredak i razmenjivati savete.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od MARA 10/10/2012, 09:36

Zaboravila sam da napisem da su i nas ovde u Vranju kad smo isli na 3 bocu mislim uputili kod fizijatra zbog vrata koji ide ulevo.Mi ih nismo poslusali otisli kod naseg ortopeda u Sk i on kaze kod svake je bebe tako,niko nema idealno prav vrat pa cak ni mi,svako zabacuje u neku stranu,i jedna mu strana uvek vise odgovara tako i bebi,rece da ce se ispraviti kad dete pocne hodati sto i bi tako. Oboje imaju idealno prave vratice.
Kako su im nogice ya grickanje i Dunji i Stasi ,a bati guzica da je pojedes,sve za gnjav i stip.
Ljubim decicu i zabrinute mame
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od nesalela 20/10/2012, 22:39

Uzela sam uput za Tiršovu pa samo da mi zaova sredi da idemo i čim budemo znali šta i kako pišem.... Wink
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Mirjana 20/10/2012, 22:47

I mi smo nasem pedijatru pokazali izvestaj fizijatra. Ona se slaze da Cvrle ima skracem misic s jedne strane. Dg. dystonia. Dobili smo uput za fizijatra, iako sam joj rekla da je stanje vec mnoooogo bolje, jer radimo vezbice kod kuce.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od nesalela 23/10/2012, 18:23

Bile smo kod fizijatra...bilo je super, kaže doktor da ima "hiper elastične tabane i ligamente" i da je to razlog zašto se njoj još uvek pri hodu spušta jastuče na stopalu, a dok sedi ono je uvučeno i super stopalo...Samo da budu cipelice kao što je imala na sebi, Pavle, sa onim lepim uloškom koje ima jastuče ... sada sam mnogo mirnija....
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Mirjana 27/10/2012, 11:28

MARA ::Zaboravila sam da napisem da su i nas ovde u Vranju kad smo isli na 3 bocu mislim uputili kod fizijatra zbog vrata koji ide ulevo.Mi ih nismo poslusali otisli kod naseg ortopeda u Sk i on kaze kod svake je bebe tako,niko nema idealno prav vrat pa cak ni mi,svako zabacuje u neku stranu,i jedna mu strana uvek vise odgovara tako i bebi,rece da ce se ispraviti kad dete pocne hodati sto i bi tako. Oboje imaju idealno prave vratice.
Daće Bog!
Al nama ne ide vrat ulevo, nego glava lol! Šalim se naravno! Hvala Maro cvet
Meni je isto rekla ova žena fizijatar, da svaka beba krivi glavu na jednu stranu i da čak može i da promeni stranu na koju krivi, ali da se u nekim slučajevima moraju raditi vežbice, da kasnije ne bi došlo do krivljenja kičme. E mi smo taj slučaj gde moraju da se rade vežbice, a to nije ništa strašno, već zabavno.
Ja danima pokušavam da skinem taj najduži snimak sa vežbama, ali izgleda da je predugačak, pa neće. Zato ću staviti samo jedan kratak, gde ja vežbam kako se pravilno diže beba.
Naime, rekli su mi da ne treba da mu pridržavam glavu kada ga dižem i spuštam, već da ga samo nakrenem na stranu kada to radim.To je znači za sve mame! Evo snimka
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Milijana 27/10/2012, 23:24

Da, i meni su ovako pokazivali i ono nosenje da bebine rucice budu preko moje... i jos milion vezbi koje nisam radila, a kad sam posle otisla na kontrolu i slagala da jesam, oni su nas pohvalili kako se dete popravilo Rolling Eyes Onda su mi rekli da ce je uciti kako se puzi i tu sam se pozdravila, samoinicijativno sam prestala da vodim Lenku tamo, a kad sam otisal na kontrolu kod pedijatra, ona je rekla da se vidi da joj fizijatar ne treba.... Danas ne znam fizicki spretnije dete Lenkinog uzrasta od nje... Nekako nemam mnogo poverenja u te fizijatre.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Mirjana 28/10/2012, 10:41

Milijana ::Da, i meni su ovako pokazivali i ono nosenje da bebine rucice budu preko moje... i jos milion vezbi koje nisam radila, a kad sam posle otisla na kontrolu i slagala da jesam, oni su nas pohvalili kako se dete popravilo Rolling Eyes
v  b  b  b
Sad me je manje strah za mog krivošiju! f
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od agata 31/10/2012, 23:44

Videh temu, nije bas da mi je struka, ali se razumem po malo, pa ako mogu da pomognem.
Prvo, vezano za tortikolis. Miro, pored vezbi, sigurno su ti rekli, ali za druge mame isto da znaju, mnogo je bitno da dete samostalno, prakticno aktivno isteze misic, svojim pokretima glave. A, to ce da radi ako ima stimulaciju u vidu sarenih igracaka, svetlecih predmeta, ljudi koji mu prilaze sa odgovarajuce strane. I moja Ana ima levi tortikolis a u sklopu malo slabije razvijene cele leve polovine lica (pa je kraci i misic na vratu). To je skroz diskretno i mislim da se vise i ne uocava. Mi smo namestaj okrenuli da bismo joj mi prilazili sa njene leve strane u krevecu i da joj kad je na podlozi za presvlacenje na desno bude samo zid (ima malo slicica), ali da ljudi i sve aktivnosti oko nje budu sa leve strane da bi ona okretala lice na levu stranu.
Da ne bude zabune, kad je levi tortikolis bebi je nagnuta glava malo na levo, a lice gleda u desno, pa treba da se stimulise suprotno. Vezbom se isteze misic tako sto se glavica povlaci ka desnom ramenu, ali se lice okrece u levo. Ne slazem se bas sa tim cas levi, pa desni tortikolis kod istog deteta, ali nema veze. A prepoznala sam doktorku sa slike i ja sam iz Krusevca!
Prosto mislim da roditelji prema rasporedu u sobi treba da proanaliziraju pri kojoj radnji, odnosno polozaju bebe, ce beba da okrece lice u levo (u vasem i nasem slucaju) i to da forsiraju.
Moram da prekinem sad, a dopisacu i vezano za stopalca.

sunny

agata

Broj poruka : 301
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Marija86 1/11/2012, 08:46

I nama je vratic tj.glava isla desno..rekli mi tortikolis i dobili uput zafizijatra.Ja je odvela doktorka uradila par vezbica sa njom i rekla ovde nista ne treba da se radi sama ce ispraviti i da je bas jaka beba..tako i bi,za mesec dana glavica je normalno pravo stajala yes
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Mirjana 1/11/2012, 09:39

Agata, u tom dugom snimku koji nisam mogla da postavim, a na kraju ga greškom izbrisala v fd tuga smo radili baš takve vežbice gde on isteže vratić prateći igračku ili nas. Ja se sada malo brinem što Cvrle uopšte nije zainteresovan za hvatanje igračaka. Kačim mu one viseće ili sama neku držim tu gde je može dohvatiti i uzeti, ali on ni ne pokušava. Onda pročitam u knjizi kako bi sada već trebao da prebacuje igračku iz ruke u ruku i sva se sj....
Uteši me to što me mm podseti da je rođen pre vremena i da već zna da kaže "mama" Razz
Naravno, sva se raspilavim na to, ali ipak brinem.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu