KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

+136
alisa
kobac robac
Vesna V
Strumfeta78
alex11
Amna84
makisa12345
Tangerine
Vuchica
Ancica 87
Ica1171
Mika
lela1984
PalcicaBg
Jelica74
fight&faith
SladZana
jovanka.draskic
najdi10
SoJa
bezdan
luckystar74
hocukusurnecuzvaku
leptirko82
riki
lelas
malamara
bulevar79
SandraNS
annci
karakaca
Erata
hany
neca73
missile
svetlana-ceca
agata
Veca77
Freya77
lenic
OKacica
tetreb
sareni leptir
daxi011
Ema78
M.
Kalina V.
cekalica
anak
makica1984
rada78
Annie
Lutonjica
7-patuljaka
Dorotea
tanjica
saška
Sunflower
Niny
SSanja
Shizika
lolipop
cvetic-79
tereza
JocY
laKole
Cupava
suncicas
nebuloza
LaFolie
buby
bak
KoMetaK
MAAKKI
Kamilica
ananana
Republica
zorana-zokica
noja
cicsa80
jaca*caca
Mali Princ
Marija86
cerise
maza1972
heart84
ciklama
zova
dragana76ns
nolinica
duskans
sandrcak
dragmilk
cici
vašar
bubamara83
kristina33
Mimicica
dacca
viktorija
elijana70
djole42
julija
Afrodita
lena
Gaga24
Bitter Sweet
bebko
kikiriki
racili
Daca
dr mali pariz
jovana 77
strelac
gea
septembar
Struzzo
Zoka83
nena beba
naca
bebana
Orline
Mirjana
kasia
nabla
bisera
maki 123
Hitron-Luka
maus
jul
TetaSneki
nadalina
Jelence
tina73
terka
HappyGirl
140 posters

Strana 14 od 30 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 22 ... 30  Sledeći

Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 14 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Mali Princ 4/8/2011, 13:01

Smokvice su svakako dobre, nije samo da ce da smanje fsh, nego sam citala i da povecaju kvalitet jc
Ja imam 8.2 i uzimam ih, ako nista slate su i stomak radi ko sat yes cvet
Da sam na tvom mestu, uzela bih smokvice
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 14 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od MAAKKI 4/8/2011, 13:16

Pa to i razmisljam da uradim, ali sam i na terapiji Siofor pa ne znam zbog secera jeli dobro da ih uzimam, pogotovo ako poboljsavaju kvalitet jc sigurno mi ne bi naskodile Rolling Eyes
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 14 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Mali Princ 4/8/2011, 14:10

Mislim da to i nije neki secer... ja ih pre stavljalja u teglu dobro operem od secera koji je sa spolja, osusim i onda redjam...
Verujem da nece smetati, naravno nemoj da jedes i druge slatkise...
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 14 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od MAAKKI 4/8/2011, 14:27

Ne jedem skoro pa nista od slatkisa, ponekad se castim sladoledom (luda sam za njim) i ako sam na rodjendanu reda radi malo torte probam, a ovo sa pranjem secera je dobra ideja probacu.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 14 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od ananana 4/8/2011, 23:40

Ja sam danas bila kod moje dr.i pokazala moje rezultate, kaze svi hormoni, sve super, jedino mi je Estradiol (moj je 66) malo nizi, valjalo bi da je visi, ali sta je tu je, nema terapije za to.
A ja pitala za secer (glukoza mi je 5,5), kazem zar mi nije malo povisen, kaze jeste ali u granici normale, malo je visi, pita da li jedem slatko ili sam mozda taj dan ili dan pre jela dosta slatkog, ja kazem mrzim slatko. A dr.me pogleda i pita a testa?? Kazem, obozavam, jedem svaki dan i ona se nasmeje i kaze, e pa od toga je.
I rekla mi je da ne moram na dijetu niti da radim onaj test sa glukozom, jedino ako hocu malo da smanjim testo. A posto uzimam maticni mlec (a izgleda sam ga uzela i taj dan kada sam davala krv Shocked ) kaze to ne moze da naskodi, to je prirodno.

Eto, malo mi je lakse.
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 14 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Kamilica 5/8/2011, 13:54

Mali prinče, AMH mi je 1.2 Ref. vred. 0.5-2.3. Mislim da je ok.
Ananana, pa odlično onda baš mi je drago!
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 45
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 14 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od KoMetaK 5/8/2011, 17:20

Evo i meni stigli rezultati, nema dokrorke da mi kaze za inverziju, ali cu prelistati prethodne strane, pa mozda nesto i sama uklavirim.

FSH - 5,33 (2-13mUI/ml)
LH 7,45 (1-18mUI/ml)

Ne znam gde da smestim Prolaktin, progesteron i estradiol, pa cu ovde:
Prolaktin 30.65 ng/ml (1.7-27)
Progesteron 0.83 ng/ml (0.25-0.54)
Estradiol 60 pg/ml (30-189)

Meni izgledaju ok, ali se nisam nesto udubljivala u njihovu analizu Embarassed


Poslednji izmenio Metaurina dana 5/8/2011, 17:34, izmenjeno ukupno 1 puta
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 14 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od ananana 5/8/2011, 17:34

Metaurina, i meni deluje super yes
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 14 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od bak 5/8/2011, 17:40

Prolaktin je malo podivljao, stres cini svoje, rekla bih. Jesi imala ranije problema sa tim?
Inverzija postoji, ali ja se ne secam da ti imas pcos, podseti me? Ovo koliko sam ja do sada skontala, moze da ukazuje na to, mada mislim da ne mora, tj da postoje i druga objasnjenja. Ali ih ja ne znam

Sve u svemu, nije lose Wink
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 14 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od KoMetaK 5/8/2011, 17:50

Prolaktin je samo malo podivljao, ali ako uzmem u obzir malo driblanje u labu i odlazak do tamo bajsom, mozda je i od toga. Pre 2 meseca sam radila profil i bio je ok posle pola sata. Cini mi se da on hoce da skoci malkice i od straha i od svacega. A, imala sam pre 15tak godina povisen bas dosta, ali se samoergulisao, nisu mi tad nista dali, osim sto su mi otkrili fibrome na dojkama, pa je kao od toga.
Koliko znam, nemam POCS, bar ne kao dg konkretno. Mada, kad sam bila kod Stokicke, rekla mi je da to hoce i kod insulinske rezistencije da bude tako, a ja sam sad na terapiju glukofazom, jos malo 3 meseca. I, da, imala sam mikrociste prosle godine, ali su mi rekli da je to od stimulacije, a UZ je uradjen u prvom sledecem ciklusu posle stimulacije.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 14 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od buby 5/8/2011, 18:01

i meni je prolaktin bio visok...malo visi nego sto treba...ali kad su me poslali da radim dnevni protok prolaktina on je samo ujutru bio visok...polse tri sata ok...i opet posle tri u granici...tako da to moze biti npr od bajsa..da ne verujes i ja sam bajsom isla sva tri puta... lol!...posle treceg vadjenja sam mislila pascu sa bicikle a tad mi je LH bio 5,o2 A FSH 6,34 Rolling Eyes
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 14 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od KoMetaK 5/8/2011, 18:17

Negde sam procitala da hoce od naprezanja da skoci prolaktin i savet da se ne vezba par daan pre toga, ne ide bajsom... pa zato mislim da je od toga i od malog nerviranja na salteru, jer mi nisu prihvatili uput od lekara iz drugog regiona, pa sam morala sve da platim i to je isplao poprilicno. Kad sam radila profil, na prvom merenju je bio malo povisen kao i sad, a na drugom posle pola sata je bio u normali, tako da mu ne pridajem neki znacaj.
Elem, bajsom nikako u lab! lol!
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 14 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Kamilica 7/8/2011, 10:39

Metaurina, mislim da ti prolaktin i progesteron nisu u referentnim vrednostima. Prolaktin je i hormon stresa tako da se nemoj nervirati i popravice se sam od sebe. Ja imam trakvo iskustvo prl mi bio 2553 (100-493), bez ikakvih lekova za 6 meseci bio 313. Samo opušteno !!!
Za progesteron ne znam, ali ti je i on povišen.
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 45
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 14 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Mali Princ 7/8/2011, 20:04

Metaurina, moj dr, u privatnoj klinici, vadi prolaktin tek kad odlezim 30 minuta po dolasku u klinku - zbog uzbudjenja, straha i sl.
I isto su mi rekli bez nekih fizickih aktivnosti dan pre, nego da ujutro ustanem, 1.5-2 ranije, da radim sta radim uobicajeno, i da onda dodjem.
Tako da se mislim da ti prolaktin ok, da je to samo trenutno.
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 14 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Orline 7/8/2011, 20:27

Meta, LH ti je malo viši od FSH, ali nije 2:1. Kako god, ti si na Metforminu, što je dobro.
Ja bih malo više obratila pažnje na prolaktin. Bez obzira što on jeste hormon stresa, i što nije čak preporučljivo imati odnose veče pre vadjenja jer i mnogo pozitivnog uzbudjenja ga podigne Very Happy , ja bih ipak ponovila još jednom. Nabla je imala razgovor sa dr Radončićem iz ZG u vezi tih stvari, i on je objašnjavao da povišen prl utiče na kvalite ovulacije i jć. Nešto oko mejoze i deobe oko ovulacije, ubij me, zaboravila sam, ali se odlično sećam da je rekao kako su ovulacije manje kvalitne ako je poremećaj u lučenju. Nekima je uvodio najmanju dozu Bromergona iako nemaju previsok prolaktin, ako imaju neuspešne pokušaje iza sebe.
Tebi verovatno ne treba, i to je prolazan skok, ali obzirom da imaš fibroadenome u dojkama ja bih pitala nekog za mišljenje. Pođšalji mail svom dr u Budimpeštu, iaonako si ga pominjala.
Zašto mislim da fibroadenomi mogu biti posledica, a ne uzrok- hipofiza luči prolaktin normalno kod dojenja i on utiče na dojke da se stvara mleko, a ne dojke na hipofizu. Ipak, ogradjujem se, pošto nisam stručnjak u datoj oblasti.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 14 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od noja 8/8/2011, 11:46

meto prolaktin mora da ide dole, kad sam ja svoju dr pitala jer ga pre nisam imala visokog ona jer rekla da je jako blizu granicama a bio bi uvecan ali nesme toliko bez obzira on je u onim drugim jedinicama preko 1000 resenje je bromokraptin a ti ces jos jednom ga preoveriti naravno uz dnevni profill sunny
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 14 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Kamilica 8/8/2011, 16:12

Noja, jesu li tebi pre VTO TSH i PRL bili blago povišeni, jesu li ti dali terapiju za to, ja sam na predhodnoj strani napisala moje rezultate, misliš li da ću i ja na perapijicu, i ako hoću koliko to traje?
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 45
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 14 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od noja 8/8/2011, 18:10

Kamilica ::Isčitah sve 22 stranice, i vidim da nije ni kod mene sjajno. Prikupila papiriće za VTO - sve u referentnim vrednostima pa mislila da je sve ok. Ali sad vidim da nije, i vidim da ću i ja, želim li na VTO morati na neke lekove.
Molim komentar: 3dc (menstruacije mi traju 3 dana - od uvek).
TSH 4.09 0.35-4.94
T4 86 60-160
T3 1.6 1.0-2.7
FSH 4.5 3.35-21.63
LH 2.7 2.39-6.60
PRL 20.7 5.2-26.5
Estradiol 58 21-251
Progesteron 0.7 0.3-0.9
Testosteron 2.0 0.45-3.74

2009 gidine TSH - 4.68 a PRL bio 2553, (da, toliko) MR hipofize uredan, dijagnoza hiperprolaktinemia idiopatica. Počela piti bromokriptin, jako ga loše podnosila i prestala nakon 3 meseca. Posle 6 meseci uradila kontrolu na svoju ruku, nisam pila nikakve lekove TSH 1.68 a PRL 313. Sve super. Tako da su hormoni čudo, malo nervoze i odoše vrednosti gore.
Sad me brine TSH, PRL a bogami i testosteron, šta vi iskusne kažete, obzirom da idem na VTO. Hoću li s ovim nalazima proći bar komisiju u socijalnom.

znas kako meni je dr moja dala terapiju za tsh i prl, ali desava se da dr nedaju nista, ja sam za tsh pila eut. i bromk. za prolaktin, 1 vto kad sam radila nisam imala poviseno vec 5 dan kad sam vadila kad se i desila inpl. tad je sve odskocili i tad sam krenula sa lepim blagim dozama koje kod mene imaju za sad uticaja, a kad sam se spremala za fet odma sam preventivno pocela da pijem te bebce dozice a i bili su dosta poviseni i PRL I TSH i proverila kad sam betu vadila i jos koji put se proveravaju i tebi je prl dosta visok, TSH mora biti izmedju 1 i 2 pre vto
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 14 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od LaFolie 8/8/2011, 18:48

Koliko je "mnogo" AMH 14.6 ?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 14 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od BiKsi :) 9/8/2011, 01:18

Mnogo je, očito su jajnici policistični! Amh je toliko visok uglavnom kod žena koje imaju PCOS.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 14 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od LaFolie 9/8/2011, 09:06

jajnici su mi kao grozdje kad mi pokazu na UZ. Hvala Biksi
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 14 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od nebuloza 9/8/2011, 09:59

LaFolie ::Koliko je "mnogo" AMH 14.6 ?
u kojim je jedinicama izrazen?
AMH izrazen u ng/ml:
<0.3 = nisko
0.3-0.7 = granicno - mada je po mnogim drugim izvorima gornja granica 1
0.7-3.5 = normalno - mada je po mnogim drugim izvorima donja granica 1
3.5-5.0 = granicno (za PCOS)
>5.0 = visoko (PCOS ili tumor granuloza celija)


AMH izrazen u pmol/L:
0.0-2.2 = vrlo nisko
2.2-15.7 = nisko (nizak fertilitet)
15.7-28.6 = zadovoljavajuce
28.6-48.5 = optimalno
nebuloza
nebuloza

Broj poruka : 317
Godina : 50
Datum upisa : 18.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 14 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od LaFolie 9/8/2011, 10:02

u ng/ml. Radila sam tumor markere, kazu da je PCOS iako nisam rezistentna na insulin itd

fsh 3.2, lh 4.2.
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 14 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Kamilica 9/8/2011, 10:18

Noja, hvala. Predpostavila sam da ću morati na neku terapiju, samo se nadam da ću proći komisiju s takvim rezultatima. Hvala još jednom.
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 45
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 14 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od BiKsi :) 9/8/2011, 10:58

LaFolie, i po rezultatima lh i fsh i amh i po rezultatima ultrazvuka , ako su jajnici kao groždje, je očito da imaš policistične jajnike! Uzimaš li kakvu terapiju, šta ti kaže ginekolog na sve te rezultate?
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 14 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 30 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 22 ... 30  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu