KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZOXA- trudnicki dnevnik 2

+68
LaFolie
ariadne69
hany
Crvic
Pakki
Ninche
Niny
Klarica
dacans
bulevarka
key
bubi80
agata
lenabeograd
missile
Simona
ciklama
nena beba
Marija86
maki79
Bekanicaa
Nensy85
dragana76ns
Nefertari
cicsa80
Sneza
nesalela
noja
saska1
Gramatika
Mirjana
MARA
bebko
Anuska
Orline
Clara17
Shizika
mijaki
ninko :-)
Milijana
SannI-AlL
Ema78
KoMetaK
BiKsi :)
jagodica
veki1
megica-pegica67
cici
MAAKKI
sanjicica
HappyGirl
caci
tuli
Tinche
dr mali pariz
lilya
ninica2
lolipop
Vuchica
Smoki
maus
bak
bobica83
Mali Princ
nina :)
medolino
Struzzo
zoxa
72 posters

Strana 7 od 19 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 13 ... 19  Sledeći

Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 7 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od Orline 7/12/2012, 14:02

Zoxo, sad videh kroz šta prolaziš Rolling Eyes

Ja mislim da je to placentarni mozaicizam, čula sam za još jedan primer u mom okruženju, ali bih isto uradila AC i bila mirna ostatak trudnoće, bez ijednog crvića sumnje.

Ti odluči, kako god, mi znamo da je malena sasvim OK. Držim fige dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 7 561840
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 7 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od caci 7/12/2012, 21:00

Zoxa draga,pratim sve vreme ali nestizem da ti pisem.
Verujem da ce sve biti ok ...ali i ja bih isla na AC da bi bila mirnija....a ti javljaj sta si odlucila
ljubav ljubav ljubav
caci
caci

Broj poruka : 4530
Godina : 42
Location : Tetovo,Macedonija
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 7 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od KoMetaK 8/12/2012, 13:55

Zoxa, draga, ja verujem da je seka zdrava devojcica i drzim fige da se ova agonija sto pre zavrsi! molitva ljubav
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 7 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od SannI-AlL 12/12/2012, 19:29

Zoxo srcasti poljupci
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 7 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od tuli 14/12/2012, 19:08

Zoksić, zaista verujem da je bebica zdrava.
Držim fige, mila usne
tuli
tuli

Broj poruka : 3308
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 7 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od maki79 15/12/2012, 19:04

Zoxa, i ja sam bila u slicnoj situaciji jer su mi i dabl i tripl testovi ukazivali na triozomiju 13/18 pa mi je savetovana AC iako je dr tvrdila na uz da je sa bekom sve ok ja sam je ipak uradila da smirim svoju savest tako da ti je i moja preporuka da odradis AC i da budes mirna, a verujemo svi da je sve ok. Ljubimo vas.
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 7 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od KoMetaK 16/12/2012, 00:36

Zoxic, samo da vas ljubnem jako!!! Nadam se da ce i rezultati stici uskoro i da ce odagnati svaku sumnju! osmeh srce
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 7 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od medolino 16/12/2012, 12:08

Zoxa,ja verujem da je sa bebicom sve ok i da ce svi rezultati biti dobri! Evo,vidis kako je bilo sa Maki pa sada ima pravu lepoticu!
Ljubim te mnogo ljubav ljubav ljubav
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 7 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od nina :) 16/12/2012, 12:11

zoxa nadam se da si ipak odlucila za ac i da su rezultati dobri
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 7 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od ninko :-) 17/12/2012, 01:10

Draga i ja sam isla na AC dabl mi nije bio sjajan i nije to apsolutno nista niti strasno niti bolno. Konsultacija sa geneticarkom mi je puno znacila zato sto me je umirila i detaljno mi objasnila sam postupak i eventualne rizike ono stome je navise umirilo bilo je kada mi je tvrdila da pobacaj posle ac imaju samo zene kojima nesto nije bilo u redu sa bebom a da sve te analize koje mi radimo pre ac uglavnom nisu tacne. Ja cu ako ikada vise ostanem trudna sama traziti da mi rade ac jar sam posle dobijenog nalaza da je moja beba zdrava mnogo mirnije podnosila svaki sitan bol, probadanje i slicno jednostavno mirna sam sto se tice moje bebe, ja ti savetujem da uradis to ali svakako ti sama ces odluciti.
ninko :-)
ninko :-)

Broj poruka : 83
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 7 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od zoxa 18/12/2012, 17:06

Djevojke hvala na svakoj napisanoj lijepoj rijeci!
Zato sto sam imala razne crvice sumnje odoh na CVS i sta dobih, jos gore crvice i brige. Posle razmisljanja i vaganja, razgovora sa mm a onda i sa dr Mrazkom, odlucismo da na AC ne idem. Ovako, dr rece da je daleko veca mogucnost pobacaja posle AC nego da je beba posle ovakvih nalaza + UZ bolesna ili da joj nesto fali.
Ne radi se o tome da se bojim postupka, mislim da je CVS jos gori, po iskustvima drugih i po mom iskustvu.
Radi se o tome sto sad, pa cak i ako nesto ne bi bilo ok ne bih isla na pobacaj. Bitno mi je da nije neki strasan sindrom a ovo ostalo me za sad ne zanima, kad se rodi planiram, vec sad da cemo raditi kariotip.

Danas smo bili na pregledu, sve je ok, zatvorena, grlic ok, placenta jos poprilicno nisko ali dr rece da je jos rano za bilo kakvu prognozu, moze se jos dici... Srculence kucka normalno, rastemo srazmjerno i imamo sve sto treba da imamo. Cak i bubrescici sad izgledaju srazmjernije postavljeni.
Kontrola sledece godine, posle praznika.
Za 10 dana imam opet expertni UZ kod dr Brestaka. Mrazek danas rece da on posle njega nema sta da gleda na UZ, tim mi daje jos vise povjerenja u te preglede i u dr koji ih izvodi.

Ja sam ok, rastemmm, stomacic je sad bas vidjet, u odnosu na proslu trudnocu sam dosta krupnija.
Prije dva dana, 17+4 sam prvi put osjetila, ne bas njezni udarac iz stomaka dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 7 413209posle toga osjetim nesto malo, ali ne tako jako kao to prvo javljanje. Dobar je osjecaj, fantastican, izmamio mi je osmijeh na lice koji ne silazi, Very Happy podsjeto me je da je lijepo biti trudnica Very Happy
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 7 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od nina :) 18/12/2012, 18:42

zoxa ak odr kaze da je sve uredu i da nemoras na ac nemoras jer eto vec je princeza i ozivela i dokazuje mama i tati da je sve uredu sa njom.samo se vas dve druzite sto vise zajedno 2u1 i dozvolite tati i seki da uzivaju zajedno sa vama dvema
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 7 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od Gramatika 18/12/2012, 20:22

Zoxa, i meni je posteljica u tom periodu bila spuštena, zatvarala je ušće, ali se na pregledu u 20. nedelji podigla. Bebica se sama pobrine za svoj enterijer! sunny
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 50
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 7 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od nena beba 18/12/2012, 21:09

zoxic, ipak je Mrazek pomogao!
svidja mi se vasa odluka!
nabacila si i meni osmejak kad pomenu ritanje... stvarno divan osecaj...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 7 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od ciklama 19/12/2012, 15:15

Zoxa draga, zelim ti da sve nadalje ide uz osmehe i srecu.
smajli angel

ciklama

Broj poruka : 1143
Datum upisa : 24.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 7 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od caci 20/12/2012, 12:59

zoxa ::
Prije dva dana, 17+4 sam prvi put osjetila, ne bas njezni udarac iz stomaka dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 7 413209posle toga osjetim nesto malo, ali ne tako jako kao to prvo javljanje. Dobar je osjecaj, fantastican, izmamio mi je osmijeh na lice koji ne silazi, Very Happy podsjeto me je da je lijepo biti trudnica Very Happy

Samo osmeh na lice i opusteno uzivanje..... bice to lepa slatka i zdrava devojcica osmeh srce osmeh srce

Jeste li rekli Nini da ce dobiti sestricu?? ljubav ljubav ljubav ljubav
caci
caci

Broj poruka : 4530
Godina : 42
Location : Tetovo,Macedonija
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 7 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od maki79 20/12/2012, 13:54

Zoxa a sad samo opusteno i za koji mesec stize divna zdrava bekana.
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 7 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od Tinche 20/12/2012, 14:10

Mila moja, samo ti uzivaj i mazi stomacic! Drago mi je da si sada mirna i zadovoljna svojom odlukom.


Sta Nina kaze?


dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 7 11031
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 7 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od lilya 20/12/2012, 14:16

maki79 ::Zoxa a sad samo opusteno i za koji mesec stize divna zdrava bekana.
yes
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 7 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od tuli 20/12/2012, 17:38

Zoxa, mila.... zvučiš zadovoljno Very Happy
I meni je srce zaigralo na pomen čarobnih, bebećih pokreta. Mazite se, draga trudnica i ljubite Ninu
tuli
tuli

Broj poruka : 3308
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 7 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od ninko :-) 21/12/2012, 00:20

zagrljaj za vas tri
ninko :-)
ninko :-)

Broj poruka : 83
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 7 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od MARA 22/12/2012, 19:52

ljubav ljubav ljubav
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 7 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od KoMetaK 23/12/2012, 13:54

Ljubac za sve i srecni praznici! ljubav
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 7 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od zoxa 27/12/2012, 14:00

Tete hvala!
Zadovoljna sam odlkom u potpunosti i smirila sam se, uzivam!
Nina je od pocetka znala da je sestra, tako da za nju nije bilo iznenadjenja, nije htjela da prica o bati.

Ovih dana se vrckamo sve vise i vise, sad vec fino osjetim i bez ruke na stomaku da se nesto pomijera, jako osjetim bebu recimo ako se nagnem nezgodno ona odmah reaguje jakim sutom. Bas me fino opominje da je tu Very Happy
Danas sam bila na expertnom UZ u 20. nedelji, detaljno nam je dr pregledao srce i glavu, sve je ok, sve bas kako treba raste srazmjerno.
Beba ima 318g 20+0, veci smo opet za par dana.
Kolicina plodove vode normalna.
Desni bubreg pomjeren na dole i prema kicmi, dr preporucio pregled kod nefrologa posle poroda. Sa Ninom vec idemo kod super dr tako da ce i beba seka tamo.
Ja rastem jako, kg se povecavaju i vise nego sto bih htjela.
Pocela sam navece da pijem Mg, posto mi se cesto desava da kad legnem imam problema sa nogama, nemam mira, imam osjecaj da me hvataju grcevi, tjera me na stalno pomijeranje, nemogu od toga da spavam. Pa rekoh mozda Mg pomogne, za sad ne osjetim pomak ali nadam se boljem. Bolje se osjecam samo posle tusiranja nogu hladnom vodom i mazanja kremom sto hladi Very Happy ovo na zalost ne traje dugo ali dovoljno da zaspem.
Sa Ninom je to krenulo dosta kasnije, ja sam mislila da je od otoka ili od kg ali sad nisam otekla i jos nemam toliko kg gore. Dok se krecem sve ok a kad legnem haos.
dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 7 582639 za tete!
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 7 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od Struzzo 27/12/2012, 14:24

Divno Zoxa, ti pokreti, ne znam još ali mogu da zamislim...
Drago mi je da si donela pravu odluku i da si TI njom zadovoljna..
Svojevremeno je Ljubić u Jevremovoj koji važi za velikog stručnjaka a uostalom mogao je uzeti koju paricu više odgovorio jednu moju poznanicu od AC...Iza nje silne godine čekanja, VTO...i kao da je "pročitao": jesi li spremna ako bude nepovoljan rezultat da izgubiš bebu? Nisi. Ti ovo dete radjaš!
I rodila je jednu prelepu i prepametnu Taru.

Ljubimo Ninicu i seku mrvicu...
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 7 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 19 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 13 ... 19  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu