KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Escherichia coli

+44
sandy23
LEPTIR
VioletaR
KoMetaK
Frida
noja
zvoncica36
bak
beta
BiKsi :)
plavaptica
JocY
tetreb
M.
cici
bebko
laKole
missile
Vuchica
ciklama
anak
Dionisia
Gramatika
sanib
lilya
cicsa80
ana 83
Minkica
LaFolie
d77
Mirjana
Kamilica
ninica2
Mali Princ
fenix
Deni
Jelica
dr mali pariz
vašar
Marija86
brodica23
brinbili
palchica s
HappyGirl
48 posters

Strana 10 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Sledeći

Ići dole

Escherichia coli - Page 10 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od lilya 15/3/2013, 16:27

Da, da uvek i probiotik. I to jos nekoliko dana nakon antibiotika. I to kako mi kaze farmacautkinja, tacno u odredjeno vreme, cini mi se tri sata nakon antibiotika. To se vec ne secam.
Ovaj Apsin cu svakako da nabavim i za sebe i za mm. Hvala na savetu c
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Escherichia coli - Page 10 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od Gramatika 15/3/2013, 22:30

Bre, Lilya, baš glupo! Ne znam šta da ti kažem, ali mi se čini da bih i ja pokušala sa alternativom.
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 50
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Escherichia coli - Page 10 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od noja 16/3/2013, 00:23

Lily izbaci dnevne uloske ako vec nisi
Stvarno su dosadnjakuse te bakterije,
Ima i ona narodna belog luka (antibiotik), jogurta (probiotik)...
I kiselo voce
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Escherichia coli - Page 10 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od lilya 16/3/2013, 07:23

Noja, ne koristim dnevne uloske, nikad i nisam. Mozda poslednji dan ciklusa i to je to. Mada i za tu priluku imam neki stari ves uptavo da ne bih nosila dnevne uloske. A i da ti pravo kazem ne podnosim da ih nosim i taj jedandan mesecno.

Bila sam kod homeopatkinje. U odnosu na prosli put, celokupno stanje organizma daleko bolje sto i ja osecam. Kaze jedino da sam generalno malo mracna osoba Rolling Eyes Sta da radim, neke stvari me izbacuju iz koloseka.
Sto se bakterija tice, ona kaze da su u toliko malom broju da ne treba da se brinem i dala mi novu terapiju i preporucila da izbacim slatko. To za slatko sam i ja znala, ali mi tesko ide Rolling Eyes Nema mi druge, sad ga izbavujem i ubacujem makar jedan limun svakog dana.
Kontrola mi je kad ispijem sve te lekice.

Mm se odlucio za tradicionalni pristup Panklavom pa cemo videti koliko ce to njemu pomoci. Eto, nadam se da se blizimo finisu agonije.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Escherichia coli - Page 10 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od laKole 16/3/2013, 09:05

lilya ::
Mm se odlucio za tradicionalni pristup Panklavom pa cemo videti koliko ce to njemu pomoci. Eto, nadam se da se blizimo finisu agonije.

lilya, nisam zapamtila - gdje su tm izolovali bakterije?
samo sam htjela ovo da napomenem - mm je cesto imao pozitivnu spermokulturu, terapija antibioticima od 7-10 nije pomogla, samo smo se vrtili u krug. tek kad je pio th mjesec i po dana spermokultura je bila čista. objasnio mu dr - ako je problem u prostati, odnosno ako su se bakterije tu zavukle, samo dugotrajna terapija pomaže.


Poslednji izmenio lakole dana 16/3/2013, 10:40, izmenjeno ukupno 1 puta
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Escherichia coli - Page 10 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od lilya 16/3/2013, 09:09

Lakole, hvala na info.
Radio je bris uretere.
Ne znam ni da li Panklav sme da se pije duze od 7 dana. Mislis da popije 2 kutije ili ti da pije lek 15 dana?
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Escherichia coli - Page 10 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od LaFolie 16/3/2013, 09:15

mislim da u kutiji ima 15 tableta, ja sam 7 dana pila po 2 dnevno, svaka je od 1000mg. To je bas udarna doza
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Escherichia coli - Page 10 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od lilya 16/3/2013, 09:53

Da, da Lafe, svake od tih 15 tableta pojedinacno se jako dobro secam, a intezivno secanje u vidu bolova, u odredjeno vreme i na odredjenom delu tela, sam imala i jos nekih dva meseca nakon sto sam ih ispila Rolling Eyes
Videcemo, mozda mm nece toliko smetati.

lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Escherichia coli - Page 10 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od laKole 16/3/2013, 10:45

ne znam koliko se dugo koji antibiotik smije piti. mm je pio tavanic iz grupe kinolona - dr mu je namjerno dao antibiotik najnovije generacije, znam da je bio skup ali smo uspjeli riješiti se bakterija.
i obavezno probiotik.

lilya, to je urolog iz bg koji dolazi u bluku u jednu od privatnih klinika. dr branislav talić, stari doktor, ima ordinaciju negdje kod konzilijuma kod hrama.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Escherichia coli - Page 10 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od lilya 18/3/2013, 10:45

Kupili smo ovaj med sa mlecom i propolisom o kojem je Zvancica pisala, samo je u pitanju drugi proizvodjac, a sastav je prakticno isti. Malko je bljakic, ali nise strasno.
Hvala vam devojke na korisnim savetima ljubav
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Escherichia coli - Page 10 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od missile 23/4/2013, 12:45

lilya ::Moji i mm najnoviji rezultati: ja u malom broju Streptokokus i E. Coli u brisevima, a mm u umerenom broju streptokokus i enterokokus. Da li postoji jos neka bakterija? Msm, posto smo ih mi sve pokupili, ocigledno fd
Lili, ovo si pisala 15. marta. U kojoj ste lab radili?

lilya ::Noja, ne koristim dnevne uloske, nikad i nisam. Mozda poslednji dan ciklusa i to je to. Mada i za tu priluku imam neki stari ves uptavo da ne bih nosila dnevne uloske. A i da ti pravo kazem ne podnosim da ih nosim i taj jedandan mesecno.
Stvar navike. Nekad nisam mogla da zamislim da stavim, sad svakodnevno nosim, menjam pri svakom pranju i tuširanju. Svi su mi pričali da preterujem, ali ja beštiju e.coli istrebih. Ovako ili onako, ne menjam ništa.

missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Escherichia coli - Page 10 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od lilya 23/4/2013, 13:52

missile ::
lilya ::Moji i mm najnoviji rezultati: ja u malom broju Streptokokus i E. Coli u brisevima, a mm u umerenom broju streptokokus i enterokokus. Da li postoji jos neka bakterija? Msm, posto smo ih mi sve pokupili, ocigledno fd
Lili, ovo si pisala 15. marta. U kojoj ste lab radili?

lilya ::Noja, ne koristim dnevne uloske, nikad i nisam. Mozda poslednji dan ciklusa i to je to. Mada i za tu priluku imam neki stari ves uptavo da ne bih nosila dnevne uloske. A i da ti pravo kazem ne podnosim da ih nosim i taj jedandan mesecno.
Stvar navike. Nekad nisam mogla da zamislim da stavim, sad svakodnevno nosim, menjam pri svakom pranju i tuširanju. Svi su mi pričali da preterujem, ali ja beštiju e.coli istrebih. Ovako ili onako, ne menjam ništa.


Markovic kod Bogoslovije. Od tada nismo ponavljali. Homeopatkinja mi rekla kad sam bila na kontroli da po njoj je sve OK i dala mi jos neke lekice da pijem i jos uvek ih imam. Rekla mi da pijem dok sve ne popijem i da onda tek ponovim briseve. Ja ih imam jos za nekih 20-ak dana. Mm treba da ponovi briseve, ali se ne zurimo, da ne bude posle da je rezultat bio lazno dobar.

Za dnevne uloske ne znam sta da kazem, ja ih stvarno ne podnosim. Ako su tebi pomogli to je super yes

osmeh srce si sto mislis na mene usne
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Escherichia coli - Page 10 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od missile 23/4/2013, 14:24

Nek tm ponovi bris tek 3 nedelje nakon prestanka terapije, bilo je ovde negde o tome diskusije, sećaš se. Što je sigurno.... a i šteta da se muči čovek, pa dobije lažan rezultat. mm jutros radio u Batutu, u petak rezultati, mislim da ćemo ih podići u ponedeljak. pa da vidimo.

Sigurno mi dnevni ul nisu izlečili e.coli, nego da ne teram baksuz neću menjati ni jednu naviku koju sam stekla u poslednja 2 meseca Laughing
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Escherichia coli - Page 10 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od Frida 13/5/2013, 21:12

Ja sam danas pocela sa stimulacijom(puregon 300ij),a mm ponovio bris na svoju ruku i opet ima ec.Ovo treci put do sada, ja je nisam imala ni jednom. On je svaki put se cistio sa monuralom, i uzimala sam ga i ja preventivno. Ne znam da li smem i sada da ga uzmem kada sam pod stimulacijom,ima li neko pojma? Shocked
Frida
Frida

Broj poruka : 53
Godina : 51
Location : Kragujevac
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Escherichia coli - Page 10 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od missile 14/5/2013, 11:17

Frida, pitaj dr gde radiš, ali ja mislim da NE. Ako nisi nahvatala, nemoj da brineš. Ako si nahvatala, nećeš je istrebiti do ET. tako - opusti se, ako ranije nisi dobijala, nemaš ni sada. Za tm-spermu će očistiti od bakterija pred ICSI, ne brinite. Srećno!!!!!
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Escherichia coli - Page 10 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od LaFolie 14/5/2013, 11:17

bolje bi bilo da koristite kondom ovih dana, za svaki slucaj
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Escherichia coli - Page 10 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od Frida 14/5/2013, 11:23

Hvala vam, lakse mi je sada... Necu nista da uzimam, ako je nisam do sada imala,nemam je opet, garant. I nismo zajedno sada, on je kuci, a ja u bgd-u, tako da sexica i nema Rolling Eyes
Frida
Frida

Broj poruka : 53
Godina : 51
Location : Kragujevac
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Escherichia coli - Page 10 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od lilya 6/6/2013, 18:49

Svecano da objavim da sam nakon nesto vise od godinu dana ugledala CB na kojem pise epitelne celije i laktobacili Very Happy
Sad se pitam da li da ga uramim.

Inace, na kraju sam otisla na VMA kod dr. Nenadica i kad sam mu rekla za streptokoke rekao je da je to cista glupost i da vise niko zivi ne obraca paznju na njih, niti uticu na uspeg VTO i da je lecenje istih gubljenje vremena koje meni polako tece.
Takodje, nece da cuje za druge labove, kaze eventualno Konzilijum za takve stvari i nista vise.
Kolpo dobar, papu cekam, nije danas bio dr tu.


Ipak cu zadrzati taj nalaz za uspomenu Very Happy
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Escherichia coli - Page 10 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od LaFolie 6/6/2013, 23:38

lilya ::Svecano da objavim da sam nakon nesto vise od godinu dana ugledala CB na kojem pise epitelne celije i laktobacili Very Happy

d d d d d d d d d d d d d d d
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Escherichia coli - Page 10 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od missile 7/6/2013, 00:27

Bravo, Lili! Baš mi je drago! I ja mislim da ti taj nalaz čuvaš za uspomenu.
Nego nisam razumela, KOJU to lab dr Nenadić priznaje? (pored Konzilijuma). ja sam u konzilijumu bila uvek 'čista', a imala e.coli sve vreme. Miljić me poslao u Biomediku. Skroz sam zbunjena s tim labovima!
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Escherichia coli - Page 10 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od KoMetaK 7/6/2013, 05:47

Bravo Lilya!!! radost radost
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Escherichia coli - Page 10 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od BiKsi :) 7/6/2013, 11:16

Bravo LJiljo! Very Happy
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Escherichia coli - Page 10 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od VioletaR 7/6/2013, 22:42

Bravo Lilya,iščitala sam tvoje postove i borbu sa beštijom!
Moram da vam ispišem svoje iskustvo(jezivo i bolno) sa Escerichi-om.Naime,januara ove godina zaradih Ešerihiju,kljukala se lekovima,vaginaletama,čajevima od brusnice,uvinim čajem...Mrka kapa No Boli,nema spavanja,nema efektivnog rada,sve već znate.Posle 2 meseca borbe reših da napravim bakin "starinski recept za sve ženske tegobe"
7 glavica belog luka sitno iseckati i potopiti u 1l belog vina.Ostaviti da odstoji par dana( ja ostavila 5 dana) i piti jednu rakijsku čašicu svako jutro na "prazan stomak"! Grozno je,iz pora kože širi se miris belog luka ALI POMAŽE!
Ženice moje drage,sve se smirilo nakon 3 dana,brisevi sterilni,ja zdrava "k'o dren" Very Happy
Želim da ovim receptom pobedite sve "beštije koje žive u nama" lol!
VioletaR
VioletaR

Broj poruka : 33
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Escherichia coli - Page 10 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od LEPTIR 13/5/2014, 17:30

Drage zenice ,

nisam do sada pisala na ovoj temi ,naime vec duzi period se borim sa Eserihijom u vaginalnom i cervikalnom brisu.Svasta sam koristila od antibiotika ,vaginaleta raznih i nista .Cula sam danas da postoji na Torlaku u Beogradu vakcina koja se pravi i da resava problem.Molim vas ako neko zna nesto o tome neka pise .
LEPTIR
LEPTIR

Broj poruka : 23
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Escherichia coli - Page 10 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od LaFolie 13/5/2014, 21:46

Uzmi bolje mutaflor u apoteci Nives, ja sam se 10 godina patila sa eserihijom i od tada (ima 3 god) se nijednom nije vratila.
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Escherichia coli - Page 10 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu